Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 26 listopada 2013, 16:54

mibor pisze:Kolejne plotki o Pogbie, niejako Chelsea chce wyłożyć 60 mln za Pogbe i to już w styczniu, myślę, że z meczu na mecz cena jego rośnie, a po udanych MŚ mogla by jeszcze bardziej urosnąć
Jak dadza 40 i Mate to bym chyba nie odmówił..


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 26 listopada 2013, 20:53

Ja bym oddał Pogbe ale tylko w przypadku jakiegoś prawdziwego wzmocnienia typu np Suarez. Choć sensu w oddawaniu młodego francuza obecnie nie widzę :)


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 26 listopada 2013, 20:59

Hoffman pisze:Pewnie skończyło by się tak samo jak z Giovinco.
Wróżysz z fusów czy z kryształowej kuli ?


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 27 listopada 2013, 07:40

jakku1 pisze:
@D@$ pisze:Ciekawe gdzie byście tego Pastore wystawili. Z tego co pamiętam do 4-3-3 ani do 3-5-2 nie pasuje.
Lewe skrzydlwo 433, falszywy rozgrywajacy : ) Tez bym wolal Pastore, ktory chociaz w tym PSG kompletnie nie zachwyca, to jednak w mojej opinii zdecydowanie bardziej pasuje do naszej druzyny oraz dalby nam bardzo duzo nowych mozliwosci w srodku pola.
Z sensu zdania wygląda, że raczej powinieneś napisać "fałszywy skrzydłowy", czyli niby 4-3-3 a schodzi do środka.
Tak czy siak zawodników typu Pastore nie widzę u Conte, podobnie jak np. Diego i piłkarzy w tym stylu, ogólnie typowych trequartistów.

Jeśli miałby odejść Pogba to tylko za Verattiego + kaskę. W innym przypadku szkoda go ruszać (i tak by było szkoda).

edit: Aha, z tym Pastore. Na lewym skrzydle może grac Giovinco, Vucinic, próbowany był Tevez, więc ściągać Pastore nie ma sensu tak czy siak. Zwłaszcza, że skrzydłowy to raczej nie jest.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 27 listopada 2013, 10:25

http://www.tuttojuve.com/calciomercato/ ... ndo-166167

Mamy stoczyć pojedynek o gracza Porto.

http://www.calciomercato.com/mercato/la ... sco-778514

Coś więcej o naszej działalności w Niemczech.

Pastore to słaby pomysł póki jest Pirlo. Poza tym 4-3-3 raczej nie będzie naszym podstawowym ustawieniem, więc po co kupować zawodników by zagrali 10-15 meczy w sezonie ?

Hellas ponoć szuka wspólników do wykupu Iturbe. Kwota wykupu 20stolatka z Porto to 15 mln. Mogła by to być ciekawa inwestycja, tak samo jak wykup Jorginho.

Mam problem z tym Cercim. W zimę bym go nie ruszał, lecz jeśli dogra tak świetnie cały sezon, to można by było w niego zainwestować, tym bardziej że poprzedni sezon też miał niezły. Torino pewnie chciałoby wykupić drugą połówkę Ciro, więc cenę trochę by się zbiło.

Antei to ciekawy zawodnik, ale pewnie będzie chciał docelowo wrócić do Romy, która nadal ma chyba jego połówkę.

Marrone się rozkręca powoli, co mnie niezmiernie cieszy. Może jeszcze coś będzie z tego chłopaka. Co innego Manolo, który po niezłym początku gra przeciętnie, a nowy trener wystawił go na skrzydle, pozycję na którą narzekał w Bologni.

