Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 18:19

Dante93 pisze:Jeśli mają odejśc to tylko wtedy gdy i klub będzie zadowolony z oferty i oni będą chcieli odejść.
Czyli powiedzmy sobie szczerze, nie odejdą do końca kontraktów.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 18:56

Fabio i Matri nie odejdą dobrowolnie, ponieważ zaszczyt gry w barwach Juventusu jest najlepszym co ich spotkało w karierze. Zdobycie dwóch scudetto, oraz super przygoda w Lidze Mistrzów to osiągnięcie, którym pochwalić się mogą tylko nieliczni. Oczywiście nie spełnili marzeń kibiców Juventusu o supersnajperze jednak uważam, że pozbycie się obydwu wcale nie byłoby dobrym manewrem. Jak dla mnie pierwszy powinien odejść Mirko. :stop:


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 19:32

pumex pisze:
Alfa i Omega pisze:Jak mówiłem: pooglądajcie sobie najlepsze spotkania Joveticia, a potem najlepsze Diamantiego, Quagliarelli i Giovinco.
:ok: Dzięki, że Ci się chce jeszcze walczyć z takimi dennymi tekstami o wyższości Diamantiego, Quaga i... o zgrozo, Giovinco nad Joveticiem. Ja już wymiękłem.
Już nie dramatyzuj tak :doh:. Nikt tutaj nie mówi, że Diamanti czy Quag biją Czarnogórca wyraźnie na głowę, co najwyżej, że mieli porównywalny/lepszy sezon od niego. Osobiście nie uważam też by JoJo był takim wymiataczem by płacić za niego te 30 mln euro. Jeżeli Beppe zbije cenę do 20 to będzie dobrze (ewentualnie dołoży jakiś zbędny balast do tych 15/20 żeby Viole <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>). W innym wypadku nie warto tyle za niego bulić. Najłatwiej jest traktować Stevana jak bożka, a Giovinco hejtować nawet gdyby strzelił 30 bramek w sezonie. Nie tędy droga jednak.


:plflag: :juveflag: :plflag:
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 19:40

Pumex pisze: Dzięki, że Ci się chce jeszcze walczyć z takimi dennymi tekstami o wyższości Diamantiego, Quaga i... o zgrozo, Giovinco nad Joveticiem. Ja już wymiękłem.
Chwileczke, ja chętnie bym posłuchał argumentów co do tezy, że Gio/Diamanti mogą Joveticiowi buty czyścić. Co Czarnogórzec takiego robi, żeby sadzić takie teorie? Dużo szumu? Toć podobno nic nie znaczy bo liczy się realny wkład w wyniki. A jak sezon pokazał, ten wkład ze strony Stevana wcale nie jest większy aniżeli wymienionej wyżej dwójki bo statystycznie to wszystko wychodzi bardzo podobnie. Jasne, nie podważe tego, że stokroć lepiej byłoby mieć Jojo aniżeli któregoś z dwójki Włochów, ale sam fakt, że Czarnogórzec kiedyś tam zabłysnął w LM+zagrał 2-3 solidne sezony w Serie A wcale nie stawia go na piedestale. Z ostatnich dwóch sezonów to najbardziej kojarzy mi się z jego osobą XX nieudolnych dryblingów każdym meczu, naa maxa samolubna gra i przestoje gdy było z niego zero pożytku.
Aczkolwiek wiem, że chłopak potrafi i to dużo potrafi dlatego bym próbował z nim, ale jednocześnie nie jarał się tak jak to wiele osób tutaj robi.


ktoś tam pisze:"(...)oni sa chorzy na zwyciestwa"
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 19:42

