Balotelli Mario

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 19:33

Jako że lubię wsadzać kij w mrowisko, zakładam ten temat korzystając z faktu, że ostatnimi czasy Mino Raiola próbuje wcisnąć nam tego gracza, a jak wiadomo jest to dość obrotny agent i być może byłby w stanie wytransferować Balotellego z City za sumę przystępną dla drużyn z Włoch.

Wiem że większość z was zareaguje pisząc "Balotelli? <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, ma nierówno pod sufitem, nie chcę go w Juve". Ja również nie należę do jego fanów, bawiły mnie wyzwiska i złośliwe piosenki pod adresem tego gracza kiedy grał we Włoszech. Z miejsca mogę wymienić wielu napastników których chętniej widziałbym w Juve, a których sprowadzenie nie jest nierealne. Po co więc dyskusja o nim?

Temat założyłem po to, żeby przedyskutować następującą sytuację - Balotelli, który do tej pory w kadrze gra dobrze i nie odwala żadnych numerów, zostaje gwiazdą Włoch na EURO. Gra naprawdę dobrze, na boisku jest liderem zespołu, poza boiskiem nie stwarza problemów. Jednocześnie mijają kolejne tygodnie mercato a nam nie udaje się sprowadzić żadnego snajpera na miarę oczekiwań. Cavani trafia za granicę, Jovetić chce zostać we Florencji "nowym Batistutą", Higauin nie odchodzi z Realu, temat Dżeko upada, podobnie jak Torresa. Tevez wraca do łask Manciniego i ogólnie wizja pozostania z takim atakiem jak mamy staje się coraz bardziej realna. Ciekaw jestem czy wówczas również wszyscy z taką samą stanowczością pisaliby "niepotrzebny nam ten palant"?

Moim zdaniem Balotelli jest zawodnikiem o takiej charakterystyce jaka jest nam potrzebna. Kiwnie, strzeli z dystansu, odnajdzie się zarówno na szpicy, jak i z boku czy jako seconda punta. Napastnik kompletny, ale i niestety kompletny <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. O ile sam fakt że gość nie umie założyć koszulki niespecjalnie by nam wadził, o tyle takie akcja jak to kiedy np. nie chciał dać Eto'o strzelić karnego - już tak. Pytanie - czy w Juventusie dałoby się go okiełznać. Niestety nie potrafię na nie odpowiedzieć. Z jednej strony Conte wydaje się być odpowiednią osobą - potrafi zmotywować, ale i opieprzyć kiedy trzeba. Z drugiej strony - obawiam się że brakuje jednak "zakapiorów" w szatni którzy skarciliby go kiedy trzeba. Del Piero, Pirlo czy Buffon to raczej tacy "dobrzy wujkowie" a np. Vidal chyba nie ma jeszcze takiej pozycji, żeby w razie czego pokazać Balotellemu miejsce w szeregu. Z trzeciej strony - może on właśnie tego potrzebuje? Może musi czuć się ważny, tak jak w reprezentacji świadom jest swojej pozycji i odpowiedzialności? Być może dowiemy się tego po Euro, ale wtedy na ew. transfer może być już za późno. Co o tym sądzicie? Zapraszam do dyskusji.


filippo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 listopada 2004
Posty: 1028
Rejestracja: 29 listopada 2004

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 19:35

Chyba cie Bóg opuścił

Nie musze pisać takich długich wywodów żeby wytłumaczyć ci Dlaczego Balotelli nie przyjdzie:

1. Nikt go tu nie lubi
2. Zniszczy bardzo dobrą atmosfere w szatni

Temat do zamknięcia
zahor pisze:Jednocześnie mijają kolejne tygodnie mercato a nam nie udaje się sprowadzić żadnego snajpera na miarę oczekiwań. Cavani trafia za granicę, Jovetić chce zostać we Florencji "nowym Batistutą", Higauin nie odchodzi z Realu, temat Dżeko upada, podobnie jak Torresa. Tevez wraca do łask Manciniego i ogólnie wizja pozostania z takim atakiem jak mamy staje się coraz bardziej realna.
Przepraszam forumowicze nie jestem na bieżąco ostatnio, ale omineło mnie coś? Kiedy sie zaczeło to mercato?

