Luis Alberto Suarez

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Tabik

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lutego 2012
Posty: 5
Rejestracja: 06 lutego 2012

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 00:08

Co jakis czas się o nim mówi, a tematu nie znalazlem, więc zakładam

Obrazek
Obrazek

statystyki:

Obrazek

31 stycznia 2011 roku za 26,5 mln euro przeszedl do Liverpool F.C.

statystyki z obecnego sezonu:

Obrazek

Luis Suarez na mundialu w 2010 roku zagrał w 6 meczach reprezentacji, spędzając na boisku łącznie 544 minuty (1 dogrywka). Zdobył 3 bramki oraz zaliczył 2 asysty. Oddał 19 strzałów (12 celnych),
19 razy był faulowany, a 9 razy został złapany na spalonym.
Podczas Copa America w 2011 roku wystapił w 6 spotkaniach 4 razy wpisując się na listę strzelców. Oddał 16 strzałów (8 celnych) i 4 razy był łapany na pozycji spalonej. 2 razy został wybrany najlepszym graczem spotkania (3:0 Paragwaj, 2:0 Peru) oraz został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.


Obrazek

transfermarkt.de wycenia Luisa Suareza na 28 mln euro
http://www.transfermarkt.de/en/luis-sua ... 44352.html

Moim zdaniem, latem na rynku transferowym bedzie dostepnych 2 idealnych napastnikow dla dzisiejszego Juve. Szybkich, silnych, niesamowicie dynamicznych i błyskotliwych. Hulk i L.Suarez. Mysle, ze Urugwajczyk powinien być naszym głównym celem transferowym, tym bardziej, ze nie zanosi sie na L'pool w LM.
Z drugiej strony, ktos moze stwierdzic, ze marne te statystyki z obecnego sezonu, a klub z Anfield napewno "tanio" Suareza nie pusci.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 00:38

Tabik pisze: Luis Suarez na mundialu w 2010 roku zagrał w 6 meczach (...) 9 razy został złapany na spalonym.
Podczas Copa America w 2011 roku wystapił w 6 spotkaniach i 4 razy był łapany na pozycji spalonej.
Myślę, że byłby ciekawą opcją. Cieszy fakt, iż ewidentnie im jest starszy, tym rzadziej łapią go na spalonym, więc nie marnotrawiłby milimetrowych piłek od Pirlo. Jak kwestia ofsajdów ma się u Hulka?


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 00:40

Supersonic pisze:Myślę, że byłby ciekawą opcją. Martwi mnie tylko, że ewidentnie im jest starszy, tym częściej łapią go na spalonym, co może być swoistym marnotrawieniem milimetrowych piłek od Pirlo. Jak kwestia ofsajdów ma się u Hulka?
Na Hulka i tak nas nie stać więc po co w ogóle poruszać ten temat ?? :prochno:


ObrazekObrazekObrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 10:01

Hulk jest zbyt medialny na Juventus. Oprócz Suareza na "dziesiątki"/schodzących napastników dobrymi i w miarę realnymi opcjami są Jovetić, od biedy Rossi i Lavezzi. Innych nie widzę.

Ogólnie jestem zwolennikiem Suareza, choć bardziej wolę Czarnogórca z Fiorentiny. Wiem jednak, że na tym forum Urus budzi często negatywne emocje :)
Supersonic pisze:Jak kwestia ofsajdów ma się u Hulka?
Hulk raczej nie jest typem napastnika grającego w linii z obrońcami. Raczej trzyma się boku boiska by schodzic diagonalnie do środka. Tak przynajmniej gra na "skrótach meczów FC Porto" :prochno:


samy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 września 2005
Posty: 265
Rejestracja: 17 września 2005

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 10:44

Naprawdę myślicie, że Liverpool puści swojego najlepszego piłkarza ? Przecież to byłby strzał w stope, budować klub praktycznie od podstaw i najlepszą z tych podstaw sprzedać...


