Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 17:23

Przeżywacie tego Verrattiego...
W moich oczach wyglądało to tak, że jak chłopak zaczął nieźle grać to Juve jako pierwsze się z nim skontaktowało i obiecało transfer, potem Marco zaczął grać jeszcze lepiej, a Juve nie zwiększyło oferty mimo iż jego wartość stale szła w górę. Potem włączyły się inne kluby ze swoimi ofertami, a Juve zostało z tym co oferowało na początku. Verratti się podniecił i opowiadał, że chce do Juve bo miał pewnie jakieś zapewnienie, a tu kupa. Mamy mieć pretrnsje do niego czy do Juve które oprócz początkowych kontaktów nie zrobiło w jego kierunku nic?


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 17:35

Elo Vidal:) pisze:Skoro to wybór Verrattiego. To jest już dla mnie skończonym zerem. Nie chcę go nigdy zobaczyć w Juve. Po co paplał te pompatyczne frazesy, że kocha Juve od dzieciaka. Paszoł won, obyś ### zmarnował sobie karierę ! Mogłeś przyjść do Juve i może być kimś wielkim, ale jak wolisz banknociki Arabusów to wolna droga. Jasne, że mógł poczekać rok na transfer do Juve. Pograłby w Pescarze rok w Serie A i zdobyłby sporo expa. Ale dobra wynocha i nie chcę więcej o tobie słyszeć! Możesz podać rękę Ibrze będziecie wspaniałymi przyjaciółmi.
Ja się zgadzam. Jednak zbyt surowo go oceniłeś, ale coś w tym jest. Najpierw Veratti udziela wywiadów mówiąc, że Juventus to spełnienie jego marzeń, kibicuje im od dziecka, a teraz gdzie ten zapał i entuzjazm? Gdyby tak bardzo mu zależało na grze dla nas, podziękował by PSG z miejsca. Zresztą jego decyzja. Wątpię, że wizja współpracy z Ancelottim to jego jedyny motyw przy wyborze nowego klubu..
Niech idzie do PSG nawet za 15mln €, jestem ciekaw co tam osiągnie i jak szybko przebije się do pierwszej drużyny.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 17:44

matbar21 pisze: a teraz gdzie ten zapał i entuzjazm?
A gdzie ta oferta Juve? Prawda jest taka, że dla klubu to się liczy, a Verratti dużo zawdzięcza Pescarze i tyle. Juve moim zdaniem wyraziło zainteresowanie, a potem odpuściło, a to, że pojawiły się dużo lepsze oferty? Życie. Juve nie ma zamiaru płacić dużo za młodzików tu się zgadzam w tej kwestii, ale zawodnicy nie będą czekać wiecznie. Rozumiem, że Elo Vidal grałby dalej w Pescarze bo chce tylko do Juve, a jakby Juve się na niego wypięło to i tak by został bo a nóż się nim zainteresują jeszcze kiedyś...


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 17:48

Ouh_yeah pisze:
Tacchinardi. pisze:Chcecie, to akceptujcie politykę klubów takich jak PSG, City, czy Malaga. Mnie to osobiście obrzydza.
Rozumiem, że Juventus składający Bologni, Chievo czy Udine oferty nie do odrzucenia i potrajający zarobki tych piłkarzy jest w porządku ?
Arsenal płacący po 10 mln funtów za 18 latków, którzy trzy razy dobrze kopnęli piłkę też jest w porządku? Liverpool wykładający 40 mln na Carrolla jest okej bo mają historię?
Problem jest taki, że Juventus, Arsenal czy Liverpool (transfer Torresa) generują dość pokaźny zysk, więc budżet tych klubów jest w miarę zbalansowany. City, a w przyszłości pewnie i PSG czy Malaga będzie generowało wielomilionowe/miliardowe straty, pokryte petrodolarami z pól naftowych.

Ja bym chciał wiedzieć gdzie to FFP nad którym się rozpisywałem :roll: ??

