Marco Verratti

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 29 października 2013, 22:24

zahor pisze:1. Po co Verrattiemu miałaby być gra głową czy drybling? Maestro Pirlo w tych elementach prezentuje się mizernie (i to nie tylko teraz, na stare lata, ale przez całą karierę) i w niczym mu to nie przeszkadzało.
Jeszcze dodajmy, że Verratti drybling akurat ma dobry i bardzo często się nim popisuje. Nie powiedziałbym, że Pogba w tym elemencie góruje.
zahor pisze:2. Brakuje takich elementów, jak przegląd pola czy umiejętność podejmowania decyzji, które również są bardzo ważne i w których Francuz Włochowi ustępuje.
Na jego pozycji, kluczowe.
Verratti to gracz który ma najwięcej kontaktów z piłką w całej lidze francuskiej.
Dante93 pisze:Wymiany bezgotówkowej raczej bym nie brał pod uwage, bo poprostu na ten moment Poul jest piłkarzem troszke lepszym.
Pogba na ten moment troszkę lepszy, a ja słyszę jakieś buczenie na jego grę w ostatnich meczach, podczas gdy Marco został wybrany graczem miesiąca ligi francuskiej, czy świetnie zagrał w LM (świetne piłki, 142 podania, 134 celne). Jak to jest.


Don Paolo pisze:[...] Statystyki. Patrzę na ogół statystyk na Transfermarkt i co ja widzę:
Pogba: 18 bramek/15 asyst
Verratti: 4 gole/17 asyst (z czego aż 11 na poziomie Serie B)
Starałem się w ogóle na nic Ci nie odpisywać, ale Pogba w lidze włoskiej dotychczas zaliczył 2 asysty, Verratti we Francji 5.


Obrazek
Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 29 października 2013, 23:13

zahor pisze: Do pozostałych natomiast muszę się przyczepić. Patrzenie na osiągnięcia zespołowe raczej nie ma większego sensu, zwłaszcza w kontekście tak młodych zawodników. Gdyby PSG wyeliminowało Barcelonę (brakowało bardzo niewiele), to wywindowałoby akcje Verrattiego względem Pogby?
Szczerze mówiąc gdyby PSG przeszło Barcelonę to mielibyśmy inny bieg historii. Ja się skupiłem tylko na faktach, nie na gdybaniu.

Chciałeś zabawy w porównania to Ci ją zapewniłem. Chciałbym Ci tylko zwrócić uwagę na to, że Verratti nie strzelił jeszcze bramki dla Paryżan. Gra imo w gorszej lidze. Ma mniej spotkań w PSG, niż Pogba w Juve.

Pogba strzelił już we Włoszech (lidze w której bramkę strzelić jest niezmiernie trudno) osiem bramek. Przyczynił się do zdobycia Supercoppa Italia (to jego wejście smoka było przecież kluczowe, prawda?)
zahor pisze: Ze Pogba w młodzieżówce gra już od kadry U16, a Włoch dopiero od U19? A jakie to ma w tym momencie znaczenie? Kandydata na studia doktoranckie nikt nie pyta o oceny w gimnazjum.
Jak słusznie zauważyłeś są to młodzi zawodnicy i trudno jest ich porównywać na tym etapie kariery więc brałem pod uwagę nawet takie detale.