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 10:52

Biorąc pod uwagę to, że 1) LFC może nie grać w LM, a Juve wciąż ma na to duże szanse, 2) Występuje u nas już ziomek Suareza - Caseres, gdzie ten ostatni może namieszać w głowie swemu koledze z reprezentacji i namówić go do przejścia do Juve, 3) Właśnie Caseres czy Vidal dobrze sobie radzą w Juve (w lidze włoskiej) wobec czego może Suarez również zechce sprawdzić się i tutaj, 4) Suarez chyba powinien (pomijając kwestie słuszności) "oczyścić" się z pejoratywnych etykietek ("rasista"?) pod jego adresem, 5) no i dość kontrowersyjny punkt, związany z poprzednim - wydaje mi się, że gra tutaj mniej piłkarzy o "trochę ciemniejszej karnacji" - a więc powód do częstszego zachowywania spokoju na boisku przez Suareza,

ergo powinien chcieć zmienić środowisko.

Wydaje mi się, że mamy b.duże szanse powitać go w przyszłym sezonie w Juve.
samy pisze:Naprawdę myślicie, że Liverpool puści swojego najlepszego piłkarza ? Przecież to byłby strzał w stope, budować klub praktycznie od podstaw i najlepszą z tych podstaw sprzedać...
Jak na podstawy dla bądź co bądź dla ambitnego klubu, to trochę marnie Suarez - biorąc pod uwagę sezon obecny - się nadaje.
W Juve miałby być mocnym uzupełnieniem składu (z tej racji, że nas nie stać na piłkarzy droższych)


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 11:00

rad pisze:
samy pisze:Naprawdę myślicie, że Liverpool puści swojego najlepszego piłkarza ? Przecież to byłby strzał w stope, budować klub praktycznie od podstaw i najlepszą z tych podstaw sprzedać...
Jak na podstawy dla bądź co bądź dla ambitnego klubu, to trochę marnie Suarez - biorąc pod uwagę sezon obecny - się nadaje.
W Juve miałby być mocnym uzupełnieniem składu (z tej racji, że nas nie stać na piłkarzy droższych)
Ale i on nie byłby tani bo jego koszt wyniósłby pewnie 25-35 baniek :D


ObrazekObrazekObrazek
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 11:37

Supersonic pisze:Jak kwestia ofsajdów ma się u Hulka?
Hulk nie daje się w ogóle łapać na spalone - facet wali ponaddźwiękowe z 40metrów, mając obrońców przed sobą. ;)


Izi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 września 2011
Posty: 150
Rejestracja: 13 września 2011

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 12:41

Skibil pisze:
Supersonic pisze:Jak kwestia ofsajdów ma się u Hulka?
Hulk nie daje się w ogóle łapać na spalone - facet wali ponaddźwiękowe z 40metrów, mając obrońców przed sobą. ;)
Trafili z nazwiskiem. Tylko kolor skóry nie bardzo.


Franciszek I wydaje się być uroczo pokorny.
Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 12:52

Skibil pisze:
Supersonic pisze:Jak kwestia ofsajdów ma się u Hulka?
Hulk nie daje się w ogóle łapać na spalone - facet wali ponaddźwiękowe z 40metrów, mając obrońców przed sobą. ;)
W sensie Supersonicowe? o_O Chcę go! 8)

Co prawda z tymi spalonymi to robiłem sobie jaja, bo rozbawiło mnie wrzucanie takich danych o zawodnikach, przedstawiając jego sylwetkę, ale profesjonalnie mi to kilka osób wytłumaczyło więc serio dzięki :prochno:

Hulka bomby z 40 są nieprawdopodobne. U nas ostatni raz coś takiego zrobił Birindelli kiedy mnie jeszcze na świecie nie było.


Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 17 marca 2012, 23:40

Hulk ma pierdzielnięcie z lewej nogi jak Jacuś Krzynówek :D.
Hulk, Higuain albo Rossi :ok:.


