Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 19:15

Orkos pisze:Lubie przykład Scholes'a. Koleś nie miał agenta i dobrze na tym wyszedł.
To potwierdzone info? Wiesz, że gdyby miał agenta, to jego kariera potoczyłaby się gorzej? Zdobyłby mniej trofeów? Występowałby w gorszych zespołach? Zarobiłby mniej na kontraktach?
Orkos pisze:Nie o to mi chodziło. Raiola może sam chcieć wytransferować Pogbę, a chęć transferu ma wyjść od piłkarza, a nie od agenta.
Czy możesz mi podać przykład piłkarza, który nie chciał zmienić klubu, bo byłoby to dla niego niekorzystne, a mimo tego Raiola naciskał na przeprowadzkę, która byłaby krokiem w tył w karierze?
Orkos pisze: Pogba na pewno dostanie nowy kontrakt. Pewnie jeszcze w tym roku.
Kontrakt przedłuży, ale jego nowe zarobki nie zostały jeszcze ustalone. Nie wiem czy ktokolwiek na świecie wynegocjowałby mu lepsze warunki niż Raiola, więc to kolejny argument za tym że rezygnowanie z jego usług w tym momencie byłoby głupotą.
Orkos pisze: Patrząc na wiek naszej pomocy to ta przebudowa Pogby nie dotknie.
Nie o tym pisałem. Jest przecież ryzyko, że w miejsce starych mistrzów przyjdą piłkarze, którzy nie dorosną im do pięt i Juventus stanie się europejskim średniakiem, nie traktowanym przez nikogo poważnie - jak chociażby ten Arsenal. Jeżeli ten negatywny scenariusz się sprawdzi, a w międzyczasie Pogba wyrośnie na piłkarza klasy, dajmy na to, Vidala, to w interesie zawodnika będzie to, żeby agent był w stanie załatwić mu angaż za lepsze pieniądze w silniejszym klubie.


Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 19:26

Pogba wyrobił sobie już niezłą markę i jestem pewien, że będzie dużo dużo lepiej. Takim zawodnikom jak Pogba czy Vidal nie jest potrzebny agent by mieć możliwość gry w choćby Realu. Pogba wyrośnie na zawodnika TOP. Pewny jestem, że prześcignie Vieire.
Kogo Raiola wyciągnął bodajże tego młodzika co kopie teraz w Bresci Bouy. Jestem też przekonany, że dołożył swoje 3 grosze do każdego tych transferów Zlatana.
Wszyscy nie będą uczciwi. Nie ma idealnych rozwiązań. Agent bierze jakiś procent od transferu czy tam od zarobków piłkarza. Z tego żyje. Nie robi tego za "dziękuje". Więc w jego interesie jest by jego podopieczny zarabiał jak najwięcej, a gdzie i co się z tym wiążę - schodzi to na dalszy plan. Jeśli Pogba będzie tak uparty na Juve jak Nedved to nie ma się co martwić, ale jest jeszcze młodziutki i może ulec wpływom starego wyjadacza i cwaniaka.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 19:31

A propos dzisiejszego newa o ofercie Arsenalu to szczerze mówiąc wątpię, żeby Raiola doradzał Pogbie taki ruch. Myślę, że z czysto sportowego punktu widzenia, bez cienia pychy, możemy powiedzieć, że odejście z Juventusu do Arsenalu w tym momencie to byłby krok w tył w karierze Pogby. Z finansowego punktu widzenia również nie wydaje się to opłacalne, bo Arsenal to nie City czy Chelsea i worka złota tam na dzień dobry raczej nie dają. W dodatku biorąc pod uwagę kontuzję Marchisio, która wyeliminuje go na ponad miesiąc, Pogba ma miejsce w pierwszym składzie i wcale nie jest powiedziane, że po powrocie Claudio do zdrowia to miejsce mu odda.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 20:04

