Simone Padoin

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 15:37

[quote="buczus_JuveFan]. Będzie rozliczany za ten transfer [/quote]
Może jestem poprostu nieuważny, i pobieżnie czytam niusy, ale mógłby ktoś dać link, do wypowiedz Conte w której mówi, że nie chce Zieglera w Juventusie, ewentualnie nie ufa Pazienzy i też woli innych, czy mówi jak to by chciał Padoina w Turynie? Bo wiekszość ludzi tutaj ciąle rzuca tymi sloganami, a ja poprostu nie moge sobie przypomniec, żeby nasz kołcz mówił wprost takie rzeczy.
Za transfery w głównej mierze rozliczany jest i będzie Marotta. Nie podlega wątpliwości, że i Conte określa jakiego typu zawodnika by potrzebował, ale to jednak Giuseppe podejmuje kluczowe decyzje.
Nie zrzucajmy odpowiedzialności na innych, szczególnie, jeżeli nie sposób tego udokumentować jakimiś wyraźnymi sygnałami ze strony trenera, że sie uparł że ma być tak a nie inaczej.


Kuben

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 marca 2006
Posty: 916
Rejestracja: 19 marca 2006

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 15:43

Lypsky pisze: - połówka Immobile (za 4mln.!!!) +
...za którą za kilka lat będziemy musieli zapłacić 10mln :roll:

Wg mnie dobrze uzupełniliśmy skład i choć doraźnie pozbyliśmy się szrotu (wypożyczenia a nie sprzedaże). Nie podoba mi się wymiana Pazienza - Padoin ale jeżeli sam Paz chciał transferu bądź nie spełniał założeń taktycznych i gryzł się z Conta to był to dobry ruch pod zawodnika, żeby grał. Po co trzymać kogoś na siłę? To że dostaliśmy w zamian jakiegoś kiepa z Atalanty to inna sprawa, ale widocznie nie było innego wyboru (choć gdyby Marotta obudził się trochę wcześniej z tymi transferami może udałoby się pozyskać kogoś lepszego). Sprzedaż połówki Ciro dla mnie to totalny <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, no ale tak się robi u nas ze zdolną młodzieżą... szkoda.

Dla mnie zimowa odsłona mercato wypadła na 3+


Fiat 126p - Prawie jak Bugatti
Pegasus - Prawie jak PlayStation
Barcelona, ManU, inter... - Prawie jak Juventus
Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 15:51

Kuben pisze:
Lypsky pisze: - połówka Immobile (za 4mln.!!!) +
...za którą za kilka lat będziemy musieli zapłacić 10mln :roll:
100 mln. - za leszcza, który do tej pory nic nie osiągnął. Podniecajcie się dalej.

Na post Dante93 nie odpowiadam, nie bardzo jest na co.


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 15:52

Dante93 pisze: W mojej opinii, to za wiele minusów, żeby być przynajmniej zadowolonym. Szczególnie, że bądźmy szczerzy, liczyliśmy na lepszego pomocnika niż Padoin. Już pomijając, że 4,5 mln to sporo jak za zawodnika tej klasy.
Tylko moje pytanie brzmi- ile widziałeś meczów Padoina? Bo ja Giaccha też nie za bardzo kojarzyłem przed sezonem, ale dostał ode mnie kredyt zaufania i nie objeżdżałem go po niezbyt udanym początku sezonu. W listopadzie pokazał mi, że ma potencjał, a w grudniu i styczniu był dla mnie "cichym bohaterem" Juventusu(choć patrząc na Bolognę i Atalantę, to nie aż tak bardzo cichym:P). Mam wrażenie, że M+C uważają, że Padoin będzie po prostu skokiem jakościowym w stosunku do Pazienzy. I nie mam zamiaru oceniać ani Borriello, ani jego nim nie pokażą mi się w kilku meczach.

