Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2012, 17:36

Jacky pisze:Bendtner out, Matri out - Llorente in, Walcott in, byloby miodnie, ale i watpliwe. Mlody Anglik raczej nie odejdzie z Anglii. Moze w takim razie probowac wepchnac Violi Matriego+kase za Jo-Jo...

Newsy o koniecznosci wykupu Peluso mnie przerazaja.
Daj już sobie spokój z tym Walcottem. On oczekuję około 90-100 tyś funtów tygodniowo. Jeśli odejdzie z Arsenalu to tylko do City, bądź Chelsea, które mogą mu zapewnić takie zarobki, my - nie.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
rufi8

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 marca 2010
Posty: 636
Rejestracja: 29 marca 2010

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2012, 17:41

Walcott nie odejdzie, rozmowy na temat przedłużenia kontraktu trwają, a nawet jeśli zakończą się niepomyślnie dla Arsenalu to i tak zapewne zostanie w Anglii. A jeszcze a' propos pewnego murzyna z Newcastle, to dzisiaj jego przedstawiciele mają rozmawiać z Chelsea:
http://www1.skysports.com/football/news ... ns-Chelsea


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2012, 20:14

Szkoda Demby Ba.... jeszcze w przypadku Chelsea mogę zrozumieć taki ruch bo przy ''formie'' Torresa faktycznie brakuje im piłkarza do strzelania bramek w ataku. Wcześniej interesowali się z tego co czytałem Wilfriedem Bony z Vitesse Arnhem, ale w obliczu takiej okazji jak klauzula Senegalczyka grzechem byłoby nie skorzystać. My z naszymi beznadziejnymi napastnikami nadal ślamazarnie szukamy kogoś w ich miejsce... Doceniam bardzo pracę Marotty, ale mógłby już faktycznie kogoś wartościowego ściągnąć do ataku. Nie mówię oczywiście o transferach w przedziale 30-50 mln euro, ale takich 15-20, a da się za tyle kupić dobrego napastnika.

EDIT: Swoją drogą ciekawe ile Vitesse zawołałoby za Iworyjczyka. Bony w tej chwili ma 16 bramek w lidze, wynik niczego sobie. Skoro nie stać nas na gwiazdy typu Cavani czy Falcao to może powinniśmy się właśnie interesować zawodnikami tego typu? Potencjalnymi gwiazdami z takich lig jak Portugalia, Holandia właśnie.


Kucharius1

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2011
Posty: 1263
Rejestracja: 04 listopada 2011

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 09:45

Podobno Llorente ma już z nami dogadany kontrakt, u tylko od prezesa jego klubu zależy czy dołączy do nas już teraz, czy w lato.

Peluso już jest nasz. Mnie tam cieszy jego przyjście. Nie będzie dużo zarabiał, a jak wyjdzie w pierwszym składzie, to wstydu nie przyniesie.

Trochę niepokoją mnie za to doniesienia, że mudżynek z Lazio miałby nas zasilić. Diakite jest dla mnie słabym rozwiązaniem, mimo niskiego kontraktu jaki chce. Z kolejnym wzmocnieniem obrony lepiej poczekać do lata.

Wymiana Fabio Q. za Osvaldo? Jak dla mnie nie do przeprowadzenia. Osvaldo mimo wszystko więcej umie, i jest młodszy. Do tego już drugi sezon w miarę regularnie zdobywa gole. Gdyby taka wymiana doszła do skutku to bym się cieszył, tym bardziej że Conte chyba nie jest zadowolony z Fabio.

Do tego wszystkiego podobno rozważamy transfer Rossiego. Nie wiem czy to dobre rozwiązanie. Chciałbym go zobaczyć w 2-3 meczach jak sobie radzi najpierw, a on przyjechałby w styczniu z kontuzją. Isla się nie może odnaleźć a spędził mniej czasu w gabinetach. Choć oczywiście , nie miałbym nic przeciwko by obydwaj odnaleźli dawną formę już niebawem, w naszej koszulce.

