Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:55

jakku1 pisze:@bendzamin i Pumi
Zalozmy, ze Rossi nie bedzie gral u Conte na prawym skrzydle. Jest to zbyt ofensywny zawodnik, zeby wystepowac na pozycji Pepe
Nie odczytałeś moich intencji, drogi Jakku. Pisałem o Rossim w kontekście snajpera. Wiele razy widziałem go w akcji na tej pozycji i spisywał się dobrze. Jedyna jego wada na tej pozycji to słabiutka gra głową, ale nadrabia sprytem, umiejętnością zastawiania się (!), błyskotliwością.

Dzeko - powiedzmy sobie uczciwie, jest nieopłacalny. Lubię tego piłkarza, nawet bardzo, ale nie wierzę, że City puściłoby go za mniej niż 30 baniek. Do tego zarabia dużo i ostatnio formą nie grzeszy. Sprowadzenie Bośniaka równałoby się z zainwestowaniem dużo mniejszych pieniędzy w dużo słabszego kreatora gry.
jakku1 pisze:Postarajcie sie tez kupic typowa "9". Kogos w stylu Dzeko, Torresa, Cavaniego.
Ewentualnie Torri na wypożyczenie, bo nie przekreśla cofniętego/bocznego napastnika, jednak dużo bardziej wolałbym Rossiego za 15mln na szpicę

Niezależnie od wariantów, potrzeba dwóch bardzo dobrych napastników, pomocnika i defensora. Bez tuzinów półśrodków, wypożyczeń jakichś indiańców itp. 3-4 porządne transfery!!!!
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 16:58 przez pumex, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:57

Opcja pt. RVP/Cavani przechodzi do City

Dżeko w promocji za 30 mln.
Jo-Jo 25mln
Nesta za darmochę
Giovinco za 7,5 mln euro połówka karty
Lacazette za maks 5mln
Leciutko przekroczyłem, ale bez przesady. Fiorentina nie zwykła dawać zaporowych cen, kiedy zawodnik chce odejść, a sądzę, że Jovetić chciałby spróbować sił w wyższej lidze. Dżeko jeśli zwiększy się konkurencja w City będzie chciał odejść, szczególnie, że poszedł tam tylko przez blokadę transferową Juventusu. Giovinco jest na współwłasności z tego co pamiętam, a z Parmą mamy dobre relacje. Lacazette to uzupełnienie składu, ale i potencjalna gwiazda.

Naprawdę, nie uważam, żeby potrzebny nam był obrońca albo pomocnik. Z tyłu gramy wybornie, kontrolujemy mecze, mamy 3 obiecujących graczy na przyszłość(Appelt, Buoy, Marrone) tylko z przodu brakuje nam armat, żeby to wykorzystać. I na tych armatach powinniśmy się skupić. Ale Nesta za darmo to dobra opcja- ma jeszcze 2-3 lata gry przed sobą, a nawet w tym sezonie jak grał, to na wysokim poziomie.


[/b]
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 17:07 przez SKAr7, łącznie zmieniany 1 raz.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 17:02

pumex pisze:Pisałem o Rossim w kontekście snajpera.
Rossi na środku? To już lepiej Jovetić - nie jego pozycja, ale przynajmniej będzie nasz, a papiery ma od Włocha lepsze.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
jaqb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2008
Posty: 148
Rejestracja: 03 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 17:05

^FAZZI^ pisze:Polecam zejść na ziemię wszystkim, którzy nastawiają się na jakiegoś cracka na prawą falnkę. Chyba że znacie takiego, który oprócz skilla, będzie zapylał z tyłu tyle co Pepe. Bo on właśnie dlatego tyle gra. I Conte się to podoba i za jego panowania raczej nie będzie takiej sytuacji, że na boisku jest 3 graczy niemal zupełnie niegrających w def.
być może jest tak jak piszesz, a być może to po prostu dlatego, że jego potencjalni rywale, czyli mudżyn i krasić, nadają się do pchania karuzeli.

