Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
kdzr

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 710
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 18:43

Diamanti, jak to Diamanti, żaden wirtuoz, a kolejny rzemieślnik, z którego Conte mógłby wycisnąć wszystko, co najlepsze. Byłbym za takim transferem, jednak tylko w kwestii ławki rezerwowych i na pewno nie kosztem Mirko, czy nawet Seby (chociaż ten drugi naprawdę irytuje mnie od dłuższego czasu, pomimo całej sympatii). Mirko leń lalala, każdy już to chyba zauważył, ale wg. mnie to jest zawodnik, który PRZYNAJMNIEJ jeszcze przez sezon powinien z nami zostać.


Vincere non e' importante, e' l'unica cosa che conta.
Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 19:05

Diamanti mógłby być, ale pytanie za kogo? Bo mam nadzieję, że to nie jest nasz top player. Diamanti, podoba mi się u niego kreatywność, no i potrafi wykończyć, wiek w tym przypadku nie gra roli, pytanie za jakie pieniądze.


Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 19:41

Padoin pisze:Założę się, że napisałeś post nie czytając kilku poprzednich, a teraz się wymądrzasz. Świadczą o tym słowa, że widzisz ile piłkarz zagrał itd itd. A potem ciśniesz, że to nie był zły ruch Marotty. A przecież cały czas rozmawiamy o jego <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, widzę, że ciężko ogarnąć.
Dobra, nie umiesz myśleć wielopłaszczyznowo to wytłumaczę inaczej. Fabio nie był złym ruchem Marotty (jak np. kupno Martineza, który był kompletnie nieprzydatny), ale pokładanie w nim takich nadziei i wiary nie jest dobre, bo w całej swojej karierze nie przeskoczył pewnego poziomu. Tworzysz jakiś wyimaginowany obraz Fabio i szukasz w nim leku na całe zło w ataku. To solidny zawodnik, ale nie był, nie jest i nigdy nie będzie crackiem w ataku.
Padoin pisze:Już nie mówię o tym, że się ośmieszasz sugerując nazwisko z fify, widocznie nie bierzesz pod uwagę tego, że DC się do niczego nie nadaje. Ale twój świat, twoje kredki. Widocznie nie jesteś na wysokim etapie rozwoju skoro nie rozumiesz prostych zdań.
Ta kwestia widocznie Cię przerosła i nie umiesz z tego wybrnąć powtarzając to co do Ciebie napisałem wcześniej, bardzo to przykre. Wnioskuję, że zwyczajnie rzecz biorąc nigdy Zieglera nie widziałeś w akcji przed przejściem do Juve, bo inaczej próbowałbyś cokolwiek o nim powiedzieć poza "Ziegler jest lepszy". De Ceglie jest cienki jak sik węża, świadczy o tym fakt, że Conte wolał z czasem ustawiać tam Chielliniego, aniżeli Paolo. Najwyraźniej nie chciał trzymać niepotrzebnego zawodnika i kazał go sprzedać. End of story.
Padoin pisze:A ty dalej z tym Lokomotivem, wielki argument nie ma co. Chciał go Del Neri, rządy się zmieniły i odszedł. Kluby z Turcji w przeciwieństwie do nas są cwane i skąpe. Co udowodnił przykład Melo, dlatego być może nie wydali tych 4 groszy.
Całe szczęście, że sam strzelasz trafnymi argumentami. Szwajcar sam potwierdził, że nie warto na niego postawić grając w innych ligach tak, a nie inaczej. Gdyby posiadał jakość to nie musiałby tułać się po wypożyczeniach, bo ktoś najzwyczajniej w świecie taką okazję by wykorzystał i kupił dobrego LO za drobne. Widocznie jest inaczej.


Sapere Aude!
sebatiaen666

Juventino
Juventino
Rejestracja: 12 kwietnia 2013
Posty: 53
Rejestracja: 12 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 19:41

Powinnismy sie pozbyc w to lato tych na ktorych mozemy zarobic.

Vucinic- oferta za 15mln euro powinna byc zaakceptowana, on jest dobrym graczem ale za bardzo leniwym, sam Conte powiedzial ze mogby strzelac 20 bramek w sezonie. Prawda taka ze nie ma sensu czekac na niego kolejny sezon, pare bramek decydujacych strzelil ale patrzac na nasze potrzeby i na to kogo mozemy poswiecic to Mirko ze wzgledu na swój wiek leci jako pierwszy na liste transferowa, powtorze jeszcze raz- wprzypadku oferty 15 mln. euro.

Lichsteiner- ok panowie, macie prawo tego nie chciec ale to samo jak wprzypadku oferty za mirko powinnismy kase rzedu 15mln. euro zaakceptowac bo lada moment dojda inne potrzeby i wtedy nie zycze naszym zajmowac sie wjednym czasie pozycjami bramkarza, srodkowego obroncy, rozgrywajacego i napastnika.


