Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 19:03

zahor pisze:Krasić nie dostanie takiego kontraktu, jak ma teraz (a na 99% nie dostanie)
On ma chyba 1,5 albo 1,8. Napoli jest w stanie zaoferować taki kontrakt.


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 19:11

Ouh_yeah pisze:
zahor pisze:Krasić nie dostanie takiego kontraktu, jak ma teraz (a na 99% nie dostanie)
On ma chyba 1,5 albo 1,8. Napoli jest w stanie zaoferować taki kontrakt.
A po co Napoli Krasic? Oni graja fajna, kreatywna pilke a nie "kopnij i biegnij".

Nie rozumiem osob ktorzy wola Lavezziego zamiast Cavaniego. Duzym naszym problemem w tym sezonie jest to ze napastnicy malo bramek strzelaja a taki zawodnik jak Urugwajczyk to super opcja na bramkowpychacza ktory od czasu do czasu moze cos zrobic z pilka. Na pozycje Lavezziego mamy wiele osob i pewnie z 1-2 dojda.


rh

Juventino
Juventino
Rejestracja: 20 maja 2005
Posty: 212
Rejestracja: 20 maja 2005

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 19:14

rh pisze:Mooooooze Krasic by przeszedl ale i ten ciagle powtarza ze chce conajmniej tak dobry kontrakt jak w Juve a jak wiadomo w Napoli takiego nie dostanie.
Naprawdę sądzisz że jak Krasić nie dostanie takiego kontraktu, jak ma teraz (a na 99% nie dostanie) to będzie wolał przesiedzieć kolejny rok na trybunach? Raz, że chyba nie jest aż tak pazerną pijawą jak Amauri, dwa, że chyba umie też liczyć. Jeżeli Conte dalej będzie realizować swój projekt (a wiele na to wskazuje) to gość najpewniej już w Juve nie powącha murawy. Kontrakt mu wygaśnie w 2014 r. i facet będzie mógł już skończyć karierę, bo kto zatrudni piłkarza który od trzech lat nie gra? A tak zarobi może trochę mniej, ale będzie mieć widoki na przyszłość.

Chodzilo mi o to, ze Krasic jest jedyna mozliwa wymieniana opcja transakcji laczonej. Mam nadzieje ze nie jest takim kutafonem jak malpa ale zanim go nie wytransferujemy to nie mozna miec pewnosci. Tamten tez powtarzal, ze nie licza sie pieniadze a oferta dlugosci kontraktu i projekt.. musial sie sporo nasiedziec, zeby w koncu Juve moglo sie go pozbyc.

Napoli to nie zaden zapyzialy klubik z prowincji tylko ekipa z charakterem, wspierana rzesza kibicow. Dobrym przykladem jest Jovetic. Viola gra fatalnie i liczy sie w walce o utrzymanie a ten nie bierze pod uwage transferu i otwarcie mowi ze wierzy w Fiorentine. Nie wiem dlaczego ale nie wydaje mi sie zeby brak Napoli w LM oznaczalo ze ktorys z tenorow powie.. ok ide do Juve (lub gdzie indziej) bo oni graja w LM. Predzej De Laurentis zaplanuje dobre mercato i dokupi 2 fajnych grajkow a Napoli bedzie bic sie o mistrza. Takie jest moje zdanie i obym sie mylil... bo chcialbym Cavaniego w Juve. wole jednak stąpać twardo po ziemi bo polowa juz zrobila wymiane trzech na jednego i odleciala z radosci daleko stad:)


ojs cos mi sie niewyraznie zacytowalo :)


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 19:22

Hola hola. Moim zdaniem nim zaczniemy rozglądać sie za strikerem który bezlitośnie bd pakował do bramki każdą 'setke', trzeba najpierw znaleźć 'motor napędowy' jakim moim zdaniem zdecydowanie Cavani czy Dzeko nie są. Niby mamy 'kreatora gry' na lewej (tj MV) ale potrzeba jeszcze na prawej kogoś kto będzie potrafił zabrać sie z piłką, minąć przeciwnika(albo dwóch) i tym robić przewage w polu karnym rywali. Takim kimś mógłby być albo Jovetić, albo Suarez. Albo Lavezzi :wink: Wg mnie to jest priorytet. W meczach z ogórkami ktoś taki byłby nieoceniony. Mirko, z całym szacunkiem, ale ze swoją motoryką nie za bardzo spelni tę role.
Tak więc najpierw prawy napadzior, potem ktoś na szpice.


