Robert Lewandowski

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2014, 20:56

nie przełoży się bo to niedzielni kibice ;] zresztą ciekawi mnie komu teraz będą kibicować - bayernowi czy bvb ;)

a co do taktyki bayernu to sprawa jest bardzo prosta skoro ta liga mimo wszystko zawsze miała tylko jeden topowy zespół, oni po prostu utrzymują status quo bo po 1 pozwala mimo wszystko nawiązywać walkę w europie a po 2 pozwala utrzymywać w lidze status quo, bo kluby są tam tak marne, że nawet wygrywając ligę nie potrafią utrzymać swoich zawodników a zarobionych pieniędzy wydać z pożytkiem ;]

bundesliga to tylko dobry rynek i nic poza tym, nie ma tam ciągłości i regularności chociaż może bvb to zmieni ale obawiam się, że tylko czekać aż w końcu noga im się podwinie i rozlecą się jak domek z kart

jakby real, barcelona, chelsea, milan czy my mielibyśmy takich przeciwników w lidze robilibyśmy tak samo, ale sami widzicie, że po 1 na pierwszego lepszego Jorginho zgłasza się z dobrą kasą kilka klubów i trzeba się o każdego bić, real i barcelona biły się o isco, anglicy teraz walczą o shawa, a tam bayern robi sobie shortlistę i kupuje po kolei... dlatego tak bardzo wkurzyli się o Vidala bo takie coś się u nich nie zdarza żeby podkupować ich cele z rodzimej ligi


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zhx123

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2013
Posty: 265
Rejestracja: 03 maja 2013

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2014, 21:54

Maly pisze:nie przełoży się bo to niedzielni kibice ;] zresztą ciekawi mnie komu teraz będą kibicować - bayernowi czy bvb ;)
Ja bym takich ludzi nie nazwał kibicami :wink:
Poza tym jest to bardzo przesadzone. Są ludzie, którzy odpalą sobie meczyk bo chcą zobaczyć jak grają Polacy, ale kibice BVB to raczej nie są.
Za to w internecie jest bardzo duży hejt na tę "Polską Borussię" jak to mówicie.
Maly pisze: bo kluby są tam tak marne, że nawet wygrywając ligę nie potrafią utrzymać swoich zawodników a zarobionych pieniędzy wydać z pożytkiem ;]

bundesliga to tylko dobry rynek i nic poza tym
Czy ja wiem? W tamtym sezonie w LM wyszły z grupy 3 niemieckie zespoły(z czego wszystkiego z 1 miejsca). W tym dwa dotarły aż do finału.

W tym roku wyszły z grupy 4 niemieckie drużyny. Co będzie dalej nie wiadomo.

Jednak ciężko jest się utrzymać niemeickiemu zespołowi na topie, co pokazuje przykład BVB.

I dziwi mnie to, że zarzucasz niemeickim zespołom, że nawet nie potrafią wydać pieniędzy z pożytkiem. Właśnie Bundesliga uchodzi za ligę, która jest bardzo dobrze zarządzana pod tym względem.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2014, 22:18

Bayern to na prawdę jest świetnie zarządzany i za to należą się im brawa. Co do kibiców Borussi - błagam z tych wszystkich dzisiejszych w Polsce to raptem kilka % to kibice weterani. Cała reszta to "kibice" odkąd trafili tam nasi rodacy. Spytaj takiego w którym roku klub powstał to usłyszysz jedno przeciągające się - "yyyyyyyyy".


Zhx123

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2013
Posty: 265
Rejestracja: 03 maja 2013

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2014, 22:25

Grudzień 1909 :D Czas świąteczny, chyba wigilia.

Jak to się mówi - nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy. Sam znam kibica BVB, który zaczął się interesować Borussią przez Polaków, ale przez ten czas totalnie zmienił swój sposób patrzenia. I z Janusza stał się kibicem BVB.

Każdego coś musi przyciągnąć do klubu. Wielu z was jest tu z powodu dawnych sukcesów Juventusu, czy może jakiś piłkarz był waszym idolem i dlatego się wciągneliście w Juventus, a może mama wam keidyś kupiła czapke w tych barwach i tak zostało. Bo nie uwierze, że przyciągneło was to, ze Juventus został zdegradowany do 2 ligi ;> Każdy z jakeigoś pwoodu zaczynał kibicowanie.


Bandiera_Rossa

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2014, 12:26

Castiel pisze:Bayern to na prawdę jest świetnie zarządzany i za to należą się im brawa. Co do kibiców Borussi - błagam z tych wszystkich dzisiejszych w Polsce to raptem kilka % to kibice weterani. Cała reszta to "kibice" odkąd trafili tam nasi rodacy. Spytaj takiego w którym roku klub powstał to usłyszysz jedno przeciągające się - "yyyyyyyyy".
Chyba trzeba chodzić do gimnazjum, żeby się przejmować takimi rzeczami


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2014, 14:04

Castiel pisze:Bayern to na prawdę jest świetnie zarządzany i za to należą się im brawa. Co do kibiców Borussi - błagam z tych wszystkich dzisiejszych w Polsce to raptem kilka % to kibice weterani. Cała reszta to "kibice" odkąd trafili tam nasi rodacy. Spytaj takiego w którym roku klub powstał to usłyszysz jedno przeciągające się - "yyyyyyyyy".
Czujesz wyższość, bo zacząłeś kibicować Juve przez Del Piero?