Im częściej oglądam Sorensena , tym większe mam przekonanie że nigdy nie będzie obrońcą na miarę Juve. Chciałbym się mylić , tym bardziej że chłopak jeszcze młody.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 27 listopada 2013, 12:13

Co sądzicie o tym Greku Mitroglou? Koleś strzela bramy w LM, lidze i reprezentacji, wiek 25 lat, do tego ma klauzulę odstępnego równą 8 mln E.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 27 listopada 2013, 12:47

http://www.tuttojuve.com/calciomercato/ ... ter-166204

Kolejny ciekawy grajek z Udine na radrze Juve.
dp10 pisze:Co sądzicie o tym Greku Mitroglou? Koleś strzela bramy w LM, lidze i reprezentacji, wiek 25 lat, do tego ma klauzulę odstępnego równą 8 mln E.
Nie mam jakoś ufności w super strzelcach z lig egzotycznych(nawey Hakan Sukur nic wielkiego nie pokazał w mocniejszej lidze). Za 8 mln oczywiście warto było by go sprawdzić, ale wątpię by zdecydował się na transfer do nas, ponieważ jest wiele innych mocnych klubów w których miałby pewny plac (BvB), a u nas ława.


mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 27 listopada 2013, 12:53

Trochę przypomina mi Buraka v.2. Ja zawsze jestem za takimi eksperymentami. Pieniądz to niewielki więc jeśli wypali to okazja, a jeśli nie to aż tak wiele nie tracimy.
Ale on do nas i tak nie przejdzie.

Ten Pastore to ciekawy pomysł ale jestem na nie. Zresztą na skrzydło to on się nie nadaje.

Naszych talentów nawet nie komentuje.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 listopada 2013, 14:07

Kucharius1 pisze:Im częściej oglądam Sorensena , tym większe mam przekonanie że nigdy nie będzie obrońcą na miarę Juve. Chciałbym się mylić , tym bardziej że chłopak jeszcze młody.
Zobaczymy jak to będzie. Generalnie chłopa i tak trzeba zaliczyć do grona tych, którzy sobie dobrze radzą na obczyźnie. Niestety taki obraz sytuacji i poziom młodych zawodników to głównie wina przestarzałego systemu.

Panów Antei i Murru przygarnąłbym z rozkoszą. ItalJuve musi być, talenty też więc to zawodnicy idealnie wpisujący się w naszą politykę. O ile przekonanie Cagliari (zresztą Murru jeszcze nie przedłużył kontraktu) i Sassasulo nie powinno być trudne, to z Romą może być problem, ale i beton można zmiękczyć...

Nie za bardzo rozwodzicie się nad tematem skrzydła? Wiadomo, że trzymamy rękę na pulsie i patrzymy jak radzi sobie Berardi. A radzi sobie bardzo obiecująco zarówno na skrzydle, jak i w roli napastnika. Zawodnik jakiego potrzebujemy. Jeśli dogra sezon na obecnym poziomie to zapewne do nas wróci. Importowane talenty nie są od niego w niczym lepsze. Nie mam też wątpliwości, że przyjdzie albo Cerci albo Berardi, bo dla obu nie ma miejsca.

Myślę, że w lecie powinniśmy pożegnać się z Pepe. Za dobrą kwotę powinien być dostępny Ibarbo, który może być takim uzupełnieniem kadry w miejsce Gacka i Simone. Zawodnik o podobnych cechach mentalnych, a do tego szybszy, z lepszymi warunkami oraz techniką.


skurczzone

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 września 2012
Posty: 67
Rejestracja: 01 września 2012

Nieprzeczytany post 28 listopada 2013, 03:48

Swoją drogą to czy naprawdę potrzebujemy skrzydłowych?


Buffon
Lichy bonu barzagli kielon
pirlo
vidal bogba
Vucinic/Gio Tevez
Llorente

Takie cos by wygladalo calkiem konkretnie.

Trochę straciłby Kielon i bonnuci. Tevez, też nie lubi grać na takiej pozycji


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 listopada 2013, 12:54

Potrzebujemy conajmniej jednego skrzydłowego. Topowego. Patrzac na wszystkie zespoły LM to tak naprawde tylko nam go brak..