moje propozycje:
stoper - nesta za darmo/felipe santana z bvb za jakieś 5 mln, bardzo solidny stoper, z tym że on chce odejść z borussi ze względu na status rezewowego
środkowy pomocnik - tu mam najmniej pomysłów, ciekawe ile kosztowałoby wyciągnięcie essiena i jak wyglądałaby opcja z sahinem
snajper - wypożyczenie torresa/berbatov za free
lewe skrzydło - giovinco za 6-7 mln/przy większej kasie i możliwości włączenia quaga w deal oczywiście jovetić
prawe - suarez, który dodatkowo może też zagrać na szpicy - 30 mln


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 17:15

Supersonic pisze:Mój typ- Soldado/ Tevez. Wydatek 25mln. Dałbym i 40 za Van Persiego.
Nie wydaje mi się, żeby Soldado był warty 25mln, żeby pasował do Juve i żeby był najlepszym wyjściem. Dałbyś 40mln za van Persiego? Za gościa, który będzie miał 29 lat i końcówkę kontraktu? Nieopłacalne!
Supersonic pisze:Mój typ- Willian / Martin 15-18mln.
Martinowi bliżej teraz do Taarabta, niż do Zidana, czyli wygląda na sezonowca. W ogóle zacznijmy od tego, że dla obu nie ma pozycji w obecnym Juventusie

Szanuję Twój pomysł Supersonicu, ale kombinujesz jak koń pod górę :wink:
Łukasz pisze:
pumex pisze:Pisałem o Rossim w kontekście snajpera.
Rossi na środku? To już lepiej Jovetić - nie jego pozycja, ale przynajmniej będzie nasz, a papiery ma od Włocha lepsze.
A czemu niby Rossi nie może być na środku? :wink: Grywa na tej pozycji dość często, strzela bramki, świetnie się zastawia mimo słabych warunków fizycznych, bardzo dobrze trzyma się na nogach, jest zwrotny i szybki.

transfermarkt:
Obrazek

whoscored:
Obrazek

Na szczęście coraz rzadziej gramy bezsensownymi wrzutkami na drągala sępiącego w polu karnym, więc słaba gra głową Rossiego mogłaby nie przeszkadzać.


Obrazek
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 17:17

A więc proponujesz zabawę ... hmmm...

Bramka : Bez zmian. W razie kontuzji zawsze można sprawdzić Branescu, który świetnie sobie radzi w Primce. Wiadomo że to nie wymierne rozgrywki w porównaniu do Serie A, ale w przypadku bramkarza dość łatwo oszacować czy coś z niego będzie czy nie ( w primce jest dużo więcej sytuacji bramkowych ).

Buffon, Storari, Branescu

Prawa obrona: Wystarczy wykupić Martina i będzie dobrze.

Caceres, Lichtsteiner ( - 9mln euro ) - bo tyle bodajże ma kosztować jego wykup.

Lewa obrona: Z pewnością zostanie De Ceglie , na tej pozycji może zagrać również Chiellini. Więc pozycja będzie wzmocniona prawdopodobnie jedynie w przypadku zaoszczędzenia na piłkarzach z innych pozycji. Dużo mówi o Cissokho i to mój faworyt. Serba z City wrzućmy między bajki bo jego cena/pensja to dla nas za wiele, przynajmniej w tym mercato.

De Ceglie, Chiellini - Cissokho ( - 9-12mln euro)

Środek obrony: Dużo mówi się o zakupie środkowego obrońcy. Do gry w środku nadają się Barzagli, Bonucci, Chiellini, Caseres. Dla mnie osobiście przyjście kolejnego obrońcy warunkuje odejście Leo. Nie mam tu jakoś specjalnego faworyta, choć taką zmianę postrzegałbym jako mile widzianą. Jest głównie Astori ale to żaden skok jakościowy. Kosztował by pewnie tyle , ile byśmy dostali za Leo. Hummels jest mało prawdopodobny.

