Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 17:26

Padoin pisze: Już pisałem dlaczego Antonio postawił na kuczera, trzeba było czytać, na pewno nie była to jego forma. Elia- będę go bronił, też już pisałem dlaczego nie grał.
Z całym szacunkiem, ale bardziej ufam trenerowi, jego intuicji i tym co widział na treningach, aniżeli domysłom szeregowego forumowicza Juvepoland. Transfer elii był słaby, nietrafiony i nieuzgodniony z Conte. Wcześniej był rezerwowym w HSV, średniaka z Bundesligi. U nas miałby grać pierwsze skrzypce? W lidze, która taktykę przedkłada ponad wszystko? Chłopaczyna wyglądał jak dziecko we mgle kiedy wchodził na boisko.
Padoin pisze:A co do Fabio to gadasz od rzeczy, u nas na pewno nie strzeli 15 jak będzie z ławki na 20 min wchodził, no błagam.
Nigdzie mu się to nie udało, więc śmiem wątpić, że w wieku 30 lat nagle stanie się goleadorem.
Padoin pisze:Paradoks, nie, niby najsłabszy Krasić, a w Poznaniu jeden z najlepszych z Juve, to chyba świadczy o tym jak daleko zaszliśmy. :C
Krasić, jeździec bez głowy, taktyka... taka sytuacja.
Padoin pisze:Byłby przydatny cały czas gdybyśmy grali innym systemem.
Jeszcze mi napisz, że to wina Marotty, że przegraliśmy z Bayernem.
System 3-5-2 zapewnił nam sukcesy, których od dawien dawna nie uświadczyliśmy. Krasić się wypalił i nie nadawał do wystawiania. W Fenerbahce na 22 występy strzelił 1 bramkę i zaliczył 2 asysty. No wymiatacz, nie wiem czemu Marotta robił wszystko by go sprzedać.

Przegrana z Bayernem to efekt braku doświadczenia na takim szczeblu rozgrywek. To najmocniejsza ekipa z jaką przyszło mierzyć się drużynie prowadzonej przez Conte za jego kadencji.


Sapere Aude!
Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 17:41

Nie chodziło o żadną intuicje trenerską tylko o to, że przyszedł do Juve wbrew woli Conte i tyle. Nie napisałem, że miałby grać pierwsze skrzypce, ale bywali gorsi na jego pozycji. Z pewnością nie był najgorszą łamagą w zespole (tak jak DC).
Fabio- i co z tego, że mu się nie udało strzelić 15 bramek (swoją drogą Giovinco się niby udało a jest o niebo słabszy). Przyszedł do nas, stało się.
Po 30 może jeszcze trafić tylko po co mu dać szanse? No właśnie..
Śmiesz wątpić? I co mnie to obchodzi ? Mógł Palacio, mógł Denis to i Fabio dałby radę.
O Krasiciu to nie za bardzo zrozumiałeś z tego co widzę. Łopatogicznie:
Gdybyśmy grali z kontry byłby przydatny, an pewno bardziej od Simone ''wycofam piłkę'' Padoina. Nie nadawał się do 3-5-2 więc już go nie ma.
Nie napisałem, że jest ''wymiataczem'' Czytaj ze zrozumieniem.


Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 17:59

Padoin pisze:Nie chodziło o żadną intuicje trenerską tylko o to, że przyszedł do Juve wbrew woli Conte i tyle. Nie napisałem, że miałby grać pierwsze skrzypce, ale bywali gorsi na jego pozycji. Z pewnością nie był najgorszą łamagą w zespole (tak jak DC).
Skoro Conte go nie chciał znaczy, że nie pasował do jego koncepcji drużyny. Że bywali gorsi? To ma być przekonujące? Skoro wyznacznikiem transferów ma być to, że ktoś jest lepszy od De Ceglie to całkiem sensownie tłumaczy niektóre nasze posunięcia.
Padoin pisze:Fabio- i co z tego, że mu się nie udało strzelić 15 bramek (swoją drogą Giovinco się niby udało a jest o niebo słabszy). Przyszedł do nas, stało się.
Po 30 może jeszcze trafić tylko po co mu dać szanse? No właśnie..
Śmiesz wątpić? I co mnie to obchodzi ? Mógł Palacio, mógł Denis to i Fabio dałby radę.
Wiem, że Cię to nie obchodzi, ale co mnie to obchodzi ?
Padoin pisze:O Krasiciu to nie za bardzo zrozumiałeś z tego co widzę. Łopatogicznie:
Gdybyśmy grali z kontry byłby przydatny, an pewno bardziej od Simone ''wycofam piłkę'' Padoina. Nie nadawał się do 3-5-2 więc już go nie ma.
Nie napisałem, że jest ''wymiataczem'' Czytaj ze zrozumieniem.

