Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Jenson12

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2012
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 23:02

Wygląda na to, że Arsenal stanowi dla nas konkurencję i to zarówno w kontekście transferu Higuaina, jak i Jovetica.
Ciężko wyobrazić sobie (aczkolwiek nie jest to niemożliwe), aby Arsenal, bądź Juventus ściągnął ich do siebie w jedno lato. Z piłkarskiego punktu widzenia wyglądamy lepiej niż Arsenal, gdyż nasze ligowe wyniki są w miarę stabilne. Zdarzają nam się wpadki, ale jednak rzadko ostatnio zdarza się, abyśmy nie dopisywali sobie po każdej kolejce choćby punktu.

Tak więc mimo wszystko większe szanse są na to, że Juventus utrzyma się na topie Serie A, niż Arsenal zdoła pokonać wszystkich w Premiership. Nie mają słabego składu, ale jednak ciągle czegoś im brakuje. Szukają napastników, mając przecież całkiem niezłą ofensywę. To powód dla którego nie wierzę w możliwość zakupu Higuaina i Jovetica przez nich naraz.

Sprawa Higuaina jest o tyle dziwna, że ponoć zarówno Juventus i Arsenal oferują 22 miliony euro (=17 milionów funtów w przypadku Arsenalu) i... zarówno z Juventusem jak i z Arsenalem Higuain doszedł do porozumienia w sprawie kontraktu, z tym, że Real zgadza się na sprzedaż Argentyńczyka do Arsenalu. Czyżby widzieli w nas zagrożenie w przyszłorocznej edycji LM, a w Kanonierach nie? Ciekawi mnie, jak to się skończy.

Czytamy dzisiaj o tym, że Jovetic marzy o Scudetto z Fiorentiną. Ciężko mu będzie, przynajmnniej na razie, zrealizować. W żaden sposób nie czuję sie zbyt pewny siebie, ale wierzę, że Juventus nie obniży obecnie prezentowanego poziomu, a sam się nawet poprawi przy ewentualnym wzroście formy rywali.

Więc Jovetica będzie ciężko pozyskać. Zresztą podobnie jest z Cavanim, ale myślę, że kiedyś te ''niewole florenckie i neapolitańskie'' się skończą.

Liczę na to, że Beppe da radę. Kilka jego ruchów było naprawdę strzałem w dziesiątkę. Mam nadzieję, że i to mercato będzie udane.

FORZA JUVE!


Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 23:07

widocznie Real widzi jak szybko sie rozwijamy i ze juz glosno pukamy do czolowki europejskiej dlatego chcą sprzedac Arsenalowi bo wiedza, ze w LM i tak nic nie ugrają. Jak nie Higuain to Mkhitaryan lub Lamela moze.


wagner

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 stycznia 2010
Posty: 2786
Rejestracja: 20 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 14 maja 2013, 23:23

deszczowy pisze:
Paweł 10 pisze:Falcao w Monaco - Piłka upadła :shock:
Ot, dziwność. Żeby będąc piłkarzem, o którego zabija się połowa Europy tak strasznie polecieć na kasę i iść do beniaminka Ligue 1.
Sorry ale dokupią Teveza którym się interesują i w jednym okienku mają atak w top 5. Ja to osobiście się dziwie że tak późno ktoś z $$$ zdecydował się kupic AS tak późno. Jedno z najatrakcyjniejszych miejsc w Europie, prawdziwa śmietanka. Osobiście się cieszę bo lubię to miejsce na mapie Europy i lubie ten klub.
Bazyliszek pisze:Chcielibyscie Erika Lamele w Juve?
Tobie ziom wystarczy jeden news z pupy żebyś już chciał jakiegoś gracza :doh: za drogi za "lekkomyślny" to gracz. Dobry ale nie. I to by było na tyle.
zahor pisze:I gdzie byś go upchnął? Już w tej chwili Conte musiał kombinować z ustawieniem, bo żal było trzymać Pogbę na ławce, a Ty chcesz jeszcze jednego kapitalnego piłkarza do środka pola?
upychał bym go w obronie.


Alfa i Omega

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 1148
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 01:48

Nie rozumiem bulwersu ze względu na transfer Falcao.

Sumy płacone za piłkarzy gdzieś od 30 lat są nieprzyzwoicie wysokie i każdy klub musiałby wyłożyć za Radamela grube miliony. Zarobki również, jako jeden z 4-5 najlepszych napastników na świecie wszędzie dostawałby kosmiczne. A "ambicja"? Nie każdy chce być pępkiem świata.