Widze, że jesteś bardzo dobrze poinformowany jeśli chodzi o to czyj temat upada. A porównanie Tej Fiorentiny z tamtą Batistuty to troche porównywanie kupy z czekoladą. Fiorentina jest w fazie rozkładu, a Jovetic na pewno się chce rozwijać, i sądze, że myśli już nad przeprowadzką do innego klubu.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 19:44

filippo0 pisze:
zahor pisze:Jednocześnie mijają kolejne tygodnie mercato a nam nie udaje się sprowadzić żadnego snajpera na miarę oczekiwań. Cavani trafia za granicę, Jovetić chce zostać we Florencji "nowym Batistutą", Higauin nie odchodzi z Realu, temat Dżeko upada, podobnie jak Torresa. Tevez wraca do łask Manciniego i ogólnie wizja pozostania z takim atakiem jak mamy staje się coraz bardziej realna.
Przepraszam forumowicze nie jestem na bieżąco ostatnio, ale omineło mnie coś? Kiedy sie zaczeło to mercato?

Widze, że jesteś bardzo dobrze poinformowany jeśli chodzi o to czyj temat upada.
Przeczytaj pierwsze zdanie trzeciego akapitu i przeproś.
filippo0 pisze: A porównanie Tej Fiorentiny z tamtą Batistuty to troche porównywanie kupy z czekoladą. Fiorentina jest w fazie rozkładu, a Jovetic na pewno się chce rozwijać, i sądze, że myśli już nad przeprowadzką do innego klubu.
A ja sądzę, że nie raz mówił że podoba mu się we Florencji i póki co nigdzie się nie rusza.


Bartek88

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2009
Posty: 1289
Rejestracja: 09 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 19:49

Jestem jak najbadziej na TAK dla tego pilkarza. Z kilku powodow:
-jest mlody i perspektywiczny
-duzy talent
-gra w reprezentacji i miejsce ma chyba zapewnione w skladzie
-jak go Conte wytresuje to mamy napastnika na lata
-potrafi strzelac bramki, nie tak jak ta ofiara losu Matri kopiac po ziemi jak by obiadu nie jadl 5cm od bramki do tego :prochno:
-jak nie zrujnuje sobie kariery to za kilka lat ma szanse stac sie najlepszym napasnikiem w europie.
-Bóg każe wybaczać :D
Problem wlasnie tkwi w jego psychice, ale jak widzialem w jaki sposob Marotta z Agnellim i Conte potrafili sie obchodzic z cieplymi kluchami w postaci Vidala, po jego wybryku z reprezentacja to mysle, ze poradzili by sobie spokojnie z Balotellim. Tylko czy Balotelli by sobie poradzil z nimi? I to jest problem. Wyslesz go na trybuny i moze tam siedziec 3 miesiace ogladajac mecze bo nic do niego nie dotrze :/
filippo0 pisze:1. Nikt go tu nie lubi
2. Zniszczy bardzo dobrą atmosfere w szatni
Temat do zamknięcia
1. Ja go lubię
2. I to jest argument jako taki, chodz moze tez byc tak, ze to dobra atmosfera zniszczy jego złą.
Rozumiem, ze mozemy na forum tworzyc tylko i wylacznie tematy odpowiadajace Twoim gustom? :lol: - Zahor Ty go przepros teraz :D
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 19:49 przez Bartek88, łącznie zmieniany 1 raz.





KLIK ==>www
Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 19:49

Co do tytuł tego tematu - mistrz yoda :D

Co do samego piłkarza to go nie lubie :ok:


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 19:54

Wojtek pisze:Co do tytuł tego tematu - mistrz yoda :D
Regulamin pisze:Dla każdego piłkarza dopuszczalny jest tylko jeden temat, którego tytuł winien wyglądać wg modelu Nazwisko+Imię danego zawodnika, np. Del Piero Alessandro.
Wojtek pisze: Co do samego piłkarza to go nie lubie :ok:
Jak prawie wszyscy, ale nie o tym chcę dyskutować. Chcę dyskutować o tym czy wobec jego nieprzeciętnych umiejętności i naszej sytuacji w ataku nie warto by go było w odpowiednich okolicznościach sprowadzić.
Bartek88 pisze: Problem wlasnie tkwi w jego psychice, ale jak widzialem w jaki sposob Marotta z Agnellim i Conte potrafili sie obchodzic z cieplymi kluchami w postaci Vidala, po jego wybryku z reprezentacja to mysle, ze poradzili by sobie spokojnie z Balotellim.
W przypadku Vidala to był jeden wybryk (bo tego rzucania lodem w Bonucciego nie liczę), natomiast Balotelli od lat udowadnia że ma fekalia w głowie, stąd nie byłbym aż tak spokojny, chociaż oczywiście jest na to szansa.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:07

Stanowcze NIE Balotellemu w Juve. Owszem, piłkarz nietuzinkowy, z dużymi umiejętnościami, ale popieprzony jak majowa burza. Zaraz zacząłby robić syf. Nie poradził z nim sobie Mou, nie poradził Mancini. Może Conte by to zrobił, ale ja go u nas nie widzę. Jest wielu napastników, którzy mogliby u nas grać, ale nie ON.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:10

:lol: :lol: :lol:

Tak, sprowadźmy gracza, na którego będzie gwizdać prawie cały stadion. Dobra myśl.


qwerty1337

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 sierpnia 2008
Posty: 106
Rejestracja: 30 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:14

W piłkę grać umie, ale przy nim nawet Melo jest niepokonanym tytanem intelektu. Skończony idiota, do tego powszechnie nienawidzony. Chyba wolę się męczyć z Boriello.


strong return

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2008
Posty: 1510
Rejestracja: 14 lipca 2008

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:17


To właściwie tyle-tabo litościuj- tym bardziej, że już wygarowałem odpowiednią ilość czasu za jedno żółtko.

Mam pomysła sprowadźmy piłkarza, z którym inni będą się bali przebywać w pokoju, bo go może w nocy spalić. Genialna myśl. Mourinho nazwał go idiotą i stwierdził, że nie da się go ogarnąć, do tego facet jest małpą(tu nie chodzi o rasizm), nie wyciągającą wniosków z tego co robi. Może to ma źródła w jego skomplikowanej życiowej historii-w każdym razie-patrz wyżej.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:19

Zahor, popelniles jeden kluczowy blad w swoich przewidywaniach na temat Euro. Otoz, Balotelli nie zostanie gwiazda ME, poniewaz gwiazda zostanie Gio-vin-co :D

Jednak zgadzam sie, gdyby - cytujac klasyka - przylecieli kosmici i zabrali Mario nie talent, ale cala wrodzona i nabyta glupote, to bylby to pilkarz kompletny i na pewno warto byloby sie nad nim powazniej zastanowic. Na ten moment jednak to byloby chyba dla nas zbyt duze ryzyko, zeby wydac 25 baniek (co najmniej) a potem uzerac sie caly sezon.


Dzięcioł

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 292
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:25

qwerty1337 pisze:W piłkę grać umie, ale przy nim nawet Melo jest niepokonanym tytanem intelektu. Skończony idiota, do tego powszechnie nienawidzony. Chyba wolę się męczyć z Boriello.
Tutaj przesadziłeś...Ballo wariat był - tu pełna zgoda, ale świrem był i Cassano a w Milanie się ogarnął i gra znakomicie. Takich przypadków w piłce było sporo (że z naszego podwórka chociażby Grosicki). Mario ma talent, gdyby strzelił 20 goli w swoim pierwszym sezonie u nas jestem przekonany, że kibice by go pokochali. Ponadto Marotta musi sprowadzić kogoś, kogo umiejętności będą pozwalały mu nosić koszulkę z nr 10, bo w obecnej kadrze takiego piłkarza nie posiadamy. Marzeniem pracowity, sumienny, poukładany, rozsądny i bogobojny Falcao, ale w jego sprowadzenie nie wierzę. A od Suareza, który jest realną opcją wolę Super Mario (primo Włoch, secundo młodszy i już lepszy). Reasumując opcja tego transferu w mojej opinii jest kusząca, zwłaszcza że jest szansa na sprowadzenie go za kwotę niższą niż 30 mln euro.


Żywot studenta prawa, żywotem lirycznym jest...
Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:37

Według mnie do ataku potrzebujemy dwóch piłkarzy ponadprzeciętnych. Na pozycji typowej "9" widziałbym Cavaniego lub Dzeko, a na prawym skrzydle kogoś dynamicznego, kto potrafi przeprowadzić rajd przez pół boiska z piłką przy nodze, oczywiście piłkarza z głową, bo jeźdźca bez głowy to już mamy :prochno: W naszym ataku zdecydowanie brakuje dynamiki, jest bardzo statyczny. Szukałbym kogoś pokroju Lavezziego.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:38

deszczowy pisze: Jest wielu napastników, którzy mogliby u nas grać, ale nie ON.
Zakładamy wariant że żaden z tych graczy do nas nie trafia i wybór jest Balotelli albo jakiś Floro Flores.
stahoo pisze: Tak, sprowadźmy gracza, na którego będzie gwizdać prawie cały stadion. Dobra myśl.
Na początku - z pewnością, ale jak zaliczy jeden, drugi, trzeci świetny występ?
strong return pisze: Mam pomysła sprowadźmy piłkarza, z którym inni będą się bali przebywać w pokoju, bo go może w nocy spalić. Genialna myśl.
Bądź co bądź, na zgrupowaniach kadry chyba żadnych problemów z Balotellim nie było i nikt się z nim nocować nie bał.
strong return pisze:Mourinho nazwał go idiotą i stwierdził, że nie da się go ogarnąć
To że Balotelli jest idiotą nie podlega dyskusji - ale my z tego idioty być może możemy mieć pożytek.
Ogólnie polecam nieśmiertelną wypowiedź trenera Jarosława Kotasa.
jakku1 pisze:Zahor, popelniles jeden kluczowy blad w swoich przewidywaniach na temat Euro. Otoz, Balotelli nie zostanie gwiazda ME, poniewaz gwiazda zostanie Gio-vin-co :D
No tak, ale on już jest zaklepany przez Barcelonę więc dyskusję przeniosłem na temat wice-gwiazdy :-D
deszczowy pisze: A pamiętasz, jak całkiem niedawno kibice wywiesili banner z jakimś obraźliwym wpisem dotyczącym Quaga? A w przypadku Balotellego mają zdecydowanie więcej powodów, by go nie lubić.
Jak Balotelli będzie grał równie dobrze, co ostatnio Quagliarella, to oczywiste że będzie co mecz wygwizdywany. Ale jakby Fabio grał tak, jak potrafi grać Balotelli, to nikt w Turynie i okolicach by on nim złego słowa nie powiedział.
jakku1 pisze: Jednak zgadzam sie, gdyby - cytujac klasyka - przylecieli kosmici i zabrali Mario nie talent, ale cala wrodzona i nabyta glupote, to bylby to pilkarz kompletny i na pewno warto byloby sie nad nim powazniej zastanowic. Na ten moment jednak to byloby chyba dla nas zbyt duze ryzyko, zeby wydac 25 baniek (co najmniej) a potem uzerac sie caly sezon.
Wtedy to by się nie było nad czym zastanawiać, bo nikt by go nam za 25 baniek nie sprzedał, ani tym bardziej taniej, a gdyby oferta się jednak trafiła to należałoby go brać w ciemno bez żadnej dyskusji. Niestety, nikt mu chyba głupoty z głowy nie odessie więc przez to decyzja nie jest taka prosta.
--Maq-- pisze:Według mnie do ataku potrzebujemy dwóch piłkarzy ponadprzeciętnych. Na pozycji typowej "9" widziałbym Cavaniego lub Dzeko, a na prawym skrzydle kogoś dynamicznego, kto potrafi przeprowadzić rajd przez pół boiska z piłką przy nodze, oczywiście piłkarza z głową, bo jeźdźca bez głowy to już mamy :prochno: W naszym ataku zdecydowanie brakuje dynamiki, jest bardzo statyczny. Szukałbym kogoś pokroju Lavezziego.
Ja też bym wolał, ale co jeżeli żaden z opisanych przez Ciebie graczy nie wypali?
Ostatnio zmieniony 04 maja 2012, 20:48 przez zahor, łącznie zmieniany 5 razy.


deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 04 maja 2012, 20:42

zahor pisze:
stahoo pisze: Tak, sprowadźmy gracza, na którego będzie gwizdać prawie cały stadion. Dobra myśl.
Na początku - z pewnością, ale jak zaliczy jeden, drugi, trzeci świetny występ?
A pamiętasz, jak całkiem niedawno kibice wywiesili banner z jakimś obraźliwym wpisem dotyczącym Quaga? A w przypadku Balotellego mają zdecydowanie więcej powodów, by go nie lubić.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Zablokowany