Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 19:41

ewerthon pisze:Pumex, jak Ci sie podoba Peluso w koszulce Juve? :prochno:
Bo ja wiem... w zasadzie wolę rozwiązanie które stało się faktem, niż opcję z minionego lata (czyt. kupno za 6-7mln) czy np. transfer Djourou, choć zdania nie zmieniam. Uważam, że:
1) Będzie miał maksymalnie taki status w drużynie, jaki obecnie ma Padoin. Trochę szkoda forsy, bo to takie rozmienianie się na drobne.
2) Tak naprawdę nie był potrzebny, nawet biorąc pod uwagę kontuzję Chielliniego.

Przyszedł, ok, życzę powodzenia.

Odnośnie Rossiego, nie chcę się na razie zagłębiać, czy warto byłoby go wypożyczyć, czy nie (wypożyczy (!), nie kupić), ale jeśli nasze zainteresowanie jego osobą jest prawdziwe, to sytuacja trochę mnie śmieszy, bo wynikałoby, że tak naprawdę sami nie wiemy, jakiego typu napastnika szukamy. Raz pisze się o wysokim, silnym egzekutorze a'la Trezeguet (czyt. Llorente), później o bocznym napastniku (czyt. Sanchez), by na koniec wymienić kandydatury cofniętego atakującego (czyt. Jovetic) oraz sprytnego snajpera a'la Aguero (czyt. Rossi).


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 19:46

zahor pisze: Za ery Conte widziałem jeden mecz, w którym Juventus dał się w tej strefie dominować do tego stopnia, do jakiego z reguły sam dominuje, mowa oczywiście o spotkaniu z Fiorentiną.
Oczywiście nie liczę na to, że przekonam kogoś tak hajpującego Vidala, ale..
Ja widziałem takich meczów więcej, i zazwyczaj faktycznie nie wyglądało to fajnie. Akurat wygodnie wybrałeś mecz w którym Króla nie było, zapominając, że tak samo wyglądało to w obu naszych ostatnich meczach na San Siro z Milanem.
Ba, również w dwóch pierwszych meczach CL nasz środek pola nie istniał, a mimo to udało się nam wywieźć korzystny wynik z SB, nie można powiedzieć też, że wtedy nasi kreatorzy nie istnieli. Zresztą sam Vidal miał gorszy dzień choćby z Napoli, gdzie młodziak wszedł i pokazał starszemu koledze co należało zrobić.

Poza tym ja tak naprawdę nie chcę deprecjonować Vidala, może naprawdę jest najlepszym B2B, tylko kwestia jest inna- na świecie jest wielu wspaniałych pomocników, którzy poziomem do Vidala są bardzo zbliżeni. Mało tego- my nawet potencjalnie mamy takich w składzie. Pogba musi dojrzeć, Isla odzyskać formę, a Asa dostać kogoś godnego, kto zamiast niego będzie hasać na lewej flance. To wszystko jest potencjalnie najwyższa światowa liga.
Ilu jest registów na poziomie Pirlo? Ilu jest napastników na poziomie Cavaniego i Suareza(i jakie mają ceny?). Ilu cofniętych napastników, którzy potrafią (z podkreśleniem potrafią :roll: ) zamienić w pyłek strukturę obronną przeciwnika jednym dotknięciem piłki jak Vucinić?

Jeśli miałbym za Vidala dostać 2 z 3- 1.Super 9, 2.utalentowany regista 3.tequartista-otwieracz do puszek, który dla odmiany nie funkcjonuje w systemie binarnym - bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Inna sprawa, że nie wierzę, że za Arturo dostalibyśmy kwotę wystarczającą na takie ekscesy.
alina pisze: BTW, Forza obiektywizm! Giovinco z 3. średnią ocen zgarnie tytuł gracza grudnia. Najlepszy Mirko najmniej głosów :roll:
Daj spokój. Patrzysz na ankietę, którą przez lata wygrywał ADP jeśli tylko załapał się do 5tki? Zawsze zawodnicy bardziej dynamiczni będą bardziej doceniani. Szczególnie, że Mirko miał w tym roku kilka takich występów, którymi zdobył sobie zrozumiałe grono hejterów, deal with it.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2013, 20:05 przez SKAr7, łącznie zmieniany 1 raz.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 19:50

