Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Kruczenzo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 września 2011
Posty: 693
Rejestracja: 27 września 2011

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 00:41

Do wszystkich fapiących na myśl, że w ogóle istnieje możliwość wyrwania Di Marii - wielkie :lol: :lol: :lol:

Gościu ma największą ilość występów w Realu, Ancelotti go przekwalifikował do drugiej linii i świetnie tam się spisuje, w razie potrzeby może zastąpić Ronaldo i Bale'a i być gwarantem odpowiedniej jakości. Po prostu Real nie ma najmniejszej potrzeby się go pozbywać. To już większe szanse były na Aguero swego czasu.


Morata nie wiem po co miałby tu się pchać, niech sobie idzie do jakiejś Valencii czy innego Sociedadu. Coentrao jest realny i podniesie poziom zespołu, także na nim serio warto się skupić.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 01:05

Ardjan pisze:Do wszystkich fapiących na myśl, że w ogóle istnieje możliwość wyrwania Di Marii - wielkie :lol: :lol: :lol:
O nim się chyba wspomina tylko w kontekście wymiany za Pogbę. Nie wiem, to jedyne sensowne wytłumaczenie, dlaczego w ogóle się go z nami łączy. My pewnie skupimy się na rok starzym Candrevie, który jak najbardziej jest w naszym zasięgu. Ogarnia podobne pozycje, jest Włochem i Lazio może być skłonne wziąć Quaga w rozliczeniu. Nie przyszłoby mi do głowy żeby narzekać na takie rozwiązanie.


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 08:30

Nawet w rozliczeniu za Pogbe Angel nie przyjdzie. Beppe szczypie sie, zeby dac Paulowi 4,5 mln, a ile musialby dac Di Marii? Pewnie 7-8 mln, czyli SF. Takze o Verrattim nie ma co pisac, bo dla niego Juve to krok w tyl.

IMO priorytetem na lato jest co najmniej 5 srodkowych klasy Marchisio. Jesli uda sie pozyskac do tego rozgrywajacego to wgl bedzie bajka.

Jaka suma za Coentrao przewijala sie w plotkach? 12 mln?


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 09:11

Dla Verrattiego jest ważne jedno - regularna gra. Bez tego po co miałby do nas przychodzić skoro będzie siedział na ławie bo Pirlo, Vidal, Pogba (jak zostanie) jakiej padaki by nie prezentowali to grać będą. Verratti przyjdzie wtedy jak Pirlo odejdzie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 10:40

jakku1 pisze:O wlasnie przypomnialo mi sie tez, ze Paratici niedawno ogladal Iturbe.
Itrube jakiś tydzień temu powiedział, że niedługo zacznie oficjalne rozmowy z Romą na temat kontraktu, więc chyba w dużej mierze jest pozamiatane. Swoją drogą Iturbe nie wygląda na kogoś z mega talentem.
mrozzi pisze:Okienko w postaci Ranocchia (akurat jego transfer wydaje się być bardzo prawdopodobny i to praktycznie bez dodatkowych kosztów - możliwość włączenia do transakcji Vucinicia), Berardi, Coentrao, Menez, Di Maria wyglądałoby bosko. :shock:
Jak już jesteśmy przy Berardim to ostatnio pojawiło się info, że Conte ceni jego charakter ale jednocześnie bardzo nie podoba mu się nieprofesjonalne podejście Domenico co na razie dyskwalifikuje go z gry dla Juve.

Modlę się, żeby nie zawitał do nas Ranocchia, zwłaszcza, że Caceres po raz kolejny pokazuje, że regularna gra czyni go bardzo dobrym obrońcą. Wielkie nie dla babolbubla z Interu. Natomiast Candreva to spoko opcja, ale na jaką pozycję? Na ofensywnego skrzydłowego, który ma za sobą bocznego obrońcę byłby git, ale na wahadłowego w 3-5-2 w moich oczach się nie nadaje.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 10:42

mateusz6 pisze:Nawet w rozliczeniu za Pogbe Angel nie przyjdzie. Beppe szczypie sie, zeby dac Paulowi 4,5 mln, a ile musialby dac Di Marii?
Ale Di Maria zarabia 3m euro rocznie : )

W tej dyskusji chodzi raczej o to, zeby okreslic w jakich okolicznosciach zgodzilibysmy sie oddac Pogbe, a nie o to czy faktycznie kupimy Di Marie czy Morate.