Orkos pisze:Pogba wyrobił sobie już niezłą markę i jestem pewien, że będzie dużo dużo lepiej. Takim zawodnikom jak Pogba czy Vidal nie jest potrzebny agent by mieć możliwość gry w choćby Realu.
Wybacz, ale po raz kolejny odnoszę wrażenie że nie masz pojęcia o czym piszesz. Gdyby było tak jak mówisz, to gracze po osiągnięciu pewnego poziomu rezygnowaliby z usług agentów. A że jest na odwrót, że praktycznie każdy czołowy zawodnik takowego posiada, dowodzi że się mylisz.
Orkos pisze: Kogo Raiola wyciągnął bodajże tego młodzika co kopie teraz w Bresci Bouy.
Wyciągnął też tego tam młodego Murzyna z United do Juventusu, tamtego Salamona wepchnął do Milanu, paru innym młodym grajkom też przyspieszył rozwój kariery, jak głębiej w jego CV poszperać.
Orkos pisze: Jestem też przekonany, że dołożył swoje 3 grosze do każdego tych transferów Zlatana.
To źle? Powiedz mi który z tych transferów był z zyskiem dla niego, a ze szkodą dla Zlatana? Powinien był mu odradzić transfer do Barcelony, kiedy Inter nie mógł przebrnąć przez 1/8 finału, a Katalończycy budowali najlepszy zespół świata i dawali worek złota? A transfer do Milanu? Majstersztyk - z jednej strony nakłonił włodarzy Barcelony żeby raptem po roku oddali Szweda za 1/3 tego, za co go kupili, z drugiej strony od starego lisa Gallianiego wydębił taki kontrakt, jakiego nikt inny by pewnie nie wynegocjował. Przeprowadzka do PSG? Sportowo, wobec wyprzedaży Milanu, Zlatan na pewno nie stracił, a finansowo jeszcze zyskał. Uważasz że Raiola powinien był ten transfer uwalić?
Orkos pisze: Wszyscy nie będą uczciwi. Nie ma idealnych rozwiązań. Agent bierze jakiś procent od transferu czy tam od zarobków piłkarza. Z tego żyje. Nie robi tego za "dziękuje".
Skoro 99% profesjonalnych piłkarzy woli jednak korzystać z usług agentów, to widać plusów jest więcej niż minusów i w ogólnym rozrachunku wychodzi się na plus. Sugerujesz że agent może wycyckać piłkarza, a nie wpadłeś na pomysł że nieporównywalnie bardziej wydoiłby go ktoś inny, jak chociażby klub?
Orkos pisze: Więc w jego interesie jest by jego podopieczny zarabiał jak najwięcej, a gdzie i co się z tym wiążę - schodzi to na dalszy plan.
Być może są agenci, którzy działają w ten sposób i chcą wydusić z piłkarza tyle ile się da, podobnie jak istnieją firmy, które nie dbają o to czy klient będzie na długą metę zadowolony z jej usług, chcą jedynie szybkiego zysku. Tyle że Raiola to nie jest "Firma Kogucik - wydymał i ucik", a uznana marka, obok Jorge Mendesa prawdopodobnie najlepszy agent na świecie. Jego nazwisko czyni cuda i jest warte znacznie więcej niż te pieniądze, które Raiola może zarobić na Pogbie wymuszając na nim jakiś niekorzystny dla niego transfer.


Dybala 4ever

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 października 2007
Posty: 1847
Rejestracja: 28 października 2007

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 20:07

Orkos pisze:Pogba jakby miał trochę oleju w głowie to rozstałby się już z Raiolą. Jest w topowymia klubie, gra regularnie, dostanie na bank ogromną podwyżkę, czego więcej chcieć? Raiola zacznie mieszać to jest kwest tak czy nie lecz kiedy?
Nedved też miał ofertę z Interu i mógł wygrać LM z Mou. Już nie róbmy z podopiecznych Mino baranów, którzy pójdą tam gdzie im każe. On tylko spełnia wolę piłkarzy.


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 20:09

Dobra Dimarzio informuje, ze Ziegler b. blisko Sassuolo, fajnie, fajnie, ważne zeby jakoś się go pozbyć, co prawda nie wiem dokladnie na jakich warunkach, ale wygląda na to, że sassuolo nie chce podzielić losu Pescary i na dluzej zagościć w Serie A, mam nadzieje, ,ze ten transfer pomoże nam w przyszlosci wyciągnać berardiego.

http://www.gianlucadimarzio.com/calciom ... -juventus/


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 20:25

Ciekawe czy przy sprzedaży Matriego kupilibyśmy kogoś na lewą...
Coentrao jest na wylocie i to oficjalne info. Jak dla mnie gość jest w naszym zasięgu...

Więc może Marotta złoży jakąś ofertę w ostatnich tygodniach mercato.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 20:34

Są jakieś newsy na temat mercato Juve? ma ktoś jeszcze przyjść czy już raczej nie bardzo?

/
Marotta nie lubi zdradzac planów transferowych wiec moze szykuje jakąś oferte za portugalczyka, to by było coś..