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 19:26

Mietson pisze:Ktoś pisał o Montolivo - moim zdaniem, za kontrakt na kwotę przynajmniej 2,5 mln euro się nie opłaca zatrudniać. Koleś tak jakby się zatrzymał w rozwoju a ma już 28 lat. Lepiej kupić kogoś bardziej perspektywicznego.
A potem na forum ogarnie wszystkich lament, że Montolivo gra pierwsze skrzypce w Milanie jak Nocerino..
Mietson pisze:Matri nie odejdzie skoro był z nim przedłużany kontrakt. W przejście do Rosji o którym była mowa jakiś czas temu nie wierzę tym bardziej po ostatnim wywiadzie z Alessandro.
Wiesz, przedłużenie kontraktu nic nie oznacza.
Mietson pisze:Co do Vucinicia to gra nie na miarę oczekiwań ale Conte widzi w nim kluczowego zawodnika i najpewniej takim pozostanie.
I to mnie dziwi, że Conte ma do niego tyle zaufania i cierpliwości. Porównując.. Krasic za żałosny występ z Chievo i jakimś meczu pucharowym wyleciał bezpowrotnie na trybuny.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 19:32

matbar21 pisze:
Mietson pisze:Co do Vucinicia to gra nie na miarę oczekiwań ale Conte widzi w nim kluczowego zawodnika i najpewniej takim pozostanie.
I to mnie dziwi, że Conte ma do niego tyle zaufania i cierpliwości. Porównując.. Krasic za żałosny występ z Chievo i jakimś meczu pucharowym wyleciał bezpowrotnie na trybuny.
Mirko nie gra cały czas, bo jest bogiem piłki, ale dlatego, ze ma słabych konkurentów do gry. A Krasić średnio pasuje do porównania, bo kompletnie nie pasuje do koncepcji.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 20:02

Ouh_yeah pisze:
zahor pisze:Krasić nie dostanie takiego kontraktu, jak ma teraz (a na 99% nie dostanie)
On ma chyba 1,5 albo 1,8. Napoli jest w stanie zaoferować taki kontrakt.
Ja nie twierdzę że Napoli zbankrutuje jak da Serbowi taki kontrakt. Po prostu przypuszczam że dobrze się zastanowią zanim zapłacą tyle gościowi, który ostatni rok przesiedział na trybunach.
matbar21 pisze: I to mnie dziwi, że Conte ma do niego tyle zaufania i cierpliwości. Porównując.. Krasic za żałosny występ z Chievo i jakimś meczu pucharowym wyleciał bezpowrotnie na trybuny.
Nie. Krasić wyleciał na trybuny po słabej rundzie wiosennej, żałosnym okresie przygotowawczym, żałosnych sześciu (jeżeli mnie pamięć nie myli) meczach ligowych i jednym występie pucharowym. Jak dla mnie to Conte z tym odstawieniem go od składu dość długo zwlekał, ale za to jak go odsunął, to na amen.


yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 20:56

zahor pisze:
matbar21 pisze: I to mnie dziwi, że Conte ma do niego tyle zaufania i cierpliwości. Porównując.. Krasic za żałosny występ z Chievo i jakimś meczu pucharowym wyleciał bezpowrotnie na trybuny.
Nie. Krasić wyleciał na trybuny po słabej rundzie wiosennej, żałosnym okresie przygotowawczym, żałosnych sześciu (jeżeli mnie pamięć nie myli) meczach ligowych i jednym występie pucharowym. Jak dla mnie to Conte z tym odstawieniem go od składu dość długo zwlekał, ale za to jak go odsunął, to na amen.
Nie. Krasić nie pasuje do koncepcji. Grał na początku sezonu, ponieważ graliśmy 4-4-2. Nie wierzę, że został odstawiony po słabych występach, ponieważ Conte daje ponowne szanse piłkarzom pasującym do taktyki (Bonucci, Boriello).
Dante93 pisze:Hola hola. Moim zdaniem nim zaczniemy rozglądać sie za strikerem który bezlitośnie bd pakował do bramki każdą 'setke', trzeba najpierw znaleźć 'motor napędowy' jakim moim zdaniem zdecydowanie Cavani czy Dzeko nie są.
Są. To nie są typowi bramkowpychacze, jak Matri. Potrafią sami stwarzać sytuacje zarówno sobie, jak i kolegom. Mieć któregoś z nich, to gigantyczne wzmocnienie.
Dante93 pisze: Tak więc najpierw prawy napadzior, potem ktoś na szpice.
Moim zdaniem nie będziemy grali 4-3-3, tzn. nie będzie to nasza podstawowa taktyka (choć bardzo bym chciał).