Barzagli, Bonucci, Chiellini, Caseres + ewentualny transfer za Leo

Pomoc: Marchisio, Vidal, Pirlo, Padoin, Giaccherini. Marrone pójdzie raczej na wypożyczenie. Do tego składu być może dołączy trenujący, od czasu do czasu, z kadrą seniorską Buoy , lub ciągle możliwy Pogba. Mówiło się o Essienie i Songu, którzy kosztowali by wielkie pieniądze, a ich pensja też raczej do małych nie należy. Nie gorszy, a dużo bardziej możliwy jest Asamoah. Piłkarz z niego nieprzeciętny, mówi się że to koszt 18-20 mln. Z powodzeniem zastępował by Claudio i Vidala w pierwszej 11. Dodac trzeba że ciągle możliwy jest Montolivo, a Giaccherini to dodatkowy koszt 3,5-5 mln.

Marchisio, Vidal, Pirlo, Padoin(? w przypadku przyjscia Asamoah niekoniecznie potrzebny?), Giaccherini, Buoy lub Pogba ( w primce ciekawy jest jeszcze Spinazzola, Appelt mnie nie przekonuje ), Montolivo tylko i wyłącznie w przypadku odejścia Giaccheriniego i braku inwestycji w młodych. ( - 3,5-5mln za Giaccheriniego) (w przypadku sprzedaży 18-20 mln za Asamoah)

Lewy atak: Mirko robi dobrą robotę. Przyjście Gio załatwiło by problem tego skrzydła. Seba w ostateczności grywał też, z resztą , na prawej stronie.

Vucinic, Giovinco ( - 7-8 mln euro )

Prawy atak: Jedna z najsłabiej obsadzonych pozycji . Mamy Pepe i długo , długo nic. Gaitan jest raczej niemożliwy choć było w włoskiej prasie nieco spekulacji. Lavezzi to wydatek rzędu 31 mln. Elio De Silvestro, Stefano Beltrame są młodzi, zdolni i mogą zagrać na tej pozycji, ale to chyba nie to czego oczekujemy. Zakup będzie uwarunkowany przebiegiem mercato i ceną za środkowego napastnika.

Pepe , Lavezzi ( - 31 mln euro ) i będzie zapylał tyle co Pepe ;-D

Środek ataku: Ostanie mecze pokazały że napastnik nie koniecznie musi byc wysoki i silny jak Matri. Dzięki temu grono kandydatów permanentnie powiększyło się o Rossiego i Jo-Jo. Każdy z nich to spory wydatek rzędu 20-25 mln euro. Słowa agenta Rossiego traktował bym z pewnym dystansem. Jeżeli jednak kontynuowana będzie tradycja wysokiego napastnika należy się przyjrzeć następującym atakującym : Berbatov ( podobno za darmo) , Dzeko (30 mln), Giorud (10 -15 mln ), Soldado (20-25 mln). Pozostaje jeszcze opcja z wypożyczeniem Torresa. W primce jest zdolny Padovan.

Matri i wielki znak <?????>


Smok-u

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2008
Posty: 1724
Rejestracja: 31 maja 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 18:54

A wiecie kogo najbardziej bym chciał ze wszystkich napastników? L.Suareza Oj było by to świetne wzmocnienie, genialny egzekutor z wybitną techniką ;). Jeżeli LFC nie zagra w LM to można go wyciągnąć, wiadomo za spore pieniądze, ale chyba dość oszczędzania na napastnikach?


Levsky

Juventino
Juventino
Rejestracja: 31 stycznia 2012
Posty: 8
Rejestracja: 31 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 19:03

Od razu mówie że ceny z transfermarktu.de

Co do bramkarzy to Branescu do 1 i bude mamy obstawioną.

Obrona

- prawa -> tutaj jest Lichy i Martin i to starcza w zupełności

- środek -> Barzagli, Kielon i Bonu + Otamendi ( 9,5 mln )
4 obrońców na środek + Martin w razie kontuzji to zapas wystarczający jak na 3 fronty

- lewa -> De Ceglie i w ewentualności Kielon oraz chciałbym powrotu Zieglera lub kupno Alexa Sandro z Porto ( 6 mln ) Za brazolem jest to, że jest w kadrze Brazylii oraz gra w pierwszym składzie w Porto, jako dopełnienie może być.

