Mercato (2012-2014)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 10:35

Bandiera_Rossa pisze:Jakby wszystkie przeprowadzone do tej pory transfery zostały potwierdzone i przyszedł lewy obrońca/wingback + Destro to mercato udane i to bardzo. Nie wierzcie w bajki o wydawaniu 40 mln euro na jednego napastnika.
Niby tak ale jednak trochę bieda w ataku by była :/ Nie mówię, że ten "top striker" jest niezbędny ale widzę kilku obiecujących piłkarzy kosztujących <15 mln, którzy mogli by wiele wnieść do ataku, np. Dempsey, Harnik.

Ale sam zakup Destro byłby na plus bo jest bardzo młody, obiecujący. I byłaby to spora potwarz dla Interu, gdyby ich wychowanek zasłużył się dla Juve :)
pumex pisze:To był mój ostatni krótki wywód na temat współwłasności. Brakuje mi cierpliwości, którą ma chociażby Mietson w dyskusjach z Lordem.
Lubię :smile:
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2012, 11:00 przez Pan Mietek, łącznie zmieniany 1 raz.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 10:50

alina pisze:Pumex, jakie masz źródła co do tej współwłasności, hmm?
Można kupić obie połówki naraz. W FMie można, więc w realu też.
Źródło? Masz tu źródło.
Ekipa posiadająca połowę karty zawodnika nie może nią handlować przed rozwiązaniem kwestii współwłasności. Matko Boska Częstochowska, ludzie, to działa w dwie strony. Mówię Wam to ja, mówił to Lypsky, tłumaczyli inni. Nie przyjmujecie tego do wiadomości? Trudno, dalej żyjcie w niewiedzy :ok:
To był mój ostatni krótki wywód na temat współwłasności. Brakuje mi cierpliwości, którą ma chociażby Mietson w dyskusjach z Lordem.

PS. Argument z FM...
Obrazek
Obrazek


Trochę ponad milion za Ekdala to z deka mało :/
Destro podobno oddala się od Juve. Wszystko przez platoniczną miłość Preziosiego do Morattiego


Obrazek
Krystek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 sierpnia 2009
Posty: 707
Rejestracja: 28 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 10:56

Jedyne co co mi się nie podoba w Destro to właśnie to, że to wychowanek interu. Gdyby nie to, to bym go bardzo chciał, bo to najlepiej się zapowiadający włoski napastnik ostatnich lat, razem z Immobile.


Forza Juve!
deszczowy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2005
Posty: 7524
Rejestracja: 01 września 2005

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 11:10

Mietson pisze:
Bandiera_Rossa pisze:Jakby wszystkie przeprowadzone do tej pory transfery zostały potwierdzone i przyszedł lewy obrońca/wingback + Destro to mercato udane i to bardzo. Nie wierzcie w bajki o wydawaniu 40 mln euro na jednego napastnika.
Niby tak ale jednak trochę bieda w ataku by była :/ Nie mówię, że ten "top striker" jest niezbędny ale widzę kilku obiecujących piłkarzy kosztujących <15 mln, którzy mogli by wiele wnieść do ataku, np. Dempsey, Harnik.

Ale sam zakup Destro byłby na plus bo jest bardzo młody, obiecujący. I byłaby to spora potwarz dla Interu, gdyby ich wychowanek zasłużył się dla Juve :)
Już kolejny, po Bonuccim :smile:

Szczerze powiem, że cały czas liczę na kogoś naprawdę mocnego w ataku. Jak wszyscy tutaj. Na kogoś w stylu Cavaniego.

Może być oczywiście tak, że jeśli Destro do nas trafi, to razem z Gio zaliczą jakąś potężną eksplozję talentu i będę siekać bramki jak na zawołanie. Aczkolwiek nie wierzę to - pewnie znowu jak większość z was tutaj. Przypominają mi się słowa Agnellego, że kupimy jakąś prawdziwą gwiazdę i kiedy Marotta teraz zaczyna coś kręcić i kombinować, to czuję się zwyczajnie oszukany.

Z jednej strony podoba mi się, że stawiamy na młodych, kumatych grajków (Verratti, Leali, Pogba, Gio), a z drugiej wszyscy mamy poczucie niedosytu.

Ja wiem, że okno nawet się jeszcze nie otworzyło, a my już dokonaliśmy poważnych wzmocnień. Baaardzo mnie to cieszy. Ale powtarzam - liczę na kogoś z naprawdę dużym nazwiskiem. Nie mma nic przeciwko Destro, ale jako uzupełnienie ataku. Jako trzeci napastnik będzie ok. Ale czy on ma straszyć bramkarzy ManU, Barcy czy Bayernu? I don't think so.


I believe in Moise(s) Kean

http://www.pmiska.pl/
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 11:23

mrozzi pisze:Zatem taka cena to żadna przesada (biorąc choćby pod uwagę sytuację na rynku i fakt, że nawet jakieś drewno potrafi sporo kosztować).
Nie umniejszając jego talentowi i świetnych widokach na przyszłość - za niewiele więcej można kupić piłkarza błyszczącego w Bundeslidze (z tych mniejszych klubów).

