Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 17:35

ewerthon pisze:Szczypek, te statystyki poszczególnych zawodników to dobry argument, któremu nie mogę zaprzeczyć. W sumie sam nie potrafię podać powodów dlaczego Suareza i Ibrę uważam za lepszych snajperów. Może dlatego, że są bardziej efektowni? Jednak nam przecież chodzi głównie o to, żeby ten piłkarz zapewniał zwycięstwa w decydujących meczach, a nie jestem przekonany co do tego, że Higuain taką umiejętność posiada.
My szukamy zawodnikow efektywnych. Nie efektownych :)

Igła ma gorsza skutecznosc tylko od Gomeza. Wyprzedza Falcao,Cavaniego i cala reszte jeżeli chodzi o strzał/bramka.
Jo-Jo + Igła + Lloerente i wiecej nam nie potrzeba.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Bartek(Juventino)

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2005
Posty: 1011
Rejestracja: 27 listopada 2005

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 18:03

szczypek pisze:
Szwambrania pisze:Nie rozumiem tej podniety Higuainem, facet nigdy nie pokazał nic w LM (strzelił tam w życiu 8 bramek, i to takim ekipom jak FC Zurich, czy Dinamo Zagrzeb (raz tylko mu się udało z Milanem)), z Borussią miał z tego co pamietam jeden strzał w 4 meczach.
W lidze hiszpańskiej strzelał w kończącym się sezonie tylko przeciętniakom-słabeuszom (13 bramek, 10 drużyn którym strzelał, z czego 5 z tych drużyn zajmuje ostatnie miejsca w tabeli, a najlepsza ekipa na koniec zajęła 6 miejsce), no z czym do Juve?
Argument, że u nas miałby mu kto podawać i by zrobił 25 bramek w lidze i 10 w LM? xD
A w Realu to co?
W pomocy gra tam Ozil, Modrić, Di Maria, Ronaldo też gra bardzo pod drużynę, X. Alonso potrafi wrzucać piłki na miarę Pirlo, no pełen wachlarz możliwości, równie wielki jak nie większy od Juve, i co?
I nic.
Mam nadzieje, że Higuain nie przejdzie, z miłą chęcią bym przyjął Teveza albo Jowe oraz Diamantiego (no i z nowych naturalnie jeszcze LL).
Kilka(naście) stron wcześniej pisałem co myślę o Higuainie, no ale te mądre posty zawsze szybko giną w tłumie, jeśli chcesz podyskutować to zapraszam. Coby było śmieszniej wtedy nie było tematu Teveza czy Diamantiego, był Suarez i Ibrahimovic. Jeśli chcesz to z największą przyjemnością wyśmieje Twoich dwóch kandydatów. Powtórzę też, większość ludzie kieruje się emocjami, sympatiami, nie wiem wyglądem zawodnika, jakąś jego wypowiedzią. To wszystko można zmienić, przyjdzie i zacznie strzelać - polubisz go, zrobi operacje plastyczną - spodoba ci się, powie o 31 mistrzostwach - zapomnisz o wcześniejszych fochach. Tymczasem kopia moich wypowiedzi:
Ja myślę, że to jest tak... W Realu jest ktoś taki kto strzela te 30-40 bramek, na którym też spoczywa ciężar gry, on strzela i strzelają inni. Ci inni strzelają swoje, może nie grzeszą kosmiczną skutecznością, ale coś tam strzelają, asystują. Jeśli "nie przeszkadzają" Ronaldo, on strzela, oni też są chwaleni i wtedy to są tak zwani napastnicy z najwyższe półki, kiedy wszystko gra. Real gra wtedy cudnie. Jeśli Ronaldo obniża loty, przeciwnik spina poślady, to wtedy bardziej patrzy się na tych, którzy są wokół niego i wtedy gdy oni grają swoje, to co zwykle, raz strzelą, raz nie strzelą, raz rzucą jakąś fajną piłkę etc., a wyniki są średnie to wszyscy i oni są słabo oceniani. Do czego zmierza mój bełkot? Mając w zespole Ronaldo trudno jest być tak wybijającym się piłkarzem, aby cię wychwalali na co dzień, bo jeśli zagrasz dobry mecz to w kolejnym on strzeli cztery bramki i już nikt o Twoim dobrym meczu nie będzie pamiętał.

Higuain to klasowy, świetny napastnik. Może ten sezon nie jest dla niego najbardziej udany, ale byli i tacy co mieli jeden dobry sezon i się kończyli, on ma jeden słabszy. Myślę, że wiele osób, zwłaszcza u nas na forum, ocenia go przez pryzmat meczów z Borussią, gdzie no nie był w najlepszej dyspozycji. I przychodzi temat, że z nim negocjujemy, wszyscy niezadowoleni, no bo jak to tak brać odpadki z Realu i to bez formy. Polecam obejrzeć jego wyczyny z poprzednich lat i skonfrontować to z tym co w najlepszych latach wyprawiali Matri, Giovinco, Vucinic czy Quagliarella, a potem zacząć pitolić.

