Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
siemian

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 stycznia 2012
Posty: 37
Rejestracja: 15 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 00:03

mateusz6 pisze:Czy jest sens wydawać gruby hajs na stopera? Jest Chiellini i Barzagli w podstawie. Do tego ściągnąć Neste i środek obrony cudny.
Oby tylko nie Nesta. Nie widać sensu w ściąganiu gościa, który ma już skończone 36 lat. Może jeszcze Costacurta :/


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 03:07

Co do Quaqliarelli to powiem tak: Niech zostanie, jeśli Conte będzie na niego stawiał. Chłopak nie zapomniał jak się gra w piłkę, co mu tu niektórzy wytykają, ma w czasie meczu zagrania wybitne, szczególnie odebrania i rozegrania w środkowej częsci boiska.
Tylko rzecz w tym, że Fabio po kontuzji jest o pół tempa za wolny. Faqu przed kontuzją był w tym względzie doskonały- instynktownie szedł za akcją, podejmował dobre decyzje odnośnie pozycji, ułożeń stopy, głowy, pleców, odpowiednie spięcie pośladów. Teraz jest to samo, tylko pół sekundy po tym, co powinno być. Była wczoraj taka akcja, gdzie spokojnie mógł zdążyć przed Lucio i wyjść przed Cesara na wolną- ale na ułamek sekundy stracił kontrolę nad "gdziejestpiłkawizm"-em i ten ułamek zadecydował o niepowodzeniu. I taka sytuacja jest z nim W KAŻDYM spotkaniu.
I myślę, że może odzyskać swój instynkt- tylko musi czuć wsparcie trenera, drużyny, odzyskać pewność siebie. A żeby to się stało musi grać. Nie ogony, nie raz na 4 mecze, ale musi wyjść w pierwszym 10 spotkań z rzędu(mała spekulacja, wybaczcie :) )
Tylko tu dochodzimy do problemu- czy to nam się opłaca? Męczyć się z planem, który może nie wypalić, skoro już teraz możemy dostać za niego ładną sumkę, która częściowo pokryje zawodnika lepszego niż Fabio przed kontuzją? I młodszego?
Napisałem co miałem napisać. Twój ruch Antonio.


rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 11:42

siemian pisze:
mateusz6 pisze:Czy jest sens wydawać gruby hajs na stopera? Jest Chiellini i Barzagli w podstawie. Do tego ściągnąć Neste i środek obrony cudny.
Oby tylko nie Nesta. Nie widać sensu w ściąganiu gościa, który ma już skończone 36 lat. Może jeszcze Costacurta :/
A ja jestem za ściągnięciem Nesty, to bardzo doświadczony zawodnik i na ławkę będzie w sam raz, dużo meczy przed nami w przyszłym sezonie, więc jeśli za darmo to czemu nie, jego wiek wcale mi nie przeszkadza, Maldini też późno zakończył karierę. W ogóle jeśli chodzi o linie obrony to nie widzę sensu wydawania ciężkich pieniędzy na zawodników zza granicy. Jeśli faktycznie Astoriemu kończy się kontrakt to również brać. Jeśli chodzi o pomoc to z miłą chęcią zobaczyłbym u nas Cheika Tiote, ten zawodnik znacznie zwiększyłby konkurencję w środkowej formacji naszego zespołu. Na 100 % opuści Newcastle po tym sezonie. Jak już jestem przy tym angielskim zespole to nie sposób nie zauważyć świetnej formy Demba Ba czy ostatnio jego partnera z ataku Cisse. To też ciekawi zawodnicy. Kolejny to Hatem Ben Arfa, trochę niespełniony talent francuskiej piłki, jednak trochę przez to, że trapiony jest przez kontuzje. Drybling, technika, szybkość to jego atuty, naszego Pepe bije na glowę jesli chodzi o walory ofensywne i co najważniejsze: to prawoskrzydłowy pełną gębą ( choć lewa też nie jest mu obca) co w przypadku wymienianych tu najczęściej Joveticia, Ramireza czy Giovinco już nie jest takie oczywiste.Hatem znajduje się ostatnio w wybornej formie. Newcastle ponoć było zainteresowane naszym Elią, więc w grę wchodziłaby jakaś wymiana może. Dodam, że cena za niego też nie byłaby kosmiczna. Często wymienia się tu na forum również nazwisko Eriksena, talent ma, owszem ale Ajax za mniej jak 20-25 baniek go nie puści, poza tym dla mnie to jest bardziej ofensywny pomocnik niż skrzydłowy. No i pozostaje nam szpica. Tu zdecydowanie postawiłbym na Girouda. Po co przepłacać za Torresów czy Higuainów jak tu mamy zawodnika dużo tańszego, który dla mnie kompletnie nie jest jak pewnie niektórzy sądzą gwiazdą jednego sezonu. Po prostu ten sezon ma wybitny jak i całe Montpellier, ale czołową postacią tego klubu był od dawna. Trochę przypomina mi Jean-Pierre Papina, potrafi uderzyć bez zastanowienia z każdej pozycji i sądzę, że wygryzłby naszego Matriego ze składu bardzo szybko. Trochę się rozpisałem ale sądzę, że to ciekawe nazwiska do przemyśleń. Gdyby choć jeden z tych zawodników do nas zawitał to byłoby super. No i budżetu też byśmy zbytnio nie nadwyrężyli.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 11:48

Ogląda ktoś Lazio regularnie? Jak gra Diakite?


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Sfakoski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 grudnia 2011
Posty: 21
Rejestracja: 12 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 12:33

Łukasz pisze:Ogląda ktoś Lazio regularnie? Jak gra Diakite?
Widziałem kilka meczy - dupy nie urywa.


Hi my name is Sfakoski and I love Juventus.
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:05

Ok, powiedzmy, ze mamy 50 milionow do wydania latem. Druzyne nalezy wzmocnic solidnie, biorac pod uwage to, ze zagramy chyba juz na pewno w europejskich pucharach, wiec czeka Nas walka na trzech frontach. Mamy 2 bramkarzy, 6 obroncow, 5 srodkowych pomocnikow (powiedzmy, ze Giaccherini to srodkowy), 2 "skrzydlowych" (razem z Vuciniciem) i jednego typowego snajpera (Matri):

- Buffon, Storari
- Caceres, Lichtsteiner, Barzagli, Bonucci, Chiellini, De Ceglie
- Marchisio, Vidal, Pirlo, Padoin, Giaccherini
- Vucinic, Pepe
- Matri

Kogo dokupujecie, zeby bylo dobrze? Aha, zawodnikow, ktorych nie wymienilem a sa obecnie w skladzie, nie liczymy. Powiedzmy, ze niektorzy zostaja sprzedani, inni wypozyczeni, etc. W ostatecznosci, jesli nie uda Wam sie zmiescic w budzecie 50 milionow, mozecie wydac jeszcze dodatowych 10 - 15 baniek. Ale nie wiecej! Fajnie by bylo gdyby udalo sie Wam sprowadzic srodkowego obronce, srodkowego pomocnika oraz dwoch napastnikow (lub jednego napastnika i mocno ofensywnego skrzydlowego - najlepiej obunożnego).


jaqb

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 stycznia 2008
Posty: 148
Rejestracja: 03 stycznia 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:12

przy środkowych zapomniałeś o marrone, no chyba że zakładasz, że zostanie wypożyczony. no i giaccherini chyba(?) jednak częściej grał na skrzydle
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 16:13 przez jaqb, łącznie zmieniany 1 raz.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:13

Agent Dauglasa podał info że kontrakt mu się nie kończy! To chyba nieco lepsze źródło niż transfermarkt. Według tego portalu Astoriemu też kontrakt wygasa- a sytuacja była dementowana już kilku krotnie.

Jest wielu ciekawych napastników / teoretycznie / do wyciągnięcia. Ostatnie dwa mecze z Alexem na środku ataku, pokazały że na tej pozycji nie musi grac niezły technicznie, wysoki , odgrywający, napastnik (Berba, Dzeko , Giroud). Otwiera się opcja do wczoraj nieco abstrakcyjna z niższym zwinnym i jeszcze bardziej zaawansowanym technicznie atakującym (Jo-Jo, Rossi).


Raaja

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 158
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:32

Dla jakk
Nesta- za darmo
Ekdal- z 5 mln ? ile kosztowałby jego powrót ? Tylko, żeby Conte i Marotte nie pokusiło o tego Belga z Cagliari. Na co nam taki średniak za 15mln, jak Ekdal w cale nie gra gorzej od niego ? Cudze chwalicie swojego nie znacie
Bouy- wprowadzenie go do 1 zespołu
Jovetic- 25 plus Quag. Wątpię, że to jest możliwe zakusy na niego mają więksi od nas więc możemy raczej pomarzyć,ale kto nam tego zabroni ?.
Rossi- 15mln Napoli, Inter go chcą, więc myślę, że jakby Marotta sie postarał to mamy szanse na niego.
Można było spróbować Ciro I. ale za to będzie wymiatać w Genoi albo w Pescarze.
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 16:37 przez Raaja, łącznie zmieniany 1 raz.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:36

jakku1 pisze: Kogo dokupujecie, zeby bylo dobrze?
- Giuseppe Rossi na prawe skrzydlo: (wedlug slow agenta) 15 mln €
- Demba Ba na srodek ataku: (klauzula z kontraktu) 6 mln €
- Stevan Jovetic: powiedzmy, ze 20 mln € + karta Quagliarelli
- Alessandro Nesta: 0 €, koniec kontraktu
A na srodek pomocy kombinacje, bo zaleznie od tego, ile dokladnie mamy kasy, mozna szukac roznych opcji. Mowi sie o tym, ze Lass Diarra mialby odejsc do Turcji, Moussie Sissoko konczy sie w czerwcu 2013 kontrakt, od tego lata do wziecia jest Montolivo (chociaz jego podobno ma zgarnac milan).

Ale wiadomo, takie rozwiazanie to raczej football fiction ;)


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:42

jakku1 pisze:Kogo dokupujecie, zeby bylo dobrze?
Like it! :C

Krótko:
wariant I
:ball: Jo-Jo - 20mln + Q (jestem pewny, że taką ofertę Fiora zaakceptowałaby z pocałowaniem ręki)
:ball: Rossi - 15mln (ktoś tam niedawno się wypowiadał, że taka kwota w zupełności wystarczy, żeby przekonać Villarreal)
:ball: Jakiś ciekawy, dobry pomocnik mogący realnie rywalizować z naszą obecną trójką za 15mln (Diarra? Asamoah?)
:ball: Jakiś obrońca, okazyjnie bądź za free

wariant II (dwa pierwsze punkty takie, jak w wariancie pierwszym)
:ball: Wypożyczenie Sahina
:ball: Jakiś ciekawy, dobry obrońca za 15mln

wariant III
:ball: Jo-Jo
:ball: Wypożyczenie Torresa
:ball: Ciekawy obrońca za 15mln i ciekawy pomocnik za 15mln

OCZYWIŚCIE NAJBLIŻSZY MEMU SERCU JEST WARIANT NR.1


Obrazek
fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:43

bendzamin pisze:
jakku1 pisze: Kogo dokupujecie, zeby bylo dobrze?
- Giuseppe Rossi na prawe skrzydlo: (wedlug slow agenta) 15 mln €
- Demba Ba na srodek ataku: (klauzula z kontraktu) 6 mln €
- Stevan Jovetic: powiedzmy, ze 20 mln € + karta Quagliarelli
- Alessandro Nesta: 0 €, koniec kontraktu
A na srodek pomocy kombinacje, bo zaleznie od tego, ile dokladnie mamy kasy, mozna szukac roznych opcji. Mowi sie o tym, ze Lass Diarra mialby odejsc do Turcji, Moussie Sissoko konczy sie w czerwcu 2013 kontrakt, od tego lata do wziecia jest Montolivo (chociaz jego podobno ma zgarnac milan).

Ale wiadomo, takie rozwiazanie to raczej football fiction ;)
Polecam zejść na ziemię wszystkim, którzy nastawiają się na jakiegoś cracka na prawą falnkę. Chyba że znacie takiego, który oprócz skilla, będzie zapylał z tyłu tyle co Pepe. Bo on właśnie dlatego tyle gra. I Conte się to podoba i za jego panowania raczej nie będzie takiej sytuacji, że na boisku jest 3 graczy niemal zupełnie niegrających w def.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:45

Wczoraj, Borek podczas meczu Borussi z Koln powiedział ciekawą rzecz. Mianowicie, Podolski w klauzuli ma zapisane, że w momencie, gdy jego drużyna spadnie do niższej ligi, to może on odejść za 5mln euro!. 5 baniek za takiego piłkarza, to nic.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:50

jaqb pisze:przy środkowych zapomniałeś o marrone, no chyba że zakładasz, że zostanie wypożyczony. no i giaccherini chyba(?) jednak częściej grał na skrzydle
Powiedzmy, ze Marrone idzie na wspolwlasnosc albo wypozyczenie, a Giaccherini jest rozpatrywany przez Conte tylko jako srodkowy pomocnik ; )

@Raaja
Ekdal i Bouy moga nie wystarczyc na LM ; )

@bendzamin i Pumi
Zalozmy, ze Rossi nie bedzie gral u Conte na prawym skrzydle. Jest to zbyt ofensywny zawodnik, zeby wystepowac na pozycji Pepe. Jesli rozpatrujecie kogos na prawa strone tego ataku, to wezcie pod uwage to, ze musi to byc zawodnik rownie waleczny i dobry w defensywie, co Simone.

Postarajcie sie tez kupic typowa "9". Kogos w stylu Dzeko, Torresa, Cavaniego.


Supersonic

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 października 2004
Posty: 1184
Rejestracja: 25 października 2004

Nieprzeczytany post 26 marca 2012, 16:53

Moim zdaniem czas na bardzo konkretne nazwiska.