Dla mnie to, że Pogba grał już w reprezentacji Francji U16, U17, U18, U19, U20 i po drodze nie zaginął w tłumie mimo wszystko ma jakieś znaczenie. To świadczy o tym, że we łbie mu się nie przewróciło (a przecież tyle było już nieprzychylnych opinii, legend, ploteczek o "francuskim Balotellim" zanim trafił do Juventusu, tfu... bo krnąbrny, bo trudny charakter, bo trudny do ułożenia, bo prowokuje - wszystko to można między bajki włożyć), bo zapewne to, że grał w tylu reprezentacjach znaczyłoby, że od początku każdy na niego stawiał, widział w nim przyszłą gwiazdę, nadzieję francuskiego futbolu... przez co towarzyszyła mu ciągła presja + doświadczenie, nawet jeśli zebrane w rozgrywkach młodzieżowców to jednak jest to blisko 60 meczów w reprezentacjach młodzieżowych i nieco ponad 11 bramek w nich zdobytych. Na mnie te liczby robią wrażenie. Mało jest piłkarzy, którzy mają wybitne sukcesy w młodzieżówkach i którzy tak dobrze zaczęli seniorską karierę (w klubie i reprezentacji). To w przeszłości zawsze charakteryzowało wielkich piłkarzy. Zobaczymy co pokaże dalsza przyszłość...
zahor pisze: Przede wszystkim jednak w Twojej analizie najbardziej po oczach bije to, że jest ona oparta na wikipediach i innych transfermarktach, a czego jak czego, ale talentu na pewno w ten sposób nie da się zmierzyć i porównać.
Chciałeś linków do bramek? Kompilacji by colosimo99? :P

Talent talentem, a na koniec piłkarzy mierzy się miarą sukcesów, liczb.

Ja skupiam się na dziś i co widzę? Widzę młodszego Pogbę, chyba nawet bardziej defensywnie usposobionego, który ma lepsze staty i osiągi od Verrattiego. To nie jest przypadek, że Deschamps stawia na Pogbę mając do dyspozycji tylu świetnych środkowych pomocników do dyspozycji. O Pogbę będą biły, ba już się powolutku zaczynają bić krezusi, finansowi potentaci pokroju PSG, Chelsea, Manchesteru City, Realu... a o Verrattim raczej częściej mówi się w kontekście powrotu do Włoch. To chyba też o czymś świadczy, prawda?
zahor pisze: Ok, na koniec wypisałeś kilka cech z których wynika że Pogba>Verratti. Zakładając że wszystkie te nierówności się zgadzają, trzy sprawy:

1. Po co Verrattiemu miałaby być gra głową czy drybling? Maestro Pirlo w tych elementach prezentuje się mizernie (i to nie tylko teraz, na stare lata, ale przez całą karierę) i w niczym mu to nie przeszkadzało.
Typ piłkarza a'la Pirlo powoli odchodzi do lamusa. Teraz środkowy pomocnik musi mieć multum zalet. Zdrowie, siłę, dynamikę, dobrą grę głową, strzał na bramkę, przegląd pola, timing. Im tych zalet jest więcej piłkarz jest lepszy, bardziej wartościowy.

A tak na marginesie Pirlo jest, był tylko jeden. Verratti to nie Pirlo. Gdy patrzę na grę Verattiego nie ciśnie mi się jeszcze na usta słowo: maestro. Andrea to biały kruk wśród środkowych pomocników. Pirlo odbudował formę w Juventusie owszem, ale przecież to też nie jest tak, że Pirlo co mecz gra wybitnie. Zdarza/ło się, że przecież przez wiele kolejek grał kupę. Podejmował złe decyzje, bawił się pod własnym polem karnym, podawał do przeciwników itp. A jeśli dodamy do tego ostatnie kilka sezonów w Milanie wyjdzie nam, że Pirlo przez ostatnie 6-7 lat miał z 1,5 sezonu bardzo dobrego, a reszta to albo dobrze, średnio lub nawet przeciętnie.
zahor pisze:2. Brakuje takich elementów, jak przegląd pola czy umiejętność podejmowania decyzji, które również są bardzo ważne i w których Francuz Włochowi ustępuje.
Ustępuje, ale też nieznacznie. Zresztą ja mówię o sumie wszystkich atutów obu graczy.
zahor pisze:3. Uwierzysz mi chyba na słowo że z powodzeniem mógłbym stworzyć zestawienie porównujące różne parametry u Messiego i jakiegoś innego napastnika dobierając je w ten sposób, że Argentyńczyk wypadłby blado (gra głową, gra słabszą nogą, siła itp), co również dowodzi że tego rodzaju porównania należy traktować z pewnym przymrużeniem oka, bo łatwo je naciągnąć pod konkretną tezę.
:P


100% racji... nie potrafię się z Tobą nie zgodzić... i jeśli o mnie chodzi to jestem zwolennikiem Messiego, którego Ty utożsamiasz w tej dyskusji w osobie Verrattiego, który na pierwszy rzut oka ma mniej atutów, ale... no właśnie. Jakieś konkretne liczby za tym się nie kryją. Jak już wspomniałem na początku, Marco jeszcze nie ma bramki w barwach PSG, a jest z rocznika 1992.

A skoro nie ma bramki w barwach PSG tzn. że w wieku prawie 21 lat nie zdobył nigdy bramki na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej to mimo wszystko obciaszek.

Pirlo w jego wieku miał już 12 goli na poziomie Serie A. Grając nie dla PSG, nie dla Juventusu tylko dla Brescii i Regginy.
Ostatnio zmieniony 29 października 2013, 23:20 przez Don Paolo, łącznie zmieniany 1 raz.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 29 października 2013, 23:14

pablo1503 pisze: Fajnie byłoby mieć ich obu w składzie, ale pewnie trzeba byłoby sypnąć co najmniej 20 baniek na młodego Włocha
Za takie pieniądze to brałbym go z pocałowaniem ręki. Skoro za belgijskiego Mongoła trzeba dać ~15 mln E to nasi mogliby się nawet na taki wydatek szarpnąć, bo korzyści z dopłaty są widoczne gołym okiem i przez lata ta różnica zwróciłaby się z nawiązką. Moim zdaniem, przy obecnych cenach, Verratti to wydatek rzędu 25 mln E przy bardzo pomyślnych wiatrach, a realnie to 30 mln E. Szkoda, że nam przeszedł koło nosa, ale konkurencji z PSG nie byliśmy w stanie pokonać. Za wiele czynników przemawiało na ich korzyść.

Za 19 mln E PSG sprzedało Sakho więc moje szacunki wydają mi się bardziej prawdopodobne od Twoich.
Don Paolo pisze:A jeśli dodamy do tego ostatnie kilka sezonów w Milanie wyjdzie nam, że Pirlo przez ostatnie 6-7 lat miał z 1,5 sezonu bardzo dobrego, a reszta to albo dobrze, średnio lub nawet przeciętnie.
---
A skoro (Verratti) nie ma bramki w barwach PSG tzn. że w wieku prawie 21 lat nie zdobył nigdy bramki na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej to mimo wszystko obciaszek. Pirlo w jego wieku miał już 12 goli na poziomie Serie A. Grając nie dla PSG, nie dla Juventusu tylko dla Brescii i Regginy.
Kopalnia cytatów :roll:


Don Paolo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 kwietnia 2013
Posty: 613
Rejestracja: 27 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 29 października 2013, 23:19

Il Fenomeno pisze:Starałem się w ogóle na nic Ci nie odpisywać,
Czemu? :(

Nie lubisz mnie? :cry:
Il Fenomeno pisze: ale Pogba w lidze włoskiej dotychczas zaliczył 2 asysty, Verratti we Francji 5.


Transfermarkt się myli?

Sam zerknij:

Kod: Zaznacz cały

http://www.transfermarkt.de/pl/paul-pogba/leistungsdaten/spieler_122153.html
Arbuzini pisze:Kopalnia cytatów :roll:
Jestem świeżakiem na forum więc mogę się tylko domyślać co to znaczy 8)

A tak zupełnie poważnie to nie uważam, żeby te dwa fragmenty mojego posta, które zacytowałeś na to zasługiwały. Sama prawda tam jest opisana przecież...


Lato1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 maja 2004
Posty: 243
Rejestracja: 25 maja 2004

Nieprzeczytany post 29 października 2013, 23:49

Dla mnie Pogba jest w tej chwili lepszy z tego względu, że jest naszym zawodnikiem, zna system gry. W tej chwili jest to zawodnik pierwszego składu. Do tego jest zawodnikiem od Verattiego dużo bardziej uniwersalnym może być typowym defensywnym pomocnikiem, box to boxem, registą a dodatkowo zagrać na wing-backu co u Conte jest bardzo ważne. Verratti przy swoich warunkach fizycznych przy naszym systemie raczej innej roli niż następca Pirlo nie może pełnić, do tego pytanie czy starczy mu talentu by grać jak Pirlo- jeśli nie to może lepiej pomyśleć nad zmianą systemu.