Gratis: http://www.realmadrid.pl/index.php?co=a ... i&id=43129
jackop pisze:@szczypku, jest też druga strona medalu. Higuain jeszcze nigdy w profesjonalnej piłce (znaczy, od kiedy trafił do Realu) nie był tym, kogo oczekujemy, czyli mistrzem potrafiącym zrobić różnicę w pojedynkę.
ewerthon pisze:@szczypek - dorobek Higuaina w lidze jest naprawdę imponujący. Facet ma smykałkę do strzelania goli w Hiszpanii, jednak według mnie, tego TOP PLAYERA ściągamy w 90% po to, by osiągnąć sukces w Europie.
Załóżmy, że zawodnicy, którymi się interesujemy to: Suarez, Ibrahimovic i Higuain. Nad dwoma pierwszymi mam być wniebowzięty, ale Argentyńczyk to już nie. Garść statystyk.
Zacznijmy od sezonu 2009/2010. Europa... (Zawodnik - Gole - Asysty - Ilość minut na gola)
Suarez - 2 - 4 - 275 (warto dodać, że to Liga Europejska)
Ibrahimovic - 4 - 2 - 190
Higuain - 2 - 1 - 234

2010/2011:
Suarez - 1 - 3 - 449
Ibrahimovic - 4 - 1 - 163
Higuain - 3 - 0 - 135

2011/2012:
Suarez - nie grał w europejskich pucharach
Ibrahimovic - 5 - 5 - 144
Higuain - 3 - 2 - 167

2012/2013:
Suarez - 4 - 1 - 127 (warto dodać, że to Liga Europejska)
Ibrahimovic - 3 - 7 - 264
Higuain - 1 - 2 - 477.

Tak jak mówiłem, Higuaina najgorszy sezon to sezon obecny. Statystyki potwierdzają. Teraz OCZEKUJĘ WYJAŚNIEŃ dlaczego jako TOP-a (bo tak kwalifikuje się Suareza) mam uważać gościa, który w Lidze Mistrzów strzelił JEDNĄ bramkę?! Który w Lidze Europejskiej strzelił łącznie MNIEJ bramek niż nierzadko krytykowany (bo to przecież nie TOP) Llorente w ciągu jednego sezonu?!

Ibrahimovic ma lepsze statystyki, ale tak naprawdę nie powalają one z nóg aż tak bardzo, dlatego będę się upierał przy swoim zdaniu. Oczywiście zaraz mi ktoś wyskoczy, że Argentyńczyk gra w Realu, tam wystarczy dostawić nogę i gol, no ale kurde chyba szukamy gracza, który w pojedynkę potrafi rozpykać najlepsze zespoły Europy, więc ja chcę zobaczyć mecze, w których w Europie zrobili to czy Szwed czy Urugwajczyk.

Dziękuję za uwagę i proszę nie pierzyć głupot.
szczypek, ja też lubię statystyki, ale ( skorzystam z gotowca, szybciej) np:
jeden z komentarzy pod podlinkowanym przez Ciebie artykułem pisze: Statystyka genialny sposób by manewrować danymi i używać je dla własnych celów :

"Leo Messi notuje wprawdzie 56% celnych strzałów na bramkę, ale na gola zamienia 46% z nich. Ogółem daje mu to czwarte ..."

jakie czwarte - daje mu to pierwsze bo napastnika rozlicza się z bramek ew. asyst. procenty nic nie dają żadnego porównania. Bo skoro Messi jest 4 to czemu jest 1?
to o czym ty piszesz tj na pewno argument, ale jeden z wielu i na pewno nie zamiata pozostałych, jak ci się chyba wydaje.


dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 18:59

sebastian10 pisze:Christian Benteke ładnie wymiata w pierwszym sezonie 20 bramek mimo młodego wieku , tu będzie konkurencja bo jest wielu chętnych.
Higuaina tez nie jestem przekonany do niego zwłaszcza jak widzę jak Conte gra ustawieniem i taka szybka 9 nie pasuje do naszej taktyki jakos go nie widze jako partnera llorente ale wszystko zalezy od cenny za 20 można brac i jego i rodaka choć ja wole zawodników z głodem sukcesu moze mnie ogranych ale głodnych krwi , tak ico usłyszy hymn Lm to od razu mu sie właczy 6 bieg .
Jak bym był Conte to bym naciskał i ściemniał Marco Reus do przyjścia za tego dał bym nawet te 30 milionów ,wiem że to trudna operacja ale co jesteśmy juventus nie można ciągle liczyć darmochę .
hernandez - by zrobic konkurencje w pomocy i wieksza technika, kreatywność za napastnikiem bo mrówka zawodzi
Benteke bardzo dobry sezon, ale warto również wspomnieć o Lukaku 17 bramek w ekipie WBA robi wrażenie - dziś hattrick z Man U :shock: szkoda ,ze raczej jest nie do wyciągnięcia z Chelsea.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 20:53