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 21:38

yanquez pisze:Krasić nie pasuje do koncepcji. Grał na początku sezonu, ponieważ graliśmy 4-4-2. Nie wierzę, że został odstawiony po słabych występach, ponieważ Conte daje ponowne szanse piłkarzom pasującym do taktyki (Bonucci, Boriello).
Krasić nie pasuje do całej koncepcji gry, a nie do konkretnych ustawień. Gdybyśmy grali 4-3-3 z kontry to byłoby ok. Problem Milosa polega na tym, że on potrzebuje hektarów pola żeby być użytecznym, a skoro Barzagli z Chiellinim stoją cały mecz na połowie, to potrzebnego miejsca nie ma.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 22:09

yanquez pisze: Nie. Krasić nie pasuje do koncepcji. Grał na początku sezonu, ponieważ graliśmy 4-4-2. Nie wierzę, że został odstawiony po słabych występach, ponieważ Conte daje ponowne szanse piłkarzom pasującym do taktyki (Bonucci, Boriello).
Po części, ale zobacz że Krasić wyfrunął ze składu pod koniec października, natomiast Conte wymyślił 4-3-3, jeżeli dobrze pamiętam, na mecz z Napoli pod koniec listopada, po drodze kombinując jeszcze z innymi ustawieniami. No i przede wszystkim trzeba sobie postawić pytanie "dlaczego Conte zrezygnował z 4-4-2". Ja bym powiedział że głównie dlatego, że nie miał do tego wykonawców. Krasić kopał się w czoło, Elia nie ogarniał czego od niego chcą, trzeba było wymyślić nowe ustawienie.
Co do Borriello, to nie zdziwię się jak nie zagra już do końca sezonu, co chyba każdego z nas ucieszy.
yanquez pisze: Są. To nie są typowi bramkowpychacze, jak Matri. Potrafią sami stwarzać sytuacje zarówno sobie, jak i kolegom. Mieć któregoś z nich, to gigantyczne wzmocnienie.
Bo i taki klasyczny bramkowpychacz, przynajmniej w topowych drużynach, to relikt przeszłości. Barcelona właściwie nie gra żadnym typowym snajperem, w Realu Benzema ma dużo więcej zadań niż dokładanie nogi, Ibra w Milanie też mimo że gra na szpicy wykonuje wiele zadań, Dżeko, Cavani, Lewandowski, Luis Suarez... Długo by wymieniać snajperów, którzy mają nieporównywalnie szerszy wachlarz umiejętności niż Matri. Z tych czołowych zespołów tylko Mario Gomez przychodzi mi do głowy jako przykład typowego bramkowpychacza.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 22:59

zahor pisze:
yanquez pisze: Nie. Krasić nie pasuje do koncepcji. Grał na początku sezonu, ponieważ graliśmy 4-4-2. Nie wierzę, że został odstawiony po słabych występach, ponieważ Conte daje ponowne szanse piłkarzom pasującym do taktyki (Bonucci, Boriello).
Po części, ale zobacz że Krasić wyfrunął ze składu pod koniec października, natomiast Conte wymyślił 4-3-3, jeżeli dobrze pamiętam, na mecz z Napoli pod koniec listopada, po drodze kombinując jeszcze z innymi ustawieniami.
Z Napoli pierwszy raz zagraliśmy trójką w obronie. Łatwo zapamiętać, bo Conte chciał odwzorować ich ustawienie.
zahor pisze:No i przede wszystkim trzeba sobie postawić pytanie "dlaczego Conte zrezygnował z 4-4-2". Ja bym powiedział że głównie dlatego, że nie miał do tego wykonawców. Krasić kopał się w czoło, Elia nie ogarniał czego od niego chcą, trzeba było wymyślić nowe ustawienie.
Tu też się nie zgodzę. Conte chciał upchnąć w składzie wszystkich 3 superpomocników (MVP). Przecież były kombinacje z 4-1-4-1 - jakby połączenie skrzydeł z 4-4-2 i MVP w środku. Dopiero po słabszych meczach MV na szpicy przeszliśmy na 4-3-3 (co było logiczne i wielu forumowiczów się tego domagało). Klasyczne 4-4-2 też troche nie pasuje do założeń zdominowania rywala i grania possession football. 4-3-3 nadaje się do tego zdecydowanie lepiej. Słabość skrzydłowych miała mały udział w tym wszystkim.