Immobile- 4 miliony za współwłasność to bardzo dużo, nawet biorąc pod uwagę udany sezon. Obserwowałem jego poczynania w Juve, podobał mi się, ale nie uważam, że w Genoi rozwinie się na tyle, żeby Ci wyłożyli za 2 lata drugie tyle. Moim zdaniem to jest piłkarz na miarę Palladino, nie więcej.
Ale nawet jak, to patrząc na to w ten sposób:
Immobile jest wart obecnie 8 mln ojro(a tak naprawdę to dużo mniej)- może grać sobie w serie B i dalej strzelać bramki, albo grzać ławę na wypożyczeniu w Serie A- wtedy jego wartość by się utrzymywała.
Opcja z Genoą, pokazuje, że ta chce na niego postawić. Ciro wykorzysta tę szansę, albo nie. W drugim przypadku, jego karta wróci do nas za grosze(bo tak się dzieje z współwłasnościami, które się nie sprawdziły), w pierwszym jego wartość wzrośnie xkrotnie, a my będziemy mieć jego kartę za 1/2xkrotność ceny otrzymanej.
Przykładowo- Immobile zostaje królem strzelców Serie A i jego wartość wynosi 30 mln. Genoa jakby nie chciała, więcej niż 15 milków nie wyciśnie. my spokojnie możemy tyle dać i mamy zawodnika za 16-4=12 mln, który jest wart 30 melonów. Jesteśmy 10 kawałków do przodu.

Mam nadzieję, że mój wywód jest jasny, poza ogólną chaotycznością i że założenia są w miarę słuszne(Ciro nigdzie, a w szczególności w Juve, nie dostanie takiej szansy, jak w Genui, która jest gotowa go wycenić na 8 melonów, żeby tylko dostać połówkę karty)
Dante93 pisze: Może jestem poprostu nieuważny, i pobieżnie czytam niusy, ale mógłby ktoś dać link, do wypowiedz Conte w której mówi, że nie chce Zieglera w Juventusie, ewentualnie nie ufa Pazienzy i też woli innych, czy mówi jak to by chciał Padoina w Turynie? Bo wiekszość ludzi tutaj ciąle rzuca tymi sloganami, a ja poprostu nie moge sobie przypomniec, żeby nasz kołcz mówił wprost takie rzeczy.
Raz po raz, nie branie Pazienzy na mecz Ci nie wystarcza? Naprawdę uważasz, że Marotta mógłby oddać Zieglera za marne 500k, gdyby Conte go chciał? Zresztą Ziegler sam mówił, ze to treneiro na nim położył kreskę.
I raz jeszcze- uważasz Conte za idiotę? Co dostałby za oznajmienie wszem i wobec- "Pazienza i Ziegler już nie zagrają?". POZA rozwalonym morale w szatni? Antonio rozumie, że trener musi stać murem za swoimi zawodnikami, nawet jeśli za bardzo na nich nie liczy. I nie, Iaq, Amauri, Grosso i Toni to nie ten sam przypadek- wyrzucając ich z Juve coś zyskiwał- odciążenie dla budżetu.
Co by było, jakby Conte ogłosił, że nie chce Michele, a tu nagle Udine się wycofuje z negocjacji? A nawet jeśli nie, to pozycja Juve w tych negocjacjach jest znacznie słabsza.
Niestety, rozczaruję Cię- Conte jest trenerem Serie A, prowadzi w lidze po 20 kolejkach, dwukrotnie wygrał Serie B. To każe mi przypuszczać, że idiotą nie jest.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2012, 16:10 przez SKAr7, łącznie zmieniany 2 razy.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 15:58

Mozecie mnie zjechac i zhejtować, ale ja powiem tak. Wole Padoina, niż Nainggolana. Nain ma duzo wiekszy potencjal, ale nam trzeba bylo wzmocnienia ŁAWKI. A wywalanie 15 mln w zimowe okienko na ławkogrzeja, byłoby <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Moglby dolaczyc do Almironow i Martinezow. Poza tym, jesli Padoin sie nie sprawdzi, to zawsze mozna go w lecie sprzedac/dolaczyc do transakcji wymiennej za rzeczonego Nainggolana. Wejdziemy do LM - wtedy pomyslimy o Tevezach, Rossich, Joveticiach, Nainggolanach, Kolarovach. Bo wtedy dostaniemy zastrzyk gotowki + staniemy sie atrakcyjniejsi na rynku transferowym (klub grajacy w LM). Poza tym, tak naprawde, to czy gramy az tak zle, ze trzeba kombinowac z poteznymi wzmocnieniami w zimie, zamiast kosmetycznych poprawek? Grunt, ze pozbylismy sie szrotu. Poza tym, Padoina chcial CONTE, a nie Marotta, a Conte POKI CO jest praktycznie nieomylny co do swoich trenerskich decyzji zarowno jesli chodzi o transfery, jak i o taktyke.
A teraz hejt on :D