Jest jeszcze sporo newsów o mniej znanych, młodych utalentowanych grajkach, ale z racji że ich słabo ogarniam, niech przyjdzie ktoś inny i opisze te teoretyczne deale ;-)


sebastian10

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 grudnia 2005
Posty: 665
Rejestracja: 05 grudnia 2005

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 12:50

Sanchez jak grał jeszcze w Włoszech bardzo go chciałem ale jak widziałem jego mecze w Barcelonie to chłopak tam zawodzi . Barca by chciała przynajmniej większa połowę kasy odzyskać to koszt z 25 mil i to chyba latem bo jak odejdzie Villa zima to go nie puszcza . Choć nie przekonuje w Barcelonie stary nie jest, fajnie jak by przyszedł .
Osvaldo dobry przydał by sie , Roma ma szanse na LM nie puszcza go .


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 14:26

Platini chce zlikwidować współwłasności :shock: (było o tym już?)

www.transfery.info/55715,michel-platini ... lwlasnosci


Ciekawe co nasz biedny Marotta teraz pocznie... Jeżeli to serio przejdzie, to MUSZĄ powstać zespoły rezerw. Bez tego będzie dużo ciężej o wychowywanie sobie piłkarzy. Z resztą...po co zmieniać system, który działa i wszyscy go sobie we Włoszech chwalą?


_____________________

Dementi:
Sorry - w transfery.info pracują idioci. Platini chce zakazać tylko third party ownership, czyli południowoamerykańskiej specjalności, gdzie prywatni inwestorzy mogą posiadać część praw do zawodnika. Współwłasność między klubami jest wg niego ok!


Taki sam błędnie przetłumaczony news jest na polskiej stronie Milanu:

http://www.acmilan24.com/news/id/17585/ ... sciom.html
Ostatnio zmieniony 31 grudnia 2012, 14:43 przez alina, łącznie zmieniany 2 razy.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 14:32

Peluso za 5mln to przesadaa
Ale Llorente za 7mln to jak najbardziej fajna opcja :)

Ciekawe czy Marotta zobowiązał się do obligatoryjnego wykupienia dwójki z Udine


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 14:38

alina pisze:Platini chce zlikwidować współwłasności :shock: (było o tym już?)

www.transfery.info/55715,michel-platini ... lwlasnosci
to, że mózgownica platiniego nie jest w stanie zrozumieć zasady współwłasności, nie oznacza że te zasady są "niejasne", aczkolwiek można je uregulować - by posiadaczami karty piłkarza były tylko i wyłącznie kluby, nic więcej. System jest dobry, czerpią z tego korzyści obie strony.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
yanquez

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 grudnia 2004
Posty: 2130
Rejestracja: 09 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 15:42

Zobaczcie Ślicznuchy co BBC naskrobało: http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/20521275

50 "potencjalnych" ruchów transferowych. Nazwiska takie, że mi tatuaż spadł z cyca. Kilka razy jesteśmy tam wymieniani... Oczywiście to raczej czary mary i wróżenie z fusów, ale przyjemnie poczytać na kibelku ;)


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 16:44

pan Zambrotta pisze:
alina pisze:Platini chce zlikwidować współwłasności :shock: (było o tym już?)

www.transfery.info/55715,michel-platini ... lwlasnosci
to, że mózgownica platiniego nie jest w stanie zrozumieć zasady współwłasności, nie oznacza że te zasady są "niejasne", aczkolwiek można je uregulować - by posiadaczami karty piłkarza były tylko i wyłącznie kluby, nic więcej. System jest dobry, czerpią z tego korzyści obie strony.
Zanim kogoś ocenisz doczytaj o dementi.

To co robią w Brazylii i Argentynie to jest śmiechawa na sali. Jak może piłkarz należeć do 3-4 właścicieli, zachowują się tam jakby hodowali konia. Bardzo dobrze, że chce to Platini ukrócić i oby jak najszybciej.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 16:58

wloski pisze:
pan Zambrotta pisze:
alina pisze:Platini chce zlikwidować współwłasności :shock: (było o tym już?)