Jeżeli Twoje wyjaśnienie by się sprawdziło, to po zakupie lepszych skrzydłowych Juve wróciłoby do 4-4-2. A to ustawienie na 99% nie wróci.


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 15 kwietnia 2012, 23:07

Jacky pisze:
Fidelito pisze:Krasic - praktycznie nierealne jest by ktoś za niego zapłacił z góry. Niemalże cały sezon przesiedział na trybunach, ma też swoje wymagania... nie bardzo chce wracać na wschód.
To ciekawe czemu placze, ze zima nie przeniosl sie do Rosji jak mial mozliwosc...
Ale jednak nie poszedł, więc też jakieś wymagania ma. Nie mówię, że finansowe, on po prostu chciałby zostać i grać. Wiem jakie są jego mankamenty, ale jednak mi go szkoda. Na jego miejscu też nie chciałbym wracać do Rosji, bo to jednak krok w tył dla niego (mimo grubej kasy co do tej ligi trafia), może mu się trafi lepsza oferta.
Jacky pisze:Juz alina wrzucal tutaj jego wysokosc zarobkow. Berba staty ma fajne, ale jesli liczy ze w wieku lat 31 odchodzac z niebylejakiego klubu jakim jest Man U. dostanie jeszcze wieksze apanaze, to sie chyba przeliczy.
Z drugiej strony czemu grając w "wielkim MU" miałby przechodzić gdzie indziej i to z mniejszymi zarobkami? No chyba że go tam oleją.
Jacky pisze:Pal licho, ze te opinie sa wykute na podstawie meczow... w rezerwach. Jest nowy Vieira :ok: Natomiast przkonuje to, ze SAF chce go zatrzymac, aczkolwiek Sir jest juz z deka starszym dziadzią i tez nie jest nieomylny.
Właśnie, czy ktoś go w ogóle widział w akcji, że wszyscy go wpisujecie jako super wzmocnienie i że z miejsca stanie się pomocnikiem nr 4.? Nie mówię nie, ale raczej jakaś Primka lub wypożyczenie go czeka na początek.
iltalismano pisze:4-3-1-2 z Jojo Cavanim i Mirko? Bardzo chętnie!
Jak już to by było prędzej 4-3-3, nawet podczas ostatnich 20 minut z Lazio, gdzie teoretycznie Alex grał za plecami Fabio i Matriego, to np. Quagliarella sporo schodził na prawe skrzydło... Z resztą Vidal z Marchisio już wysoko grają, jeszcze traquartista obok nich (tuż przed nimi)?
Sorek21 pisze:Będą chcieli 30mln to wywalić taką kwotę na stół i po prostu sfinalizować transfer a nie katować nas całymi tygodniami.
Ah te techniki negocjacyjne. Kij z budżetem, niech walnie 3 dychy od razu, po co się tagować :)
PawSt pisze:Jednak wydaje mi się że nie jest już taką marką marketingową, jak tacy zawodnicy Higuain, Aguero, Tevez..., mimo wszystko mam nadzieję i oby się nie mylił dla szejków będą ciekawsze kąski.
Wszystko zależy od ich podejścia, niektórzy reagują tak, że biorą zawodników z zespołu który im dokopał a sami mają dużo lepsze możliwości finansowe, czyli mam tu na myśli MC. Pamiętam jak kedyś Lazio po odpadnięciu z LM z Valencią wykupili od nich Mendietę i C. Lopeza, w sumie od tego czasu mam uraz do Hiszpanów w Serie A :prochno: (wiem, drug to Argentyńczyk).
Co wy wszyscy z tym Matrim. W tym newsie nie ma o nim ani słowa, ale rozumiem, że do niego się odwołujecie. Poza tym niby w Cagliari też przedłużył kontrakt, ale w odróznieniu do nich Juve nie musi go oddawać jak ktoś rzuci 15 mln a pozycję mimo wszystko ciągle ma mocną. W sumie to nie pamiętam takiej sytuacji żeby odszedł jakiś piłkarz, ale była taka oferta że nie wypadało odmówić...
Co do fenomenu Cavaniego. Trzeba przyznać że ci (najlepsi) Urugwajczycy są świetnie przygotowani fizycznie/atletycznie. Nie da się ukryć, że nie opieprzają się na treningach ani nie żywią się hamburgerami: Cavani, Forlan, Caceres imponują przygotowaniem...