Obrazek
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 18 marca 2012, 00:49

Arcadio Morello pisze:Hulk ma pierdzielnięcie z lewej nogi jak Jacuś Krzynówek :D..
O, to jest najlepsze porownianie :D Jak nam nie idzie z jakimis parowami, to Hulk bierze pile na lewa noge, raz, dwa i jest 0:2. Naprawde, miec go w druzynie to skarb. A w Porto nie ma nikogo nie do wyciagniecia, trzeba tylko wziac odpowiednia kwota ze soba.


Obrazek
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 marca 2012, 09:52

Tak naprawdę wszystko zależy od kasy.Jak Marotta od razu walnie 30mln euro na stół i Suarezowi dobre warunki to może coś z tego będzie.Po co wydawać małe kwoty na dziadów.Lepiej wydać raz a dobrze.Suarez jest wart tych pieniędzy,potwierdza to w każdym meczu PL. W naszej 11 widzę go na miejscu Pepe.


Bartek(Juventino)

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2005
Posty: 1011
Rejestracja: 27 listopada 2005

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2012, 16:50

Przeciętny Suarez, w bezbarwnym Liverpoolu w wyjazdowym meczu z Newcastle. Moim zdaniem mimo wszystko jedyny jasny punkt w ataku The Reds, choć niewiele mógł zrobić, ponieważ był zmuszony schodzić do pomocy, bo nie było komu rozgrywać. Wyróżniał się wśród beznadziejnego Liverpoolu tym, że jako jedyny umiał grać w piłkę.
Występ mnie utwierdził w tym, ze trzeba o niego powalczyć w lecie z dwóch powodów. Po pierwsze jest to dobry piłkarz i właśnie w miejsce Pepe moim zdaniem świetnie pasuje. Po drugie sytuacja Liverpoolu w tabeli robi się tragiczna i nie zapowiada się by miała być lepsza. W tej chwili 8 miejsce, z rozegranym meczem więcej. Liverpooli nie będzie w LM, myślę, że nie będzie także w LE. Z pierwszego powodu trzeba go wyciągnąć z Liverpoolu z drugiego można. Ale! Ale! Ale! Nie za taką cenę, co tu poniektórzy piszą (między 25, a 30 milionów) Absolutnie za dużo. Liverpool kupił go po bardzo dobrej grze w Ajaxie za 26-28 milionów. Po półtorej roku, 38 meczach zawodnik ten strzelił jedynie 11 bramek, pokazał się także z negatywnej strony jeśli chodzi o charakter (to też obniża cenę), a sam Liverpool zakończy rozgrywki najprawdopodobniej całkowicie poza Europą. Na korzyść jego wartości działają jedynie jego sukcesy z Urugwajem, i długi kontrakt (do 2016). Absolutnie nie jest wart więcej niż 25 milionów i to byłoby już bardzo dużo w obecnej sytuacji włoskich klubów. Moim zdaniem 20 milionów to uczciwa cena. Problemem jest jeszcze jego kontrakt, chyba wysoki.
Jednakże, w sytuacji gdy mamy wzmocnić każdą formację jednym dobrym piłkarzem, to do ataku bardziej jest nam potrzebny, moim zdaniem ktoś typu Cavani, Dzeko, czyli typowy środkowy napastnik, silny, dość wysoki i dość szybki. Tak czy inaczej Suarez jako kolejna opcja, moim zdaniem poprawiłby naszą jakość w ataku, ale nie za więcej niż 25 milionów, absolutnie nie!


rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 01 kwietnia 2012, 17:12

Bartek(Juventino) pisze: Suarez
Szczerze, to już wolę zawodnika drużyny przeciwnej, który w tym meczu zdobył 2 bramki. Mowa oczywiście o Papissie Cisse, czołowym strzelcu Bundesligi, który swoje atuty potwierdza teraz w Premier League. Ale Marotta woli przepłacać za grajków z Serie A. Widać http://pl.wikipedia.org/wiki/Zez to nie jest jego jedyna wada wzroku.


Zablokowany