Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 14:05

AdiZ o Llorente pisze:Nie wiem kiedy on miał swoje 5 minut :shock: Może na ławie w czasie Euro 2012 lub na ławie podczas MŚ 2010
Miał swoje 5 minut i to całkiem dobre, czy Ci się to podoba, czy nie. Matko, jak można być takim nieobiektywnym jak Ty?


Obrazek
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 14:11

@pumex - pomyślałbyś 2 lata temu, że będziesz bronił transfery Marotty przed hejtami? :prochno:


Marzy mi się, żeby Conte nie sprowadzał Peluso, a Marotta oddał De Ceglie i kogoś (np. połówkę Isli) w zamian na Muriela. To byłaby operacja w stylu Moggiego.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 14:18

ewerthon pisze:@pumex - pomyślałbyś 2 lata temu, że będziesz bronił transfery Marotty przed hejtami? :prochno:
Ja jak ja, ale Alina to ma dopiero zdziwkę :prochno:

Już całkiem serio, w tym przypadku akurat nie odnoszę się do samego transferu. Llorente trzeba oddać, że miał dobre 2 sezony (10/11 i 11/12), zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.


Obrazek
skurczzone

Juventino
Juventino
Rejestracja: 01 września 2012
Posty: 67
Rejestracja: 01 września 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 14:24

Obrona bez zmian, ale pomoc jest największym problem, na środku lekko cofnięty Pirlo, z prawej Lichy, po Lewo Marchisio a między nimi Vidal. Chociaż z drugiej strony taka pomoc mogłaby przynieść więcej szkód nie pożytku, bo uniemożliwiłaby bronienie isę i atakowanie całym zespołem. Łatwo dałoby się przejść z 3 5 2 na ofensywę. Boję się, że przejdzie do nas Robben a kogoś pogonimy


Aktualnie największymi problemami są
- brak dobrego,lewego pomocnika
- Słaby atak na którym mamy nie grającego na swojej pozycji Giovinco
- Brak ławki
- Opieranie gry na Pirlo, który coraz częściej robi błędy.

Jeśli mamy grać 3 5 2 to Asamoach musi zostać zastąpiony i potrzebujemy jescze jednego napastnika


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 14:28

pumex pisze:
ewerthon pisze:@pumex - pomyślałbyś 2 lata temu, że będziesz bronił transfery Marotty przed hejtami? :prochno:
Ja jak ja, ale Alina to ma dopiero zdziwkę :prochno:

Już całkiem serio, w tym przypadku akurat nie odnoszę się do samego transferu. Llorente trzeba oddać, że miał dobre 2 sezony (10/11 i 11/12), zaklinanie rzeczywistości tego nie zmieni.

W sezonie 2009/2010, też przekroczył (magiczny) limit 20 bramek ;)

Llorente, to dobry zakup. Pensja duża, ale brak odstępnego sprawia, że aż tak nie boli.

Do niego najlepiej pasowałby Suarez, ale skoro nas nie stać, to proszę o Sancheza i powrót do 4-3-3. :wink:


#FinoAllaFine
#WeAreOne
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 14:51

:prochno: Śmiecham się, bo istnieje 1% szansy, że "włoskie" p$g się posypie, albowiem: "Kontrakt Carlo Ancelottiego wygasa z końcem czerwca, a jego przyszłość nadal nie jest jasna. Dotychczas włoskim szkoleniowcem interesował się Real Madryt, lecz jak się okazuje, czyni na niego zakusy również Manchester Cit. Według włoskich mediów, angielski klub kontaktował się już z "Carletto" w sprawie przejęcia roli trenera po Roberto Mancinim. Jak informuje "Sportmediaset", przed trzema dniami doszło do spotkania przedstawicieli klubu z Etihad Stadium i obecnym trenerem PSG. Na półwyspie Apenińskim mówi się, że Włoch miałby podpisać 4-letni kontrakt i inkasować 12 mln euro rocznie". W teorii transfer Ancelottiego otwierałby szansę na pozyskanie ciekawego gracza ze stajni p$g lub $ity. Miłośnikom fantazy marzyłby się pewnie Verratti :-D


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Murzin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2010
Posty: 106
Rejestracja: 27 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 14:58

Miłośnikom fantazy marzyłby się pewnie Verratti
Z PSG można wyciągnąć naprawdę bardzo smakowite kąski :D Nie licząc Verrattiego, jest jeszcze taki Lavezzi, którego wolałbym bardziej i od Sancheza i Joveticia. Jest Pastore, który w taktyce 3-5-1-1 byłby chyba lepszy od Hernanesa. Van der Wiel jako konkurencja dla Lichego. O Ibrahimoviciu już nawet nie wspominam :D

Ale to i tak czyste sci-fi, że ktoś z tych piłkarzy do nas dołączy latem ;)