Ciekawi mnie też czy mamy w planach kupno lewego obrońcy, bo połówka Armero umyka do Neapolu za 5 baniek, a sam gracz ma podobno zarabiać 700 tyś €. Dla mnie idealny stosunek cena/jakość i rozwiązanie naszych problemów.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 17:56

Nie śledzę uważnie Ligue 1 więc jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale czy w PSG, w taktyce Ancelottiego jest miejsce dla gracza pokroju Verrattiego? Bo odnoszę wrażenie że w Juventusie mógłby powoli zostać wprowadzony, a koniec końców zastąpić Pirlo w taktyce wręcz skrojonej na zawodnika o tej charakterystyce. Tymczasem w PSG jest ten Pastore, który w dużym stopniu jest odpowiedzialny za kreowanie gry. Jasne, Pirlo na ten przykład grywał kiedyś z powodzeniem za plecami Kaki, notabene też u Ancelottiego, ale mimo wszystko mam wątpliwości czy Verratti nie wyrządza krzywdy przede wszystkim sobie.
Castiel pisze:A gdzie ta oferta Juve? Prawda jest taka, że dla klubu to się liczy, a Verratti dużo zawdzięcza Pescarze i tyle. Juve moim zdaniem wyraziło zainteresowanie, a potem odpuściło, a to, że pojawiły się dużo lepsze oferty? Życie. Juve nie ma zamiaru płacić dużo za młodzików tu się zgadzam w tej kwestii, ale zawodnicy nie będą czekać wiecznie. Rozumiem, że Elo Vidal grałby dalej w Pescarze bo chce tylko do Juve, a jakby Juve się na niego wypięło to i tak by został bo a nóż się nim zainteresują jeszcze kiedyś...
Mam dokładnie takie samo zdanie. Jeżeli kiedyś z jakiegoś bardzo wiarygodnego źródła dowiem się że Verratti miał na stole dwie konkretne oferty i wybrał tę z PSG z powodów finansowych, to faktycznie uznam oburzenie w stylu Elo Vidala za uzasadnione. Ale jeżeli facet miał do wyboru albo grać w klubie, który ma spore szanse zlecieć do Serie B, albo wystąpić w Lidze Mistrzów, to tak ostra krytyka jest nie na miejscu. Dżeko jakby czekał na ofertę z Milanu (albo ogólnie z Włoch) to do tej pory by siedział w Wolfsburgu.
Castiel pisze:Może Ancelotti chce zrobić z PSG to samo co w Milanie? Verratti ma być odpowiedniekiem Pirlo pod którego ustawiona jest cała drużyna.
Może, ale wtedy ja na przykład w tak ustawionej drużynie nie widzę miejsca dla Pato, którego po starej znajomości Carlo również chciał sprowadzić. Nie wiem, może ten pomysł wobec prawdopodobnego kupienia Verrattiego jest już nieaktualny, chociaż sama wizja zrekonstruowania przy pomocy innych zawodników zespołu, z którym Ancelotti dwa razy wygrywał LM brzmi ciekawie.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2012, 18:03 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:00

zahor pisze:Nie śledzę uważnie Ligue 1 więc jeżeli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi, ale czy w PSG, w taktyce Ancelottiego jest miejsce dla gracza pokroju Verrattiego? Bo odnoszę wrażenie że w Juventusie mógłby powoli zostać wprowadzony, a koniec końców zastąpić Pirlo w taktyce wręcz skrojonej na zawodnika o tej charakterystyce. Tymczasem w PSG jest ten Pastore, który w dużym stopniu jest odpowiedzialny za kreowanie gry. Jasne, Pirlo na ten przykład grywał kiedyś z powodzeniem za plecami Kaki, notabene też u Ancelottiego, ale mimo wszystko mam wątpliwości czy Verratti nie wyrządza krzywdy przede wszystkim sobie.
Może Ancelotti chce zrobić z PSG to samo co w Milanie? Verratti ma być odpowiedniekiem Pirlo pod którego ustawiona jest cała drużyna.


StaryDobryNedved

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 kwietnia 2012
Posty: 291
Rejestracja: 17 kwietnia 2012

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:05

Jakby z drugiej strony popatrzeć z tym Verrattim w PSG jeszcze nic nie jest przesądzone. Ancellotti wcześniej w wywiadzie zapytany o Verrattiego mówił, że nie interesują się nim i że jest za młody. Możliwe, że Pescara pompuję tylko balonik (bo przecież oficjalnej oferty nie było) z tym PSG, może było lekkie zainteresowanie a włoski klub teraz to wykorzystuję aby podbić cenę. Sam Marco może faktycznie chce do Juve ale jak to bywa z piłkarzami jest podatny na manipulacje i agent z prezesem mu do ucha gada co ma mówić w mediach. Mogło by to tak być, śledzę tą sytuacje na tyle na ile mi to polskie media pozwalają (włoskiego nie znam) i Marco się już naprawdę gubi w tych wywiadach, wcześniej mówił, że Juve, później, że Juve albo Pescara, teraz Juve albo PSG. Trzeba czekać na rozwój sytuacji ale po prawdzie nie należy też jakoś ujmować wiele Marottcie jak tego transferu nie ugra bo swoje jak na razie zrobił i zrobił to nieźle.