pumex pisze:
alina pisze:Holender był pomysłem własnie Conte. Choćby Lipiński o tym pisał.
Podrzucisz mi tekścik? Nie pamiętam go, a chciałbym poznać argumenty popierając tę tezę. Bo na poczekaniu przypomina mi się tylko, że Conte koniecznie poszukiwał prawonożnego skrzydłowego na lewą stronę, więc pod to faktycznie Elię można podciągnąć. Lecz nijak nie pasuje do dalszej części ulubionego piłkarskiego profilu Conte.
couec pisze:@alina
Też chętnie przeczytam artykuł Lipińskiego, bo nie wydaje mi się że Conte tak traktowałby 'swojego' człowieka.
Pisał o tym bodaj w tekście o flopach transferowych sezonu 2011/12. Elia się tam ofkoz znalazł. Nie znajdę Wam, bo nie mam tego numeru PN, sorry.

_________

BTW, Forza obiektywizm! Giovinco z 3. średnią ocen zgarnie tytuł gracza grudnia. Najlepszy Mirko najmniej głosów :roll:


EDIT:
SKAr7 pisze:
alina pisze: BTW, Forza obiektywizm! Giovinco z 3. średnią ocen zgarnie tytuł gracza grudnia. Najlepszy Mirko najmniej głosów :roll:
Daj spokój. Patrzysz na ankietę, którą przez lata wygrywał ADP jeśli tylko załapał się do 5tki? Zawsze zawodnicy bardziej dynamiczni będą bardziej doceniani. Szczególnie, że Mirko miał w tym roku kilka takich występów, którymi zdobył sobie zrozumiałe grono hejterów, deal with it.
Co nie znaczy, że to faworyzowanie i fanboystwo musi mi się to podobać. Ja tam mało kiedy nie głosuję na 'jedynkę' 8)
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2013, 20:23 przez alina, łącznie zmieniany 1 raz.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 20:21

SKAr7 pisze: Oczywiście nie liczę na to, że przekonam kogoś tak hajpującego Vidala, ale..
Ja widziałem takich meczów więcej, i zazwyczaj faktycznie nie wyglądało to fajnie. Akurat wygodnie wybrałeś mecz w którym Króla nie było, zapominając, że tak samo wyglądało to w obu naszych ostatnich meczach na San Siro z Milanem.
:shock: :shock: :shock: Vidal w tamtym meczu zagrał 90 minut, zresztą chyba najgorsze od kiedy przyszedł do Juve, więc nie rozumiem zarzutu.
SKAr7 pisze: Ba, również w dwóch pierwszych meczach CL nasz środek pola nie istniał, a mimo to udało się nam wywieźć korzystny wynik z SB, nie można powiedzieć też, że wtedy nasi kreatorzy nie istnieli. Zresztą sam Vidal miał gorszy dzień choćby z Napoli, gdzie młodziak wszedł i pokazał starszemu koledze co należało zrobić.
W moim odczuciu w tamtych meczach Juventus faktycznie nie zdominował środka pola, natomiast nie zrobił tego również rywal. Wybrałem mecz z Violą, bo nie pamiętam innego spotkania w który przeciwnik aż do tego stopnia robił w tej strefie co chciał, a Juventus wyglądał tak jak z reguły w starciu z nami wygląda jakieś Chievo. O ile faktycznie mogę jeszcze uznać że przez godzinę Milan zdominował nas w pamiętnym meczu, w którym nie uznano gola Muntariego, o tyle w ostatnim starciu bronił się i nie próbował do tego stopnia opanować środka pola, atakowali głównie skrzydłami.
SKAr7 pisze: Poza tym ja tak naprawdę nie chcę deprecjonować Vidala, może naprawdę jest najlepszym B2B, tylko kwestia jest inna- na świecie jest wielu wspaniałych pomocników, którzy poziomem do Vidala są bardzo zbliżeni. Mało tego- my nawet potencjalnie mamy takich w składzie. Pogba musi dojrzeć, Isla odzyskać formę, a Asa dostać kogoś godnego, kto zamiast niego będzie hasać na lewej flance. To wszystko jest potencjalnie najwyższa światowa liga.
Z Pogby może i będzie kiedyś podobnej klasy box-to-box, natomiast co do tamtej dwójki... Pomijam już fakt że obaj są szykowani do innych ról, ale po prostu nie sądzę żeby mieli osiągnąć kiedyś aż taki poziom.
SKAr7 pisze: Jeśli miałbym za Vidala dostać 2 z 3- 1.Super 9, 2.utalentowany regista 3.tequartista-otwieracz do puszek, który dla odmiany nie funkcjonuje w systemie binarnym - bierzcie i jedzcie z tego wszyscy. Inna sprawa, że nie wierzę, że za Arturo dostalibyśmy kwotę wystarczającą na takie ekscesy.
No wiesz, jeżeli chcesz sprowadzić dziewiątkę i dziesiątkę klasy Vidala, to musiałbyś ze sprzedaży go dostać mniej więcej tyle, ile kosztował Ronaldo (doprecyzuję - idąc do Realu), ale tyle nam chyba jednak nikt nie zapłaci. Z punktem drugim mam ten problem że nie wiem czy nie sprowadza się on tylko i wyłącznie do jednego nazwiska - Verratti. A ciężko mi powiedzieć czy on byłby do wyciągnięcia w ogóle, za jakiekolwiek pieniądze. A sam chyba rozumiesz że opcja "chowamy forsę za Vidala pod poduszkę i czekamy aż się Arabom znudzi młody Włoch" nie przekonuje mnie ani trochę.
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2013, 20:24 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Mati

