Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 05 marca 2014, 07:10

Arbuzini pisze:
Z Teveza, Llorene, Pogby i Pirlo też wszyscy śmieszkowali, że to jakieś niespełnione fantazje nastoletnich fapaczy, a jak się skończyło każdy wie. Hiperbole nie są gut*

Z Pogby smieszkowali ? Przeciez to byl tylko talent, gdzie 99 % ludzie nie wiedzialo jak on gra przed przejsciem do Juve, nad Llorente ktos fapal ? gdzie prawie caly sezon przesiedzial na lawce? Pirlo to inna sfera , bo byl juz graczem mocno zaawansowanym wiekowo no i Wloch. Tevez to tez nie byl w chwili przejscia top, jesli chodzi zainteresowanie innych klubów.

Marotta musi pokazac po 3 mistrzostwie, że nie sa mu obce takze transfery pilkarzy mlodych ale juz ogranych, ktorzy sa na jezykach Europy jak np Rodriguez, Williems itp. Bo juz zacznie mnie wpieniać, że po 3 krotnym zmiceniu mistrzostw kraju i zrobienie monopolu na rynku wloskim znowu na marke Juventus nie bedziemy wstanie wlaczyc sie w walke o pilkarzy wybitnych ale zarazem drogich. Ja wiem kryzys itp itd, ale nie da sie wskoczyc do elity bez wydawania grubszej kasy w dzisiejszej hierarchii futbolu europejskiego. NIE DA SIE.

Kazdy tez sie zgodzi, że najbardziej newralgicznymi pozycjami w naszym ustawieniu sa wahadla, to sa 2 pozycje ktore musza byc jak najlepiej obstawione, ze wzgledu ze Rysiu na wysokim poziomie na tej pozycjy pogra z 2 lata jeszcze, i kogo mamy na horyzoncie za niego ? nikogo, podobnie na drugiej stronie, jak okaze sie ze Lichy i Asa nie beda dostepni powiedzmy przez 2 -3 miesiace to nas nie ma rowniez.


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 05 marca 2014, 13:15

Tevez to nie był top, jeśli chodzi o zainteresowanie innych klubów? Co to jest w ogóle za sformułowanie? Mnie interesuje, że pod względem sportowym był i jest on topem. Topem, który zgodził się na sporą obniżkę pensji żeby grać u nas. Pogba tak długo się wahał, że spore grono miało go dość przed transferem. Nawet jak nie do końca wiedzieliśmy jak gra, to wiele osób zadawało sobie pytanie, czego on szuka w Juventusie, bo z pewnością nie wypożyczenia. To mocno podważało realność tego transferu. Llorente owszem przesiedział rok na ławce, ale nie wolno zapominać z jakiego powodu. Choćby przez szacunek do samego zawodnika. Rozumiem, że z perspektywy monitora praca Marotty wygląda na banalnie prostą. Właściwie to wyróżnia dobrych specjalistów od złych. Po tych drugich widać trud pracy, wszystko im przychodzi ciężko. Niektórzy już chyba zapomnieli pana Secco, który zmarnował ogromne sumy pieniędzy i przez którego teraz nie możemy pozwolić sobie na większe wydatki.

Nie rozumiem po cholerę najeżdżać na Marottę, że wydaje za mało pieniędzy. Trzeba zrozumieć jedną istotną rzecz. On został zatrudniony w Juventusie żeby prowadzić oszczędną politykę transferową. Idźcie do swoich szefów średnich przedsiębiorstw - o ile w takich pracujecie - i powiedzcie im żeby pozaciągali milionowe długi na nowy sprzęt, lepszy marketing i bardziej prestiżową siedzibę, bo światowe korporacje nam odjeżdżają. Myślę, że czekałaby Was ciekawa i owocna kariera w takiej pracy. Co ma Marotta zrobić jak zwyczajnie nie dysponuje dużymi środkami? Dodrukować euraki i bić bilon w piwnicy? To nie jego wina, że piłkarze nie awansowali z grupy LM.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 10:18