www.transfery.info/55715,michel-platini ... lwlasnosci
to, że mózgownica platiniego nie jest w stanie zrozumieć zasady współwłasności, nie oznacza że te zasady są "niejasne", aczkolwiek można je uregulować - by posiadaczami karty piłkarza były tylko i wyłącznie kluby, nic więcej. System jest dobry, czerpią z tego korzyści obie strony.
Zanim kogoś ocenisz doczytaj o dementi.
Przecież on to napisał zanim dementi się ukazało :doh:
wloski pisze:To co robią w Brazylii i Argentynie to jest śmiechawa na sali. Jak może piłkarz należeć do 3-4 właścicieli, zachowują się tam jakby hodowali konia. Bardzo dobrze, że chce to Platini ukrócić i oby jak najszybciej.
Problem w tym, że władza Platiniego nie sięga do Ameryki Południowej.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 17:10

alina pisze:Platini chce zlikwidować współwłasności :shock: (było o tym już?)
www.transfery.info/55715,michel-platini ... lwlasnosci
Tez na to trafilem ze 2 dni temu i oburzylem sie podobnie jak Ty. Na szczescie poszukalem sobie wypowiedzi po angielsku, bo nawet biorac pod uwage niektore wypowiedzi i decyzje Platiniego mi to do niego nie pasowalo. A tak swoja droga, akurat wygonienie z futbolu niejasnych biznesmenow i funduszy kupujacych sobie po kawalku pilkarza jest moim zdaniem swietny pomysl.

Peluso + Borriello? Nie zdziwie sie jak tak skonczymy. I nie zdziwie sie jak kazdy z nich dolozy do wiosennej kampanii jakas wazna cegielke.


Obrazek
@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 17:22

zahor pisze: Stąd też w przypadku napastniku raczej nie stosowałbym zasady "nic nie ruszać, bo jeszcze się spieprzy".
Ok, każdy ma swoje zdanie. Ja też nie mówię, że mamy sprzedawać Vidala, to tylko przykład dla tych co chcieli powtórkę Zidane'a, bo to jedyny kandydat, chyba że ktoś połasi się na Giovinco, ale nie sądzę by miała się trafić oferta co rzuci Juve na kolana, z resztą to wychowanek a jednak tych nielicznych co tu się jakoś przebili się łatwo nie puszcza.
Ja jednak uważam, że polityka jest taka by najważniejszych członów danej formacji nie sprzedawać, a jednak Mirko taki najważniejszy jest, nawet jeśli szału co kolejkę nie robi, to w krytycznych momentach jest najważniejszy, takie moje zdanie. Choć tu nawet nie chodzi o moje, ale o władze Juventusu, które chyba też tak to widzą.
zahor pisze:Podobnie będzie zresztą w tym roku - chcąc kupić Cavaniego trzeba będzie zapłacić dużo. Ale myślę że jednak niekoniecznie aż tak dużo, jak to mówi De Laurentiis w wywiadach.
Nie chcę tu ciągnąć teorii na temat jak to wszyscy robią nam na złość, ale sądzę że Napoli nie będzie jakoś szczególne chętne do głębokich negocjacji z nami. Pomijając wszystko, kibice mogliby zareagować jak fani Lazio po odejściu Nedveda. Z resztą osłabianie siebie i umocnieni potęgi Juve nie byłoby im na ręką, nawet jak dostaliby niezłą kaskę.
co to do tych 6-7 mln to chyba nie dokońca pyanie do mnie bo dokładnych widełek co do potencjalnej pensji nie znam :) Ja bym osobiście 6-7 mln Suarezowi (pozdro dla yanqueza) nie dał, bo chyba i tego typu napastnika szukamy, Cavaniemy nie wiem, natomiast takim Drogbą któremu trzeba by "tylko" kontrakt opłacić, Juve nie jest zainteresowane, więc może coś w tych pensjach jednak jest.
Swoją drogą wygląda mi na to, że żadnej kasy na "top playera" latem w ogóle nie mieliśmy, bo na zimę chyba góra 10 mln zostało a nie tak jak się wydawało tylko odroczyliśmy duży wydatek o pół roku.
alina pisze:Straszliwa ekscytacja tym Borriello dziś. Co za różnica, czy 5. napastnikiem będzie Bendtner czy Marco? Źle by było jakby Bendtnera odesłać i ściągnąć milanistę <oczywiście na niemal darmowe wypożyczenie>? Albo, nie wiem, Matri do Fiory na wypożyczenie z wykupem (bo go podobną chcą) i Borriello na uzupełnienie?
Co kto lubi, jeśli i trochę grosza można za Matriego dostać. Ja osobiście wolę Matriego na piątego niż Borriello, Bendtnera itp. Może problem sam się rozwiąże i latem wróci Immobile lub Boakye? Pytanie czy nie za wcześnie.
alina pisze: :shock: jest dokładnie odwrotnie i to Bendnter jest bardziej przydatny w rozegraniu, dobrze się zastawi i nawet coś pokiwa.
Bendtner się pokiwa (choć efektu z tego nie będzie) czy siłowo lepiej powalczy, Matri prędzej prawidłowo wyjdzie na pozycje, ustawi się, zejdzie na skrzydło, technikiem nigdy wybitnym nie był, w sumie jakie największy plus to był instykt. Tyle że jak to stracił w tym sezonie, to pożytku niewiele było. Brakmowpychacz to chyba było dobre określenie, niekoniecznie trzeba to rozumieć czysto negatywnie.
I tak w skrócie:
Walcott? Nie wiem czy potrzebujemy kolejną "dychę", tym bardziej skrzydłowego
Peluso? Ani mnie ziębi, ani grzeje, choć podobnie jak deszczowy, pomyślałbym też o Bocchettim, bo to dobry moment dla niego (kontuzja Chielliniego), pytanie ile formalności by potrwały (bo mam złe wspomnienia w tym względzie z Caceresem). Swoją dorgą tak sobie przypominam, że to deszczowy najgłośniej krzyczał swego czasu o Barzagliego :)
De Ceglie? Teoretycznie w najlepszym dla niego 3-5-2 też się nie spisuje wybitnie i gra okazjonalnie, więc niby można sprzedać, ale pewnie szybko się to nie stanie, bo już by dawno odszedł.
Osvaldo? Brałbym, ale też szkoda Quagliarelli. Z Fabio prędzej trzeba wyciągnąć jak najwięcej, póki jest w formie, odwrotny manewr czyli wyożyczeni jest dziwny. Facet dobija do 30-stki, trzeba wydusić z jego talentu ile się da. W sumie obu doceniam i sam nie wiem. Pablo jest bardzioej perspektywiczny.
yanquez pisze:Zobaczcie Ślicznuchy co BBC naskrobało: http://www.bbc.co.uk/sport/0/football/20521275
Byłyby jaja gdyby Sneijder wylądował razem z Krasiciem czy Melo.