MVP

Juventino
Juventino
Rejestracja: 18 listopada 2012
Posty: 237
Rejestracja: 18 listopada 2012

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 15:07

skurczzone pisze:
Aktualnie największymi problemami są
- brak dobrego,lewego pomocnika
- Słaby atak na którym mamy nie grającego na swojej pozycji Giovinco
- Brak ławki
- Opieranie gry na Pirlo, który coraz częściej robi błędy.
W sumie to się zgadzam. Lewego pomocnika nie ma, tylko Asa, który grał pół życia na środku. Fakt że jesienią sobie radził bardzo nieźle, ale teraz jest troszke gorzej.
Atak nie jest taki słaby, ale potrzeba nam dosłownie jednego napadziora, który wstrzeli nas na europejskie salony.
Brak ławki? Are u kidding me? Isla(szkoda że bez formy, ale wierze w niego), Pogba, Gio, Matri, Quag ( zakładając że Vucinić to jedyny podstawowy) do tego ogarniający w miarę Gacek i kilku solidnych rzemieślników - Padoin, Peluso, Caseres, Yung Marrone. W 90% europejskich klubów Ci piłkarze walczyliby o 1.skład. Chcesz mieć w podstawie Cavaniego a na ławce Sancheza? :P Niestety, Barcelona trochę bardziej na południowy zachód.


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 15:20

Według mnie letnie mercato będzie wyglądało mniej więcej tak:
:puck: jakiś napastnik oprócz Llorente
:puck: sprowadzenie jakiegoś obrońcy na środek jako zastępstwo dla Chielliniego/Bonucciego
:puck: 2-3 młodych zawodników by ich wypożyczyć
:puck: 4-5 młodych do primki
:puck: do tego jakiś grajek sprowadzony z nie wiadomo skąd, który okaże się strzałem w dziesiątkę i będzie graczem pierwszej jedenastki lub będzie się o nią ocierał
:puck: wypożyczenie Marrone
:puck: opchnięcie kogoś z czwórki naszych dotychczasowych napastników
:puck: pozbycie się definitywne Zieglera i Melo
:puck: męczarnie z oddaleniem od Turynu Martineza.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Orkos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 kwietnia 2013
Posty: 464
Rejestracja: 15 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2013, 21:14

Podobno jakiś specjalista ds rynku wróży transfer Hernanesa za 23 mln :shock:
W takim układzie jest to niewykonalne. Dobry to zawodnik, ale więcej jak 13-15 mln to zbrodnia w biały dzień.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2013, 03:28

pumex pisze:
AdiZ o Llorente pisze:Nie wiem kiedy on miał swoje 5 minut :shock: Może na ławie w czasie Euro 2012 lub na ławie podczas MŚ 2010
Miał swoje 5 minut i to całkiem dobre, czy Ci się to podoba, czy nie. Matko, jak można być takim nieobiektywnym jak Ty?
AdiZ chyba potrzebuje jakiejś terapii w Ciechocinku, bo takie hejty muszą się brać ze zszarganych nerwów. Swoją drogą wydawało mi się, że Llorente dostanie 4, a nie 4,5 bańki za sezon. Info o wysokości kontraktu podaje tylko goal jednocześnie wspominając, że Bask zgodził się na redukcję obecnych zarobków.

Hernanes za więcej niż 20 baniek? Nie pachnie to najlepiej. Najpewniej go odpuścimy.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2013, 11:09

Dawno mnie nie bylo, a po odpadnieciu z LM jak mozna bylo sie spodziewac, na rynku transferowym (przynajmnij jesli chodzi o plotki) zaczelo sie sporo dziac ; )

Najpierw wypadaloby wyjasnic sprawe "mlodych, zdolnych", bo tutaj chyba najlatwiej o jakies osady. Co do Zazy, to sprawa jest otwarta. To znaczy, interesujemy sie chlopakiem, ale nic wiecej. Nie mozna tez powiedziec, ze jakos wyprzedzamy inne kluby w wyscigu o tego gracza. Z kolei sprawa Berardiego wyglada tak samo jak sprawa Verrattiego przed transferem do PSG. Czyli niby mamy chlopaka obiecanego, ale tak naprawde to dopoki nie bedzie oficjalnej informacji to wiadomo jak to sie moze skonczyc. Wszystko natomiast wskazuje na to, ze Marrone zostanie w druzynie, nie odejdzie nigdzie na wypozyczenie. Chlopak jest szykowany na srodkowego obronce, a w najblizszym czasie dostanie podwyzke.

Sprawa Poliego w zasadzie nie ruszyla sie z miejsca... To znaczy, glupio to brzmi w polowie kwietnia, ale juz od jakiegos czasu wszysto wskazuje na to, ze chlopak bedzie naszym graczem od przyszlego sezonu. Jesli mialbym wskazac dwoch graczy, ktorzy w tej chwili sa najblizej Juve to na pewno wybralbym nazwiska Poliego i Berardiego.