Piłkarze, którzy są do wyciągnięcia w lecie i których z chęcią bym u nas zobaczył. Nie analizuje ich w kategoriach drogi/tani - po prostu, kto z bdb piłkarzy będzie do kupienia.

Europejski przegląd by Supersonic.

Atak:
Soldado- Valencia chce za niego 25mln, kto tyle da, go ma. Suarez- PSG już złożyło oficjalne zapytanie- L'pool bez ligi mistrzów, rasizm w tle. Z Chelsea prawie na pewno odejdzie Drogba- natomiast przebijać Anzhi nie jest w stanie Real a co dopiero my. sytuacja Torresa, jaka jest każdy widzi. Nie wierzę w budowę Realu wokół Kaki choć to akurat pomocnik ani City wokół Teveza. Za Carlosa City chce 25mln, czyli kwota niewygórowana, gorzej z jego tygodniówką. Tamtejszy atak w ogóle jest zbyt obszerny więc w grę wchodzi Dzeko- choć nie jestem fanem talentu i Guidetti powiedział, że nie wróci do City, zaś wypożyczenie w Feyenoordzie mu się kończy. Giroud- grywający już w kadrze, jeśli będzie świetnym piłkarzem, to trzebaby go wyjąć przed Euro.
Zostają Neymar i van Persie i Lavezzi. Jedyne co mogłoby skłonić tego pierwszego do przejścia do Juve to fakt, że i Santos i my mamy pionowe biało-czarne pasy więc wie jak jego fryz wyglądałby do takiej koszulki. Van Persie? Jeśli Arsenalu zabraknie w LM...
Lavezzi Neapol podobno kocha, ale skoro obrabowali mu tam dziewczynę, to pewnie i tej miłości jakby mniej.

Mój typ- Soldado/ Tevez. Wydatek 25mln. Dałbym i 40 za Van Persiego.

Pomoc:
Willian. Najlepszy z koloni Brazylijczyków w Szachtarze idealny do 4-3-3. Ma klauzulę 29mln ale myślę, że da radę za mniej. Alternatywa Ganso - prędzej czy później do Europy pójdzie- ale tu już pewnie ogromny hajs. Martin - Sochaux może nawet spaść- tutaj myślę 15mln wystarczy. Ciut droższy będzie M'Vila, który jest na pierwszym miejscu listy transferowej Interu. Rewanż za Guarina? twisted: Na skrzydło- Gaitan- natomiast jest on na celowniku obu Manchesterów.
van Basten powiedział, że Eriksen będzie lepszy od Laudrupów, a z Ajaxu do wyjęcia jest każdy.
Myślę, że klub zmieni Hazard- podobno najbliżej mu do Tottenhamu. Francuzi w Juve.. lata tradycji. Dla wszystkich amatorów młodziaków jest Xhaka, którym jednak b. mocno zainteresowany jest L'pool. Javi Garcia jest między Milanem, a Bayernem- kto go kupi zrobi dobry interes.
Ciekawe czy z Bayernu nie dałoby się wyciągnąć Robbena lub Riberiego, zwłaszcza ten drugi gra tam długo... Wydaje się też, że za ciasna robi się pomoc w Borussi. To może sprawić, że odejdzie Gotze.

Mój typ- Willian / Martin 15-18mln.

:ball: Obrone mamy najlepszą więc tu tylko trzy typy: Dante. M-G już za ciasne dla niego - niestety podobno jest bardzo bliski Bayernu. Alternatywą Vertonghen, który zapewne odejdzie z Ajaxu, natomiast chce go pół Premiership. Podobnie z Douglasem z Twente.

Osobna kategoria to nigdy niewyczerpane kopalnie południowoamerykańskie. Lucas z Sao Paulo i Damiao z Internacionalu. Kto ma pojęcie o piłce wie kim są. Niestety tutaj 20mln najmniej. "Chilijski Pirlo" Marcelo Diaz z Universidad. Młodziutki Mauro Caballero z Libertad, gwiazda zaeszłorocznych mistrzostw Ameryki Płd. u-17. Bardzo tanio można wyciągnąć prawego pomocnika Paulo Hurtado z Allianzy, która jest w tragicznej sytuacji finansowej. Dużo lepszy od Estigarribibibibi.

Striker za 25, boczny pomocnik za 18 do tego jakiś kolejny napastnik za 7-10 plus jakieś okazje na rynku.
Jakość już, nie ilość.

Nie pisałem tu o Włochach i piłkarzach z ligi włoskiej ( oprócz Lavezziego) bo nie widzę tam okazji plus dość mam ItalJuve i grajków z Cesen, Sampdorii czy innych Udinese.
Tylko zagranica 8)
Ostatnio zmieniony 26 marca 2012, 17:01 przez Supersonic, łącznie zmieniany 3 razy.


Zablokowany