Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:20

Santos pisze:Marcelo niby podobnie tylko, że on jak na nasze standardy jednak za mało daje w obronie i wątpie, aby Conte akurat jego chciał w zespole (nawet gdyby było to realne). Wydaje mi się, że Antek woli na WB piłkarzy typu Lichsteiner czy Kolarov niż właśnie Marcelo.
Nie zapominałbym, że rok temu sprowadzono za niemałe pieniądze Islę. Dobrze byłoby posiadać na skrzydłach też warianty bardziej ofensywne niż obecnie, bo Asamoah i Peluso to opcje równie defensywne, co Rysiu. Pepe i Gacka nie liczę.

Bayern w składzie ma chyba jednak troszkę więcej topów niż my. Więcej obiektywizmu. Oni budowali ten skład systematycznie i za niemałe pieniądze, ale często woleli wydać raz, a dobrze. Efekt tego taki, że mają świetny i szeroki skład, a niektórych konkurujących ze sobą zawodników ciężko nazwać rezerwowymi. Dlatego - pomimo niuansów - rozumiem, że Conte chce mieć do dyspozycji Ogbonnę.

Ok, żeby dalej nie brnąć w tę dyskusję powiem tylko tyle. Mnie tam sytuacja na skrzydłach nie bawi. Koniec.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2013, 23:24 przez Arbuzini, łącznie zmieniany 1 raz.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:22

Lypsky pisze:Jeśli nie uda się sprowadzić nikogo z tria Jovetić, Higuain, Tevez, powinniśmy zakręcić się przy Gomezie. Facet potrafi strzelać bramki, powinien być zainteresowany grą w naszych barwach, a poza tym już widzę miny fioletowych - to byłaby bezcenna akcja.
Dokładnie tak. Na pewno nie jest to drewno, na jakie lansuje Gomeza wielu userów. Wiele zależałoby od jego pensji, ale skoro stać na niego Violę to tym bardziej nas.


Nie rozumiem trochę tej antypatii Juve do Fiorentiny, ale w ostatnich latach ewidentnie nam z nimi nie po drodze w kwestiach transferowych.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
albertcamus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2012
Posty: 1277
Rejestracja: 28 sierpnia 2012

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:24

francois pisze:Nie rozumiem trochę tej antypatii Juve do Fiorentiny, ale w ostatnich latach ewidentnie nam z nimi nie po drodze w kwestiach transferowych.
Proszę, zabijcie mnie. Fiorentina to nasi najwięksi wrogowie tuż po Torino.

"nie rozumiem antypatii" nosz...


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:24

francois pisze:
Lypsky pisze:Jeśli nie uda się sprowadzić nikogo z tria Jovetić, Higuain, Tevez, powinniśmy zakręcić się przy Gomezie. Facet potrafi strzelać bramki, powinien być zainteresowany grą w naszych barwach, a poza tym już widzę miny fioletowych - to byłaby bezcenna akcja.
Dokładnie tak. Na pewno nie jest to drewno, na jakie lansuje Gomeza wielu userów.
Bez sensu. Gomez nam niepotrzebny, kosztowałby trochę a na tej pozycji mamy przecież Llorente.

edit
francois pisze: Gomez [...] i Higuain mają wiele wspólnych cech jako napastnicy, a jednak nadal interesujemy się Argentyńczykiem.
Błyskotliwe ;) . Mają też wiele różniących ich cech.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2013, 23:30 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:25

albertcamus pisze:
francois pisze:Nie rozumiem trochę tej antypatii Juve do Fiorentiny, ale w ostatnich latach ewidentnie nam z nimi nie po drodze w kwestiach transferowych.
Proszę, zabijcie mnie. Fiorentina to nasi najwięksi wrogowie tuż po Torino.