Z drugiej strony Veratti kibicuje Juve od dziecka i nie ma za agenta Raioli także można liczyć na jego większą lojalność. Jeśli nawet do takiej wymiany by nie doszło to prędzej czy później Pogba, według mnie raczej odejdzie a wtedy pozyskanie Verattiego może być już niemożliwe. Więc może warto pomyśleć zawczasu.

Kolejna sprawa to, że jednak dużo łatwiej znaleźć ogarniętego box to boxa niż registę, więc szkoda byłoby zrezygnować z piłkarza, który jest typowym registą ze sporym talentem

Myślę, że wymiana 1 za 1 raczej byłaby niekorzystna ale z dość dużą dopłatą na konto Juve to można byłoby się zastanowić. O ile te pieniądze załatwiłyby nam konkretne, bardzo dobre zastępstwo.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 00:05

Don Paolo pisze: Szczerze mówiąc gdyby PSG przeszło Barcelonę to mielibyśmy inny bieg historii. Ja się skupiłem tylko na faktach, nie na gdybaniu.
A ja się skupiłem na pokazaniu, że z niektórych faktów w kontekście oceny talentu danego zawodnika niewiele wynika.
Don Paolo pisze:Gra imo w gorszej lidze. Ma mniej spotkań w PSG, niż Pogba w Juve.
Ale w zespole o większym potencjale kadrowym, zwłaszcza jeżeli chodzi o graczy potrafiących kreować grę. Druga sprawa - nie jestem pewien, ale wydaje mi się że Włoch więcej spotkań zagrał od pierwszej minuty.
Don Paolo pisze: Jak słusznie zauważyłeś są to młodzi zawodnicy i trudno jest ich porównywać na tym etapie kariery więc brałem pod uwagę nawet takie detale.
Owszem, ale w tym przypadku jeżeli rozwój jest dynamiczny, należy się skupić jedynie na tym, co dzieje się ostatnimi czasu. Sięganie w przeszłość dalej niż dwa lata wstecz raczej mija się z celem.
Don Paolo pisze:Mało jest piłkarzy, którzy mają wybitne sukcesy w młodzieżówkach i którzy tak dobrze zaczęli seniorską karierę (w klubie i reprezentacji). To w przeszłości zawsze charakteryzowało wielkich piłkarzy. Zobaczymy co pokaże dalsza przyszłość...
Ja mimo wszystko będę się upierać że nie ma jakiej jasnej reguły. Messi przygodę w kadrze zaczynał w zespole U-20, podobnie jak Cavani, Vidal i Luis Suarez. Ibra startował od poziomu U-21, Ronaldo U-17, Thiago Silva U-23, Iniesta U-15, tak samo jak Pirlo, a Ribery U-21. Można jeszcze sprawdzić w ilu przypadkach przejście przez wszystkie szczeble młodzieżowe przekłada się na sukces w dorosłej piłce, nie sądzę jednak żeby miała to być jakaś bardzo silna korelacja.