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 20:41

Bazyliszek pisze:Są jakieś newsy na temat mercato Juve? ma ktoś jeszcze przyjść czy już raczej nie bardzo?

/
Marotta nie lubi zdradzac planów transferowych wiec moze szykuje jakąś oferte za portugalczyka, to by było coś..
Obecne opcje do których dzisiaj ja się dokopałem to jedyne możliwe odejścia - DeCeglie Sunderland, Ziegler - sassuolo, Marrone - stale się mówi o zainteresowaniu Evertonem, ale kasa musi sie zgadzac czyli 10 mln euro. Pewnie jeśli Everton pogoni Bainsa i Fallainiego do ManU to wtedy wszystko możliwe.
Póki co brak info o możliwych przejsciach poza tym, ze Bepe czeka na Zunige.


CM Punk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 sierpnia 2011
Posty: 8
Rejestracja: 09 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 20:44

Czyli zostajemy z 6 napastnikami z czego 1 pogra tyle co nic a jeszcze 1 to pewnie nie powacha trawy nawet w pucharze wloch ;/


baka

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 marca 2010
Posty: 558
Rejestracja: 07 marca 2010

Nieprzeczytany post 19 sierpnia 2013, 21:38

CM Punk pisze:Czyli zostajemy z 6 napastnikami z czego 1 pogra tyle co nic a jeszcze 1 to pewnie nie powacha trawy nawet w pucharze wloch ;/
Spokojnie jeszcze trochę czasu zostało. Mi się wydaję, że Marotta kogoś wypożyczy kilka minut przed końcem okienka :D


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2013, 00:16

Kolejne newsy od DiMarzio raczej pozytywne. po pierwsze Isla znów na wylocie o czym wczesniej informowalem, ale Juve chce sprzedac swoja połowke, nie wypozyczyc itp. tylko sprzedac, warunek drugi, ktos musi przyjsc w zastepstwie, wiec mozliwe, ze uzaleznimy te sprzedaz od dostepności innego zawodnika.
Druga jeszcze bardziej owocna - FaQa zgodził się odejsc do West hamu, stwierdził , ze West Ham jest w Londynie, wiec on moze tam isc, daja mu podobny kontrakt jak w Juve - placowo, ale dluzszy o rok, kwestia jest tylko tego typu, ze Juve chce sprzedac go od razu a West Ham chce:

i tutaj kwestia dla tlumaczy;
Manca però l’accordo tra le due società, perché la società bianconera vuole cedere a titolo definitivo Quagliarella, mentre il West Ham lo acquisterebbe in prestito oneroso con diritto di riscatto.

I tutaj nie wiem czy chodzi o to, ze West Ham chce wziac Fabio na wypozyczenie z prawem wykupu, czy chce placic ratami, ale jesli jest zgoda Quaga miejmy nadzieje, ze Juve dojdzie do porozumienia z West Hamem.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2013, 09:20

West Ham chce wypożyczenia z opcją wykupu po sezonie, a Marotta nie lubi kiedy ktoś używa jego sztuczek i chce sprzedać Quaga definitywnie.

Ponoć dosyć intensywnie pracujemy nad upchnięciem gdzieś Marrone - Udine/Parma.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2013, 09:45

Pojawiły się nowe ploty o Biabianym i alternatywie dla Zunigi w postaci Marquinho. O ile info o francuzie nie jest czymś nowym ani zachwycającym, o tyle Brazola z Romy przywitałbym z otwartymi ramionami. Piłkarz jest tani ( ok. 5mln, bądź włączenie w wymianę za Matriego), strasznie pracowity i obdarzony niezłym dryblingiem. Nie wydaje się gorszy od Zunigi , a z pewnością jest bardziej dostępny.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 20 sierpnia 2013, 10:17

Kucharius1 pisze:Pojawiły się nowe ploty o Biabianym i alternatywie dla Zunigi w postaci Marquinho. O ile info o francuzie nie jest czymś nowym ani zachwycającym, o tyle Brazola z Romy przywitałbym z otwartymi ramionami.
Hah wikipedia jednak jest wybitna. W tekście napisane, że piłkarz występuje na pozycji ofensywnego pomocnika, a w ramce- defensywny pomocnik. Ciekawy gracz, który pozwoliłby zakończyć telenowele pt. "Transfer Zunigi". Ale czy jest on własnością Romy czy tylko wypożyczony do niej :?:


Zablokowany