Rozumiem, że ten wyścig gigantów po jego podpis sprowokował Pescarę do znacznego podniesienia ceny, ale po co przepłacać walkę o środek pola za kilka lat (jak napisał Bartek(Juventino)) skoro przez ten czas może wyrosnąć jakaś okazja sprowadzenia w korzystnej cenie piłkarza o podobnej charakterystyce i ogranego na najwyższym szczeblu.

Zresztą wystarczy sobie porównać 10,5 mln za Vidala a ~10 za Verrattiego :D Wiem, że przykład ekstremalny ale podobno nas nie stać kupować topowych piłkarzy po 30-40 mln a będziemy dawać 10 za dzieciaka, który się może przydać za dwa lata?
Ja jestem absolutnie przeciwko. Juventus potrzebuje zawodników na teraz, możemy za niego dać nawet i 20 milionów ale niech najpierw pokaże się w Serie A, niech wkręci Thiago Silve, wkurzy Zlatana, wykiwa De Rossiego, przechytrzy Pirlo w meczu z Juve.

Btw - widzieliście jak Piazon poszalał w Chelsea? Trzy razy był na ławce ale nie wszedł na boisko.

1,2 spłacane przez trzy lata za Ekdala to śmiech na sali. Marotta trochę zbyt olewczo traktuje piłkarzy, którzy nie są potrzebni Conte. Melo i Zieglera wypożyczył i po roku ciągle nie wiadomo ile kasy z tego będzie, Pazienze w środku sezon oddał Udinese. Jeszcze brakuje żeby Marrone wypożyczył do Milanu bo Galliani ma problemy z linią pomocy.
Edytka: A nie, jednak oddanie Pazienzy zapewne polepszyło stosunki z Udine i pozwoliło załatwić dwójkę pomocników.
Ostatnio zmieniony 23 czerwca 2012, 11:29 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 2 razy.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 11:25

Jest pare ciekawych newsow, ale wydaje sie, ze nieco zwolnilismy jesli chodzi o mercato. No ale to jest jasne, wiekszosc transferow juz sie prawie "dokonala".

1. Tak jak pisalem to wiele razy, o Verrattiego badzcie spokojni. Curva od miesiecy podtrzymuje to samo stanowisko i nie mam powodow, aby mu nie wierzyc. Obiecalem sobie, ze wiecej na ten temat pisac nie bede, ale ostatnio powstalo ogromne zamieszanie, wiec sila rzeczy przejrzalem VS w poszukiwaniu newsow na ten temat ; )
2. Wyglada na to, ze Milan jednak ma klopoty ze sciagnieciem Ogbonny. Glownie z powodow finansowych. Ten zawodnik sie podoba takze nam, a Conte docenia gre i postawe Angelo. Nie nalezy jednak zapominac, ze pierwszy w hierarchii defensorow u naszego trenera jest dalej Ranocchia. Jednak tutaj moga byc ogromne problemy z transferem obroncy Interu, wiec ciezko cos wiecej powiedziec. Pewne jest jednak to, ze faktycznie oddalismy Pasquato zima na wypozyczenie do Torino po to, aby nieco poprawic relacje z rywalem zza miedzy, majac na uwadze ewentualne rozmowy w przyszlosci na temat Ogbonny. Jak to sie skonczy - nie wiadomo. Tym chlopakiem interesuje sie bardzo wiele klubow.
3. Pojawily sie wczesniej newsy o Bruno z Zenitu. Tym razem mialby on do nas dolaczyc na wypozyczenie, ale nie wiem na ile te plotki sa wiarygodne.
4. Dostalismy propozycje od Parmy odkupienia/wspolnego wykupienia Boriniego, ale nie podazylismy ta droga.
5. W sprawie Zieglera Fener jest zdecydowane na wykup, pozostaja jedynie delikatne roznice w kwocie, ale nie sa one tak duze, zeby mogly zawazyc na powodzeniu tej transakcji. W przyszlym tygodniu ma odbyc sie spotkanie w tej sprawie. Mysle, ze Reto bedzie pierwszym graczem, ktory od nas "oficjalnie" odejdzie. Nie liczac tych, ktorym sie koncza zaraz kontrakty.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 11:36

Ouh_yeah pisze:Zresztą wystarczy sobie porównać 10,5 mln za Vidala a ~10 za Verrattiego :D Wiem, że przykład ekstremalny ale podobno nas nie stać kupować topowych piłkarzy po 30-40 mln a będziemy dawać 10 za dzieciaka, który się może przydać za dwa lata?
Ja jestem absolutnie przeciwko. Juventus potrzebuje zawodników na teraz, możemy za niego dać nawet i 20 milionów ale niech najpierw pokaże się w Serie A, niech wkręci Thiago Silve, wkurzy Zlatana, wykiwa De Rossiego, przechytrzy Pirlo w meczu z Juve.
Teraz środkiem pola Juventusu rządzi Pirlo i patrząc na jego dyspozycję fizyczną bardzo prawdopodobne jest, że będzie w stanie robić to jeszcze przez te dwa sezony do końca kontraktu, więc nie potrzebujemy rozgrywającego "na teraz". Nie wiem, czy Verratti jest tak dobry, ale jeżeli aż tylu upatruje w nim następcę Pirlo to może coś w tym jest? Ferguson nie lubi szastać pieniędzmi, ale wydał 12 mln funtów na 18-letniego Ronaldo, bo widział w nim wielki potencjał, więc może dla niektórych warto poświęcić większą gotówkę nawet w tym wieku.