zahor pisze:Czy ktoś z was potrafi wskazać kiedy ostatnio w poważnej piłce doszło do transferu, w którym w ramach rozliczenia zostaliby oddani trzej piłkarze?
Nie, ale ja pamiętam Eto'o + 50 mln za Zlatana, Mourinho (a może i brzydki Moratti) pewnie się śmieje z tego do dziś.
Nevermind pisze:Pomimo tego, że Vucinic nie strzela zbyt wiele, często emanuje nonszalancją i ma gorącą głowę miał spory wpływ na uszeregowaniu ataku pozycyjnego.
Ja wiem czy to nazwać gorącą głową? To nie jest jakiś młokos co się spala w ważnych meczach albo łapie głupie kartki (oj tam mecz z Bologną). On jest prędzej taki nonszalancki, jak już piłkę to woli strzelić niż...nie strzelić i przedłużyc akcję, szuka czasem szybkich rozwiązań lub efektownych piętek i to go gubi.
Do reszty - już tak nie gadajcie o tym kto się nadaja a kto nie do Lm, bo ci co tak piszą mówiłi np. że z Pepe to nie będzie walki o mistrzostwo i trzeba było go sprzedać latem gdzie bądź.
zahor pisze:z tego co pamiętam to Dżeko sam mówił że jest kibicem Juve
A co najmniej wolałby Włochy od Niemiec, co też nas urządza. Tak jak z resztą napastników czołówki, wszystko zależy od ew. ceny (i kontraktu). Hmm, Beppe odświeżył sprawę Caceresa, może podobnie będzie z kim innym...
Nevermind pisze:Akurat Vucinic kompletnie odmienił styl gry naszych zawodników. Tak jak w poprzednim sezonie dominowała długa piłka na Matriego, tak teraz jesteśmy świadkami ataku pozycyjnego.
Akurat to nie tylko zasługa Mirko a prędzej taktyki Conte i osoby Pirlo... Ale też lubię Vucinicia i wart był tych 15 mln (nie mniej nie więcej).
rh pisze:I najwazniejsze na koniec.. kto powiedzial ze wogole Cavani czy Lavezzi zechce przechodzic do Juve?
Cavani kiedys mówił, że bardzo chciałby zagrać w Juventusie, aczkolwiek bło to bardzo dawno (za czasów Palermo) i mogło się to zmienić.
Monte Cristo pisze:A po co Napoli Krasic? Oni graja fajna, kreatywna pilke a nie "kopnij i biegnij".
Ale jednak mocno opartą na szybkości.
zahor pisze:Po części, ale zobacz że Krasić wyfrunął ze składu pod koniec października, natomiast Conte wymyślił 4-3-3, jeżeli dobrze pamiętam, na mecz z Napoli pod koniec listopada, po drodze kombinując jeszcze z innymi ustawieniami.
Z Napoli to uż było 3-5-2 (z np. Estim a chyba kontuzjowany był Vucinic). 4-4-2 (4-2-4) graliśmy jakieś 2-3 mecze, potem było takie dziwne 4-1-4-1 (czyli coś bliskiego 4-3-3) z Mirko na szpicy (ale już z Vidalem w środku pomocy). Potem z (jak znalazłem) Genoą wrócił Matri do podstawoego kosztem Milosa właśnie i faktycznie było to wtedy bardziej typowe 4-3-3.
zahor pisze:Długo by wymieniać snajperów, którzy mają nieporównywalnie szerszy wachlarz umiejętności niż Matri.
Ale i ten Matri nie jest też taki "drewniany". Mniej więcej od pierwszego meczu z Interem (gdzie fajnie wymienił piłkę z Marchisio) pokazuje że też potrafi rozegrać przynajmniej dwójkową akcję, kilka asyst w końu ma. Tak czy siak nie nastawiajcie się na jego odejście.
@alina mnie wyprzedził z tymi dwoma cytatami, ale już kasować nie będę :]


zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 00:35

zahor pisze:Długo by wymieniać snajperów, którzy mają nieporównywalnie szerszy wachlarz umiejętności niż Matri.
Przez wiele lat do klubu sprowadzano zawodników o zdecydowanie węższych wachlarzach. Widzę Matriego na przyszły sezon w kadrze. Dobry napastnik, który będzie dublował np. Cavaniego. Dla mnie ewidentny joker.