Dante93 pisze: Szanujmy się, i Matri i Quag całkiem sporo zrobili dla klubu i wyrzucanie ich w bezczelny sposób poprostu nie przystoi.
Czy zrobili chociaż 1/10 tego, co Trezeguet czy Camoranesi? Nie wydaje mi się, a tamtym panom po prostu powiedziano że nie są potrzebni i rozwiązano z nimi kontrakty.
deszczowy pisze:
iltalismano pisze: Conte im powie ze nie maja miejsca w składzie,a oni beda twardo odmawiac? Nie wierze : )
- Siedzisz na ławce za cztery bańki rocznie w Juventusie vs grasz w LE za dwie i pół we Violi. Tu się nie przemęczasz a kasa wpada, tam grasz z jakimiś ogórami za mniejszy becel.
- ???
- PROFIT!
Tym bardziej, że nie jest do końca powiedziane że jeden z drugim nie powącha murawy. Nie chcę nic wykrakać, ale jak to zauważył Ivory, każda nieudana próba pozyskania top-snajpera przybliża tamtą dwójkę do rozegrania całkiem sporej liczby minut w przyszłym sezonie.
Dante93 pisze: Aczkolwiek wiem, że chłopak potrafi i to dużo potrafi dlatego bym próbował z nim, ale jednocześnie nie jarał się tak jak to wiele osób tutaj robi.
Myślę że lepiej by było napisać "tak jak wiele osób tutaj robiło rok temu". Jasne, Jovetić nie będzie nowym Del Piero, nie jest to zawodnik klasy Rooneya czy Luisa Suareza, tyle że jego ogół umiejętności pozwala mu na grę na znacznie wyższym poziomie niż ten, który prezentował w tym roku. Nie ma co porównywać Diamantiego w optymalnej formie, w najpewniej najlepszym sezonie w karierze z Joveticiem w dołku. Za rok może być odwrotnie, jeden zgaśnie, drugi rozbłyśnie i porównanie straci jakikolwiek sens. Konfrontujmy ze sobą umiejętności, a nie chwilową formę. A w tym celu oglądajmy mecze, a nie czytajmy wikipedię.
meda11 pisze: Właśnie dlatego żałuje, że Viola nie dała rady zająć 3go miejsca. Wtedy łatwiej byłoby przekonać takiego Matriego czy Quaga do przeprowadzki, bo mogliby zapewne liczyć na identyczne zarobki jak u nas + więcej występów w Serie A i LM (i być może powołania do kadry).
Tyle że to działa w dwie strony. Gdyby Fiorentina miała grać w LM, to Jovetić mógłby nie być tak zdeterminowany żeby odejść z tego klubu. Jeszcze inna sprawa że nawet zajmując trzecie miejsce Fiorentina mogłaby z dużym prawdopodobieństwem nie przejść eliminacji.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 19:52

Dante ma prawo do swojego zdania. Chłopak ma dużo racji. A transfer Jovetica może byłby słuszny, ale góra za połowę tego co chce wyciągnąć Fiorentina :!: I wtedy już bez żadnych transakcji łączonych. Ja jestem na NIE, lecz jeśli go mieliby już kupić to góra za 15 baniek.


Zdun

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 grudnia 2003
Posty: 571
Rejestracja: 03 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 20:00

Higuain > Jo

Marotta zrobi niespodziankę i kupi Cavaniego i Igłe 8)

Od nowego sezonu w srodku pomocy widzialbym Vidala Pirlo i Pogbe na rzecz Marchisio, chyba zeby go gdzieś upchac na bok...moim zdaniem swojego poziomu juz nie przeskoczy co innego Pogba


