Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
juvefan999

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 czerwca 2010
Posty: 35
Rejestracja: 29 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 08:33

Ja tam wierzę w Mauricio. Oby jeszcze pokazał na co go stać.


http://90minut.blogspot.com/ - blog o piłce nożnej. Zapraszam !
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 08:46

Ludzie, przecież ten z tego wywiadu nic nie wynika. O napastnikach tez powiedział, że jak 6 zostanie, to też się bedzie cieszał, co przeciez nie znaczy, że któregoś nie sprzedamy.
Isla póki co jest piłkarzem Juventusu, więc przecież nie będzie mówił, że gość jest na wylocie. Zobaczymy jak to się skończy, ale słowa Conte nie muszą wiele znaczyć.

Jak dla mnie 7-8 mln za połówkę gracza po takim kiepawym sezonie to bardzo ładna kwota. Czasem fajnie poda, ale cos z psychiką chyba u niego nie tak. Po prostu u nas nie będzie miał okazji za wiele by spokojnie wrócic do formy i tyle.


wojczech7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2008
Posty: 2195
Rejestracja: 16 kwietnia 2008

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 09:09

@D@$ pisze:Ludzie, przecież ten z tego wywiadu nic nie wynika. O napastnikach tez powiedział, że jak 6 zostanie, to też się bedzie cieszał, co przeciez nie znaczy, że któregoś nie sprzedamy.
Pełna zgoda. Wypowiedź Conte jest zwyczajnie wymijająca, jednak dodając do niej wywiad z agentem Isli można podywagować i doszukiwać się w niej drugiego dna:
Antonio Conte o Isli pisze:Zeszły rok był trudny, z powodu poważnego urazu, ale jestem przekonany, że w tym roku Isla zaliczy wielki sezon.
Jeśli tak uważa, to po co miałby go oddawać do Interu? :think:


"Błogosławiony, kto nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego faktu w słowa."
Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 10:11

Napoli odrzuciło ofertę Juve za Zunigę, której częścią był Storari. De Laurentis podwyższa żądania do 15 mln euro za Kolumbijczyka.

Ten de Laurentis to zwykły peniarz, który nie ma odwagi powiedzieć twarzą w twarz, że zawodnik dla Juventusu jest nie na sprzedaż. To koniec.
Działania Napoli i Violi wyglądają na skordynowane.


Sebkovič

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 października 2008
Posty: 285
Rejestracja: 23 października 2008

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 10:22

Ten De Laurentis jest trochę niepoważny ma w obwodzie prawie 125 mln na transfery i jeszcze winduje kwotę za Zunigę do 15 mln Zastanawia mnie co On przez to chcę osiągnąć? Może liczy na to że do gry o Kolumbijczyk włączą się bardziej możniejsze kluby. Laurek powodzenia


JUVE STORIA DI UN GRANDE AMORE!
Seba :roll:🏆🏆🏆🏆🏆
bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 10:32

Ivory pisze: Ten de Laurentis to zwykły peniarz, który nie ma odwagi powiedzieć twarzą w twarz, że zawodnik dla Juventusu jest nie na sprzedaż. To koniec.
Działania Napoli i Violi wyglądają na skordynowane.
Ej, ej, spokojnie ;) Od interu De Lamentiis też odrzucił ofertę w wysokości 10 milionów euro (źródło: Di Marzio). Nie wygląda to na akcję anty-Juve, ale po prostu anty-sprzedaż, do czego sympatyczni śmieciarze jak najbardziej mają prawo. Tym bardziej, że pieniądze ponoć mają i nie muszą na nikogo zbierać.


Obrazek
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 10:37

Jak tam się na Zunigę zbytnio nie napalam, ponieważ, po pierwsze, jest mała szansa, że Aurelio go puści, po drugie, nie jest nie wiadomo jakim piłkarskim koksem, żeby podporządkowywać jemu dalszą część mercato.

Z Isli bardzo się cieszyłem, gorąco w niego wierzyłem, chyba dalej gdzieś głęboko pozostaje jakaś wiara, że się odbuduje, ale nie podoba mi się jego postawa "chcę grać już! <z przytupem>". Chłop naprawdę nie ogarnął, że w poprzednim sezonie był najsłabszym z seniorskiej kadry? Że walczył z silnym i dobrym Lichtsteinerem? Że nawet ogór w postaci Padoina grał porównywalnie do niego? Litości, rozumiem chęć regularnej gry, ale może by tak wcześniej przepracował pre-season, powalczył o swoje szansa? Trochę od Isli zalatuje syndromem Giovinco


Obrazek
wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 10:45

juvefan999 pisze:Ja tam wierzę w Mauricio. Oby jeszcze pokazał na co go stać.
z natury nie trzyma się w składzie zawodników który już nie chcą grać w swoim klubie i myślami są przy innym.