Agnelli-Al Khelaifi, ieri summit di un'ora a Parigi: il PSG conferma l'offerta da 70 mln per Pogba! 8 mln netti annui l'ingaggio proposto a Paul
Źródło: VecchiaSignora.com

Jak rozumiem jest jakaś oferta za Paula, czy translator mi szwankuje?


smigi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 lipca 2013
Posty: 73
Rejestracja: 06 lipca 2013

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 10:50

zakiii pisze:
Agnelli-Al Khelaifi, ieri summit di un'ora a Parigi: il PSG conferma l'offerta da 70 mln per Pogba! 8 mln netti annui l'ingaggio proposto a Paul
Źródło: VecchiaSignora.com

Jak rozumiem jest jakaś oferta za Paula, czy translator mi szwankuje?
nie wiem czy to konkretna oferta ,ale to mi wygląda na 70 melonów i 8 dla Pogby rocznie :think:


mibor

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2013
Posty: 551
Rejestracja: 23 października 2013

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 11:39

70-80 mln to piękna kwota, za to mozna kupic 2-3 rozsadnych grajków, bez poświęcenia nie ma wyniku, czy Pogba nas zbawi?
Nie sądze puki chcą dać tyle za niego sprzedawać !


Juve, storia di un grande amore
Cabrini_idol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 lutego 2012
Posty: 5550
Rejestracja: 02 lutego 2012

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 14:32

Nie chcę was wkurzać , ale wydaje mi się ze te 70 mln ze sprzedaży Pogby nie pojda na transfery ;] My mamy budzet pewnie juz zaplanowany na lato.

budujemy nowy osrodek treningowo - marketingowy, tzw miasteczko, mamy zobowiązania wzgledem naszych pozyczkodawców.

Tez bym chcial zeby kwota cala ze sprzedazy Pogby byl przeznaczona na zakup innych gwiazd ale tak nie bedzie. Dlatego wole nie sprzedawac Pogby,bo sprzedajac Pogbe nie dosc ze bedziemy musieli wzmocnic skrzydla i boki wahadel to dojdzie jeszcze srodek pola. Juz brakuje nam 1 zawodnika w srodku pola bo Pogba Pirlo MArchisio i Vidal to za malo na trzy pozycje, wypada nam dwoch z nich i mamy problem z zastapieniem ich graczami ktorzy nie spowoduja naglego spadku poziomu.


Osobiscie nie sprzedawalbym Pogby, w mercato skupil sie na dobrym lewym obronca i dobrym skrzydlowym. Srodek pola mamy silny podobnie jak atak i obrone (poza lewa stroną). mysle ze te 30 -40 mln ktore bedziemy miec do dyspozycji w lecie da sie sprowadzic 2 zawodnikow bardzo dobrych na te 2 pozycje.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 14:50

Ostatnio pojawilo sie od cholery plotek, na temat roznych graczy. Od Candrevy, przez Cerciego, Di Marie a po Morate czy Isco.

Najlepsze jest to, ze generalnie to wszystko jest mozliwe i doslownie zalezy od tego, czy oferta PSG za Pogbe bedzie nie do odrzucenia. PSG jest gotowe do tego by rozbic bank, zobaczymy. Coraz bardziej prawdopobne jest tez przedluzenie kontraktu przez Conte. Mowi sie teraz o przedluzeniu o kolejne 2 lata (do 2017) i podwyzce do 5m euro rocznie.

Moze przytocze to, co ostatnio pojawilo sie w mediach/na VS i nosi chociazby minimalne znamiona tego, ze sie sprawdzi (przy zalozeniu, ze nie sprzedajmy Francuza):

1. Vucinic za Ranocchie latem. Wymiana.
2. Candreva za Quaga z doplata. Conte bardzo lubic Antonio Candreva.
3. Sprzedajemy Immobile do Borussi/oddajemy polowe jego karty Torino, bierzemy Cerciego, Giovinco idzie do Torino na wypozyczenie/zostaje sprzedany.
4. Abate latem od Raioli. A Menez za darmo z PSG, chlopak juz zapowiedzial, ze odchodzi.