Najpierw trzeba pisać z sensem i po polsku, żeby można było cokolwiek zrozumieć. Nie wiem co mąci się pod Twoją czupryną, ale nie kupuje tego toku myślenia. Na szczęście sam doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie nadawał się do naszej taktyki więc musiał pakować walizki. Nie wiem po co w ogóle wspominałeś o hipotetycznej grze z kontry, nie znajduje powodu, żeby w tej sprawie cokolwiek napisać.


Sapere Aude!
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 18:00

Agresti na goal.com aktualnie wałkuje temat Diamantiego, który miałby nam umożliwić powrót do 433. Włoch w maju kończy 30 lat i ma kontrakt z Bologną ważny jeszcze 4 lata. Zawodnik nawet mi się podoba, ale ciekawe ile by za niego chcieli.


Obrazek
Padoin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 lutego 2012
Posty: 153
Rejestracja: 19 lutego 2012

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 18:23

Amarillo pisze:
Padoin pisze:Nie chodziło o żadną intuicje trenerską tylko o to, że przyszedł do Juve wbrew woli Conte i tyle. Nie napisałem, że miałby grać pierwsze skrzypce, ale bywali gorsi na jego pozycji. Z pewnością nie był najgorszą łamagą w zespole (tak jak DC).
Skoro Conte go nie chciał znaczy, że nie pasował do jego koncepcji drużyny. Że bywali gorsi? To ma być przekonujące? Skoro wyznacznikiem transferów ma być to, że ktoś jest lepszy od De Ceglie to całkiem sensownie tłumaczy niektóre nasze posunięcia.
Padoin pisze:Fabio- i co z tego, że mu się nie udało strzelić 15 bramek (swoją drogą Giovinco się niby udało a jest o niebo słabszy). Przyszedł do nas, stało się.
Po 30 może jeszcze trafić tylko po co mu dać szanse? No właśnie..
Śmiesz wątpić? I co mnie to obchodzi ? Mógł Palacio, mógł Denis to i Fabio dałby radę.
Wiem, że Cię to nie obchodzi, ale co mnie to obchodzi ?
Padoin pisze:O Krasiciu to nie za bardzo zrozumiałeś z tego co widzę. Łopatogicznie:
Gdybyśmy grali z kontry byłby przydatny, an pewno bardziej od Simone ''wycofam piłkę'' Padoina. Nie nadawał się do 3-5-2 więc już go nie ma.
Nie napisałem, że jest ''wymiataczem'' Czytaj ze zrozumieniem.

Najpierw trzeba pisać z sensem i po polsku, żeby można było cokolwiek zrozumieć. Nie wiem co mąci się pod Twoją czupryną, ale nie kupuje tego toku myślenia. Na szczęście sam doskonale zdajesz sobie sprawę, że nie nadawał się do naszej taktyki więc musiał pakować walizki. Nie wiem po co w ogóle wspominałeś o hipotetycznej grze z kontry, nie znajduje powodu, żeby w tej sprawie cokolwiek napisać.
O Fabio nic nie napisałeś, czyli się ze mną zgadzasz, można walić po 30-tce.
Conte go nie chciał a Marotta go sprowadził i tak było. Ale jak się ma pod nosem lepszego zawodnika choć niechcianego to warto na niego postawić.
Dlaczego napisałem w ogóle o Krasiciu? Przecież od jakiegoś czasu dyskutujemy o transferach Marotty, sam przyznałeś, że w pierwszym sezonie się sprawdził, potem musiał pakować walizki no i tyle. Został sprzedany, nie uważam go za jakąś wielką wtopę. Nie musisz kupować mojego toku myślenia, każdy ma swoje zdanie na tym polega dyskusja.
Ja piszę poprawnie po polsku, więc Ty masz problemy z czytaniem.


Amarillo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 listopada 2009
Posty: 356
Rejestracja: 08 listopada 2009