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 20:20

zahor pisze:Konfrontujmy ze sobą umiejętności, a nie chwilową formę. A w tym celu oglądajmy mecze, a nie czytajmy wikipedię.
Giovinco w dyspozycji z Parmy 2011/2012 i przy dobrej grze ofensywy Juventusu jako formacji byłby w stanie ubijać na podwórku ligowym 20 bramek i 10 asyst co sezon. Tylko cóż z tego skoro żaden z tych warunków nie zachodzi. Skąd wiesz, że Jovetić nagle wskoczy na wyższy level? Bo sorry ale jeżeli liczymy na to, że wróci na poziom na jakim był w swoim najlepszym sezonie to raczej dostaniemy Giovinco vol.2 a nie tap plajera.
Nie zrozum mnie źle. Nie hejce Stefana, doceniam to, że radził sobie tak zarąbiście już za młodu, ale jednak jeżeli mamy gdzieś utopić 30 mln to wolałbym, żeby to był ktoś (nawet bez formy) komu nie obca była gra na takim poziomie jakiego obecnie oczekujemy. A Jovetić nigdy jeszcze na poziom 'topa' nie wszedł. Być może wejdzie, ale jak dla mnie gra nie jest warta świeczki. No chyba że zbijemy w sensowny sposób cene, wtedy tak jak już mówiłem- brałbym.

A i jeszcze ad. do tego co zacytowałem- Diamanti od 2-3 sezonów prezentuje równą (WYSOKĄ) formę i to nie jest przypadkowy grajek. Dlatego jeżeli mam wybierać: Diamanti za 4mln+ogórek czy Jovetić za 30 w gotówce to nie ma siły która by mi podpowiadała, że lepiej brać Czarnogórca.


ktoś tam pisze:"(...)oni sa chorzy na zwyciestwa"
Serhinio

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2007
Posty: 68
Rejestracja: 10 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 20:34

Dante93 pisze: ...Diamanti od 2-3 sezonów prezentuje równą (WYSOKĄ) formę i to nie jest przypadkowy grajek. Dlatego jeżeli mam wybierać: Diamanti za 4mln+ogórek czy Jovetić za 30 w gotówce to nie ma siły która by mi podpowiadała, że lepiej brać Czarnogórca.
Muszę się zgodzić z tym co napisałeś, ponadto Diamanti to zawodnik wszechstronny! Grywał nie raz jako atakujący pomocnik pomagając w rozegraniu, jak również jako drugi napastnik (cofnięty), a w szczególności potrafi grać na skrzydle w ustawieniu na trzech napastników. Jak dla mnie ten zawodnik byłby super, bo gra solidnie, do tego jest doceniany przez trenera reprezentacji!! Jedyny minus to jego wiek.

Co nie zmienia faktu że Jovetic jest także super alternatywą, jednak wolę Igłę bo jest w podobnej cenie, a jest bardziej doświadczony w LM itd. lub Teveza za grosze (grosze znaczy kilka milionów), chociaż nigdy nie wiadomo co on odwali ,ale aby on tu przyszedł to raczej nie możliwe.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 20:38

Dante93 pisze: Giovinco w formacji taktycznej Parmy 2011/2012 i przy dobrej grze ofensywy Juventusu jako formacji byłby w stanie ubijać na podwórku ligowym 20 bramek i 10 asyst co sezon
Naprawione. A Juventus z kontry grać nie będzie, no chyba, że w 2-3 meczach w sezonie.
W ogóle mam wątpliwości, czy w naszej mentalności taktycznej, tak eksponującej bocznych obrońców i b2b w ofensywie, (i chowającej przez to napastników), jakikolwiek napastnik na świecie da radę przekroczyć 0,5 bramki na mecz ligowy. Pomijając takie potwory jak Messi i Ronaldo.

Przybiję piąteczkę Moggiemu i Tacchiemu i pokręcę nosem na Igłe. Jovetić (abstrahując od kompletnie różnych zadań na boisku i charakterystyki) i Tevez to bezpieczniejsze typy. Mając Llorente w garści, wymiana/zluzowanie Vucinicia to rzecz priorytetowa.


szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6201
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 20:47

