Marco Verratti

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 18:23

Kolejna garść wyróżnień dla Pogbusia:

Podsumowanie La Gazzetta dello Sport:

Kod: Zaznacz cały

Nagrodę "Veni, vidi, vici" otrzymał Paul Pogba. Francuz wygrał 27 spotkań, w których wziął udział. 
Oskary Serie A:

Kod: Zaznacz cały

Za najlepszego obcokrajowca w lidze uznano Paula Pogbę, który stał się gwiazdą na Półwyspie Apenińskim mimo zaledwie 20 lat na karku.
//
zahor pisze:Nie mam pojęcia.
Napisałeś, że bez Pirlo moglibyśmy nie obronić Scudetto. A ja Ci przypominam, że Milan w którym grał Andrea w 10 lat wygrał zaledwie dwa mistrzostwa Włoch. Z czego to ostatnie, nie było główną zasługą Pirlo, bo jak wiemy grał mniej w stosunku do lat poprzednich.
zahor pisze:Bardzo chętnie, tylko na jaką? Kogo to możemy kupić latem, mając do dyspozycji może z 25 baniek (optymistycznie, ale niech będzie) na czysto do wydania, żeby zachować jakość jak za Pirlo, a jednocześnie uniezależnić taktykę od jednego konkretnego rozgrywającego? Tylko proszę bez propozycji typu De Ceglie + 10 mln = Schweinsteiger.
Na razie musimy zadowolić się tym co mamy, a co za tym idzie niezwłocznie podpisać kontrakt z Pirlo.

Zakładam, że podpiszemy z nim umowę na dwa lata, czyli mamy jeszcze 4 okienka transferowe na przeprowadzenie takich ruchów, dzięki którym zniwelujemy brak Pirlo w przyszłości.

Ktoś wcześniej wspomniał, że tzw. regista to towar deficytowy - dokładnie! Nie wszystkie topowe kluby grają z cofniętym rozgrywającym. Równie dobrze możemy zmienić taktykę, położyć większy nacisk na inne elementy układanki.

PS. Marotta i Paratici to nie są ludzie z przypadku, a Conte jeśli chce to potrafi być elastyczny w swoich działaniach. Zdajmy się na nich. Przypominam, że po sezonie 2010/2011 Juventus był w jeszcze gorszej sytuacji... dlatego w obecnej sytuacji jestem optymistą co do przyszłości.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 19:08

Don Paolo pisze: Napisałeś, że bez Pirlo moglibyśmy nie obronić Scudetto. A ja Ci przypominam, że Milan w którym grał Andrea w 10 lat wygrał zaledwie dwa mistrzostwa Włoch. Z czego to ostatnie, nie było główną zasługą Pirlo, bo jak wiemy grał mniej w stosunku do lat poprzednich.
W dalszym ciągu nie rozumiem o co chodzi. Próbujesz kwestionować to, że Pirlo w swoich najlepszych latach stanowił o sile jednego z najlepszych zespołów na świecie?
Don Paolo pisze: Zakładam, że podpiszemy z nim umowę na dwa lata, czyli mamy jeszcze 4 okienka transferowe na przeprowadzenie takich ruchów, dzięki którym zniwelujemy brak Pirlo w przyszłości.
Zakładając dwuletnią umowę, przyjmujemy że Pirlo skończy swoją karierę w Juve w wieku 37 lat. Trzydzieści siedem. Trochę sporo jak na piłkarza. Zdecydowanie za dużo, żeby liczyć że zawodnik aż do osiągnięcia takiego wieku będzie w stanie ciągnąć grę zespołu i nie potrzebny mu będzie następca czy zastępca.
Don Paolo pisze: Ktoś wcześniej wspomniał, że tzw. regista to towar deficytowy - dokładnie! Nie wszystkie topowe kluby grają z cofniętym rozgrywającym. Równie dobrze możemy zmienić taktykę, położyć większy nacisk na inne elementy układanki.
Oczywiście, to nawet i ja pisałem, że nie trzeba koniecznie szukać registy. Co nie zmienia faktu, że dalej nie odpisałeś mi konkretnie - jakimi to ruchami transferowymi można zapewnić ciągłość po odejściu Maestro, bez konieczności sprzedawania Pogby? Ja obecnie nie widzę na rynku piłkarzy o takim zmyśle do reżyserowania gry, będących w zasięgu finansowym Juventusu. Ani registów, ani trequrtistów, ani żadnych innych rozgrywających.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 19:12

Nie chce mi się z Tobą kopać, bo to nie ma sensu. Zaraz mi wyskoczysz, że Pogba ma większą stopę, czarnego penisa i więcej waży.