Teraz plotki juz z kategorii "fantacalcio" :prochno:
1. Pogba do PSG, dostajemy hajs i Verrattiego. Za pieniadze kupujemy Isco i/lub Di Marie/Coentrao.
2. Pogba do Realu. Dostajemy hajs, Di Marie i jednego z dwojki: Isco/Coentrao.
3. Nie wykupujemy Osvaldo, bierzemy za to Morate.
4. Pogba do PSG, do nas Lucas i Verratti.
5. Conte chce skonczyc z 352, od przyszlego sezonu bedziemy grali zupelnie nowa formacja z 4 obroncow. W zaleznosci od zalozen taktycznych moze to byc 433, 451 i inne cuda na kiju.

Generalnie to media ostatnio doslownie szaleja a LGDS/CDS/Tuttosport przescigaja sie w podawaniu roznych fantastycznych scenariuszy. Pewnie o polowie z tych cudow zapomnialem, zwlaszcza, ze ludzie na VS tez maja swoje typy i zrodla.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2014, 15:27 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 15:23

Candreva to dla mnie marzenie. Gość obstawiłby multum pozycji (skrzydło, wahadło, środek pomocy), a z Lazio można się dogadać co pokazał Inter w przypadku Hernanesa.

Abate to dobra alternatywa dla Lichego, lepszego gościa na ławkę nie znajdziemy, a kogoś kto posadzi Lichego to już na pewno nie.

Żaba tylko w wypadku sprzedania Angelo lub Martina, choć ja bym tu nie kombinował.

Ploty o graczach Realu podsyciła wizyta Beppe w Madrycie. Ale mógł tam na prawdę obserwować i włoskich graczy, choć podobno spotkał się z działaczami Królewskich.

Każdego z Blancos (wymienionych przez jakku1) powitałbym z otwartymi ramionami.

Coś o Murru słychać ?


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 15:27

Szczerze, to cos tam bylo o Murru, ale jego nazwisko nie jest na tyle medialne zeby przebilo sie z przekazem :prochno:


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 18:45

jakku1 pisze:Szczerze, to cos tam bylo o Murru, ale jego nazwisko nie jest na tyle medialne zeby przebilo sie z przekazem :prochno:
Jakku, znowu mnie nakreciłes i bede Cie rozliczał w Lato.
Szykuj tylek.


Di Maria,Veratti i LO.
MNiami.
Ostatnio zmieniony 07 marca 2014, 18:59 przez Adrian27th, łącznie zmieniany 2 razy.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 18:54

Murru to jest bardzo lakomy kasek dla wielu druzyn, cos ostatnio na jego temat czytalem przy okazji plotek o Menezie, ale kluczowa jest jedna rzecz: dlaczego wciaz ani jeden ani drugi nie znalazl oficjalnie pracodawcy? Wniosek mozna z tego wysnuc taki, ze zarowno Francuz jak i Wloch maja wiele propozycji a ich agenci staraja sie po prostu jak najwiecej wytargowac cierpliwie czekajac az oferty kontraktowe beda jak najwyzsze.

W zeszlym roku/dwa lata temu na przelomie marca/kwietnia mielismy juz konkretny plan na letnie mercato i bylismy juz po pierwszych rozmowach. Teraz mozna spodziewac sie tego samego, ale trzeba wziac poprawke na jedna rzecz: pieniadze z transferu Pogby moga kompletnie odmienic nasze mercato, dlatego jesli na powaznie rozmawialismy z Realem na temat ich graczy (tutaj mowa jest zwlaszcza o Di Marii i Isco, bo na Coentrao nas stac tak czy inaczej) to znaczy, ze po cichu szykujemy do spieniezenia Francuza.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Kiper69

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 lipca 2010
Posty: 186
Rejestracja: 27 lipca 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 18:58

No mozna sie rozmarzyc. Tylko wlasnie, kwestia tego czy faktycznie cala kasa z Pogby (w przypadku jego sprzedazy) byla by przeznaczona na transfery, czy probowali bysmy raczej jeszcze bardziej sie ustabilizowac, splacic czesc (?) dlugow, a reszte zainwestowac w jednego lepszego pilkarza na lewa i ewentualnie kogos do srodka (i tak w tym momencie mamy niedosyt srodkowych pomocnikow, ale akurat to nie priorytet, chyba, ze jak wyzej, sprzedaz Pogby). Te opcje ktore wymienil Jakku sprawiaja, ze juz sie nie moge doczekac letniego mercato, kto wie co sie wtedy wydarzy ?