No i teraz kwestia ataku. Tutaj, jak zawsze, jest najwieksza trudnosc jesli chodzi o jakies prognozy. Z tego, co wiem, scieraja sie dwie koncepcje. Pierwsza zaklada sprowadzenie do druzyny Sancheza i Diamantiego, dzieki ktorym moglibysmy spokojnie grac 433. Tak, tutaj nie ma pomylki. Conte chce miec mozliwosc rotacji jesli chodzi o ustawienie druzyny i z ciekawszych pilkarzy do wyciagniecia sa w stanie to zapewnic tylko Diamanti i Sanchez. Jeden gralby po prawej stronie ataku (lewonozny Diamanti), drugi po drugiej stronie boiska (Sanchez). W tej taktyce tez rewelacyjnie odnalazlby sie Berardi, chociaz z tego, co wiem to on i tak jeszcze jeden sezon spedzi w Sassuolo. Wracajac jednak do tematu Diamantiego i Sancheza... W czym tkwi tutaj problem? Otoz podobno w tym, ze powaznie rozwazamy sprowadzenie... Zlatana. Jest to bardzo kuszaca opcja, a transfer Szweda w duzej mierze ograniczylby nam pole manewru na rynku, glownie przez jego zarobki. Nie oszukujmy sie, raczej nie kupimy Ibrahimovicia, Sancheza i Diamantiego, to niemal niemozliwe (przynajmniej ja w to nie wierze). Dlatego trzeba dokladnie przemyslec strategie na najblizsze mercato, chociaz szkielet dzialan oczywiscie juz mamy (jak zwykle).

Aha, wyciagniecie Suareza z Liverpoolu za jakas rozsadna kwote jest niemozliwe. Przynajmniej w naszym przypadku.

Jesli ja mialbym decydowac, to wybralbym jednak opcje z Sanchezem i Diamantim. Chilijczyka mozemy wypozyczyc z opcja pierwokupu, a Diamanti nie bedzie kosztowal wiele. Przy sprzyjajacych wiatrach, w pierwszym sezonie na te pare wydamy nie wiecej niz 10 - 15 milionow (Sanchez 5 milionow za wypozyczenie, Diamanti 7 - 10). To umozliwi nam podjecie jeszcze jakis krokow w sytuacji gdyby kluby jak PSG i Real zdecydowaly sie na jakas kadrowa rewolucje. A to jest bardzo prawdopdoobne przynajmniej w przypadku PSG (Carlo jest laczony z Realem i bardzo mozliwe, ze tam wyladuje). Oczywiscie nie wiadomo jaka bedzie polityka Paryzan po takiej zmianie, ale nie od dzis wiadomo, ze gracze jak Pastore, Menez, Verratti albo nie spelniaja pokladanych w nich nadziei i sa na wylocie albo beda chcieli zmienic otoczenie ze wzgledu na wyprowadzke Ancelottiego (lub z innych powodow - vide Zlatan).

Osobiscie, bylbym bardzo zadowolony gdybysmy skonczyli to mercato z kartami Diamantiego, Sancheza, Poliego, Berardiego i na przyklad Verrattiego. To byloby naprawde bardzo fajne mercato.

P.S Gazzetta napisala, ze pomiedzy Conte i Zlatanem byl i jest kontakt telefoniczny. I Szwed podobno chce grac w druzynie Antonio.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2013, 11:19

Podobno jest opcja w taktyce 3-4-3 z Kwadwo zastępującym Pirlo. To nawet niezłe gdyby taki Poli się nie sprawdził, o Verattim nie ma co marzyć. No i wtedy Vucinić/Giovinco Llorente Draxler
Świetny atak i nie trzeba dużo kupować.
Buffon
Barzagli Bonucci Chiellini

Lichtsteiner Vidal Marchisio Asamoah

Draxler Giovinco

Llorente


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2013, 11:41

Czyli podsumowując ploteczki, plotunie i dorodne ploty:

Buffon - Barzagli, Bonucci, Chiellini - Lichtsteiner, Vidal, Marchisio, Asamoah - Vucinic przed dwójką Zlatan / Llorente

Prawie nic to nie ma wspólnego z obecną taktyką, ale co tam 8)


Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 20 kwietnia 2013, 11:47

A co lepiej się oszukiwać, że przyjdzie następca Pirlo? Mowa o godnym zastępcy, bo Poli takim nie jest. Veratti nie przyjdzie. Zlatan na całe szczęście za te 7,5 mln też nie. Brać Draxlera i przejść w 4-3-3 z Giovinco , Llorente w środku i Julianem na prawej.
Wystarczyłoby kupić Draxlera :think:


Zablokowany