Cały czas nie rozumiesz, że nikt Ci nie próbuje wmówić, że Verratti jest lepszy, tak jak Ty próbujesz wmówić, że Pogba jest, wymyślając coraz to śmieszniejsze argumenty. To gracze o innej charakterystyce i zadaniach na boisku, znajdujący się na tym samym poziomie. Zahor jedynie próbuje Ci uświadomić, że piłkarz który mógłby przejąć zadania Pirlo jest bardziej potrzebny na ten moment temu klubowi, niż b2b. A czy po odejściu Andrei trener zmieni ustawienie to jedynie domysły i wróżenie z fusów i żadne pieprzenie, typu: "możemy zmienić taktykę, położyć większy nacisk na inne elementy układanki", nie ma sensu. Bo MY nic nie możemy. To co się stanie dalej jest decyzją Conte, a może już nawet kogoś innego, bo wcale nie jest pewne, że za 2 lata będzie dalej w Juventusie. Jeżeli natomiast Conte przewiduje tu zostać i grać cały czas z registą, to pomysł zamiany za Verrattiego wygląda fajnie, bo Marco jako regista jest świetny. Jeżeli obejdzie się w przyszłości z defensywnym rozgrywającym to przyklasnę, jeżeli uda się Pogbę utrzymać na kolejne lata w klubie. Nie ma się po co kopać.

Post napisałem zresztą nie po to. Chciałem tylko zdementować, jakoby Pogba zdobył Oscara Serie A, gdyż gala jeszcze się nie odbyła (Z tego co kojarzę, będzie za 2-3 tygodnie). Nagrodę przyznał mu jakiś dziennikarz w swoim osobistym plebiscycie - choć nie wykluczam, że i na Gran Gala del Calcio Pogba coś zgarnie, niekoniecznie nagrodę za najlepszego obcokrajowca, bo w zeszłym roku chyba jej nawet nie przyznawano.


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 19:40

Już wyobrażam sobie za rok choć pewnie 2 lata taki środek - Pogba - Verratti - Vidal. Miodzio.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 20:22

Castiel pisze:Już wyobrażam sobie za rok choć pewnie 2 lata taki środek - Pogba - Verratti - Vidal. Miodzio.
Jedyna mozliwosc wyciagniecia Verrattiego bedzie przy sprzedazy POgby do Paryzan..


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 02 stycznia 2014, 21:17

Dokładnie. Może się jeszcze połamać i znudzić włodarzom PSG albo ktoś stwierdzi, że obok defensywnego pomocnika powinien grać zawodnik w stylu Lamparda, a nie mikry Włoch. Jednak na takich zjawiskach ciężko opierać politykę transferową, to oczywiste. Zbyt wiele czynników losowych.

W tej chwili prawdopodobnie najlepszym rozgrywającym w naszym zasięgu jest Rakitic, bo póki co nie przedłużył on umowy z Sevillą. Dobrą opcją jest też często wałkowany Jorginho, bo jest dość uniwersalny, a przy tym potrafi rozgrywać więc mógłby odciążyć trochę nasz środek pomocy. W tym oczywiście Pirlo. To są nasze realne cele transferowe, a nie wyróżniający się rozgrywający grający dla niewyobrażalnie bogatego mistrza Francji.


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 02:29

Wiecie co przemyślałem wnikliwie naszą ostatnią dyskusję i jednak się z wami zgodzę (mam tu na myśli przede wszystkim posty zahora & Il Fenomeno). Może nie w 100%, ale jednak mieliście rację co do przyszłej (hipotetycznej) roli Verrattiego w Juve.

Aczkolwiek wciąż upierałbym się, że wartość Pogby jest większa.

Dobrze czasem poznać inny punkt widzenia.

Dziękuję :ok:


naros

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 sierpnia 2004
Posty: 1070
Rejestracja: 10 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 10:58

Adrian27th pisze:
Castiel pisze:Już wyobrażam sobie za rok choć pewnie 2 lata taki środek - Pogba - Verratti - Vidal. Miodzio.
Jedyna mozliwosc wyciagniecia Verrattiego bedzie przy sprzedazy POgby do Paryzan..
W takim przypadku środek mamy: Marchisio - Verratti - Vidal i ja jestem jak najbardziej za. Nic nie tracimy a zdobywamy następce Pirlo na lata. Tracimy Pogbę ale Markiz prezentuję bardzo zblizony poziom do francuza.


Obrazek
Un capitano c'è solo un capitano!!!
rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 11:39

naros pisze: Tracimy Pogbę ale Markiz prezentuję bardzo zblizony poziom do francuza.
Być może obecnie, kiedy Pogba jest pod formą, a Marcisio sprawia wrażenie tendencji wzrostowej, jeżeli chodzi o formę Włocha. Jednak w ogólności trudno mi się z tym zdaniem zgodzić.


Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 11:41

naros pisze: W takim przypadku środek mamy: Marchisio - Verratti - Vidal i ja jestem jak najbardziej za. Nic nie tracimy a zdobywamy następce Pirlo na lata. Tracimy Pogbę ale Markiz prezentuję bardzo zblizony poziom do francuza.
Na razie, bo za rok lub dwa o Marchisio bedziemy pamiętac i mówic tylko my a o Pogbie caly swiat.

To jest troche dziwne wszystko, pozbyc sie mlodego juz dobrze grajacego zawodnika z ambicjami na złotą piłke. Wiem, że cena Pogby daje do myślenia, ale osobiście nie sprzedawałbym Pogby bo to jest jeden z najlepszych jak nie najlepszych graczy młodego pokolenia na świecie. Może nie jesteśmy Juventusem z przelomu lat 90-tych i nowego tysiaclecia, ale po tych trzech latach dominacji i jakiejś pewnej przyszłości finanasowej stać nas na zakup dobrych pilkarzy bez potrzeby sprzedawania największych gwiazd.
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2014, 11:46 przez Cabrini_idol, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 11:46

Cabrini_idol pisze: narazie, bo za rok lub dwa o Marchisio bedziemy pamiętac i mówic tylko my a o Pogbie caly swiat.
To potwierdzone info? Pogba to jeszcze młokos, fakt zdarzają mu się świetne spotkania, ale też często zdarzają się słabsze, jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to faktycznie Paul może się stać kimś wielkim, ale to przecież nie jest jeszcze nic pewnego. Ile już było takich młodych wymiataczy, którzy jednak sobie nie poradzili? Mam wrażenie, że na JP traktuje się Pogbę jako jakiegoś pewniaka do wielkiej kariery i Złotej piłki, ale wcale tak nie musi być.
Jeśli PSG faktycznie dałoby nam Verattiego i kupę kasy to ja bym się skusił, ale czy w ogóle możliwe, że będą chcieli dopłacać kupę szmalu do tej wymiany czy to tylko takie nasze pobożne życzenia?
Ostatnio zmieniony 25 lutego 2014, 11:50 przez jarmel, łącznie zmieniany 1 raz.


#AllegriOut
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 11:49

Jarmel, masz rację jeśli za Pogbe dostaniemy Verrattiego i kase(plus minus 30 mln) to jest bardzo dobry deal, ale jeśli tylko kasę to wg mnie juz taki dobry to on nie jest, bo ceny dzisiejszych zawodników z wysokiej pólki zaczynają się od 40 mln wzwyż, a srodkowym rozgrywających to jeszcze więcej a taki nas tylko interesuje w kontekscie emerytury Pirlo jak i pozbycie sie Pogby, do tego dojdzie prawe skrzydlo i lewa obrona, czyli praktycznie 4 pozycje do obstawienia mamy po sprzedazy Pogby.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 12:59

Mówi Wam coś 7 mln E pensji? Takimi pieniędzmi PSG mami Pogbę. My mu jesteśmy w stanie zaoferować pewnie 4,5 mln E lub coś koło tego. Sprzedaż Francuza jest rzeczą nieuniknioną. Grunt to nie spieprzyć tej transakcji i jej konsekwencji. Już samo wyciągnięcie od Arabów Verrattiego i kasy będzie ruchem na plus. Bez względu kogo zakupimy za pieniądze. Jednak jeśli wpłynie do nas fala szrotu to i tak nie wierzę, że nie trafi się w tym wszystkim jeden bardzo dobry zawodnik. Najważniejsze to nie przehulać 19 baniek na Osvaldo, bo on absolutnie nie jest wart takiej sumy.


X_ray

Juventino
Juventino
Rejestracja: 09 lutego 2011
Posty: 40
Rejestracja: 09 lutego 2011

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 14:28

Wiem że tą wypowiedzią narażę się wszystkim zafascynowanym tymi hipotetycznymi milionami + Veratti za Pogbę. No nic lecimy.

Na dzień dzisiejszy do środka mamy: Pirlo, Vidala, Marchisio, Pogbe i poniekąd Asamoaha grającego na wahadle ale z inklinacjami i historią grania w środku. Nie ulega wątpliwościom że aby znaleźć następcę Pirlo tudzież podnieść jakość na skrzydłach kogoś musimy sprzedać. Natomiast ni diabła nie rozumiem czemu mielibyśmy sprzedać najmłodszego i najbardziej obiecującego gracza.

Zakładam (optymistycznie czy też pesymistycznie whatever) że w lecie będziemy mieć około 30mln. Sprzedając Markiza za 25-30 mln + pozbywając się szrotu za 10-15 mln. Mamy 60-70 mln. Za które musimy pozyskać 2 piłkarzy na pozycję wahadłowego i rozgrywającego. Np. Coentrao + Rakitic.

W takim wypadku dysponujemy w środku (Pogba, Vidal, Pirlo, Rakitic, Asamoah) na wahadle Licht, Coentrao. Zostajemy z naszymi głównymi atutami i zyskujemy większą elastyczność w ustawieniu. Bez pozbywania się gościa który za kilka lat może stanowić o naszej sile, lub przejść do RM i za <120 mln.


Tom_my

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 stycznia 2004
Posty: 364
Rejestracja: 21 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 25 lutego 2014, 14:47

dlatego uważam, że sprzedawać Pogbe powiniśmy tylko w przypadku, jeśli na jego miejsce przyjdzie Verratti. Wtedy najmłodszego i najbardziej obiecującego zawodnika zamienimy na innego najmłodszego i najbardziej obiecującego ;) Fura kasy brzmi fajnie, ale pamiętajmy, że o ile Marotta jest królem okazji, o tyle transfery >15 mln wychodzącą mu już raczej średnio, żeby nie powiedzieć: źle.


Zablokowany