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:03

Dobry Mudżyn pisze:Mozecie mnie zjechac i zhejtować, ale ja powiem tak. Wole Padoina, niż Nainggolana. Nain ma duzo wiekszy potencjal, ale nam trzeba bylo wzmocnienia ŁAWKI. A wywalanie 15 mln w zimowe okienko na ławkogrzeja, byłoby <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>. Moglby dolaczyc do Almironow i Martinezow. Poza tym, jesli Padoin sie nie sprawdzi, to zawsze mozna go w lecie sprzedac/dolaczyc do transakcji wymiennej za rzeczonego Nainggolana. Wejdziemy do LM - wtedy pomyslimy o Tevezach, Rossich, Joveticiach, Nainggolanach, Kolarovach. Bo wtedy dostaniemy zastrzyk gotowki + staniemy sie atrakcyjniejsi na rynku transferowym (klub grajacy w LM). Poza tym, tak naprawde, to czy gramy az tak zle, ze trzeba kombinowac z poteznymi wzmocnieniami w zimie, zamiast kosmetycznych poprawek? Grunt, ze pozbylismy sie szrotu. Poza tym, Padoina chcial CONTE, a nie Marotta, a Conte POKI CO jest praktycznie nieomylny co do swoich trenerskich decyzji zarowno jesli chodzi o transfery, jak i o taktyke.
A teraz hejt on :D
Nie masz co sie bać zjechania i zhejtowania, bo dobrze mówisz :ok:

Niechciany Pazienza odszedł i trzeba było załatać po nim dziurę i tyle w tym temacie.


FORZA JUVE!!!
Buczus_JuveFan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2007
Posty: 391
Rejestracja: 09 lutego 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:03

Do Dante93:

Jednak chyba coś jest na rzeczy, skoro temat Padoina wyszedl na dwa dni przed końcem okienka. Widać Conte przedstawił opcje z Simone Marrotcie, bo nie wierze, że nie zważywszy na fakt, iż to właśnie Antonio prowadził Atalante i lubi uniwersalnych piłkarzy wniosek nakłada się jeden (oczywiście nie udokumentowany, ale wielce prawdopodobny jak kto zwykłe bywa w dyskusji w dziale Transfery). Być może dojdą do nas jakieś konkretniejsze informacje lada dzień, ale właśnie na tym bazuje moje opinia.


Nedved4life

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 lipca 2011
Posty: 140
Rejestracja: 30 lipca 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:06

Ale przecież Padoin to lewa obrona, nie rozumiem jak tutaj jest łatana dziura po środkowym defensorze kreatywnym?


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:09

Kuben pisze:
...za którą za kilka lat będziemy musieli zapłacić 10mln :roll:
No jesli nawet tak, to co?

Ogarnijcie w koncu to, ze utrzymanie pilkarzy, ktorych oddalismy na wspolwlasnosc tez kosztuje. Powiedzmy, ze Immobile po sezonie wrocilby do Juve i bylbym 4, 5 snajperem z kontraktem rzedu 1m za sezon. Pogralby moze troche w CI, zaliczyl kilka koncowek w Serie A i tyle. A z budzetu klubu poszloby w cholere na jego pensje 2m euro brutto (tyle zarabia teraz Giovinco).

Jesli nawet facet strzeli 30 bramek dla Genui w przyszlym roku, to roznica miedzy tym, co dostalismy, a tym co ewentualnie zaplacimy wynosi 6m. Odejmujac od tego koszty utrzymania gracza okaze sie, ze na takim "ograniu" zawodnika na wspolwlasnosci nawet przy tak zawyzonej kwocie transferu stracimy z 2m (po dwoch latach gry Immobile dla Genui).