pavel88

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 marca 2007
Posty: 118
Rejestracja: 16 marca 2007

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:17

Mate.G pisze:
pavel88 pisze:no właśnie wszystko rozchodzi się o to, że Juventus nie chciał "wywalić" tej kasy. A Ty uważasz, że w związku z tym Verratti jest zerem...
Nie których tutaj nie rozumiem...
Pisze ci jak byk.
Elo Vidal:) pisze:Pograłby w Pescarze rok w Serie A i zdobyłby sporo expa.
Skoro tak bardzo kochał Juve mógł zostać w Pascarze (mówił, że chce).
A za rok przeszedłby do Juve.
Ale nie poleciał na kasę.

Też mi się nie podoba jego postawa. Po co tak słodził w tych wywiadach? A no.. żeby potem przejść do PSG... -BTW żałosny klub
sporo osób już pisało, Juve przez ostatnie pół roku prawdopodobnie nie zrobiło kroku w przód. Być może trwała wiara, że zawodnik przyjdzie za drobne i jeszcze będzie płakał ze szczęścia. Piłka to biznes, czasami mówienie o tym, że kocha się klub uderza właśnie w tego kto to mówi, bo daje jasny sygnał, że właśnie tu, a nie gdzieś indziej spełni swoje marzenia. Z informacji, które dochodzą wychodzi właśnie na to, że Juve poskąpiło, aczkolwiek nie można wykluczyć sytuacji, że Marco i jego agent postanowili się trochę "zabawić" i cały temat PSG to bujda na resorach. Po prostu szkoda, że transfer, który miał być dopięty dawno temu, teraz jest pod ogromnym znakiem zapytania, ale każdą decyzję Verrattiego uszanuje i będę mu życzył powodzenia


el Pirlo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lipca 2012
Posty: 98
Rejestracja: 07 lipca 2012

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:19

Veratti trochę zawalił, bo zaczął gadać o Juventusie, jako jedynym wyborze. Już teraz żadnej wypowiedzi jego nie brałbym na poważnie.

Pirlo grał za plecami Kaki w Milanie i wychodziło to im idealnie(dwa finały ligi mistrzów). Nie orientuje się zbytnio jak gra Pastore, ale Veratti i właśnie Argentyńczyk mogli by być naprawdę niebezpieczni.


Azrael

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 marca 2008
Posty: 1317
Rejestracja: 15 marca 2008

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:24

Myślę, że Veratti dobrze przemyślał swoją sytuację. Za PSG w obecnej sytuacji przemawia wiele:
- cena jaką są w stanie zapłacić Pescarze, do której my nawet nie próbujemy się zbliżyć;
- kontrakt jaki mu oferują, choć myślę, że to w obecnej sytuacji młodego Włocha aż tak wielkiego znaczenia nie ma, mimo iż większość na tym forum ma inne zdanie;
- konkurencja w pomocy, która w Juventusie jest gigantyczna (tylko 2-3 kluby na świecie dysponują obecnie tak mocną pomocą i to na pozycji środkowego pomocnika na której gra Marco) co mocno ograniczałoby jego rolę w naszym zespole. W PSG, o ile jego talent jest faktycznie taki duży, to będzie mu nieco łatwiej. U nas Pirlo by na pewno z 11-nastki nie wyrzucił, a w Paryżu - kto wie. W Turynie byłby pewnie ostatnim do wejścia z ławki (trybun) i sezon "ratowałoby" mu ewentualne pozostanie w Pescarze na wypożyczeniu.
- do tego osoba Ancelottiego, z którym pewnie długo rozmawiał i dostał zapewnienie od Włocha, że ten na niego w odpowiedni sposób postawi.