Il Fenomeno

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2009
Posty: 1032
Rejestracja: 31 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 11:32

Cały czas nie rozumiem tych wrzut na De Laurentiisa. Zuniga to gracz pierwszego składu. Dobry na oby dwóch flankach. Być może Benitez wydał opinie, że jest mu potrzebny (ale to wróżenie z fusów). Napoli jest stabilne finansowo, są pieniądze, nie ma ciśnienia na sprzedaże, a co więcej, jest ciśnienie na zakupy i jakieś tam spore oczekiwania na ten sezon. Dlaczego mają go sprzedawać? Bo mu się kończy kontrakt za rok, a on go nie przedłuży? Ok, przyjmuję, ale co w związku z tym? Powinni go z podnieceniem oddać Juventusowi, największemu rywalowi do mistrzostwa (będącego tylko w ich głowie, ale jednak) po promocyjnej cenie i szukać pewnie dwa razy droższe zastępstwo, które nie musi się okazać lepsze, nawet nie musi być na tym samym poziomie? Podchodzą do tego jasno, chce ktoś Zunige? To niech płaci, jak nie, to zawodnik przyda się nam bardzo w nastepnym sezonie. Kiedyś podobne ciśnienie miał Hamsik na transfer do Milanu, Napoli rzucało wysoką cenę, dziś Hamsik nawet nie myśli o odejściu. Zuniga, nie musi wcale się nagle przekonać, że Napoli to jego życie i przedłużyć kontrakt, ale jak mają dostać ochłapy to lepiej przytrzymać tak uniwersalnego i dobrego zawodnika.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 11:58

Il Fenomeno, piszesz tak, jakbyś forum JuvePoland nie czytał. Juventus to 31-krotny Mistrz Włoch, jedyny klub, który godnie reprezentuje Italię w Europie, do tego dostarcza mnóstwo reprezentantów do kadry Włoch, ma najfajniejszy stadion w lidze i trenera, z którym każde chce współpracować. Przecież to oczywiste, że takiemu zespołowi nie wypada rzucać kłód pod nogi, bo wpływa to negatywnie na siłę ligi i całej włoskiej piłki. Każdy zespół w Serie A w momencie, kiedy otrzymuje ofertę kupna z Turynu, powinien czuć się zaszczycony i z automatu ją zaakceptować. Niestety, nie wszyscy dyrektorzy włoskich klubów zdają sobie z tego sprawę, niektórzy wyrządzają całej lidze wielką krzywdę w imię jakichś tam swoich interesów. Myślę że dobrze podsumował to niejaki monkinio pisząc o Fiorentinie.
oslabila lige wloska, zmarnowala kariere dobrze zapowiadajacego sie napastnika i zepsula sobie kontakty z klubem ktory zdominuje serie a na lata. dla marnych 30 baniek.
Tak to właśnie jest - włoska piłka leży i kwiczy przez takich właśnie zachłannych prezesów i dyrektorów. Jeden by chciał 30 baniek zamiast 20, drugi by chciał zachować piłkarza, który może mu się przydać, jeszcze inny robi Juventusowi koło tyłka i interesuje się zawodnikami, których Marotta widziałby u siebie. Nienormalni.
Bazyliszek pisze: zahorze, czy istniałaby realna szansa na sprowadzenie Coentrao przez Juventus?
W mojej skromnej opinii - nikła. Przeczytaj ostatnie zdanie przytoczonej przez siebie informacji. Facet jest moim zdaniem w top5 na swojej pozycji na świecie, może nawet top3. Nie sugerowałbym się jego słabszą formą w Realu, gdzie ogólnie wielu piłkarzy grało w tym sezonie poniżej możliwości - w reprezentacji co chwila udowadniał, że umiejętności ma na najwyższym poziomie. Pytałem zresztą o to jednego kumpla, który jest fanem Realu. Sam zawodnik chciałby może odejść, Ancelotti naciska na jego pozostanie, a klub chciałby za niego jakieś 25 baniek - wydaje mi się że z jednej strony nie jest to suma, na którą nie mają prawa liczyć, z drugiej strony, taka oferta raczej nie wpłynie z Turynu.
Ostatnio zmieniony 19 lipca 2013, 12:11 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 12:00

Fábio Coentr&#227;o oddala się od Realu Madryt i mogą to być ostatnie dni Portugalczyka w stolicy Hiszpanii. Obrońca nie uczestniczył w dwóch ostatnich treningach drużyny, ale oficjalna wersja brzmi, że zabrakło go na nich z powodu problemów osobistych. Coentr&#227;o nie było w Valdebebas ani w środę, ani wczoraj.

Prawda jest taka, że od początku pobytu w Madrycie 25-latek znajduje się na świeczniku, zarówno ze względu na swoje występy na boisku, jak i kontrowersyjne wydarzenia poza nim. Wysoka cena, jaką Królewscy zapłacili za niego Benfice (30 milionów euro), także miała wpływ na zawodnika i presję, jaka na nim ciążyła. Na dodatek, odejście José Mourinho, który zawsze wspierał swojego rodaka w Madrycie, może być kolejnym czynnikiem, który zdecyduje o tym, że Fábio spakuje walizki.