A i tak najbadziej prawdopodobne jest to, ze Immobile w Serie A zgasnie i tyle bedziemy go widzieli. Tak jak mialo to miejsce z Pasquato, krolem klasyfikacji kanadyjskiej w Serie B w sezonie 10/11.

Edit: Padoin to srodkowy pomocnik. Rozegral w tym sezonie 9 spotkan na srodku pomocy, 9 po lewej stronie. Sprawdzcie na whoscored.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2012, 16:10 przez jakku1, łącznie zmieniany 1 raz.


Buczus_JuveFan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 lutego 2007
Posty: 391
Rejestracja: 09 lutego 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:10

Nedved4life pisze:Ale przecież Padoin to lewa obrona, nie rozumiem jak tutaj jest łatana dziura po środkowym defensorze kreatywnym?
No właśnie w tym rzecz, że Padoin w całej swojej karierze w Atalancie (a jest jej wychowankiem) grał zarówno w środku pomocy, na skrzydle jak i na lewej obronie. To jest jego duży atut - takich piłkarzy względem podwyższenia rywalizacji się ceni. Przemawia za nim też fakt, że jest ograny na boiskach Serie A i tyle. Dla mnie to mądre posunięcie, ale jak dobre dopiero zobaczymy.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:12

dawid91 pisze:Nie masz co sie bać zjechania i zhejtowania, bo dobrze mówisz :ok:

Niechciany Pazienza odszedł i trzeba było załatać po nim dziurę i tyle w tym temacie.
Taaak, ale wez pod uwage, ze cala masa (co ja mowie, masa, rzesza) uzytkownikow pieprzy coś o wywaleniu Marotty/Conte i o beznadziejnych decyzjach, i nie umie pojac, ze zawodnika mozna ocenic dopiero po paru meczach. Tak samo hejtowali Estiego, Giaccha a nawet Vucinicia. Pirlo tez nie byl faworytem userow "emeryt, bez formy, na co nam on?" nawet Lichy nie byl. Jedynie kogo uzytkownicy zatrudniliby bez cienia watpliwosci, i z aplauzem, byl Vidal :whistle: .

Nedved4life pisze:Ale przecież Padoin to lewa obrona, nie rozumiem jak tutaj jest łatana dziura po środkowym defensorze kreatywnym?

Niby tak, ale zobacz, gramy często 3-5-2, Padoin jest lewym pomocnikiem/obrońcą. Zaloze sie, ze jest szykowany do podstawki, za Estiego w systemie 3-5-2. Ponadto, często tez grywal na srodku pomocy. Poza tym, Conte bardzo czesto kombinuje. Chiellini na lewą w 4-3-3? Prosze bardzo. Vidal podwieszony pod napastnika? Dawać. De Ceglie na skrzydle? Okej. Barza na prawej obronie (ostatni mecz) ? czemu nie. Giaccherini na srodek? OK ! :ok: I co? Poki co wszystkie jego decyzje sa sluszne. Dajciez kredyt zaufania, no bez jaj.

Nedved4life pisze:Czyli to jest ten leszcz co nie ogarniał ostatnio na środku w meczu Juve, o którym komentator mówił z canal+ 'to nominalny skrzydłowy ale obecnie z konieczności gra na środku', a komentator powiedział to jak ten kolunio skiksował z piłką. Jeśli to on to ja dziękuję, fajne wzmocnienie. :?
Oceniaj dalej synek po jednym meczu, to nawet Messi nie bylby godzien po niektorych meczach wystepowac w bialo-czarnej koszulce. :D
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2012, 16:14 przez Dobry Mudżyn, łącznie zmieniany 1 raz.


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Nedved4life

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 lipca 2011
Posty: 140
Rejestracja: 30 lipca 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:13

Czyli to jest ten leszcz co nie ogarniał ostatnio na środku w meczu Juve, o którym komentator mówił z canal+ 'to nominalny skrzydłowy ale obecnie z konieczności gra na środku', a komentator powiedział to jak ten kolunio skiksował z piłką. Jeśli to on to ja dziękuję, fajne wzmocnienie. :?