Diamianti na pożegnanie rozegrał chyba dobry mecz z Genoą:

http://www.whoscored.com/Matches/651865 ... ogna-Genoa

Chcę go, ale za max 7-8 mln. Byłby fajnym rezerwowym na 2-3 lata.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 19 maja 2013, 23:44

Super Mario Balotelli - 12 goli, 0 asyst
Luis "za słaby i gruby" Muriel - 10 goli, 2 asysty

Tak przedstawia się statystyka obu zawodników w Serie A w roku 2013. Dodam może jeszcze, że Kolumbijczyk nie jest wykonawcą karnych w Udinese. Do czego dążę? Skoro powinniśmy skupić się na pozyskaniu w miarę młodego napastniku potrafiącego przedryblować paru przeciwników, a do tego z niezłą skutecznością zdobywać gole oraz kreować grę to chyba wcale nie trzeba szukać daleko albo przepłacać za Jo-jo.


Loremaster

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1006
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:30

Wszystko fajnie, tylko że Balotelli chyba rozegrał niecałe pół sezonu a Muriel cały, nie ma to jak podać takie statystyki :angry:


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:36

ciekawe co dzisiaj Marotta zdziała w sprawie Higuaiana bo to wlasnie dzisiaj z Paraticim leca do Madrytu :P


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:38

Loremaster pisze:Wszystko fajnie, tylko że Balotelli chyba rozegrał niecałe pół sezonu a Muriel cały, nie ma to jak podać takie statystyki
Balotelli zagrał 13 spotkań od początku, Muriel 15 +7 z ławki. Przy czym warto dodać, że przez pół sezonu Luis był w konflikcie z trenerem i grał ogony praktycznie nic nie dokładając do swojego dorobku bramkowego. Jeżeli wspomni się jeszcze o tym, że Super Mario ponabijał sobie statystyke na karnych to spokojnie można rzec, że Arbuzini wcale nic tutaj nie przekoloryzował.


ktoś tam pisze:"(...)oni sa chorzy na zwyciestwa"
Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:42

Loremaster pisze:Wszystko fajnie, tylko że Balotelli chyba rozegrał niecałe pół sezonu a Muriel cały, nie ma to jak podać takie statystyki :angry:
Nie ma to jak gadać bzdury. :angry:


Muriel zagrał 1300 minut , Mario 1050. Roznica ponad 2 spotkan.
+ jak juz ktos mowil, bez karnych dla młodego Luisa.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:42

Akurat Muriel rozegrał coś koło 1400 minut, a Mariuszek jakoś ponad 1100, więc nie ma wielkiej różnicy ( zwłaszcza, że Barwuah ma połowę goli z karnych ).
Przy czym warto dodać, że przez pół sezonu Luis był w konflikcie z trenerem
Eeee, a nie był przypadkiem kontuzjowany w tym okresie?


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:48

Marat87 pisze:Eeee, a nie był przypadkiem kontuzjowany w tym okresie?
Mi tam kojarzy się, że na początku sezonu Guidolin rzucał teksty w stylu 'dopóki Muriel nie zrzuci X kilo ciałka to nie będzie grał" i stąd wysnułem przypuszczenie, że pewnie dlatego za wiele nie występował :smile: No ale może moja pomyłka, suma sumarum wychodzi na to samo.


ktoś tam pisze:"(...)oni sa chorzy na zwyciestwa"
FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:53

Ja to bym z Udine obok Muriela zainteresował się jeszcze lewym obrońcą Gabrielem Silva. Chłopak ładnie się tam rozegrał przez obecny sezon...


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2471
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 00:56

W sumie Muriel ma 11 goli i 3 asysty, bo dziś z Interem zaliczył po jednym ;) 1300 minut i udział przy 14 bramkach.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 01:27

Loremaster pisze:Wszystko fajnie, tylko że Balotelli chyba rozegrał niecałe pół sezonu a Muriel cały, nie ma to jak podać takie statystyki :angry:
Hola, hola. Wybór zawodników do porównania nie jest przypadkowy. Dane tylko z tego ROKU, a nie sezonu. Muriel na jesieni praktycznie nie grał (na początku konflikt, potem długa kontuzja), a Mariuszek zawitał do Mediolanu w styczniu jak wiadomo.

W Udinese to akurat sporo ciekawych zawodników jest i na pewno większość ma status "na sprzedaż". Dobrze byłoby nie popsuć sobie dobrych relacji z nimi.


Adrian27th

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 sierpnia 2011
Posty: 4000
Rejestracja: 14 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 20 maja 2013, 09:31

Chciałbym bysmy zaklepali Muriela. Chłopak będzie topem w przeciągu kilku lat. Jego bramka z Interem potwierdza jego wrodzony talent. Mało ktory napastnik w takiej sytuacji, podjął by decyzje o takim lobiku.


"It seems today, that all You see, it's violence in movies and sex on Tv..."
"per noi altri terza stella, per voi altri terzo dito!"
Pumex pisze:Francuz (Pogba) nie ma najmniejszych szans na realną walkę o pierwszy skład.
Zablokowany