Niektorzy np. boja sie, ze pieniadze ktore ewentualnie dostaniemy za Pogbe (powiedzmy 60m) nie zostana spozytkowane na transfery albo przyjda gracze pokroju Paletty, Abate i Osvaldo. Dlatego sklaniaja sie ku jakies wymianie z PSG czy z Realem. Inni sadza, ze jesli juz oddajemy Pogbe PSG to dobrze byloby takze dokoptowac do druzyny innego mlodego pomocnika - Verrattiego. I nie ma sensu zaczynac negocjacji jesli PSG nie ma zamiaru Wlocha nam oddac, itd. Opcji jest bardzo duzo.

A w tym wszystkim chodzi o jedno: okreslic warunki na jakich bysmy sie zgodzili aby Pogba odszedl. Ja wychodze z zalozenia, ze jesli mamy oddawac Francuza to musimy otrzymac przynajmniej rownie utalentowanego Verrattiego a do tego jeszcze dosc duze pieniadze aby miec mozliwosc wzmocnienia zespolu graczem z najwyzszej polki. Np. Verratti + 40m. Juz teraz brakuje nam kogos do srodka na rezerwe, wiec po oddaniu Pogby bysmy musieli na gwalt szukac dwoch, bardzo dobrych graczy. Za 40m mozna z kolei solidnie wzmocnic druzyne bardzo dobrym pilkarzem kalibru wlasnie Di Marii (nie twierdze jednoczesnie, ze na pewno go kupimy : )).

Wiadomo, ze to czysto spekulacyjna dyskusja ale to jest forum i potem bedzie duzo latwiej ocenic czy nasze ruchy w trakcie mercato sa racjonalne i odpowiednie.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 10:49

Castiel pisze:Pirlo, Vidal, Pogba (jak zostanie) jakiej padaki by nie prezentowali to grać będą.
Prorok?

Verratti przyjdzie do Juve gdy w Turynie bedzie lepsza druzyna niz PSG i bedzie lepsza kasa lub jak bedzie lawkowal u szejkow.

Moze i Di Maria zarabia 3 mln, ale musialby miec bardzo slabego menago, zeby mu teraz nie wynegocjowal co najmniej 6-7 mln.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 11:10

Zapowiada się science-fiction w mercato, ale co z tego wyjdzie to już jeden Pan Bóg wie.
Nawet taka opcja za Pogbę jak Verratti i 40 mln (nie wiem skąd? ale może?) to i tak dobry deal. Candreva, Coentrao, Menez, Ranocchia - to całkiem możliwe do przeprowadzenia ruchy i przy najbardziej optymistycznych cenach wyszłoby za nich jakieś 25 mln przy czym liczę sobie, że Ranocchia pójdzie na wymianę za Mirka, a Menez za free. Giovinco do Torino plus jakaś kasa od nas i bierzemy Cerciego i w geście dobrej woli oddajemy im połowę karty Immobile za darmo.
Ahhh rozmarzyłem się. Najśmieszniejsze jest to, że to wszystko jest możliwe.


elpueblo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2007
Posty: 140
Rejestracja: 14 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 11:30

co jak co, ale ja Immobile nie pozbywałbym się tak lekko, i nie to że wiąże z nim jakieś ogromne nadzieje, myślę ze jakby jeszcze sezon pograł jak obecny to można byłoby go sprzedać za jakieś 20mln,
a jeśli chodzi o Pogbę to jedynie za Verrattiego


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 12:34

elpueblo pisze:co jak co, ale ja Immobile nie pozbywałbym się tak lekko, i nie to że wiąże z nim jakieś ogromne nadzieje, myślę ze jakby jeszcze sezon pograł jak obecny to można byłoby go sprzedać za jakieś 20mln,
a jeśli chodzi o Pogbę to jedynie za Verrattiego
Mysle, ze Immobile juz teraz kosztuje gdzies w granicach 14-18m. I od jakichs marnych np. 10m to nikt nawet nie bedzie zaczynal negocjacji.

@Pumi
A w mojej opinii Iturbe ma bardzo duzy potencjal i stylem i charakterystyka przypomina troche A. Sancheza. Moze to byc naprawde dobry gracz w przyszlosci. Swoja droga, gdzie widziales te wypowiedz Iturbe? Ja czytalem tylko o tym, ze pojedynek o karte Iturbe rozegrywa sie pomiedzy Juve a Roma, chociaz wiele klubow jest zainteresowanych i roznie moze sie to skonczyc. Prowadzi w tym wyscigu Roma, prawda, ale takie plotki kraza juz od dluzszego czasu (od grudnia czy listopada zeszlego roku).