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:20

SKAr7 pisze:Tylko moje pytanie brzmi- ile widziałeś meczów Padoina?
W tym temacie raczej powielam schemat, bo posiłkować sie z grubsza moge jedynie ocenami. I żeby nie było nie hejtuje tego zawodnika, bo jakoś tak dobrze mi sie kojarzy nie wiedzieć czemu :smile: I życze mu jak najlepiej. Ale jednak wydaje sie, że Nainggolan czy Guarin są zawodnikami jednak lepszymi, a wszyscy spodziewali sie kogoś z tego segmentu. Nie Padoina.
SKAr7 pisze:Raz po raz, nie branie Pazienzy na mecz Ci nie wystarcza? Naprawdę uważasz, że Marotta mógłby oddać Zieglera za marne 500k, gdyby Conte go chciał? Zresztą Ziegler sam mówił, ze to treneiro na nim położył kreskę.
Oprócz Zieglera to reszta jest jednak sprawą domysłów, mimo wszystko.

Lypsky pisze:Na post Dante93 nie odpowiadam, nie bardzo jest na co.
Nie ma to jak merytoryczna odpowiedź :rotfl:
Chciałeś, żebym Ci wypunktował co uważam, za złe rozwiązania? Wypunktowałem. Ale jak Ty stawiasz już plusa przy transferze Boriello to o czym my gadamy w ogóle :angry:
Lypsky pisze:100 mln. - za leszcza, który do tej pory nic nie osiągnął. Podniecajcie się dalej.
No za to te 4 mln które dostaliśmy to naprawde zbawią nas. Nie rozumiesz chłopie o co chodzi.
Ostatnio zmieniony 31 stycznia 2012, 16:21 przez Dante93, łącznie zmieniany 1 raz.


Ivory

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 października 2007
Posty: 908
Rejestracja: 12 października 2007

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:21

Dlaczego Marotta w tym akurat przypadku zrezygnował ze swojej ulubionej formy przeprowadzania transakcji czyli wypożyczenia?

Pięcioletni kontrakt dla jakiegoś no name'a to kompletny nonsens.


Dobry Mudżyn

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 stycznia 2011
Posty: 1349
Rejestracja: 11 stycznia 2011

Nieprzeczytany post 31 stycznia 2012, 16:25

Dante93 pisze:Nie ma to jak merytoryczna odpowiedź rotfl
Chciałeś, żebym Ci wypunktował co uważam, za złe rozwiązania? Wypunktowałem. Ale jak Ty stawiasz już plusa przy transferze Boriello to o czym my gadamy w ogóle Angry
+ przy Boriello? Też daje. Uzyteczniejszy niz drewniane trio, nawet jesli stwierdzimy ze tez jest drewniany, i szykowany na rezerwie, to zamieniasz 3 graczy, i 3 pensje na JEDNEGO. Samo to sprawia, ze ten transfer jest plusem :roll:

A Immobile za 4 mln to bardzo dobry deal, predzej nam sie De Ceglie wybije na ludzi, niz Ciro. 4 mln zbawią nas? Zbawią. 4 mln to roczna pensja dobrego kopacza, + powiedzmy (nie wiem ile tam zarabia Immobile rocznie, ale pewnie z melonka) 1 milion pensji rocznej, więc oszczędzamy 5 mln. 5 mln więcej na dobrego gracza, lub na roczną lub półtora roczną pensję dla takiegoż.
Ivory pisze:Dlaczego Marotta w tym akurat przypadku zrezygnował ze swojej ulubionej formy przeprowadzania transakcji czyli wypożyczenia?

Pięcioletni kontrakt dla jakiegoś no name'a to kompletny nonsens.
To fakt. Tez nie rozumiem ani dlugosci kontraktu, ani braku wypozyczenia na poczatek, tak jak w wypadku Caceresa :whistle:
Ale widocznie Conte mial taką "chcicę" na Padoina, ze Marotta stwierdzil ze nie ma opcji, i ze trzeba go zakontraktować, bo watpie zeby Zezolek sam to sobie wymyślił. :smile:


BESTER MANN, BESTEEER !

Obrazek
Zablokowany