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 18:38

Padoin pisze:O Fabio nic nie napisałeś, czyli się ze mną zgadzasz, można walić po 30-tce.
O Fabio nic nie napisałem, bo gdybanie zostawiam filozofom. Pokazałem Ci, że w całej swojej dotychczasowej karierze Fabio nie przekroczył granicy 15 goli. Ty odpowiadasz "gdyby dać mu szansę to by strzelił". Idziesz w zaparte i nie dociera do Ciebie żaden argument. Widzisz sens odpowiadania ?
Padoin pisze:Conte go nie chciał a Marotta go sprowadził i tak było. Ale jak się ma pod nosem lepszego zawodnika choć niechcianego to warto na niego postawić.
Super, tylko co ma lewoskrzydłowy ofensywny zawodnik Elia do lewego obrońcy De Ceglie ? Szukasz Elii pozycji na wingbacku? Piłkarzowi który nie ma pojęcia o odbieraniu piłki, pressingu, kryciu i ogólnie rzecz ujmując grze obronnej?
Padoin pisze:Dlaczego napisałem w ogóle o Krasiciu? Przecież od jakiegoś czasu dyskutujemy o transferach Marotty, sam przyznałeś, że w pierwszym sezonie się sprawdził, potem musiał pakować walizki no i tyle. Został sprzedany, nie uważam go za jakąś wielką wtopę. Nie musisz kupować mojego toku myślenia, każdy ma swoje zdanie na tym polega dyskusja.
Przyznałem, że w pierwszej połowie sezonu był to transfer bardzo udany. W drugiej nie wymiatał, a potem było już tylko gorzej, Z piłkarzami jak z facetami, prawdziwych poznaje się po tym nie jak zaczynają tylko jak kończą. Koniec Krasicia był godny pożałowania.


Sapere Aude!
Robaku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 maja 2005
Posty: 5420
Rejestracja: 07 maja 2005

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 20:29

Vimes pisze:Agresti na goal.com aktualnie wałkuje temat Diamantiego, który miałby nam umożliwić powrót do 433. Włoch w maju kończy 30 lat i ma kontrakt z Bologną ważny jeszcze 4 lata. Zawodnik nawet mi się podoba, ale ciekawe ile by za niego chcieli.
W tym ruchu widać, że Conte pragnie mieć więcej opcji niż 3-5-2 i to bardzo dobrze. I teraz pytanie jest jedno czy oznacza to stawienie krechy na Pepe, czy mają rywalizować o miejsce.
Z drugiej strony niewiadomo w jakiej formie wróci Simone po roku nieobecności. Ja bym również nie zapominał o młodszym Gastonie Ramirezie, bo uważam, że to zawodnik, który w 4-3-3 da radę. Jest jeszcze młody a Pepe i Diamanti to pograją na wystarczającym poziomie dla Juve z 2-3 sezony.
I tu pojawia się może nasze kunktatorstwo, bo zamiast sypnac z 10 - 12 mln na Gastona weźmiemy Diamantiego z 4-6 mln.


Murzin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2010
Posty: 106
Rejestracja: 27 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 13 kwietnia 2013, 23:20

Jeśli mamy wracać do 4-3-3 to lepiej sprowadzić tego Sancheza z Barcy. Diamanti to dobry zawodnik, ale my na dzień dzisiejszy potrzebujemy przynajmniej ludzi bardzo dobrych. Kupić co sezon 1-2 świetnych piłkarzy, a ewentualne ubytki na ławkę uzupełniać jakimiś kończącymi się kontraktami i byłbym bardzo zadowolony.

Powiem to co reszta: W tym okienku musimy kupić bardzo dobrego napastnika i lewego winga! Albo przynajmniej jednego z nich. :)


Vincitore

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 września 2004
Posty: 5255
Rejestracja: 25 września 2004

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 02:24

Diamanti spoko, ale nie kumam tej jego niby przydatnosci w 4-3-3. Miałby grać jako skrzydłowy? Przecież on najlepiej czuje się jako trequartista, do 4-3-3 na skrzydło to już bym wolał Cuadrado, ten gość już jest świetny (chociaż gdy widziałem go w Lecce to uważałem, że jest tylko latawcem pokroju Krasicia), a u nas gdyby odpalił i wkomponował się w zespół to mógłby zostać strasznym kocurem. Jako wahadłowy również by się sprawdził.

Oglądając Cuadrado zauważyłem, że największym atutem tego zawodnika jest fakt, że on sam do końca nie wie w jaki sposób chce minąć rywala i jak czasami wymyśli drybling to mózg wysiada. Nie jest to w tym piłkarskim aspekcie odpowiednik Asamoaha i Krasicia, którzy wypuszczają gałę pod linię i 'siema, ścigamy się'.


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 10:42

No niestety, ale ja się pytam co można zdziałać za 30 mln euro?! Za tą kwotę to można najwyżej uzupełnić kadrę aby walczyć o obronę scudetto( i to również pod warunkiem sprzedaży kilku zbędnych). :x Nawet jeśli pozyska się Jovetica to jest to jeden transfer,a nie uważam iż jest to zawodnik dużo wyższego formatu niż Vucinić (może się myle). :| Potrzeba dwóch piłkarzy najwyższej klasy i 2-3 dobrych przy jednoczesnym pozbyciu się wielu nieprzydatnych. Czyli ok.100 mln euro najmniej choć z drugiej strony doceniam polityke oszczędności na każdym kroku. I miło jednak spojrzeć co osiągnęliśmy nie sprzedając się Arabom jak PSG i City. Więc ciężki orzech do zgryzienia ja wcale nie potępiałbym Marrotty. :snooty: :smile: (choć w przypadku Juve na przestrzeni kilku lat ta oszczędność też stoi pod dużym znakiem zapytania: Melo,Amauri,Martinez i wielu innych przepłaconych... temat rzeka) :!:


Murzin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 kwietnia 2010
Posty: 106
Rejestracja: 27 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 10:48

Nawet jeśli mamy tylko te 30 mln, to wydać na tego jednego gracza, po roku dokupić znów jednego (chyba, że sytuacja w drużynie się diametralnie zmieni) i metodą małych kroczków możemy się piąć do przodu. Ławkę już mamy wystarczająco dobrą!


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 10:52

@up (Lucas)

Tego lepiej niech nikt nie komentuje : )


Gdzieś przeczytałem, że Juve musiałoby za Sancheza wyłożyć 20 mln dla mnie byłaby to lepsza opcja niż Jovetic za 30 mln :doh:

Warunek jest jeden i Sanchez i Llorente zaczną grać jak kiedyś :) Inaczej będzie niezły klops


Lucas87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 kwietnia 2013
Posty: 2035
Rejestracja: 13 kwietnia 2013

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 11:19

Postarać się na sprzedanie w końcu (nie tylko wieczne wypożyczanie) Melo, Ziglera, do tego moim zdaniem tych co najbardziej mi nie pasują w ataku czyli Matriego i Giovinco. Już wyraźnie zaniżając cene (wobec tych podanych na transfermarkt.de) otrzymać 40 mln :smile: To dałoby się zrobić i za tą kwotę pozyskać (skoro nierealny jest Suarez) Javiera Hernandeza za jakieś 20-25 spokojnie :wink: i jeszcze przeznaczyć na zawodnika typu Kolarov (jeśli nie to inny o jego predyspozycjach jak wolicie:lol: ). Chicharito wchodząc wyłącznie jako rezerwowy już ma 16 goli we wszystkich rozgrywkach tego sezonu (naszych zjadłby w przedbiegach i świetny duet z Llorente :!: ) A z tymi 30-40 co chciał przeznaczyć zarząd dopiero zastanowić sie co zrobić :evil: Chyba lepsza taka opcja niż stawianie na Sancheza (napewno nie lepszego niż np. Fabio Q) lub pozostawianie status quo. :ok:


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 11:21

Jeśli dobrze rozumiem "wujka Googla" to Isla zostaje w Turynie na kolejny sezon. Czyli coś w chłopaku musi być, inaczej podzieliłby los Zieglera czy Motty. Ponadto. Ponownie wraca temat Nainggolan, za którego Cagilari oczekuje co najmniej 13 mln euro. Konkurentami Juve w walce o pomocnika mają być Napoli oraz inter. Pytanie tylko czy jest sens wzmacniania środka pomocy zawodnikiem, który niewiele wie o rozgrywaniu piłką? Info dla strachliwych. Kandydatura uprzednio w/w pana nie ma związku z "możliwą" sprzedażą Vidala. Chilijczyk jest bliski przedłużenia umowy do 2018 roku. Btw, co do Chicharito to gdzieś czytałem, że sprzedaż Meksykanina mogłaby posłużyć MU do sprowadzenia Falcao. Ale to chyba takie bajdurzenie.


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 14 kwietnia 2013, 11:30

annihilator1988 pisze:Chilijczyk jest bliski przedłużenia umowy do 2018 roku.
O, takie oficjalne info i można już być zadowolonym z mercato :prochno:

Co do Nainggolana, to mi się ten chłopak podoba od dłuższego czasu. Zwłaszcza przeciwko Juve zawsze gra dobre mecze, nigdy nie odpuszcza, trudno go minąć. Żałowałem że sprawa jego transferu upadła, bo mam wrażenie, że Conte zrobiłby z niego prawdziwy czołg.
Nie zmienia to faktu, że tak jak mówisz, to byłby kolejny zawodnik do odbierania i walki. Trzeba trochę kreatywności, pomocnika w stylu Valero, może ten Benat z Betisu byłby dobry? Oglądałem chyba tylko jeden jego mecz w tym sezonie i akurat strzelił bramkę Realowi, więc mogę mieć wypaczone zdanie na jego temat :D
Ostatnio zmieniony 14 kwietnia 2013, 11:55 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 1 raz.


Zablokowany