Obrazek
b0unc3

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 lipca 2006
Posty: 108
Rejestracja: 15 lipca 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 12:06

jakku1 pisze:Jest pare ciekawych newsow, ale wydaje sie, ze nieco zwolnilismy jesli chodzi o mercato. No ale to jest jasne, wiekszosc transferow juz sie prawie "dokonala".
Mam do Ciebie prośbę. Piszę dalej takie relacje nt. transferów bo na stronie JP rzadko coś ciekawego idzie przeczytać.

Także jak czegoś się dowiesz to od razu pisz na forum bo fajnie się to czyta.


Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 12:41

Obrazek
Znalezione na FB...
szkoda ze troche to odbiega od rzeczywistosci, jako ze Verratti jeszcze nie siedzi w naszym koszyku... :'(

tak czy inaczej, obrazek mnie rozwalil, te buziuchny Marotty & Agnelliego :D


Gigi Buffon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 230
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 12:43

Juventus oficjalnie poinformował o operacjach transferowych, których dokonał w dniu wczorajszym.
Może ktoś to przełożyć na nasz język i dać na główną stronę? :roll:


Milan prawie jak Juve ! Prawie robi wielką różnicę
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 12:55

Tharp pisze:szkoda ze troche to odbiega od rzeczywistosci, jako ze Verratti jeszcze nie siedzi w naszym koszyku... :'(
Bardziej Cię powinno martwić, że w koszyku nie ma już miejsca na top playera.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 13:11

Wedlug CDS mamy zamiar zaproponowac Napoli 20m oraz Giovinco i Matriego w zamian za Cavaniego. Wydaje mi sie, ze malo prawdopodobne jest zlozenie oferty o takim ksztalcie, ale nie wykluczam tego, ze faktycznie przedstawimy znow jakas propozycje De Laurentiisowi.

Giovinco jak na moje oko, w tej chwili juz u nas zostanie. Ale nie dlatego, ze Marotta tak powiedzial (:D), tylko glownie z tej przyczyny, ze wyciagniecie Joveticia jest niemal niemozliwe. Przynajmniej tak to wyglada na chwile obecna.


Zapraszam tez na moje konto na twitterze => https://twitter.com/jakku113 ;)
Tharp

Rejestracja:

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 13:21

Vimes pisze:
Tharp pisze:szkoda ze troche to odbiega od rzeczywistosci, jako ze Verratti jeszcze nie siedzi w naszym koszyku... :'(
Bardziej Cię powinno martwić, że w koszyku nie ma już miejsca na top playera.
Giovinco jest malutki, Top Player sie jeszcze zmiesci, i wezmie Sebe na kolana.


Codino18

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 maja 2007
Posty: 4
Rejestracja: 29 maja 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 13:31

Leali, Hummels, Koralov, Verratti, Isla, Asamoah, Pogba, Immobile, Suarez lub Falcao .... to by była moja lista życzeń na sezon 2012/2013 i wydaje mi się, że idealne uzupełnienie składu.

A skład 12/13 wyglądałby tak:
Buffon, Storari, Leali;
Lichtsteiner, Caceres, Bonucci, Barzagli, Chiellini, Hummels, De Ceglie, Koralov;
Pirlo, Marchisio, Vidal, Verratti, Isla, Asamoah, Pepe, Giaccherini, Pogba, Estigraribia;
Vucinic, Giovinco, Matri, Quagliarella, Immobile, Suarez

Wiem, że to mało realne, ale pobujać w obłokach zawsze można:)


Mate.G

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 1252
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2012, 13:31

Destro ?
Jak dla mnie to kolejny przeciętniak, wolałbym dać szanse królowi strzelców SerieB czyt Immobile. Ściągnąć Schurrle* obojętnie byle by nie ten gracz ala Matri bo wyszedł mu jeden sezon.
*Młody, fajnie się pokazuje na Euro ale wiadome jak to jest z młodymi graczami, my potrzebujemy pewniaka. Ale ani on ani Destro nie są takimi, choć wolałbym tego Niemca. Ale i tak się nim nie interesujemy... więc...
@up
Hummels zbędny Leali na wypożyczenie reszta całkiem ok. W miarę realny i możliwy skład na następny sezon.
Tylko ten Suarez... Nie wiadomo jakiego cracka nam Marotta ściągnie :D


Zablokowany