"nie rozumiem antypatii" nosz...
Widzę, że odezwał się Turyńczyk z krwi i kości wychowany na jednym z osiedli stolicy Piemontu. Nienawiść do Florencji wyssałeś pewnie z mlekiem matki.
Łukasz pisze:
francois pisze:
Lypsky pisze:Jeśli nie uda się sprowadzić nikogo z tria Jovetić, Higuain, Tevez, powinniśmy zakręcić się przy Gomezie. Facet potrafi strzelać bramki, powinien być zainteresowany grą w naszych barwach, a poza tym już widzę miny fioletowych - to byłaby bezcenna akcja.
Dokładnie tak. Na pewno nie jest to drewno, na jakie lansuje Gomeza wielu userów.
Bez sensu. Gomez nam niepotrzebny, kosztowałby trochę a na tej pozycji mamy przecież Llorente.
Gomez, Llorente i Higuain mają wiele wspólnych cech jako napastnicy, a jednak nadal interesujemy się Argentyńczykiem.
Ostatnio zmieniony 18 czerwca 2013, 23:29 przez francois, łącznie zmieniany 1 raz.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:27

Łukasz pisze:
francois pisze:
Lypsky pisze:Jeśli nie uda się sprowadzić nikogo z tria Jovetić, Higuain, Tevez, powinniśmy zakręcić się przy Gomezie. Facet potrafi strzelać bramki, powinien być zainteresowany grą w naszych barwach, a poza tym już widzę miny fioletowych - to byłaby bezcenna akcja.
Dokładnie tak. Na pewno nie jest to drewno, na jakie lansuje Gomeza wielu userów.
Bez sensu. Gomez nam niepotrzebny, kosztowałby trochę a na tej pozycji mamy przecież Llorente.
Dokładnie. Gomeza to my możemy sobie ewentualnie kupić, jak w sierpniu Llorente będzie kopał się niemiłosiernie po czole (TFU! TFU!), a na rynku dostępny jeszcze będzie Niemco-Hiszpan.

Tak swoją drogą to chyba trochę przesadzacie z tym traktowaniem Fernando, jak powietrze.


Santos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Posty: 124
Rejestracja: 13 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:34

francois pisze:
Łukasz pisze:
francois pisze: Dokładnie tak. Na pewno nie jest to drewno, na jakie lansuje Gomeza wielu userów.
Bez sensu. Gomez nam niepotrzebny, kosztowałby trochę a na tej pozycji mamy przecież Llorente.
Gomez, Llorente i Higuain mają wiele wspólnych cech jako napastnicy, a jednak nadal interesujemy się Argentyńczykiem.
A ja nie potrafię zrozumieć tego traktowania Higuaina na równi z Gomezem i Llorente jeśli chodzi o pozycje. Dla mnie to gracz o wiele bardziej uniwersalny. Duet Llorente-Higuain jestem sobie spokojnie w stanie wyobrazić, a Hiszpana z Niemcem jest mi już jednak znacznie trudniej.

Też uważam, że Llorente w stosunku do obecnego poziomu ataku to skok jakościowy.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 18 czerwca 2013, 23:40

Santos pisze:
francois pisze:
Łukasz pisze: Bez sensu. Gomez nam niepotrzebny, kosztowałby trochę a na tej pozycji mamy przecież Llorente.
Gomez, Llorente i Higuain mają wiele wspólnych cech jako napastnicy, a jednak nadal interesujemy się Argentyńczykiem.
A ja nie potrafię zrozumieć tego traktowania Higuaina na równi z Gomezem i Llorente jeśli chodzi o pozycje. Dla mnie to gracz o wiele bardziej uniwersalny. Duet Llorente-Higuain jestem sobie spokojnie w stanie wyobrazić, a Hiszpana z Niemcem jest mi już jednak znacznie trudniej.