Dante93 pisze:
zahor pisze:Konfrontujmy ze sobą umiejętności, a nie chwilową formę. A w tym celu oglądajmy mecze, a nie czytajmy wikipedię.
Giovinco w dyspozycji z Parmy 2011/2012 i przy dobrej grze ofensywy Juventusu jako formacji byłby w stanie ubijać na podwórku ligowym 20 bramek i 10 asyst co sezon. Tylko cóż z tego skoro żaden z tych warunków nie zachodzi.
Jesteś wielki. Konfrontujmy ze sobą umiejętności, a nie chwilową formę...
Dante93 pisze:A i jeszcze ad. do tego co zacytowałem- Diamanti od 2-3 sezonów prezentuje równą (WYSOKĄ) formę i to nie jest przypadkowy grajek.
W ponad 30 meczach ładuje 6-7 bramek i ma tyle samo asyst. Zawodnik na Juventus. Jest MOC.
Dante93 pisze:Dlatego jeżeli mam wybierać: Diamanti za 4mln+ogórek czy Jovetić za 30 w gotówce to nie ma siły która by mi podpowiadała, że lepiej brać Czarnogórca.
Nie rozumiem, cholera nie rozumiem dlaczego niektórzy użytkownicy są tak <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> uparci i piszą o 30 mln za Higuaina i 30 mln za Jovetica. Przecież Juventus ani za jednego ani za drugiego takich pieniędzy nie da. Wobec tego takie wybory czy sprzeciwy możecie sobie wsadzić.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 20:48

Dante93 pisze:Giovinco w dyspozycji z Parmy 2011/2012 i przy dobrej grze ofensywy Juventusu jako formacji byłby w stanie ubijać na podwórku ligowym 20 bramek i 10 asyst co sezon.
Chciałem odpowiedzieć Ci na wcześniejszego posta, chciałem podyskutować, ale chyba podziękuję. Nie ma sensu....

Dante, nie obraź się, ale napisałeś... cholera no, nie owijajmy w bawełnę, konkretnie głupie zdanie. Sorry.


Obrazek
francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 21:05

Większość chce wypchnąć z Juve Giovinco, a w jego miejsce Diamantiego. A;e porównajmy sobie jak Gio grał w Parmie, a jak Diamanti w Bologii. Przecież to klubu o podobnej klasie, a Gio dawał dla ekipy wiele więcej. W dodatku jest młodszy. Taka 'zamiana' nie ma sensu.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 21:14

francois pisze:Większość chce wypchnąć z Juve Giovinco, a w jego miejsce Diamantiego. A;e porównajmy sobie jak Gio grał w Parmie
Kurcze, francois, ja wiem i pamiętam, że masz "pedofilski" fetysz w piłce, więc dla Ciebie wiek ma znaczenie, ale tu to porównanie nie ma sensu. Przystawiasz obok siebie ofensywnego pomocnika, który grał w drużynie siłowej, opartej na defensywie i relatywnie wolnym ataku pozycyjnym, do dynamicznego konuska ze szpicy, którego drużyna wykorzystywała szybkie kontry i momenty nieuwagi przeciwnika. Ujemna delta jak nic.

Ktoś może mnie uświadomić, jaki jest status mercatowy Juraja Kucki?
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 21:19 przez SKAr7, łącznie zmieniany 1 raz.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 3999
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 23 maja 2013, 21:16

francois pisze:Większość chce wypchnąć z Juve Giovinco, a w jego miejsce Diamantiego. A;e porównajmy sobie jak Gio grał w Parmie, a jak Diamanti w Bologii. Przecież to klubu o podobnej klasie, a Gio dawał dla ekipy wiele więcej. W dodatku jest młodszy. Taka 'zamiana' nie ma sensu.
Ogromnym 'za' Diamantim jest jego lewa noga i swietne dośrodkowania.

Mamy wielu zawodnikow dobrze grających głową, a dojdzie jeszcze Llorente, Jo-Jo czy Igła.

Ja takze zawiodłem sie na Giovinco, przede wszystkim dlatego ze chlopak marnował sytuacje za sytuacja. Nie mozna powiedzieć ze ich sobie nie tworzył,ale po prostu maścił jedna za drugą.

Najlepsza opcja było by wypchnięcie go do Violi i doplacenie 8-10 Milkow za Jo-Jo. Ten pokazal ze potrafi blyszczeć na Europejskiej Arenie.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany