Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 15:17

Ja uważam , że nie ma się co nakręcać na nie wiadomo jakich zawodników

Sanchez za 17-20mln (raczej taka kwota jest realna, gdyż Barca na pewno nie odzyska całości pieniędzy) + resztę kasy można rzeczywiście przeznaczyć na Verattiego + jakiś młody obrońca (Doria, Ogbonna ?)

Wolę to niż Jovetić za 30mln i nic więcej. A nie oszukujmy się musimy być zabezpieczeni Pirlo i Barzargli, nie są już młodzi i różnie to bywa z piłkarzami w tym wieku mogą jeszcze pograć a mogę też nagle się wypalić. Nigdy nic nie wiadomo i gdyby udało się znaleźć już teraz im młodych następców to lepiej. Było idealnie Veratti, Doria, Pogba + Ci wszyscy co się świetnie prezentują na wypożyczeniach (Bouy, Masi, Boakye, Leali)


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 18:31

@Virgil
Doria jest zawodnikiem lewonożnym (podobnie jak Ogbonna) więc rozpatrywani są w miejsce Chielliniego. O dobrą formę Barzagliego póki co bym się nie martwił. 32 lata na karku dla tak grającego stopera to jeszcze nie piłkarska emerytura. Natomiast z Pirlo sytuacja wygląda gorzej z prostego względu - jest starszy i ciężej go zastąpić (Caceres to naprawdę super zawodnik).

Odnosząc się do zawodników wypożyczonych to niestety Bouy złapał poważną kontuzję i będzie pauzował przynajmniej do końca sezonu. Totalna kaszana, bo gość zapowiadał się naprawdę interesująco i w Serie B grał dobrą piłkę. Nie wymieniłeś za to moim zdaniem najbardziej obiecującego zawodnika, czyli Sorensena, który jeśli dalej będzie się tak rozwijał to może zastąpić Barzagliego.


francois

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2010
Posty: 2652
Rejestracja: 28 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 20:59

Kucharius1 pisze:Ciekawi mnie czy każdy piłkarz wpisuje sobie klauzule w przypadku spadku swojej ekipy. Bo jeśli tak to w czołowych ligach może być kilku fajnych grajków do wyciągnięcia ( wiadomo jest jeszcze wiele kolejek, ale to tylko dywagacje zrodzone z nudy ). Gastón Ramírez, Kevin Volland, Andreas Beck, Paulo Dybala, Josip Ilicic, Ezequiel Muñoz, Vladimír Weiss, Juan Quintero (jeśli go Pescara wykupi), Iker Muniain, Fernando Amorebieta, Guilherme Siqueira, Iago Aspas, Adel Taarabt, Esteban Granero, Stéphane Mbia, Christopher Samba, Christian Benteke, Franco Di Santo to mogły by być okazje jeśli ich drużyny spotka degradacja.
Z tej listy podoba mi się tylko Muniain, ale Hiszpan to, Hiszpan tamto, a nasze stosunki z Bilbao nie będą chyba najlepsze.

Sporo dobrego słyszałem też o tym Belgu z Aston Villi, ale osobiście nigdy na boisku go nie widziałem. Może tutaj warto zainwestować za rozsądną cenę.


„To jest miejsce wyjątkowe,
tu się mogą ziścić sny,
za te barwy, herb, tradycję,
zostaw serce, pot i łzy”
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 21:24

Z tej listy Kuchariusa na pewno można definitywnie wykreślić Sambe, które dostał 100 tysięcy funtów tygodniówki w QPR i to momentalnie rzuca go poza nasze zainteresowania.


mateusz6

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 sierpnia 2009
Posty: 1195
Rejestracja: 13 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 22:14

Taki Taraabt mógłby być sporym wzmocnieniem. Chłopak podobno męczy się w QPR, a resztę swoich kompanów z drużyny przewyższa o klasę. Tylko czy mógłby grać jako ss? Do tego Quintero i Dybala mogą byc interesujący. Jeszcze Ramirez, ale jeśli jest za słaby na średniaka premiership to coś jest nie tak.


Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej.
Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 22:58

Najciekawszymi piłkarzami z tej listy są na pewno:
-Gastón Ramírez 15 meczy (4 z ławki)/ 3 gole / 3 asysty / nota na ws 6.85.
Jak dla mnie jest niska możliwość że święci spadną, ale mimo to dużo się mówi o jego powrocie do Serie A, więc za jakieś 10 mln byłby ciekawą opcją, pytanie tylko gdzie miałby grać ?
-Josip Ilicic 20(1)/5/1/7.04
Podobno Juventini z niego. Ja czuje do tego zawodnika sympatię i chętnie bym go u nas zobaczył. W Palermo grał już chyba wszędzie, zaczynał od środka pomocy, później lewa , prawa strona od bidy, teraz ofensywny pomocnik, lub cofnięty napastnik.
-Ezequiel Muñoz 21(1)/-/1/7.17
Jak dla mnie świetny młody obrońca. Nadał by się do nas dzięki swojej intensywności gry, co lubi widzieć na boisku Conte.
-Christian Benteke 22(2)/11/4/7.35
Młody 22 letni talent który sporo strzela w słabym zespole, w lidze angielskiej. Jak dla mnie materiał na nowego Drogbę nie mniejszy jak Lukaku (też Belg).
-Iker Muniain 19(3)/-/1/6.68
Mega talent w słabej formie jak cały Athletic. Odsunięcie Llorente i odejście Martineza kompletnie złamało ten zespół. Jak wiadomo ich prezes sprzedaje tylko po równowartości klauzuli ( w jego przypadku to 40 mln ), możemy tylko dywagować czy w kontrakcie ma jakieś zapisy w przypadku degradacji zespołu ( a i to i tak wątpliwe żeby Bilbao spadło, choć kto by się spodziewał że w zeszłym roku żółta łódź zatonie? ).

Co do Alexisa! Ja jestem jak najbardziej za jego transferem. Chłopak umie grać po prostu ma teraz gorszy sezon. Ostatnie dwa miał kapitalne ( najlepszy gracz Serie A jeszcze w Udine, a pierwszy sezon w Barsie też miodny, bo był drugim najlepszym strzelcem w lidze i dużo asyst jako skrzydłowy napastnik, do tego ważne bramy m.in z Realem), i był w nich na poziomie o którym Jove czy Muriel mogą na razie poczytać. Jove może strzela trochę więcej, ale w Violi często gra jak ten najbardziej wysunięty, a jak na supporta dość mało stwarza okazji kolegom. Do tego jest za drogi. Moje zdanie jest takie by brać Alexisa póki jest na niego szansa !


FelekJUVE

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 lutego 2007
Posty: 1000
Rejestracja: 03 lutego 2007

Nieprzeczytany post 27 lutego 2013, 23:31

http://sport.wp.pl/kat,1744,title,Czerw ... omosc.html

Kurde niby mamy fajnych scoutow itd. Ale jak patrze na takie Porto to masakra. Nie musielibysmy kupowac gwiazd za mega pieniadze gdybysmy mieli takich scoutów;/

Hulk, Falcao, Moutinho, Fernando, Jackson, teraz ten Rodriguez

I bysmy nie musieli co Marceto czekać z utęsknieniem na Top Playera...


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 00:10

Wszystko ładnie pięknie, tylko ktoś (nawet chyba w tym temacie) już wspominał, że My za bardzo nie możemy sobie pozwolić na stawienia na dobrze rokujących no-namów, bo po prostu nie mamy na to czasu. Porto prócz ligi w której i tak zawsze jest faworytem nie ma presji na wyniki. W tych dużych klubach jest inaczej, tam muszą grać JUŻ najlepsi.
Wiem, że patrząc z perspektywy naszego ataku to warto ryzykować, no ale kto mógł wiedzieć, że Matri będzie miał tylko 1 bdb sezon, FQ się połamie, a potem skłóci z trenerami, Szwagier się jeszcze bardziej rozleniwi, a Seba nie udźwignie ciężaru koszulki.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 00:14

FelekJUVE pisze:http://sport.wp.pl/kat,1744,title,Czerw ... omosc.html

Kurde niby mamy fajnych scoutow itd. Ale jak patrze na takie Porto to masakra. Nie musielibysmy kupowac gwiazd za mega pieniadze gdybysmy mieli takich scoutów;/

Hulk, Falcao, Moutinho, Fernando, Jackson, teraz ten Rodriguez

I bysmy nie musieli co Marceto czekać z utęsknieniem na Top Playera...
Jamesem interesowaliśmy się jak grał jeszcze w Kolumbii. Było to jeszcze przed przyjściem Conte. Później pozmieniały się nam plan, pokupowaliśmy innych zawodników (z resztą nie wiadomo na ile silne było nasze zainteresowanie tym zawodnikiem), a Rodriguez poszedł do Porto...


ObrazekObrazekObrazek
Santos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Posty: 124
Rejestracja: 13 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 01:09

francois pisze:Sporo dobrego słyszałem też o tym Belgu z Aston Villi, ale osobiście nigdy na boisku go nie widziałem. Może tutaj warto zainwestować za rozsądną cenę.
Ja widziałem co najmniej kilka meczów Benteke w Premiership i widać w nim naprawdę spory potencjał. Silny, szybki napastnik z niezłym dryblingiem, to mniej więcej to czego nam potrzeba. Tyle, że nie waidomo na ile będzie regularny, no i pewnie konkurencja w walce o jego podpis będzie jednak spora.

Niemniej jeśli nie kupimy Sancheza/Jojo itp, to na pewno Belg jest lepszą opcją niż kolejny Borriello/Bendtner.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 03:50

Myślę, że mamy zawodnika w bardzo podobnym stylu - Boakye. Całkiem ciekawy piłkarz z tego Benteke, ale raczej nie zwrócimy na niego większej uwagi, bo jak przyjdą Llorente i Sanchez to już się będzie trzeba cieszyć. Na kolejnego napastnika raczej nie zrobimy sobie miejsca (a szkoda).


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 12:11

Z serii "Juve obserwuje młodych utalentowanych" :

-Przyglądamy się sytuacji między Simone Zazą a Sampą. Chodzi o przedłużenie kontraktu, którego piłkarz nie chce.
-Lucas Castro z Catanii to kolejne nazwisko na naszej liście. Jest to utalentowany pomocnik, ale o nim zbyt dużo nie wiem, poza tym że jest jedną z rewelacji, zresztą jak sama Catania.
-Interesy z Pozzo mają się ponoć się rozszerzyć. Rodzina ta posiada jeszcze Watford i Granadę. Tym razem nie chodzi o Muriela (choć nim też się ponoć nadal interesujemy), a o wypożyczonego z Udine do Watford 20 letniego Czecha Mateja Vydrę. Chłopak robi karierę w Championship. Swoją drogą rodzina Pozzo lada moment powinna mieć drużynę w trzech najbardziej utytułowanych ligach.


Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7314
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 12:17

Kucharius1 pisze:Nie wiem czemu wszyscy płaczą nad tą lewą stroną, gdyż zarząd i trener nie widzą chyba potrzeby wzmacniania tej pozycji.
kiedyś nie widzieli potrzeby wzmacniania prawej bo był Motta także nie zawsze jest to wyznacznik tego, że jest dobrze...

ja nic nie mam przeciw żeby Vidal został (tym bardziej, że wróżę odejście Pogby za rok), szczególnie jeśli podpisze nowy kontrakt, ale przypomnę tylko jeszcze że piłka to także umiejętne sprzedawanie - można sobie tylko wyobrazić gdzie byłby inter gdyby w porę sprzedał sneiidera i maicona za których łącznie mógłby dostać z 80mln, my także jakbyśmy w porę sprzedali Vicka mogliśmy zarobić z 8-10mln a nie stracić z 6 czy więcej na jego pensje, a te 15mln na drodze nie leży...


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 12:26

Maly pisze: ja nic nie mam przeciw żeby Vidal został (tym bardziej, że wróżę odejście Pogby za rok), szczególnie jeśli podpisze nowy kontrakt, ale przypomnę tylko jeszcze że piłka to także umiejętne sprzedawanie - można sobie tylko wyobrazić gdzie byłby inter gdyby w porę sprzedał sneiidera i maicona za których łącznie mógłby dostać z 80mln, my także jakbyśmy w porę sprzedali Vicka mogliśmy zarobić z 8-10mln a nie stracić z 6 czy więcej na jego pensje, a te 15mln na drodze nie leży...
Różnica jest taka, że Inter po wygraniu potrójnej korony potrzebował kompletnej przebudowy zespołu, a co za tym idzie - forsy. O ile w nowej drużynie dla Sneijdera miejsce jeszcze by się znalazło, o tyle za Maicona należało poszukać kogoś młodszego. Juventus jest w zupełnie innym położeniu. My na ten sukces (w Europie) dopiero czekamy, potrzebujemy tylko dokładać kolejne cegiełki do tego co jest, a nie sprzedawać 25-letni fundament zespołu.


Santos

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2011
Posty: 124
Rejestracja: 13 sierpnia 2011

Nieprzeczytany post 28 lutego 2013, 12:43

To ja dodam jeszcze tylko, że poza czysto sportowym poziomem Arturo, byłaby jeszcze kwestia naszych ambicji. Póki co Juve nie sprzedaje swoich piłkarzy i dobrze. Sprzedaż nawet jednego, który sam nie naciska na transfer (wręcz przeciwnie) mogłaby skłonić innych do odejścia. Lepiej, żebyśmy nie funkcjonowali jak Arsenal i nie kombinowali jak zastapić jednego gościa innym zamiast skupić się na uzupełnieniu tego czego nam brakuje.


Zablokowany