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 28 listopada 2013, 15:20

Nie wiem po co te stałe usiłowania na forum taktyki 4-3-3. Obecnie w taktyce 3-5-2 panują u nas takie automatyzmy i tak opanowaliśmy grę tym systemem, że wygrywanie meczy nie stanowi jakiś większych problemów i znów zmierzamy do (innego scenariusza sobie ja jak i Wy nie wyobrażacie) kolejnego z rzędu mistrzostwa. Taktyka to jedno wiadomo, skład trzeba cały czas "ulepszać" choćby przez kupienie alternatywy dla Asamoah'a (bo że sprowadzimy tam kogoś kto będzie mógł go zastąpić nie wierzę) ect.

Ew. zmianę taktyki bardziej traktował bym w kategoriach alternatyw, ale nie jako myśl przewodnią (a takie odczucie troche się ma po wypowiedziach forsujących taktyke 4-3-3). Baaa dodam, że tą taktykę wprowadzał bym tylko na... słabych przeciwników, a nie jak to zrobiliśmy z Realem (jedna z najlepszych drużyn świata, jakby ktoś zapomniał), z mizernym efektem, bo nie wierze, że przy taktyce 3-5-2 nie zanotowalibyśmy choć tego jednego remisu.

PS: Kategoryczne nie dla sprzedaży Pogby, chcemy "coś" dalej budować, to budujmy na takim zawodniku. Nie Giovincach czy Ogbonnach.


Nedved1983

Juventino
Juventino
Rejestracja: 26 lutego 2012
Posty: 640
Rejestracja: 26 lutego 2012

Nieprzeczytany post 28 listopada 2013, 15:38

3-5-2 przy naszych obecnych skrzydłach nie ma szans przeciwko realowi czy Bayernowi. skrzydła są średnie, przez co Vidal czy Pogba muszą je wspierać, z tego powodu Pirlo musi być wspomagany przez obrońców, podchodzących wysoko. głupia strata piłki i mamy groźną kontrę. nawet wzmocnione skrzydła nie zapobiegają w 100% ryzyku przewagi przeciwnika na skrzydłach 2:1. pytanie na ile przy dużo mocniejszych skrzydłach bylibyśmy w stanie narzucić swój styl Bayernowi i zniwelować ich skrzydła.
pytanie czy słabsza gra Marchisio nie wynika właśnie z tych nowych zadań wspierania skrzydeł.
w 4-3-3 dużo lepiej gra Lichtsteiner. Bonucci i jego podania są dużym atutem 3-5-2, pytanie czy może tak grać w 4-3-3?
4-3-3 jest bardziej uniwersalne, bezpieczniejsze. optymalne było by rotowanie obu tymi systemami w miarę potrzeb i rywala. pytanie czy mamy środki by załatać dziury w obu tych ustawieniach, czy też wreszcie trzeba porządnie załatać jedno z nich i mieć nadzieję, że przyniesie sukces także w LM.
najbliższe okienka transferowe będą dla nas kluczowe. musimy utrzymać naszych mistrzów, jednocześnie uzupełniając wciąż znaczne braki kadrowe.


Eric6666

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 listopada 2006
Posty: 2129
Rejestracja: 13 listopada 2006