Pomoc

- playmaker -> Pirlo i Marchisio to za mało, bo Vidal to raczej rozgrywający nie jest. Mi podoba się Meireles z Chelsea ( 14 mln ). W londynie szykuje się rewolucja pokoleniowa i raczej chłop odpadnie a zawodnik z niego całkiem niezły. Dobrym ruchem byłoby implentowanie Bouy'a do 1.

- defensywny pomocnik -> zaliczam do niego Vidala oraz Padoina. Włocha bym zostawił, bo solidny i pracowity grajek. Kupiłbym Gargano z Napoli, bo jako zastępca Vidala idealny. ( 9 mln )

Atak

- skrzydłowi -> Pepe, Vucinić. Giach i Esti i Krasić i Elia out! Mi podoba się Kevin de Bruyne z Chelsea będący na wypożyczeniu w Genku. 10 asyst i 8 goli jak na pomocnika to dużo i można by się nim zainteresować. ( 9 mln ) Drugim skrzydłem jest Gio ( 6 mln ), którego lubię, a grajek na włoską dobry. 4 starczy.

- snajper -> Matri na ławe, a na środek Oscar Cardozo ( 16 mln ) lub przedłużyć kontrakt z Alexem


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 19:31

Bramka:
Buffon, Storari. Może dołączenie młodzika z Primki albo ktoś bardziej doświadczonego z wolnego transferu - wedle uznania Conte i zarządu.

Obrona:
Nie mam zaufania do Bonucciego. Ostatnia poprawa nie zamazuje mi obrazu jego postawy, którą prezentował przez ponad półtora roku. Zresztą umówmy się - Barzagli, a szczególnie Chiellini też miewają gorsze dni. Sprzedałbym Leo za ~10 mln E i jeszcze całował po rękach. Za to można kupić ogarniętego stopera i wcale nie musi być młody. Dodatkowo Nesta, jako uzupełnienie składu byłby super. Do tego monitorowałbym sytuację Kolarova. Niby rotacja w $ity, ale murawy nie powąchał od miesiąca.

Środek pomocy:
Moim zdaniem najmocniejszym ogniwem jest Vidal. Ze względu na wiek i umiejętności. Naprawdę ciężko mi wyrokować, kogo i czy w ogóle sprowadzać, bo nie mam pojęcia, co z naszą młodzieżą i Pogbą. Nie mniej Sahinem bym nie pogardził :ok: .

Skrzydła:
Dla mnie naturalny jest powrót Giovinco na lewe skrzydło. Wiemy jaki jest Vucinic i niech to posłuży za uzasadnienie. Na prawym skrzydle marzy mi się któryś z tych młodych i utalentowanych graczy. Shaqiri i Reus sprzątnięci za rozsądną kasę więc kolejnymi kandydatami pozostają Dzagoev i Eriksen.

Atak:
A niby dlaczego Rossi nie nadaje się na szpicę? Przecież do momentu kontuzji to on był najbardziej wysuniętym napastnikiem w kadrze Włoch. Z Joveticia nie róbcie jakiegoś przykurcza, bo jest wyższy od Borriello :P.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 19:53

Arbuzini pisze:Z Joveticia nie róbcie jakiegoś przykurcza, bo jest wyższy od Borriello :P.
Jest niższy, Borriello ma 1,85 (na transfermarkcie jest błąd). Poza tym - wzrost to ostatnie, co wykorzystuje Czarnogórzec podczas gry.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 20:09

Łukasz pisze:
Arbuzini pisze:Z Joveticia nie róbcie jakiegoś przykurcza, bo jest wyższy od Borriello :P.
Jest niższy, Borriello ma 1,85 (na transfermarkcie jest błąd). Poza tym - wzrost to ostatnie, co wykorzystuje Czarnogórzec podczas gry.
Akurat na whoscored patrzyłem. Faktycznie jest błąd. Zweryfikowałem tylko fakt, że niektórzy nazywają go z rozpędu niskim i technicznym napastnikiem. Co do stylu gry to się zgadzam.