Ciekaw jestem za jaki hajs Real puscil by Di Marie, 30-40 mln ?


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 19:08

Kiper69 pisze:Te opcje ktore wymienil Jakku sprawiaja, ze juz sie nie moge doczekac letniego mercato, kto wie co sie wtedy wydarzy ?

Ciekaw jestem za jaki hajs Real puscil by Di Marie, 30-40 mln ?
Jest jeszcze multum opcji, tak mowiac szczerze. Przypomnialo mi sie teraz, ze wczoraj czy przedwczoraj media cos przebakiwaly o Griezmannie, ktorego klauzula wynosi chyba 30m a obserwuje go kilka klubow, w tym my. Dla swietego spokoju jednak poki co to radzilbym sie jednak nastawic na Cerciego, Ranocchie, Abate i Naniego :prochno:

Jesli mialbym obstawiac procentowo kto do nas zawita latem to ta 4 mialaby najwiecej punktow. Pozegnamy na 95% Vucinicia i Quagliarelle. Na 99% tez moge napisac, ze szukamy skrzydlowych: lewonoznego i prawonoznego. Jesli zastosujemy wariant oszczednosciowy to wezmiemy Cerciego za Immobile (plus gotowka) i bedziemy starali sie wypozyczyc Naniego badz sciagnac Candreve w rozliczeniu za Quaga.

Edycja: O wlasnie przypomnialo mi sie tez, ze Paratici niedawno ogladal Iturbe. Gdybym chcial stworzyc taka liste to pewnie bylaby ona rownie obfita jak ta pierwsza lista Paraticiego, na ktorej znajdowalo sie 40 nazwisk.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Vojtimar

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 października 2004
Posty: 807
Rejestracja: 14 października 2004

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 19:17

Niektóre z tych plotek/domysłów są całkiem całkiem, ale nie wolno nam oddać Immobile :!: Coś jeszcze ostatnio było o "poświęceniu" Gabbiadiniego. Jak oddadzą ich dwóch a w zamian wezmą Cerciego to będzie to strzał w stopę, świadoma rezygnacja ze wzmocnienia drużyny i kupno przeciętniaka w formie. Marotta & Conte nie róbcie tego :pray:

A za Vucinicia i np. połówkę Isli możnaby spróbować wyciągnąć Guarina. O ile Isla nie wypali nagle, na razie miał jeden udany mecz, ale w tym momencie bazuję na stanie faktycznym a taka wymiana bezgotówkowa byłaby dla nas korzystna, a i Mazzari chciał całkiem niedawno Islę i Vucinicia.


Z Juve na dobre i złe!
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 07 marca 2014, 19:25

jakku1 pisze:Dla swietego spokoju jednak poki co to radzilbym sie jednak nastawic na Cerciego, Ranocchie, Abate i Naniego :prochno:
To by znaczyło, że wracamy do koncepcji z 4-3-3. No nie wiem czy to takie pewne. Ja bym prędzej widział taki zestaw: Candreva (trochę do roli Giaccheriniego, czyli skrzydłowy, który może połatać środek, w 3-5-2 na boku nie zagra, ale Giacch też w zasadzie tam nie występował), niech będzie ten Abate, jakiś LWB no i "wymarzony" Verratti (tylko dla niego sprzedaż Pogby ma sens - w mojej opinii).
To i tak już wyglądałoby nieźle, nie wiem co z atakiem, na dzisiaj myślę, że Osvaldo zostaje, Quagliarella leci a Mirko i Seba to wielkie niewiadome, choć pewnie któryś poleci. Powrót Berardiego też nie taki pewny, wiele zależy od niego samego. Tzn. na chwilę na pewno wróci, bo Sassuolo raczej spadnie, być może pójdzie na kolejne wypożyczenie.


Zablokowany