Nieprzeczytany post 28 listopada 2013, 15:53

Nedved1983 pisze:3-5-2 przy naszych obecnych skrzydłach nie ma szans przeciwko realowi czy Bayernowi. skrzydła są średnie, przez co Vidal czy Pogba muszą je wspierać, z tego powodu Pirlo musi być wspomagany przez obrońców, podchodzących wysoko. głupia strata piłki i mamy groźną kontrę. nawet wzmocnione skrzydła nie zapobiegają w 100% ryzyku przewagi przeciwnika na skrzydłach 2:1. pytanie na ile przy dużo mocniejszych skrzydłach bylibyśmy w stanie narzucić swój styl Bayernowi i zniwelować ich skrzydła.
pytanie czy słabsza gra Marchisio nie wynika właśnie z tych nowych zadań wspierania skrzydeł.
w 4-3-3 dużo lepiej gra Lichtsteiner. Bonucci i jego podania są dużym atutem 3-5-2, pytanie czy może tak grać w 4-3-3?
4-3-3 jest bardziej uniwersalne, bezpieczniejsze. optymalne było by rotowanie obu tymi systemami w miarę potrzeb i rywala. pytanie czy mamy środki by załatać dziury w obu tych ustawieniach, czy też wreszcie trzeba porządnie załatać jedno z nich i mieć nadzieję, że przyniesie sukces także w LM.
najbliższe okienka transferowe będą dla nas kluczowe. musimy utrzymać naszych mistrzów, jednocześnie uzupełniając wciąż znaczne braki kadrowe.
Nie patrzmy na skrzydła Bayernu, bo to fenomen ( przynajmniej rok temu uważam, że były nie do zatrzymania ), więc jak Barca, Arsenal, Borussia i zapewne większość zespołów w LM nie dałby rady ich zatrzymać i "zniwelować", dlaczego my mielibyśmy być inni? Naszą szansą byłoby wygranie w środku pola i skupienie większości gry w tym regionie i powoli przejmowanie inicjatywy. Ale w LM mecz meczowi nierówny, a każdy mecz jest inny, więc równie dobrze, w tym roku trafiając na Bayern możemy ich odprawić do domu.

Prawda jest taka, że nasze 3-5-2 z Lichym i Asamoą na wahadłach wygląda bardzo dobrze. Wiem, że teraz każdy płacze, bo brak Lichego moim zdaniem ma ogromny wpływ ( najlepszy nasz zawodnik na początku sezonu ! no może na równi z Vidalem i Pogbą ) i jest to ogromnie odczuwalne, bo nasza prawa strona jest BEZNADZIEJNA. Kwadwo może nie jest demonem prędkości i nie robi zwodów alla Ronaldo, ale jest ogromnie pewny. Mało strat, zero błędów z przyjęciem, dokładne podania ( mógłby dopracować dośrodkowania i niepotrzebne kiwania ). W obronie także Ghańczyk nie jest piątym kołem, ale spójną częścią całej formacji obronnej.

Pierwszy skład wygląda bardzo dobrze ( nawet Vucinic i Quag już tak nie irytują jak mamy inne możliwości w ataku ), jedynie boli brak zmienników na wahadłach. Bo w pomocy można dać Marchisio ( który prędzej czy później wróci do tej formy ) i spadek jakości nie będzie porażał.

W zimowe okienko koniecznie prawy wahacz, lewy wahacz i pozbycie się balastów typu Padoina ( jakim cudem ten człowiek gra w Juventusie? czy on kiedyś coś pokazał? ) i Isla ( oby Inter dalej go chciał, bo tyle szans co dostał to nawet Marco Motta by więcej pokazał :prochno: ).


"The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
Mark Twain
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 listopada 2013, 16:01

A ja będę powtarzać - jakość defensywy wyznaczana jest de facto przez poziom jej najsłabszego ogniwa. Pomijając już to, że nasi środkowi obrońcy w trzyosobowym czują się lepiej, nie mamy lewego defensora. Żadna pozycja w 3-5-2 nie jest obsadzona tak słabo, jak LO przy czwórce z tyłu. Asamoah nie ogarnia, wychodzi za wysoko i kryje na radar, przez co musi być często asekurowany przez środkowych defensorów. Chiellini pod linią boczną jest obrońcą dwie klasy słabszym niż jako półlewy, natomiast wychodzenie na Bayern z Peluso w pierwszym składzie już przerabialiśmy, z całą stanowczością mogę stwierdzić że nie tędy droga. A zatem nawet jeżeli uda się zabezpieczyć prawą flankę czującym się na tamtej stronie jak ryba w wodzie Lichtsteinerem, to po drugiej stronie boiska rywale będą wchodzić w pole karne jak w masło i suma summarum bokiem nam to wyjdzie.


Zablokowany