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 17:55

alina pisze:Platini chce zlikwidować współwłasności :shock: (było o tym już?)

www.transfery.info/55715,michel-platini ... lwlasnosci


Ciekawe co nasz biedny Marotta teraz pocznie... Jeżeli to serio przejdzie, to MUSZĄ powstać zespoły rezerw. Bez tego będzie dużo ciężej o wychowywanie sobie piłkarzy. Z resztą...po co zmieniać system, który działa i wszyscy go sobie we Włoszech chwalą?


_____________________

Dementi:
Sorry - w transfery.info pracują idioci. Platini chce zakazać tylko third party ownership, czyli południowoamerykańskiej specjalności, gdzie prywatni inwestorzy mogą posiadać część praw do zawodnika. Współwłasność między klubami jest wg niego ok!


Taki sam błędnie przetłumaczony news jest na polskiej stronie Milanu:

http://www.acmilan24.com/news/id/17585/ ... sciom.html
Tak czy siak, jeśli będzie możliwość robienia drużyny rezerw w Serie B, to problem współwłasności nie będzie już nas dotyczył, bo wszyscy co chodzili na współwłasność lub wypożyczenie będą grali w naszej drugiej drużynie...


ObrazekObrazekObrazek
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2012, 18:26

Peluso ma przyjść w formule 1+4,5 mln i... 500 tys. premii za scudetto. Sporo, no ale Marotta płaci dodatkowo za wyciąganie podstawowego gracza w trakcie sezonu (1-1,5 mln) - podobnie jak z Padoinem.

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=123077


Zablokowany