Don Paolo pisze: Chciałeś linków do bramek? Kompilacji by colosimo99? :P

Talent talentem, a na koniec piłkarzy mierzy się miarą sukcesów, liczb.
Owszem, piłkarza który ma 35 lat można rozliczyć z tego ile trofeów zdobył, ile nagród indywidualnych, ile nominacji, ile razy reprezentował swój kraj itd. Natomiast ocena talentu - tutaj wolałbym poczytać jakieś wypowiedzi ekspertów, zobaczyć jakieś analizy, przykłady zagrań które świadczą, że gracz ma "to coś" albo przeciwnie - pokazane na nagraniu zachowania, które świadczą o tym że danemu zawodnikowi będzie ciężko przeskoczyć pewien poziom.
Don Paolo pisze:O Pogbę będą biły, ba już się powolutku zaczynają bić krezusi, finansowi potentaci pokroju PSG, Chelsea, Manchesteru City, Realu... a o Verrattim raczej częściej mówi się w kontekście powrotu do Włoch. To chyba też o czymś świadczy, prawda?
Nie słyszałem też zbyt wielu informacji na temat zainteresowania czołowych klubów świata Messim w ostatnim mercato, znacznie więcej mówiło się chociażby na temat transferu Lewandowskiego, ale to chyba nie oznacza że Polak jest lepszy od Argentyńczyka, prawda?
O Verrattim się nie mówiło, bo oczywiste jest że tak długo jak ten gość jest w Paryżu potrzebny (a jest) i sam chce tam grać, tak długo każda oferta wyląduje w śmietniku, nie ważne czy opiewa na 30 czy 60 milionów, władze PSG nawet na nią nie spojrzą. Juventus jest klubem z zupełnie innego świata jeżeli chodzi o finanse, stąd też i zainteresowanie Pogbą większe.
Don Paolo pisze: Typ piłkarza a'la Pirlo powoli odchodzi do lamusa. Teraz środkowy pomocnik musi mieć multum zalet. Zdrowie, siłę, dynamikę, dobrą grę głową, strzał na bramkę, przegląd pola, timing. Im tych zalet jest więcej piłkarz jest lepszy, bardziej wartościowy.
Podobne teorie wysnuł Allegri kiedy zdecydował się odpalić Pirlo w Milanie. Moim zdaniem konfiguracja dwóch box-to-boxów + jeden regista typu Pirlo (ze wszystkimi jego ograniczeniami) daje lepszy efekt niż trzech b2b. Warto zauważyć że w ostatnimi czasy nawet kiedy Pirlo gra słabo, to i tak wygląda to lepiej niż kiedy w ogóle go nie ma na boisku. Żeby mogło być inaczej, Juventus musiałby mieć na pozycji ofensywnego pomocnika maszynę do asystowania typu Oezil albo Mata. A to droga zabawa. I też za wielu takich piłkarzy nie ma.
Don Paolo pisze:A jeśli dodamy do tego ostatnie kilka sezonów w Milanie wyjdzie nam, że Pirlo przez ostatnie 6-7 lat miał z 1,5 sezonu bardzo dobrego, a reszta to albo dobrze, średnio lub nawet przeciętnie.
Biorąc pod uwagę że sezon 2011-12 miał w całości kapitalny, jak rozdysponujesz pozostałe sześć miesięcy. W całości na sezon poprzedni? Na ten, kiedy wygrał z Milanem Ligę Mistrzów? A może na ten, kiedy brylował przed przyjściem Allegriego i ośmieszał piłkarzy Realu w Lidze Mistrzów?
Don Paolo pisze: Ustępuje, ale też nieznacznie. Zresztą ja mówię o sumie wszystkich atutów obu graczy.
Znacznie, znacznie. Verratti pod tym względem jest fenomenem.
Don Paolo pisze:Jak już wspomniałem na początku, Marco jeszcze nie ma bramki w barwach PSG, a jest z rocznika 1992.
Owszem, ale chyba nie tego od niego oczekujemy. Gdyby Pirlo zabrać bramki w Juve ze stałych fragmentów, to również nie wyglądałoby to za ciekawie. Porównanie do Pogby jest zupełnie chybione. W Juve b2b non stop wchodzą w pole karne, strzelają prawie tyle goli co napastnicy. W PSG są kapitalni snajperzy, świetni skrzydłowi, bardzo dobrzy ofensywni pomocnicy i dopiero za ich plecami Verratti.
Don Paolo pisze: Pirlo w jego wieku miał już 12 goli na poziomie Serie A. Grając nie dla PSG, nie dla Juventusu tylko dla Brescii i Regginy.
Na pozycji trequartisty, warto dodać. Nie zapominajmy że Pirlo dopiero w pewnym momencie kariery został przesunięty tam, gdzie gra obecnie.
pablo1503 pisze:Przede wszystkim, Pogba, jest o wiele bardziej uniwersalny. Może zagrać wszędzie w pomocy. Regista, traquertista, b2b, a nawet skrzydłowy.
Co do trequartisty - sam wysunąłem już jakiś czas temu, chyba jako jeden z pierwszych na tym forum tezę, że być może sprawdziłby w tej roli, ale od tego czasu nabrałem coraz większych wątpliwości. Było w międzyczasie kilka okazji, żeby go tam przetestować (chociażby tamte mecze w 3-5-1-1 o pietruszkę pod koniec sezonu) i zawsze w takich przypadkach Conte stawiał za plecami napastnika Marchisio, który tak średnio sobie z tym radził. Z pisaniem o Pogbie jako o skrzydłowym też bym się póki co wstrzymał, zagrał tak raptem fragment spotkania z Milanem i w dodatku zdążył zawalić bramkę.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 08:10

Ja napiszę krótko: bezsprzecznie Pogba ma w tej chwili większą wartość marketingową, co więcej, ma większy potencjał marketingowy. Jeśli wymienilibyśmy Francuza na Verrattiego bez włączenia w transakcję gotówki, to sami byśmy się w pewnym sensie pozbawili pieniędzy - tak to widzę.


Obrazek
Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 08:26

pumex pisze:Ja napiszę krótko: bezsprzecznie Pogba ma w tej chwili większą wartość marketingową, co więcej, ma większy potencjał marketingowy. Jeśli wymienilibyśmy Francuza na Verrattiego bez włączenia w transakcję gotówki, to sami byśmy się w pewnym sensie pozbawili pieniędzy - tak to widzę.
W przypadku takich zawodników może to strasznie szybko się zmienić. Wystarczy, że Veratti podtrzyma formę, a do tego niech strzeli ładną bramkę w LM i już będzie "gwiazdą".

Wg. tego co czytałem możliwe, że do Verattiego dodaliby Meneza i pewnie musielibyśmy dopłacić. Tak czy siak, o jedno proszę, jak mamy sprzedać Pogbę, to za niego ma przyjść inny zawodnik na podobnym poziomie, a nie jakiś średnioligowiec.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 30 października 2013, 08:37

zahor pisze:Ale w zespole o większym potencjale kadrowym, zwłaszcza jeżeli chodzi o graczy potrafiących kreować grę. Druga sprawa - nie jestem pewien, ale wydaje mi się że Włoch więcej spotkań zagrał od pierwszej minuty.
Jest prawdą to co mówisz. Verratti zagrał od pierwszej minuty ligi francuskiej 30 razy (6 razy wchodził w 2 połowach), 9 razy w LM (3 razy 2. połowy). Pogba w lidze włoskiej od pierwszej minuty wyszedł: 26 razy (10 w 2 połowach), 6 razy w LM (5 razy 2. połowy).
Co daje: Verratti: 39+9, Pogba: 32+15. Swoją drogą zabija to lansowany przez Don Paolo argument, że Francuz ma więcej meczów "na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej".

Don Paolo pisze:O Pogbę będą biły, ba już się powolutku zaczynają bić krezusi, finansowi potentaci pokroju PSG, Chelsea, Manchesteru City, Realu... a o Verrattim raczej częściej mówi się w kontekście powrotu do Włoch. To chyba też o czymś świadczy, prawda?
Świadczy to o tym, że Verrattiego JUŻ posiada jeden z tych finansowych potentatów, a o jego powrocie do Włoch mówi się na forach Juventusu z nadzieją na wyrwanie go po promocyjnej cenie w przypadku niepowodzenia przy Blancu. Ewentualnie może pojawiła się przed sezonem jakaś plotka, by podnieść jego kontrakt, co zresztą się udało (swoją drogą pojawiały się też United z Barceloną, a przede wszystkim Real i jego przejście z Ancelottim). Ale jak na razie Verratti to :
* gracz pierwszego składu,
* wybrany ostatnio graczem miesiąca w lidze francuskiej,
* przez którego przechodzą wszystkie piłki w naszpikowanym gwiazdami PSG,
* z największą ilością podań w całej lidze francuskiej,
* notującego dobre mecze (ostatnio świetny) w LM.

Don Paolo pisze:Transfermarkt się myli?
Transfermarkt nalicza asysty hokejowe (a przynajmniej słyszałem, że tak się nazywają). Wszytskie inne strony są zgodne: Verratti 5 asyst w 1 lidze francuskiej, Pogba 2 we włoskiej.


I jeszczę zaznacze, by nikt mi nic nie zarzucił, nigdzie nie napisał, że Verratti jest lepszy od Pogby, tak jak nie napisałem, że Pogba jest lepszy od Verrattiego. Za to sądzę, że piłkarz na pozycji i o charakterystyce Verrattiego byłby nam bardziej przydatny na lata, niż Pogba, który i tak chyba prędzej czy później odejdzie.


Obrazek
Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 01 listopada 2013, 21:22

Post pod postem, ale trzeba. Jeżeli ktoś ma wątpliwości co do klasy Verrattiego, a posiada nsport i chwilę czasu, to niebawem będzie 2. połowa mecze. Marco gra kolejny świetny mecz - piękna asysta, wiele świetnych piłek, każda akcja przechodzi przez niego, komentatorzy się zachwycają "Verratti pociąga za sznurki w PSG", niesamowity spokój w grze.

Naprawdę gadanie, że Pogba jest lepszy to zwykła ignorancja, nieoglądanie Verrattiego. Oby dwaj to ogromne talenty, a może już nie talenty, lecz po prostu świetni gracze, ale na chwilę obecną bardziej imponuje mi Włoch i mądrość z jaką gra.


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 01 listopada 2013, 21:49

Il Fenomeno pisze:Naprawdę gadanie, że Pogba jest lepszy to zwykła ignorancja, nieoglądanie Verrattiego. Oby dwaj to ogromne talenty, a może już nie talenty, lecz po prostu świetni gracze, ale na chwilę obecną bardziej imponuje mi Włoch i mądrość z jaką gra.
Cała dyskusja wydaje się śmieszna, a co w niej śmiesznego ? Mentalność.. Dlaczego nie mieć ich dwóch w składzie w przyszłości, a nie jednego kosztem drugiego ? A no tak pieniądze bla bla bla (lepiej wyliczać sobie argumenty który lepszy a dyskusja nabiera formatu typu lepszy Ronaldo czy Messi? [jest zabawna])


Hoffman

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 października 2006
Posty: 945
Rejestracja: 05 października 2006

Nieprzeczytany post 01 listopada 2013, 22:44

wagner pisze:Cała dyskusja wydaje się śmieszna, a co w niej śmiesznego ? Mentalność.. Dlaczego nie mieć ich dwóch w składzie w przyszłości, a nie jednego kosztem drugiego ? A no tak pieniądze bla bla bla (lepiej wyliczać sobie argumenty który lepszy a dyskusja nabiera formatu typu lepszy Ronaldo czy Messi? [jest zabawna])
Może nie jestem w temacie, ale chyba dlatego, że mówimy o wymianie.


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 01 listopada 2013, 22:59

@up
mistrz :D
Ja do tej całej sytuacji podchodzę z wielkim dystansem i uważam, że to brednie, a jeśli już miałbym wybierać Pogba czy Verratti to zostałbym przy tym pierwszym :)


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 01 listopada 2013, 23:00

do usunięcia


Juve4ever10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 października 2004
Posty: 59
Rejestracja: 27 października 2004

Nieprzeczytany post 02 listopada 2013, 01:22

A ja bylbym za taka wymiana. Pogba to wielki talent ale Verratti rowniez... Kwestia w tym, ze Verratti to jedyny zawodnik z charakterystyka taka azeby przejac berlo po Pirlo. Wlasnie takiego gracza najbardziej nam potrzeba... I z calym szacunkiem dla talentu Pogby ale Verratti moglby dac nam wiecej...


Zablokowany