Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 15:12

A mnie się ciągle wydaje, że Marotta planuje wszystkich zaskoczyć i ściągnąć jeszcze dwóch napastników. Nie mówię, że mu się to uda, ale coś czuję, że takie ma zamiary. W przeciwnym wypadku nie jestem w stanie pojąć, jak możemy interesować się jednocześnie Tevezem/Joveticiem oraz Higuainem/Gomezem. Toż to zupełnie inni napastnicy są... :think:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
PlanetJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 sierpnia 2006
Posty: 1717
Rejestracja: 27 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 15:22

wojczech7 pisze:A mnie się ciągle wydaje, że Marotta planuje wszystkich zaskoczyć i ściągnąć jeszcze dwóch napastników. Nie mówię, że mu się to uda, ale coś czuję, że takie ma zamiary. W przeciwnym wypadku nie jestem w stanie pojąć, jak możemy interesować się jednocześnie Tevezem/Joveticiem oraz Higuainem/Gomezem. Toż to zupełnie inni napastnicy są... :think:
Również mam podobne odczucia. Napastnika typu Gomez juz mamy (czyt Llorente, ewentualnie Matri jezeli zostanie ale to nie ten level). Higuain moim zdaniem to jednak inny typ napastnika jednak jego charakterystyka do Nas ni jak nie pasuje w obecnej taktyce. Ale dwójka Jojo- Tevez jak najbardziej. Wiem, ze to juz wygorowane zachcianki ale sciagajac ta dwojke jestesmy boscy w ataku :lol:
W sprawie Teveza coraz cesciej mowi sie o "ostatniej prostej"..
Z Joveticiem trzeba liczyc, ze Viola zgodzi sie dolaczyc do transakci Marrone.
Zawodnik chce do Nas.

edit:
Asa wykupiony 8)
http://www.solojuve.com/oficjalny/oficj ... upiony.php


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 15:44

Gomez mógłbyć super,ale zanim pozyskaliśmy Llorente...Ja wiem,że mogą się pojawić argumenty (zresztą słuszne), że Fernando może sobie nie poradzić w nowej lidze, że ten sezon miał praktycznie stracony, że Conte miałby świetną alternatywę itp.
Zgoda, ale w naszej sytuacji potrzebujemy transferu klasycznej 10.
Nie jest nią Gomez ani Higuain. Llorente już jest naszą podstawową 9-tką.
Niech się skupią na Tevezie i nie pokpią sprawy przez różnice bańki czy dwóch przy kwocie transferu.


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 15:55

Paweljuve2006 pisze:Asa wykupiony 8)
To akurat była formalność. Bardzo dobry zawodnik. Zobaczymy co będzie z Islą.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 15:56

Paweljuve2006 pisze: Asa wykupiony 8)
http://www.solojuve.com/oficjalny/oficj ... upiony.php
18 baniek w sumie, co czyni go obok Matriego najdroższym piłkarzem pozyskanym przez Marottę :? Facet nie grał źle (nie licząc okresu po PNA), ale nie zmienia to faktu że lewa strona to w dalszym ciągu jedna z najsłabiej obsadzonych pozycji w Juve.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 15:59

18 baniek to tak mniej więcej kwota, na którą go wyceniano w Udinese (15-20). Na plus, że mogliśmy go wypróbować, bo przypadek Isli pokazuje, że nie było obowiązkowego wykupu żadnego z nich.


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:04

do tego MU robił mocne podchody pod niego.


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:06

bramek pisze:do tego MU robił mocne podchody pod niego.
Podobno. Nie ma co narzekać Asamoah to na prawdę bardzo ogarnięty zawodnik. Dosyć szybki, dobry w destrukcji, który czasem walnie jakiegoś keypassa. Ja osobiście mam tylko nadzieje, że w przyszłym sezonie będzie więcej okazji by zobaczyć go na jego nominalnej pozycji.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:09

Generalnie uważam, że Ghanijczyk się sprawdził. Płatność rozłożona na raty, czyli za bardzo nie obciąży budżetu.
Ciekawe czy jeszcze powróci temat transferu Kolarova.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:29

Lucas87 pisze:Generalnie uważam, że Ghanijczyk się sprawdził.
Orkos pisze: Nie ma co narzekać Asamoah to na prawdę bardzo ogarnięty zawodnik
Bramkarz, trójka środkowych obrońców, prawy wahadłowy, trójka środkowych pomocników - te pozycje mieliśmy w zeszłym sezonie obsadzone lepiej niż lewą flankę, po której hasał Asamoah. Gorszy natomiast mieliśmy tylko atak. 8:2. Można by zatem powiedzieć że jak na podstawowego piłkarza Juventusu, to Asamoah jest raczej kiepski, w porywach przeciętny, gdyby było inaczej to pewnie nie byłoby co chwila doniesień o tym, że interesujemy się Kolarovem czy innym gościem do pierwszego składu na lewą stronę. W związku z powyższym, ciężko mi się zachwycić tym transferem, zwłaszcza jeżeli przeprowadza go człowiek lubiący się targować o każdego centa. Sypnięcie bez większego targowania się 18 baniek za Asamoah'a, przy jednoczesnym obstawaniu że np. taki Higuain nie jest wart niż 22 dla mnie jest nieco dziwne.
Ouh_yeah pisze:18 baniek to tak mniej więcej kwota, na którą go wyceniano w Udinese (15-20).
Ale od kiedy to Marotta płaci kwoty, na jakie mniej więcej wyceniają swoich piłkarzy kluby? A akurat w kwestii Asamoah'a targowanie się byłoby znacznie bezpieczniejsze niż w kwestii napastnika. Jak zostaniemy bez snajpera, to będziemy w tyłku. Jeżeli nie osiągnęlibyśmy porozumienia z Udine, to skończyłoby się na przedłużeniu współwłasności o rok.