Poza tym, sam zawodnik mówił, że podczas ostatniego sezonu nie czuł się komfortowo w stolicy Hiszpanii i jego odejście może być dobre zarówno dla niego, jak i dla klubu. Obie strony mogą wkrótce dojść do porozumienia. Coentr&#227;o wciąż ma mocną pozycję w Europie i nie brakuje za niego ofert z wielkich europejskich klubów.
przeczytane na realmadrid.pl

Ciekawe, czy istniałaby realna szansa na sprowadzenie Coentrao przez Juventus? Mozliwe ze Marotta nawet go nie ma w notesie, ale w przypadku fiaska z Zunigą i Kolarovem mozna byloby się kolo niego zakręcić. Oczywiście Isle też można byłoby zostawić na ten 1 sezon, Lichy potrzebuje zmienników a szkoda wywalać pieniędzy na prawego wingbacka


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 13:24

Coentrao na lewej stronie to praktycznie ktoś taki, jak Vidal na środku. Ma dopiero 25 lat, kontrakt ważny do 2017, wcale nie musi uciekać z klubu i Real nie ma ciśnienia na jego sprzedaż, a wręcz przeciwnie. Z ofertami mniejszymi niż 20 mln E nawet nie podchodź. W mojej opinii te pieniądze byłyby lepiej wydane niż jakby ta sama kwota miała być przeznaczona na Igłę, ale to tylko hipoteza. Ten transfer jest bardzo mało prawdopodobny.

Isla w zeszłym sezonie był bardzo słaby. Jeden z najsłabszych zawodników w kadrze, koło takich tuzów jak Bendtner i DC. Uczciwie trzeba przyznać, że Padoin był od niego lepszy. Naprawdę ciężko mi uwierzyć, że odrodzi się u nas jak feniks z popiołów. Ani jego forma fizyczna, ani jego kondycja psychiczna tego nie sugerują.

Szkoda, że te przepisy odnośnie zawodników non-EU są tak durnowato skonstruowane, bo to dosyć znacznie ogranicza nasze poczynania na rynku transferowym. We Włoszech będzie bardzo ciężko nam kogoś kupić i nie przepłacić.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 14:42

Skoro Conte testuje teraz ponoć Asamoah na środku to absolutnym priorytetem jest ktoś na lewą. Problem w tym, że ciężko obecnie znaleźć kogoś porządnego i sprawdzonego na tę pozycję z paszportem UE i do 15 mln. Może ten Evra za grosze byłby dobrym rozwiązaniem na rok, bo wygasa mu kontrakt w ManU. Tylko trzeba byłoby zaoferować mu roczny wysoki kontrakt. Potem przyszedłby Zuniga, a Evra poszedłby na emeryturkę do ciepłych krajów. Mimo 32 lat na karku to wciąż bardzo dobry lewy obrońca, który chętnie podłącza się do ataków.

Bonaventura i Wakaso to też niegłupie pomysły, ale głównie ze względu na wiek. Mogliby się jeszcze czegoś nauczyć. Tylko, że Wakaso wg. Transfermarkt, Wikipedii, Goal.com nie ma obywatelstwa UE (choć to dziwne, bo trafił do Hiszpanii jeszcze jako junior).

Cały czas się boję, że Conte może próbować tam na lewej Peluso jako podstawowego obrońcę. W końcu to podobnie jak w przypadku Isli, dopiero jego pierwsze wakacyjne przygotowania do nowego sezonu pod okiem Conte. Do meczu z Bayernem myślałem, że gościu jest chociaż bardzo dobry w defensywie, ale w Monachium Robben i Muller mijali go bez żadnego zwodu :roll: W końcu po coś go wykupili, De Ceglie póki co siedzi u nas dalej, Asamoah ma podobno więcej grywać na środku, a tematy Zunigi i Kolarova w te wakacje niestety powoli upadają.


gucio_juve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lipca 2006
Posty: 1110
Rejestracja: 03 lipca 2006

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 14:54

Crunny pisze:tematy Zunigi i Kolarova w te wakacje niestety powoli upadają.
To raczej dobra wiadomość. Z Teveza też ponoć mieliśmy zrezygnować, a tu nagle się okazało, że Marotta wykonał telefon do Manchesteru. Higuain też już był jedną nogą w Turynie, a wyszło z tego wielkie g.

Brak wiadomości na temat poszczególnych zawodników nie jest przecież wyznacznikiem braku transferu.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 lipca 2013, 15:44

Wiecie co jest piękne? Taki Tevez trenując teraz Chatillon z Mottą, Peluso, De Ceglie, Padoinem, Islą, Matrim i Quagliarellą może sobie myśleć: "Boże, gdzie ja trafiłem, jakie łamagi grają w tym Juventusie. W City tacy podawaliby piłki na treningach. Tylko Vidal, Lichtsteiner, Asamoah, Llorente i może Vucinić coś sobą reprezentują". Ale gdy do treningów dołączą Buffon, Bonucci, Barzagli, Chiellini, Marchisio, Pirlo, Caceres i Pogba to nagle odkryje, jakich dobrych będzie miał partnerów na boisku. Zobaczy jak ciężko strzelić coś nawet na treningu Buffonowi, minąć naszych obrońców i jakie piłki potrafią mu zagrać nasi pomocnicy. Od razu mu skoczą morale i poczuje, że jest w mocniejszej pace niż w Anglii :D


Zablokowany