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 14:02

pumex pisze:Candreva to spoko opcja, ale na jaką pozycję? Na ofensywnego skrzydłowego, który ma za sobą bocznego obrońcę byłby git, ale na wahadłowego w 3-5-2 w moich oczach się nie nadaje.
Giaccherini2. Tylko o klasę lepszy. Zresztą innymi systemami nie gramy właśnie ze względu na to, że brakuje nam takiego zawodnika jak Candreva. Można mieć wątpliwości, czy Włoch wystarczy na europejskie wojaże, ale z drugiej strony ciężko o takiego zawodnika w naszym zasięgu. Moussa Sissoko? Też nie miałbym nic przeciwko, ale chyba wolę Antonio.

Verratti i Pogba w jednej drużynie? Jeśli tak, to na pewno nie u nas, a w Paryżu. Mały Marco może sobie teraz gadać, że nie chce do nas przejść, bo to dla niego krok w tył, ale jak szejk powie żeby pakował walizki, to spakuje i tyle będzie ze "szczerych" wywiadów w prasie.


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 14:38

Dla mnie Immobile, jest na chwile obecną dużo lepszym piłkarzem niż Berardi.I myślę, że warto było by go zostawić.
Co do transferów to wszystko sądomysły spekulacje i bujanie w chwili obecnej w obłokach, nazwiska które tu wymieniacie wyglądają jak lista życzeń z Fm'a. Póki co wiemy tyle, że mamy utalentowanych młodzieńców.
Myślę że dla zarządu też twardym orzechem do zgryzienia jest Pogba, czy go sprzedać czy nie co będzie dla KLUBU JUVENTUS korzystniejsze, jak ma być budowana drużyna, jaką wizje ma Conte.Zgodze się z wypowiedzią, że prawdziwe mercato rozpocznie się po WC część piłkarzy może sporo zyskać na cenie a część stracić.
Ja osobiście jestem za tym by sprzedać Pogbe, z ekonomicznego punktu widzenia Juventus wyszedł by na tym naprawde dobrze pod warunkiem, że była by to naprawde kusząca oferta nie mniej niż 70 mln bez rozbijania na raty w latach.Dodatkowo uważam, że zarząd powinien bardziej penetrować zagraniczne rynki transferowe, bardzo podobał mi się ruch Milanu, ktory zaryzykował z Taraabtem, zawodnik grzal ławe w Fulham Jol i Rene nie dawali mu pograc a chłopak w QPR pokazywał b duże umiejętności zaryzykowali i póki co opłaciło im się to.Wiem, że mogą pojawić się głosy ze to przypadek jeden na kilka owszem, ale jeżeli chcemy też coś osiągnąć warto nieraz zaryzykować, nie zawsze trzeba wydawać grube $$ na super zawodników.


Juve, storia di un grande amore
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 14:46

Arbuzini pisze: Giaccherini2. Tylko o klasę lepszy.
Parafrazujac J. Pienkowska, a czy to czasem nie jest tak, ze Candrevie blizej do Pepe ver 2.0 niz do Giaka? :prochno:

Obecnie gra w Lazio najczesciej jako taki prawoskrzydlowy, ale moze pelnic rozne funkcje. Od srodkowego pomocnika po lewoskrzydlowego. Raczej jednak ciezko wyobrazic go sobie na prawym wahadle (stad porownanie do Pepe).

Candreva za Quaga plus pieniadze to bylby fantastyczny deal. Jesli ktos z Wloch jest w stanie wejsc w buty Pepe to jest wlasnie Candreva, ktoremu nie brakuje walecznosci. A, ze przy okazji przewyzsza umiejetnosciami Simone o pol klasy/klase to kolejny duzy atut.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 08 marca 2014, 17:03

@jakku1
Ale Gacek u nas też chyba nie grał na wahadle. Zresztą jeden kij. Dla mnie rola Gacka i Pepe w drużynie zawsze była w jakimś sensie zbliżona. Również nie bardzo widzę go na skrzydle w 352, chyba że w jakiejś odmianie z defensywnie nastawionym środkiem pomocy i agresywniejszymi bokami. Osobiście sceptycznie podchodzę do zachcianek Conte, ale akurat tego zawodnika widziałbym u nas z wielką chęcią.


Jedzenie

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 kwietnia 2013
Posty: 18
Rejestracja: 01 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 09 marca 2014, 20:45

A Candreva nie grał przypadkiem we włoskiej reprezentacji na prawym wahadle przeciwko Hiszpanii ? Trochę nie na temat, ale jeżeli ktoś pamięta to byłbym wdzięczny za odpowiedź :-D


Zablokowany