Też uważam, że Llorente w stosunku do obecnego poziomu ataku to skok jakościowy.
Llorente to z pewnością skok jakościowy i tak jak już wcześniej wspominałem - o ile nie przybędzie mu nagle dwóch konkurentów z europejskiego topu (na co się obecnie nie zanosi) to Hiszpan powinien być gwarancją co najmniej kilkunastu goli w sezonie.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 08:57

szczypek pisze:No właśnie, nie wiem za bardzo czego mu zabrakło w meczu z Napoli czy Celtikiem. Asysta była, dobry mecz w defensywie był (...) Przecież ja nie mówię, ze to jest spełnienie marzeń. Nie jest jednak źle, Peluso gwarantuje niezły poziom
No do spełnienia marzeń to faktycznie "trochę" brakuje. Peluso jest przede wszystkim zbyt statyczny, żeby powiedzieć o nim, że jest odpowiedni na tę pozycję. Jedyne, co oferuje w ofensywie, to właśnie górne piłki jak ta puszczona do Matriego, nic poza tym. Klocek z niego straszny. Choć koniec końców i tak się zgodzę z jednym: paradoksalnie Peluso jest lepszy na pozycji wingbacka, niż na pół-lewej obronie.
alina pisze:Dla mnie Peluso powinien na flance grać od święta
Czyli wolałbyś go na pozycji Chielliniego? Rany, przecież on na niej nie ogrania kompletnie.


Obrazek
Kamil de Lellias

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 października 2003
Posty: 184
Rejestracja: 17 października 2003

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 09:44

A widzieliście newsa z rana?
Coraz ciekawiej się robi...
Czyżby faktycznie koniec nadziei związanych z Higuainem?

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzen ... senal.html


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 10:02

Kamil de Lellias pisze:A widzieliście newsa z rana?
Coraz ciekawiej się robi...
Czyżby faktycznie koniec nadziei związanych z Higuainem?

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydarzen ... senal.html
W newsie możemy wyczytać, że
Jak donosi "London Evening Standard" Juventus uznał ostatecznie, że Argentyńczyk jest zbyt drogi i postanowił spasować.
a potem:
Arsenal ma za niego zapłacić 20 milionów funtów
W obliczu tego, że sami oferowaliśmy (ponoć) podobne pieniądze - wiarygodność informacji jest bliska zeru.


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
johnnybgoode

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 lipca 2010
Posty: 406
Rejestracja: 04 lipca 2010

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 10:40

wojczech7 pisze:
Arsenal ma za niego zapłacić 20 milionów funtów
W obliczu tego, że sami oferowaliśmy (ponoć) podobne pieniądze - wiarygodność informacji jest bliska zeru.
20 milionów funtów a 20 milionów euro to około 4 miliony euro różnicy ;) A dla Marotty liczy się każdy grosz, więc według mnie informacja nie jest aż tak nieprawdopodobna.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2767
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 11:07

Bardziej bym się tym martwił
http://www.seriea.pl/index.php?dzial=ak ... kul=252701
bo jeśli Milan się połasi, to chapną nam szybko Teveza sprzed nosa.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Kamil de Lellias

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 października 2003
Posty: 184
Rejestracja: 17 października 2003

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 11:55

Chciałbym wierzyć, że w końcu po latach uda się nam wygrać z kimś rywalizację transferową.

W sumie to z ostatnich ruchów tylko Vidala sprzątnęliśmy Bayernowi i Pogbe ManU.

Sportowo jesteśmy przecież, bardziej atrakcyjni niż Milan i Arsenal, tylko jakie to ma znaczenie, skoro niekoniecznie wyzwania się liczą dla dzisiejszych piłkarzy (czyt. Falcao)


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 czerwca 2013, 12:18

johnnybgoode pisze:
wojczech7 pisze:
Arsenal ma za niego zapłacić 20 milionów funtów
W obliczu tego, że sami oferowaliśmy (ponoć) podobne pieniądze - wiarygodność informacji jest bliska zeru.
20 milionów funtów a 20 milionów euro to około 4 miliony euro różnicy ;) A dla Marotty liczy się każdy grosz, więc według mnie informacja nie jest aż tak nieprawdopodobna.
Rozróżniam funty od euro; my za Higuaina oferowaliśmy (podobno) coś koło 24 mln euro właśnie, tyle, że rozłożone w ratach. Gdyby w newsie było napisane, że w tym jest problem, to ok, ale piszą wyraźnie, że rezygnujemy, bo za drogi. Nie pasuje mi to jakoś.

Konkurencja pisze, że Tevez jutro nasz... :smile:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Zablokowany