A do Monaco mam słabość lekką od 2004 roku, finału LM, Morientesa, Rothena, Giuly'ego i Deschampsa na ławce :3


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 07:18

Alfa i Omega pisze: A do Monaco mam słabość lekką od 2004 roku, finału LM, Morientesa, Rothena, Giuly'ego i Deschampsa na ławce :3
Ja też. Granie ponad stan to było, biorąc pod uwagę, jaka tam była ławka (Zikosy i inne anonimowe cuda). Chociaż ja sympatyzuję z Monaco chyba dłużej - Simone, Sagnol, Riise, Henry, Trez...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
dp10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lipca 2004
Posty: 1079
Rejestracja: 13 lipca 2004

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 08:16

Ploty w sieci, że Igła jest bliżej Arsenalu niż Juve...może problem rozwiąże się w ostatniej kolejce ligi: Arsenal gra na wyjeździe z Newcastle a Tottenham u siebie z Sunderlandem, różnica 1 pkt na korzyść drużyny Wengera. Brak Kanonierów w LM powinien załatwić sprawę :smile:


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 09:25

Nie wydaje mi sie, zeby w kontekscie zaklepanego Ll Higuain byl az tak bardzo potrzebny. To w zasadzie ta sama pozycja. Najpierw dajmy szanse Baskowi. Moze to fantasy, ale wolalbym, zeby Juve kupilo polowki Muriela i Zielinskiego. Kolumbijczyk do nas, a Polak niech zostanie.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 09:53

Tak jak kolega nademną nadmienił. Wbrew pozorom juz raczej nie potrzebujemy typowej 9 w przypadku przyjscia Llorente, potrzebujemy do ataku kogoś kto zrobi różnice i jednocześnie strzela te 15 bramek w sezonie.

Nie wiedziałem, że są tak rozchwytywani.. :smile:
Obrazek
Matri + 10-15 mln = Jovetic
Quagliarella + 10-15 mln = Lamela


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 09:56

Nie mam pojęcia co wy widzicie w Lameli, że jesteście wstanie wydać tyle kasy :prochno:
30mln to może sobie kosztować Robin Van Persie a nie jakiś średniak z SerieA

:angry:
W dodatku nie lubię jego zachowania.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 09:59

Korzystna sprawa. Nam przydałby się Jovetić - można by to jakoś połączyć ;). Ale jednego z dwójki M./Q. bym zostawił, jako backup, w razie jakby Ll miał ciężkie wejście w sezon.

Mieć jako ss-ów Joveticia i Diamantiego - kurczę, mega sprawa. Tylko w fm takie rzeczy.

Lamela, bucek z Romy, za 30 baniek?
:rotfl:

edit:
Bazyliszek pisze:Lamela jest bardziej wart tych 30 mln niz Jovetic..
A Diamanti jest obunożny.
Ostatnio zmieniony 15 maja 2013, 10:03 przez Łukasz, łącznie zmieniany 2 razy.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 09:59

Mate.G pisze:Nie mam pojęcia co wy widzicie w Lameli, że jesteście wstanie wydać tyle kasy :prochno:
30mln to może sobie kosztować Robin Van Persie a nie jakiś średniak z SerieA
Już pokazuje swoje skillsy w Romie, a ma 20 lat, może się jeszcze rozwinąć napewno wolalbym takiego goscia widziec u nas niz Robbena czy Naniego, wiec cena w sumie adekwatna do umiejetnosci imo Lamela jest bardziej wart tych 30 mln niz Jovetic.

Robin Van Persie kosztowalby zapewne wiecej gdyby nie kończył mu się kontrakt jesli o to ci chodzi.


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 10:03

Bazyliszek pisze:[
Robin Van Persie kosztowalby zapewne wiecej gdyby nie kończył mu się kontrakt jesli o to ci chodzi.
Nie ważne...! Był do wyciągnięcia z taką kasę ? Był.
Zawodnik jest tyle wart ile ktoś z niego zapłaci.

Lamela spoko ale nie za taką kasę ;)
20-23mln to max.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 10:16

Lamela, z tego co pamiętam, kosztował Romę 12 milionów, a przynajmniej tak wszędzie podawano. Teraz na transfermarkt widzę, że 17 :think: Jeśli kosztował ich 17, to nie ma szansy kupić go za rozsądne pieniądze.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 10:20

Matko, jakie tu kwoty padają odnoście Lameli. 20-23 mln max... :doh: Ja bym go nie chciał za 15mln. Zawodnik płaczliwy, obrażalski, podobnie jak Giovinco charakterem kompletnie niepasujący do obecnego Juve. Ni to pomocnik, ni napastnik, bez jakichkolwiek walorów defensywnych, trochę jeździec bez głowy. Dajcie spokój...


Obrazek
Santos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Posty: 124
Rejestracja: 13 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 15 maja 2013, 10:23

mateusz6 pisze:Nie wydaje mi sie, zeby w kontekscie zaklepanego Ll Higuain byl az tak bardzo potrzebny. To w zasadzie ta sama pozycja. Najpierw dajmy szanse Baskowi. Moze to fantasy, ale wolalbym, zeby Juve kupilo polowki Muriela i Zielinskiego. Kolumbijczyk do nas, a Polak niech zostanie.
A ja wcale nie uważam, żeby Ll nie mógł grać razem z Higuainem. Argentyńczyk nie jest wcale taki klockowaty. Jasne, że są bardziej kreatywni napastnicy, ale gość spokojnie potrafi kiwnąć i zagrać dobrą piłkę, a nie tylko dostawić nogę.

Muriela można kupić i zostawić w Udine, z Zielińskim spokojnie, narazie zagrał trzy dobre mecze dopiero.


Zablokowany