Ja znam parę osób, które zaczęły kibicować Liverpoolowi przez Dudka i do teraz są zagorzałymi kibicami. W zasadzie każdy powód kibicowania klubowi jest prozaiczny i losowy.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2014, 14:11

alina pisze:
Castiel pisze:Bayern to na prawdę jest świetnie zarządzany i za to należą się im brawa. Co do kibiców Borussi - błagam z tych wszystkich dzisiejszych w Polsce to raptem kilka % to kibice weterani. Cała reszta to "kibice" odkąd trafili tam nasi rodacy. Spytaj takiego w którym roku klub powstał to usłyszysz jedno przeciągające się - "yyyyyyyyy".
Czujesz wyższość, bo zacząłeś kibicować Juve przez Del Piero?

Ja znam parę osób, które zaczęły kibicować Liverpoolowi przez Dudka i do teraz są zagorzałymi kibicami. W zasadzie każdy powód kibicowania klubowi jest prozaiczny i losowy.
zacząłem kibicować Juve, bo Davids genialnie się prezentował zarówno wyglądem jak i grą. Byłem dzieciakiem i do dzisiaj mu kibicuje. Jeżeli ktoś kibicuje Borussi przez Lewego, to strzelam, że po czasie zaczyna kibicować także klubowi, a potem klub staje się ważniejszy pod zawodnika. Borussia jeżeli dobrze to rozegra będzie mogła dalej walczyć z Bayernem na równi.

Bayern jest zły, bo wykupuje najlepszych z ligi? To podstawa rynku transferowego. jakość+ogranie. Przecież my też chcieliśmy Juveticia, Cavaniego :prochno: itd.


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2014, 14:38

Eric6666 pisze:Bayern jest zły, bo wykupuje najlepszych z ligi? To podstawa rynku transferowego. jakość+ogranie. Przecież my też chcieliśmy Juveticia, Cavaniego :prochno: itd.
Jak Atalanta spadnie za sezon, dwa, to będzie to nasza wina :oops:


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 16 stycznia 2014, 15:06

Zhx123 pisze:I dziwi mnie to, że zarzucasz niemeickim zespołom, że nawet nie potrafią wydać pieniędzy z pożytkiem.
a dlaczego? gdzie jest ta kasa za zakupy z VFB i innych przelewana przez bayern? zobacz co zrobiło napoli z pieniędzmi za cavaniego a co choćby twoje bvb za goetze... co viola z kasy za jovetica a co bayer za shurle... to tak jak real kupuje kogoś z hiszpanii... tylko tam kasa idzie na pokrycie zadłużenia a w niemczech nie wiem na co...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Zhx123

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2013
Posty: 265
Rejestracja: 03 maja 2013

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 20:36

Maly pisze:zobacz co zrobiło napoli z pieniędzmi za cavaniego a co choćby twoje bvb za goetze... co viola z kasy za jovetica a co bayer za shurle...
Co takiego zrobili? Zarówno Borussia jak i Bayer wychodzą już 2 raz z rzędu z grupy LM, dostając kolejne zastrzyki gotówki. Napoli w tym czasie nie doznało tego uczucia. Fiorentina też ściągnęła jednego z najpopularniejszych graczy w Niemczech, a póki co są poza miejscem gwarantującym gre w LM.

Chodzi mi tylko o to, że sukces niekoniecznie musi być poparty jakimiś wielkimi nazwiskami, bardziej chodzi o mądre inwestowanie.


ADR

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 września 2009
Posty: 26
Rejestracja: 08 września 2009

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 21:54

Zhx123 pisze:
Maly pisze:zobacz co zrobiło napoli z pieniędzmi za cavaniego a co choćby twoje bvb za goetze... co viola z kasy za jovetica a co bayer za shurle...
Co takiego zrobili? Zarówno Borussia jak i Bayer wychodzą już 2 raz z rzędu z grupy LM, dostając kolejne zastrzyki gotówki. Napoli w tym czasie nie doznało tego uczucia. Fiorentina też ściągnęła jednego z najpopularniejszych graczy w Niemczech, a póki co są poza miejscem gwarantującym gre w LM.

Chodzi mi tylko o to, że sukces niekoniecznie musi być poparty jakimiś wielkimi nazwiskami, bardziej chodzi o mądre inwestowanie.

Prawilnie przypominam o pożyczce, którą Bayern zafundował swojego czasu Borussi dla dobra konkurencji i ligi.


Zhx123

Dortmundczyk
Dortmundczyk
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 maja 2013
Posty: 265
Rejestracja: 03 maja 2013

Nieprzeczytany post 20 stycznia 2014, 22:25

No tak, ale nie bardzo rozumiem jaki to ma związek?

Borussia wtedy była zadłużona po uszy, u wielu instytucji, klub był na skraju bankructwa.

Co do samej pożyczki od Bayernu to gdy nastąpiły zmiany w zarządzie to zapowiedziano, że zostanie jak najszybciej spłacona. Z dwóch powodów:
a) Watzke mówił, że nie chce mieć długów w Bayernie.
b) Sama pożyczka była bardzo niekorzystna dla nas, tzn. wysoki %.


Zablokowany