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 kwietnia 2004
Posty: 1427
Rejestracja: 15 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 20:23

Jak już ktoś wspomniał, Federico Peluso oficjalnie piłkarzem Juventusu.

Pomimo negatywnych głosów wydaje mi się, że to fajne rozwiązanie, jednak przede wszystkim jako zmiennik Chielliniego - do gry w pomocy nadaje się średnio. Dopóki nie będzie Asamoah'a, Peluso może zastąpić go gwarantując jakość w defensywie, jednak nie ma co liczyć na fajerwerki z przodu. Jeśli jednak chodzi o grę obronną, Peluso jest jednym z lepszych lewych obrońców Serie A w tym sezonie. Na potwierdzenie moich słów małe porównanie:

Obrazek

Więcej ciekawych statystyk i porównań możecie znaleźć na http://www.facebook.com/StatystykiPilkarskie, polecam ;).


rosomak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2010
Posty: 668
Rejestracja: 16 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 20:28

No jezeli chodzi o obrone to ztych statow ktore podales wynika ze jest we wloszech najlepszy.
Zobaczymy co nam da, Kielon tez gral na lewej a widzimy jak na srodku sobie radzi, moze bedzie wykorzystywany na obu pozycjach:).

Fajnie ze chlopak przyszedl, w kadrze zagral, Milan tez o nim myslal, to dobry zawodnik, De Ceglie tez sie stara ale fajnie jest miec dwoch podobnych graczy jako alternatywy dla Asamoaha.


Do tego Sissoko nasi prawdopodobnie sprowadza, Llorente za darmo i na co wydamy kase?moze wciaz myslimy o Joveticiu? przeciez mamy 3 dobrych graczy na wypozyczeniach.
Robi sie tloczno w napadzie no chyba ze nasi dojda do wniosku ze to najlepszy czas na sprzedaz tych na ktorych mozna jeszcze zarobic czyli Quaga i Matriego.


meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 20:44

pumex pisze:Raz pisze się o wysokim, silnym egzekutorze a'la Trezeguet (czyt. Llorente), później o bocznym napastniku (czyt. Sanchez), by na koniec wymienić kandydatury cofniętego atakującego (czyt. Jovetic) oraz sprytnego snajpera a'la Aguero (czyt. Rossi).
To jest właśnie zastanawiające. W zasadzie gdyby doszło do podobnych roszad to w zasadzie żaden z napastników nie miał by dublera. Załóżmy, że pozbywamy się Quaga i Matriego. Pozyskujemy Llorente i Rossiego. I Ci dwaj z Giovinco i Vuciniciem tworzyliby nasz atak? Co ten Conte z Marottą kombinują? :think:


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 21:01

zahor pisze: :shock: :shock: :shock: Vidal w tamtym meczu zagrał 90 minut, zresztą chyba najgorsze od kiedy przyszedł do Juve, więc nie rozumiem zarzutu.
Ach wybacz, w takim razie pomyliłem się. Pamiętałem, że jeden z naszych podstawowych nie grał od początku, a to był Markiz.
zahor pisze:W moim odczuciu w tamtych meczach Juventus faktycznie nie zdominował środka pola, natomiast nie zrobił tego również rywal.
Totalny brak zgody- ja to widziałem tak, że z Fiorą nie tylko nie udało się nam zdominować środka pola, ale również nasza dwójka w napadzie nie wykonywała żadnej pracy, by tę sytuację zmienić. Nie wykonywała, albo nie potrafiła.
W rzeczonych, pozostałych meczach to wsparcie z przodu i przeniesienie ciężaru było, więc można było grać inaczej. Potencjalnie, bo z Milanem choćby Miro z Islą grali taką padakę jak Vidal, psuli wszystko, czego się dotknęli.
zahor pisze: Z Pogby może i będzie kiedyś podobnej klasy box-to-box, natomiast co do tamtej dwójki... Pomijam już fakt że obaj są szykowani do innych ról, ale po prostu nie sądzę żeby mieli osiągnąć kiedyś aż taki poziom.
Nie wiem, do jakich ról są szykowani. Według mnie np. Marrone gra na środku obrony bo daje zerową jakość w kontroli środka pola i Conte czeka aż się nauczy od mistrzów w tym fachu, Marchisio i Vidala, jak powinien poruszać się po boisku środkowy pomocnik, kiedy nie ma piłki.
Wiem natomiast, że widziałem takie mecze obu z dwójki z Udine, w którym prezentowali się na poziomie najlepszego Vidala(a też oglądałem przecie Udinese wyrywkowo).
zahor pisze: No wiesz, jeżeli chcesz sprowadzić dziewiątkę i dziesiątkę klasy Vidala, to musiałbyś ze sprzedaży go dostać mniej więcej tyle, ile kosztował Ronaldo (doprecyzuję - idąc do Realu), ale tyle nam chyba jednak nikt nie zapłaci.
Zależy. Rzeczonego Ronaldo i Vidala dało się kiedyś kupić za 10 milionów euro. Tyle możemy wyłożyć bez sprzedaży Vidala. Ale naturalnie przy obecnym układzie gwiazd mercato już właściwie się z Tobą zgodziłem w poprzednim poście. Tylko gwiazdy mają to do siebie, że zmieniają swoje położenie, a te od mercato czasem w nieprzewidywalny sposób.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 21:59

Jest plotka, ze na 2-3 miesiace z powodu kontuzji wylecial nam ze skladu Vucinic. Dlatego podobno szukamy nowego napastnika na teraz. Ale tak napisala tylko Gazzetta, nigdzie nie ma nawet zadnej sugestii, ze Czarnogorzec doznal kontuzji. Co prawda nie widzialem Mirasa na zdjeciach z dzisiejszych treningow (cala reszta byla) ale to chyba za malo, zeby wysnuc jakies wnioski w tej kwestii.

Ktos wie cos na ten temat wiecej moze?


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
rosomak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2010
Posty: 668
Rejestracja: 16 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 22:13

Tylko gdzie ten Vucinic mialby dostac powaznej kontuzji?
co dopiero ze swiat wrocil.



Jakku wyczytales jakies ploteczki dzisiaj na vechhia? tuttojuve czasami czlowiekowi nie starcza;)


jareckik

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 marca 2009
Posty: 1163
Rejestracja: 20 marca 2009

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 22:28

Moze się żońcia w końcu dopadła, to i kontuzja poważna... :lol:


Obrazek

http://zmieleni.pl/ - postaw na jednomandatowe okręgi wyborcze!
rosomak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2010
Posty: 668
Rejestracja: 16 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 22:32

Żonke to on ma super:))) :shock:

Jezeli to prawda co pisze Jaku to pewnie Boakye wroci.
Ciekaw jestem jak mu pojdzie na tym pucharze narodow afryki, oby chlopak dal czadu
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2013, 22:45 przez rosomak, łącznie zmieniany 1 raz.


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2470
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 22:33

Oby użytkownicy tego forum szybko nauczyli sie jak pisac nazwisko młodego murzynka...
Ostatnio zmieniony 03 stycznia 2013, 23:48 przez Marat87, łącznie zmieniany 1 raz.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 22:52

rosomak pisze:Jezeli to prawda co pisze Jaku to pewnie Boakye wroci.
Wątpię, żeby żółtodziób miał zastąpić naszego kluczowego(?) zawodnika. Jeżeli to prawda z tą kontuzją, to sądzę, że Marotta będzie robił wszystko, aby ściągnąć Llorente zimą.


Obrazek
Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 03 stycznia 2013, 23:07

Llorente nie zastąpi szwagra, bo po pierwsze to inna pozycja, inny styl gry, umiejętności i pewnie zadania na boisku.

Peluso? Jako zapchajdziura może być.


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Zablokowany