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 20:45

Co do wzmocnień:
Obrona - na chwilę obecną mamy najlepszą obronę w lidze, środek duet Chiellini i Barzagli do tego mamy Ceceresa oraz Bonucciego( osobiście tego 2ego bym wytransferował, bo nie spełnia pokładanych nadziei. Dla mnie szok, 15mln&#8364; na ławce!). Możemy zagarnąć Neste, bo młodość ewidentnie zawodzi na środku. Ewentualnie można poszukać lewego obrońcę, ale tu jest dylemat. Czy zmiennika dla De Cegle, czy może to Paolo będzie zmiennikiem. Prawa strona już obsadzona Lichtsteiner i Ceceres.
Pomoc - Na następny sezon potrzebujemy kogoś dobrego do rotacji. Już te nazwiska się przewijały, myślę o Z.Kuzmanovicu, albo R.Montolivo.
Atak - Na wysuniętego napastnika wybieram Dzeko. Świetne warunki fizyczne i do tego technika. City na pewno kupi jakąś kolejną petardę do ataku, także zrobi się ciasno dla niego. U nas byłby prawdziwą gwiazdą. Liczę na powrót Giovinco w sumie jest zawodnikiem Juve w 50%. Poza tym Marotta musi skorzystać z wyprzedaży Villarrealu i wykupić G.Rossiego za 15mln&#8364;. Go ustawić na skrzydło, żeby grał swobodnie tak jak Vucinic.
Taka paka na przyszły sezon i można swobodnie walczyć na każdym froncie.
Lato to czas zakupów, ale i sprzedaży:
Ciekawe jak Marotta zadziała w temacie tych graczy - Fabio Q, Iaquinta, J.Martinez, M.Motta, E.Elia, M.Estigarribia.


bramek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 kwietnia 2004
Posty: 645
Rejestracja: 20 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 20:45

trochę ucichł jego temat, ale wg. mnie byłby idealnym uzupełnieniem naszego świętego trio

Marvin Martin

Do tego Padoin, Marrone , i wtedy naszych juniorów możemy puścić na wypożyczenia tak aby jak najwięcej grali

Atak:
Rossi + Jojo

Obrona:
Jakaś promocja na lewą stronę , ew. ten Cissokho

Najdroższy będzie atak to wiadome i trzeba szykować 50 mln.

Rossi+Jojo= 50 mln To jest nasz budżet

Aly i Marvin to rząd kolejnych 20 mln , ew wypożyczenie Aliego z opcją pierwokupu. Te 20 mln można by zyskać ze sprzedaży Meli i FQ(który na bank odejdzie)


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 21:28

Skąd macie pewność, że budżet na nadchodzące okienko transferowe ograniczy się do 50 mln euro? To jest dużo za mało jak na potrzeby Juve, zwłaszcza w kontekście gry na 3 frotach. "Stara Dama" pilnie poszukuje:
-stopera (może być nawet ten cały Astori)
-klasowego kreatywnego napastnika
-dobrego i perspektywicznego playmakera
-alternatywę dla Matriego
-lewego bocznego defensora
-dwóch (dobrych!!, nie jakieś tam Estosie)skrzydłowych do ewentualnej gry 3-5-2
Liczę, że zarząd nie ograniczy się do 50 mln euro, jeżeli taka padła kwota, i zwiększy wydatki o kilkanaście milionów. Oczywiście mam w pamięci ewentualny "zysk" ze sprzedaży Krasicia, Melo.


nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 22:49

jakku1 wiesz, że rozpocząłeś piekło? :C
Teraz zaczną się "konkretne" wyliczenia i "realistyczne" strategie. Już 2 strony przewinięte...

Cavani podobno w Man City:
http://www.transfery.info/51478,nieofic ... -do-napoli

Zaraz zacznie się 10-stronna gadka o Dzeko :smile:


Zablokowany