To wszystko - niestety dla nas - ma sens i ja się Verattiemu nie dziwię. Myślę, że jeśli faktycznie kocha Juventus i jeśli faktycznie jest takim dobrym piłkarzem na jakiego się zapowiada, to prędzej czy później (za jakieś 2-3 sezony) go z tego PSG na zastępstwo Pirlo wyciągniemy i to zapewne za grubą kasę rzędu 20-30 mln euro. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie będziemy mogli mówić o "pluciu sobie w brodę" za to, że go teraz nie wykupiliśmy, bo na chwilę obecną prawda jest taka, iż nie stać nas na wydawanie grubych milionów na piłkarza, który będzie ostatnim do wejścia z ławki rezerwowych, podczas gdy nam potrzebne są najprawdopodobniej gigantyczne pieniądze na topowego napastnika.

Chyba, że nagle dojdzie jeszcze do jakiegoś zwrotu i Marotta jeszcze zablokuję transfer Verattiego do PSG... ;)


Pozdrawiam!
nynek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 czerwca 2010
Posty: 361
Rejestracja: 06 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:30

Elo Vidal:) pisze:Żałosne plucie jadem...blablabla. Verratti jest dla mnie mentalnym zerem
Więc kim Ty jesteś oczerniając człowieka, nie znając podstaw jego decyzji (być może jeszcze nie podjętej)? :think:

Jeśli wyląduje w PSG to mam nadzieję, że wszystko mu się ułoży. Ktoś tu mówi o miłości do barw, że czekałby rok w Pescarze itp. No, ale nagle np. Appelt rozgrywa kosmiczny sezon w jakimś ogórku i za ten rok jest włączany do kadry, zabierając miejsce Verrattiego. Marco w tym czasie:
1. Ogasa bez Immobile oraz Insigne i szczytem marzeń staje się Catania
2. Nadal gra dobrze, ale po co wydawać >12 mln skoro jest darmowy Appelt, czy inny Bouy

Verratti mądra głowa i wierzę, że dostał jakąś tam gwarancję gry od Ancelottiego. :ok:


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:33

Marotta będzie latał z kilkunastoma milionami za chłopaka, który może za jakieś dwa lata zacznie grać w pierwszym składzie a od września w ataku dalej będzie brylował Matri z Quagliarellą :roll: A Verratti zamiast iść grać do Paryża będzie walczył o utrzymanie Pescary. Bo Juve.

Na stronce Werderu jest już filmik z Elią idącym do siedziby w klubowym dresiku ale oficjalnego info ciągle nie ma :think:
Tak czy siak to już tylko formalność - muszę powiedzieć, że transfer do Werderu trochę mnie zdezorientował bo oni tam szrotu nie skupują. Eljero chyba jednak w piłkę grać potrafi, szkoda że u Conte mu nie wyszło.
Ostatnio zmieniony 09 lipca 2012, 18:49 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 2 razy.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:43

Ouh_yeah jeśli to potwierdzone info, to Forza Matri :D

Na SoloJuve wyczytałem, że Fiorentina interesuje się Padoinem i Pazienzą. Gdyby dołożyć do tego któregoś z naszych napastników i sypnąć miedziakami, to może wyszedłby z tego Jovetić? :think:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 18:44

A czemu ten temat jest tak wałkowany przecież to nie Aguero, RVP czy inny Messi.

Niech idzie sobie gdzie chce, może podobają mu się francuskie dziewczyny. My mamy do wzmocnienia lewą obronę atak, Pirlo też jeszcze na emeryturę się nie wybiera, a w pomocy już teraz jest dosyć tłoczno.

Tak na pewno Viola odda nam swojego najcenniejszego piłkarza za Padoina, Pazienzę i Matriego + worek ziemniaków. :angry:

Zresztą wszelkie transakcje wiązane z Matrim czy Quagiem znając nasz klub zakończą się brakiem akceptacji transferu jednego z nich do Violi.

Niech się Marotta zacznie spinać i bierze tego Jovetica albo po taniości RVP.


annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 09 lipca 2012, 19:12

Juventus ma dokładnie ten sam problem, co Real bodajże 3 lata temu. Pojawił się nowy trener, zapachniało szansą na jakieś trofea, to i znaczna część piłkarzy nigdzie nie chciała odchodzić. W realiach Turynu, ta kwestia w głównej mierze dotyczy Alessnadro/Fabio. Btw, czy klub umieścił już oficjalne podziękowania dla Alexa za lata ciężkiej służby dla "Starej Damy" ?


Zablokowany