Quagiarella i Matri- wylatują lacznie nawet za te 15mln euro.
Po zebraniu takich funduszy i maja w napadzie Giovinco z Llorente sprowadzamy do napadu Sancheza i Muriela i z wypozyczenia moze wrocic Boyake lub Immobile.

Na prawa obrone mamy Isle i Caseresa do tego jest Padoin wiec jest kim go zastapic a mozemy jeszcze dokupic Baste lub kogos na poziomie obecnych prawych obroncow.

Podstawa to to by nie doszlo do sytuacji wktorej bedzie trzeba za rok/dwa obstawic kilka pozycji naraz.
Dlatego ten atak musi byc teraz uzupelniony porzadnie bo za rok/dwa nie uzupelnimy go, Barzagli i Pirlo za rok najpozniej musza miec dobrych zastepców.

W to lato musimy porzadnie wzmocnic ofensywe i sprzedac tych na ktorych mozemy zarobic i ktorzy maja troche tych latek.

Matri-Quag-Licy-Vucinic.
wiem ze niektorzy nie wyobrazaja sobie Juve bez szwajcara, ja tez ale patrzac na nasze finanse ktore podobno nie sa w wysmienitej kondycji poprostu by sie porzadnie wzmocnic musimy kogos poswiecic, najlepiej to zrobic chyba na 30 latkach.
Nie powtorzmy bledu interu z Maiconem, kiedy jest szansa zarobic to zarobmy.


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2768
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 19:51

Wygląda na to, że staramy się o Sancheza, a jak nie wyjdzie to zapewne spróbujemy z Diamantim. Fakt, nie jest to zawodnik, o którym wszyscy marzą, jednak podniósł by w jakimś stopniu jakość naszej ofensywy. Skoro wydaje się, że nadal nie będziemy w stanie ściągnąć nikogo naprawdę mega ( jak np. Suarez ), to należy iść właśnie tą drogą, podnosić tę jakość powoli w miarę możliwości, nawet jeśli nie będzie to jakiś mega przeskok.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Piti

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 czerwca 2012
Posty: 2017
Rejestracja: 02 czerwca 2012

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 19:58

wyobrazcie sobie w przyszlym sezonie nasz atak:
Vucinic, Giovinco, Llorente, Sanchez, Matri..to juz tak mizernie nie wygląda jak teraz 8)


Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 20:10

Amarillo
Żeby była jasność, nie liczę, że Fabio nas zbawi, ale go doceniam. Poza tym po co piszesz wielopłaszczyznowo skoro dyskusja tyczy się w obrębie tego, czy Marotta dobrze zrobił sprowadzając go. Czytając posty wcześniej myślałem, że myślisz inaczej, ale chyba się myliłem.
Nic mnie nie przerosło, to do ciebie nic nie trafia.
''Świadczy o tym fakt, że Conte z czasem postawił na Chielliniego.''
A gdzie ja napisałem, że ubóstwiam Zieglera? To, że Conte postawił na Kielona jest oczywistą oczywistością. (to szczegół, że mówiliśmy o zawodnikach Ziegler-DC, a ty z kielonem wyjeżdzasz, ale puszczę ten twój błąd :whistle: )

''Szwajcar sam potwierdził, że nie warto na niego stawiać''
No dobra, wyślijmy DC do np. Spartaka Moskwa zobaczymy czy będzie wychodził w pierwszej ''11''. To dowodzi tylko temu, że nie mamy dalej odpowiedniego zmiennika na lewą stronę.
sebastiaen666
Kogo w taki razie widzisz za Lichego i za jakie pieniążki?
Wątpię by w to lato doszło tylko do 3 transferów.
Chciałoby się:
-napastnika
-zastępcę Pirlo
-obrońce
Sprzedać:
-Mirko -tutaj pełna zgoda
- Giovinco
-Padoin
-De Ceglie
Kogo byśmy ich zastąpili? Nie wiem. Może Giovinco lub Fabio plus gotówka=Jovetić. :think:
Draxler zamiast Pirlo, ciężko by było, ale co tam. :wink:
I jakiś nie drogi obrońca. Heh. :D


Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 20:21

Ja wszystkie nasze ew transfery probuje w sposób zero jedynkowy tłumaczyć:
a) przychodzi Diamanti za Pepe wg mnie transfer jak najbardziej na plus, mamy od Diamantiego waleczność, siłe, brak strachu przed pojedynkiem 1 na 1, Pepe posiada te cechy, albo inaczej posiadał te cechy przed kontuzją, nie wiadomo jak poradzi sobie po tej rocznej rozłące z piłką, może być tak jak z FQ czyli długi powrót do formy, która można akceptować, ale nadal brak formy tej sprzed kontuzji
b) Osvaldo za FQ i tutaj mimo wszystko też jestem na plus, bo Osvaldo mimo tej większej ilości minut od Fabio prezentuje się dobrze w Romie i za czasów Zemana jak i teraz, ok, może jest lewniwy, ale jesli Conte go chce, a chce bo temat Pablo przewija sie od 2 okienek transferowych tzn, ze coś z niego wykrzesać może jeszcze więcej,
c) Poli - obecnie nie mamy naturalnego zastępcy dla Pirlo, Pogba wg mnie dużo bardziej odpowiada charakterystyce Vidala, a Marrone wg mnie to następca Marikza, choć Conte widzi w nim nastepce Bonuca, wiec kolejny transfer, który zwiekszy możliwośc rotowania składem pomocy.
3:0 dla transferów, odejscia DeCeglie, Vicka, Bendtnera, Anelki, Zieglera, Melo - nie poczujemy!


Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 20:29

Odejście Bentnera i Anelki jest oczywiste. Ale dla mnie i tak jest chaos w ataku.
Jeśli chcemy naprawdę się wzmocnić powinniśmy coś zrobić z Giovinco (nie byłem jego krytykiem przed sezonem, ale teraz widzę, że mogłoby być dużo lepiej.)
Zakładając, że sprzedamy Fabio. To zostaje:
-Matri
-Mirko
-dochodzi Llorente
-Giovinco (?) Może Diamanti zamiast Seby.
- top player, realnie Sanchez.
Matri, Mirko, Diamanti, Llorente, Sanchez-wygląda nieźle.


sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 20:29

Vucinic- oferta za 15mln euro akceptacja tak tylko nikt tyle nie da to jest marzenie juve taka cena nie wiem czy ktos da 10 mln chłop duzo umie ale nikt normalny nie zainwestuje tyle kasy w zawodnika w tym wieku co mało biega


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 20:37

Parafrazując znany tekst, każdy piłkarz ma swoją cene, trzeba pytać a nie czaić się z kwiatami 8) . Brać Sancheza i połowę Muriela nie ma co liczyć na Suareza, bo to inna liga przede wszystkim płacowa... I reszta mercato powinna się skupić na sprzedażach trzeba w to mercato kogoś dobrze sprzedać, oczywiście z tych niepotrzebnych.


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 20:43

Padoin
Bo dopiero spoglądając na rzecz z różnych perspektyw można coś w pełni ocenić. Nie od dziś wiadomo, że usilnie poszukujemy napastnika, który te ponad 20 bramek w sezonie zdobędzie. Patrząc w przeszłość i na to to ile strzelał widzimy, że Fabio nie zawiódł, utrzymuje ten poziom, który prezentował zawsze. Trudno mi jednak rozpływać się nad transferem, ponieważ nie rozwiązał on do końca naszych problemów na tej pozycji.
Nie bądź hipokrytą bo kilka wiadomości wcześniej sam wyskoczyłeś z "giovinco strzelił 15 bramek i co z tego skoro Fabio i tak jest lepszy".
I jaki morał z opowieści o Reto i Paolo ? Ano taki, że ani jeden ani drugi grać tutaj nie powinien bo żaden nie wnosi odpowiedniej jakości.
Poza tym z De Ceglie nieradzącym sobie w Spartaku nie zapędzałbym się tak, bo jeszcze kilka lat temu obiektem kpin był tutaj już inny piłkarz, niejaki Cristian Molinaro, może kojarzysz. Ta sama pozycja, nieszczęsny LO. W Juve grał niemiłosierny paździerz, odszedł do Stuttgartu i nagle okazało się, że potrafi grać całkiem nieźle. Może nie powalająco, no ale w zestawieniu z jego występami w Juve nie było co porównywać. Kto wie może i on by zaskoczył ? Wątpię, nie lubię domniemywać czegokolwiek, ale casus Molinaro pokazał, że nie ma rzeczy niemożliwych. :smile:


Sapere Aude!
Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 21:09

Tylko bez obrażania od hipokrytów. Napisałeś, że Fabio w ciągu swojej kariery nie zdobył 15 bramek to Ci odpisałem, że Giovinco zdobył i jakości naszego ataku jakoś nie podnosi, to nie jest jakiś szczególny miarodajny licznik. Aczkolwiek wydaje mi się, że zarówno Fabio jak i Giovinco już pewnego poziomu nie przeskoczą.
Molinaro pamiętam oczywiście.. :wink:


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 21:09

Apropo przyszłych zakupów, a właściwie zawodnika już zakupionego, ale przyjdzie do nas w lipcu - Llorente w wyjściowym na Real.


Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 21:24

I tutaj się zgadzamy. High-five i skończmy spiny. Jakby nie patrzeć potrzebne są transfery i pokładajmy nadzieję w Beppe, że takowe nam zapewni. Na odpowiednim poziomie rzecz jasna. Sanchez za rozsądne pieniądze byłby bardzo mile widziany!


Sapere Aude!
Zablokowany