Antek666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 stycznia 2012
Posty: 872
Rejestracja: 17 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:34

Orkos pisze:Ja osobiście mam tylko nadzieje, że w przyszłym sezonie będzie więcej okazji by zobaczyć go na jego nominalnej pozycji.
To w zeszłym sezonie były ku temu jakiekolwiek okazje? Nie przypominam sobie :roll: Ale możliwe,że to pamięć już nie ten tego... :wink:

Co do plot o naszym zainteresowaniu Gomezem. W wiele rzeczy uwierzę,ale na pewno nie w to.
-raz,że Mario chciałby minimum 5mln€ pensji,
- mamy już zakontraktowanego Llorente który jest napadziorem o identycznej charakterystyce z tym,że niestety o klasę lub i dwie gorszym od Niemca
-Bayern go raczej nie puści poniżej 20mln€,na taki wydatek nas nie stać biorąc pod uwagę fakt sprowadzenia już jednej "9" Llorente a przecież...
-Conte chciałby kogoś bardziej kreatywnego do napadu.
....No chyba,że pozbędziemy się Mirka i dwójki Matri/Quag przy jednoczesnym kupnie Teveza+jakiegoś ogarniętego młodziana. Wtedy Mario wraz z Carlosem do pierwszego składu,kudłaty Hiszpan jako dobry rezerwowy.W innym wypadku nie widzę ani sensu,ani sposobności sprowadzenia do Juve Gomeza,który napastnikiem jest świetnym.

Beppe błagam weź nam Teveza :pray:
Ale i tak pewnie i w te mercato Marotta nie podoła w kwestii kupna choć jednego klasowego napastnika...dwie wymówki ku temu już się uzbierały-wykupy Asy i Peluso.
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2013, 16:37 przez Antek666, łącznie zmieniany 1 raz.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:34

Zahorze, nie troluj. Asamoah w porywach średni? W porywach średni to jest De Ceglie. Asamoah średni jest kiedy gra słaby mecz. W porywach jest bardzo dobry. Wszyscy wiemy, że lewe skrzydło to nie jest jego pozycja, no ale tak sobie wymyślił Conte i najwyraźniej mu się to spodobało, bo wszystko wskazuje na to, że w następnym sezonie Asa będzie naszym lewym wahadłowym.
To nie było 18 milionów lekką ręką, tylko 9 za połówkę i 9 po przetestowaniu zawodnika za drugą połówkę. Gdyby zrobił lipę jak Isla, to byśmy go komuś wcisnęli i stracili na tym z 5 milionów.


Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:39

zahor
Chyba sobie żartujesz. Asa przeciętny, kiepski? Z której strony? Jest bardzo dobry. Gdyby ewidentny błąd Conte do którego się przyznał, być może końcówka sezonu w wykonaniu Kwadwo nie wyglądałaby tak źle. Potrzebował oddechu po PNA a wszyscy pchali go na mecz z Celtami, nie wiem po co swoją drogą. :| Od początku mówiłem, że żaden z nich przeciwnik, heh. Bez wątpienia to jeden z lepszych transferów Marotty.
Ouh_yeah
Święte słowa.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:43

Padoin, Ouh_yeah
Widzę że wytłuszczenie to za mało, napiszę zatem jeszcze raz.
Uwaga:

Jak na podstawowego piłkarza Juventusu, to Asamoah jest raczej kiepski, w porywach przeciętny.

W zestawieniu z Chiellinim, Buffonem, Vidalem czy Marchisio Asamoah na swojej pozycji nie jest "bardzo dobry", tylko mocno przeciętny, jak jak De Ceglie w porównaniu do poziomu prezentowanego przez wyjściową '11' nie jest "średni", tylko beznadziejny.
Ouh_yeah pisze: To nie było 18 milionów lekką ręką, tylko 9 za połówkę i 9 po przetestowaniu zawodnika za drugą połówkę. Gdyby zrobił lipę jak Isla, to byśmy go komuś wcisnęli i stracili na tym z 5 milionów.
W dalszym ciągu uważam że to duże pieniądze biorąc pod uwagę jakie opory wykazywał Marotta przy płaceniu niewiele większych kwot za piłkarzy bądź co bądź z zupełnie innej półki.
Ostatnio zmieniony 19 czerwca 2013, 16:46 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


B@rt

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 kwietnia 2007
Posty: 1420
Rejestracja: 17 kwietnia 2007

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 16:45

Orkos pisze:Ja osobiście mam tylko nadzieje, że w przyszłym sezonie będzie więcej okazji by zobaczyć go na jego nominalnej pozycji.
Zobaczymy jak się potoczy mercato, ale na chwilę obecną pradwopodobieństwo, że Asamoah pohasa sobie na środku jest jeszcze mniejsze niż w ubiegłym sezonie, bo obok MVP wyrósł Pogba. Także jeśli nic szczególnego się nie wydarzy, to Twoje życzenie ma niewielkie szanse na spełnienie.

Sam jestem swoją drogą ciekaw, jak wyglądałby w naszej trójce na środku, bo na razie więcej chyba wiemy o tym, co wnosi grając na lewym wahadle.


Zablokowany