Obrazek
Smolwin

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 sierpnia 2006
Posty: 95
Rejestracja: 11 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 01:20

Wielu z was podnieca się Suarezem, za którego chcecie płacić 30 mln. Jednak dla mnie dużo lepszym i pewniejszym wyborem za taką kwotę a dokładniej za 31 mln jest Lavezzi. Gracz równie błyskotliwy a może nawet bardziej niż Luiz a co najważniejsze jest to zawodnik już ograny w naszej lidze. Suarez natomiast nie jest typowy strikerem, którego tak poszukujemy i który ma być naszym głównym celem transferowym. Luiz dużo lepiej spisywałby się jako boczny napastnik bądź nieco cofnięty w przypadku gry dwoma napastnikami. Tak więc on lub Lavezzi nie mógłby być naszym jedynym wzmocnieniem w ataku. Nie ma też takiej opcji, żebyśmy wydali ponad 60 mln na wzmocnienie wyłącznie ataku. Pozostaje nam raczej wyłożenie góra 30-35 mln na rasowego snajpera plus wypożyczenie kogoś, albo co jest również prawdopodobnie wymiana zawodników z wypłatą.

Ciekawym posunięciem byłaby wymiana:

Melo+Krasic+Matri+30-40mln=Cavani+Lavezzi. Pozbylibyśmy się dwóch kompletnie zbędnych graczy (Melo, Krasic), oraz jednego zawodnika (Matri), który nie spełnia jak na razie pokładanych w nim nadziei i moim zdaniem nie przeskoczy już pewnego poziomu jakiego się oczekuje na arenie międzynarodowej a nam będzie niezbędny w przyszłym sezonie.
W tym wypadku linie ataku mielibyśmy kompletną, teoretycznie za cenę 30-40 mln :)

Szkoda tylko, że to propozycja z cyklu science fiction :P


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2012, 01:35

Mnie by bardzo uszczęśliwiły 4 nazwiska, które zapewniłyby Beppe wieczną sławę 8) - Pablo Armero, Kwadwo Asamoah, Edinson Cavani, Sebastian Giovinco + czwarty środkowy obrońca - tutaj wiek nie gra roli natomiast doświadczenie i solidność tak.
Ciężko tutaj jakoś operować konkretnymi kwotami bo wymienieni zawodnicy są wszystkim dobrze znani, a co za tym idzie w cenie.
Cavani wart jest około 30 mln, ale wiadomo że Napoli zażąda więcej a pomysł z Melo, Krasiciem i dopłatą mi się podoba tylko ile trzeba by dopłacić? Asamoah i Armero to znając Udinese w ciemno można rzucić kwotą grubo ponad 20 mln za obu zawodników chociaż wątpię by Udinese pozbyło się ich obu w jednym okienku, ale z tego co kiedyś tu czytaliśmy to mamy kilku zawodników, których klub z Udine chętnie by przygarnął. Powrót Giovinco jest możliwy, a kwota rzędu 7-10 mln chyba do zaakceptowania. Ostatnia sprawa z środkowym obrońcą. Była propozycja ściągnięcia Nesty - mi się ta opcja bardzo podoba. On nie chce grać w każdym meczu i jako ławkowicz byłby niezłą opcją. Wiele by nie zarabiał, a doświadczenie jakie zdobył przez te wszystkie lata przebija wszystkich naszych zawodników w formacji obronnej. Ciężko znaleźć jakiejś inne ciekawe propozycje wzmocnień tejże pozycji...czasem wspomina się o jakichś brazylijskich wynalazkach, ale do tych wiadomości podchodzę jakoś sceptycznie.
Po sezonie sytuacja będzie bardziej przejrzysta. Mamy w obecnej kadrze zawodników, którzy nas opuszczą oraz tych którzy są na wypożyczeniach,a nie są brani pod uwagę przez trenera. Tacy zawodnicy jak - Grosso, Elia, Krasic, Ziegler, Ekdal, Melo, Pazienza, Motta i Sorensen. Estigarribia? Nie wiadomo co z nim będzie. Ci zawodnicy są coś warci i jeśli byłaby tylko możliwość wymiany to jak najbardziej. Nikt by za nimi nie płakał.


Zablokowany