Mats Hummels

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 14:00

bendzamin pisze:No, ogolnie to Borussia jest dosc slaba w obronie. W lidze potrafia zdominowac przeciwnika i rzadko schodza z jego polowy, wiec jest to malo widoczne, ale zeszloroczny epizod w Lidze Mistrzow dosc dobitnie to pokazal.
Nie chcę wykrakać, ale żeby za rok nie można było czasem tego samego napisać o Juventusie. Pamiętajmy ile błędów popełniali Chiellini z Bonuccim za poprzednich trenerów. Pewnie za Conte nieco się podciągnęli, ale mimo wszystko uważam że Antek przede wszystkim skutecznie maskuje ich braki obecną taktyką.


Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 14:11

zahor pisze:Pewnie za Conte nieco się podciągnęli, ale mimo wszystko uważam że Antek przede wszystkim skutecznie maskuje ich braki obecną taktyką.
Właśnie to jest zadanie trenera, aby jak najlepiej wykorzystać atuty swoich zawodników, a ich wady ukryć, dobierając odpowiednich partnerów, ustawienie i taktykę :P


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 14:13

--Maq-- pisze: Właśnie to jest zadanie trenera, aby jak najlepiej wykorzystać atuty swoich zawodników, a ich wady ukryć, dobierając odpowiednich partnerów, ustawienie i taktykę :P
Owszem, ale nie zawsze można zdominować środek pola, zwłaszcza jak się gra w Lidze Mistrzów. Może się okazać że parę popisów naszych defensorów kiedy rywal dojdzie do głosu sprawi, że jednak temat tego czy innego obrońcy powróci. Oby nie, ale jednak się tego obawiam.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 14:37

zahor pisze:
--Maq-- pisze: Właśnie to jest zadanie trenera, aby jak najlepiej wykorzystać atuty swoich zawodników, a ich wady ukryć, dobierając odpowiednich partnerów, ustawienie i taktykę :P
Owszem, ale nie zawsze można zdominować środek pola, zwłaszcza jak się gra w Lidze Mistrzów. Może się okazać że parę popisów naszych defensorów kiedy rywal dojdzie do głosu sprawi, że jednak temat tego czy innego obrońcy powróci. Oby nie, ale jednak się tego obawiam.
Masz trochę racji, ale trzeba naszych obrońców docenić za to, że świetnie wywiązują się z obowiązków wynikających z wysokiego ustawienia. Ja w sierpniu pisałem, że wysokie granie skończy się sporą ilością bramek z kontry i masą żółtych kartek za przerywanie kontr. Niezliczoną liczbę razy Barzagli odbierał piłkę napastnikowi, który chciał się zastawić na 2-3 sekundy na połowie boiska i oddać piłkę nadbiegającym kolegom. Pod tym względem wzorowo.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 14:39

zahor pisze:
bendzamin pisze:No, ogolnie to Borussia jest dosc slaba w obronie. W lidze potrafia zdominowac przeciwnika i rzadko schodza z jego polowy, wiec jest to malo widoczne, ale zeszloroczny epizod w Lidze Mistrzow dosc dobitnie to pokazal.
Nie chcę wykrakać, ale żeby za rok nie można było czasem tego samego napisać o Juventusie. Pamiętajmy ile błędów popełniali Chiellini z Bonuccim za poprzednich trenerów. Pewnie za Conte nieco się podciągnęli, ale mimo wszystko uważam że Antek przede wszystkim skutecznie maskuje ich braki obecną taktyką.
A ja myślę, że zapominasz o dwóch rzeczach- Bonucci to świetny obrońca, tylko tyle, że babolisty- ale ostatnio to ogarnął i nawet jeśli to tylko jaskółka, to raczej z wiekiem będzie coraz pewniejszy. Na CL mamy jeszcze Andreę i jeśli Bonu nie będzie w formie to nie musi grać.
Natomiast Giorgio dostosowuje się do poziomu przeciwnika i nie widziałem jeszcze jego słabego meczu przeciwko klasowemu zespołowi. Babole tylko z mniej renomowanymi drużynami. Zresztą o czym my mówimy? Rozegrał już niejeden mecz w Lidze Mistrzów i nigdy nie trzeba się go było wstydzić.

Ale to razem daje takie coś- Mats to świetny zawodnik, wzmocnienie dla KAŻDEGO zespołu świata. Problem w tym, że my w obronie potrzebujemy tylko kosmetycznych zmian(tani, albo darmowy środkowy obrońca), by móc zainwestować w jakąś Grubą Bertę z przodu.

Zresztą też myślę, że nie doceniasz trochę Borussi. Wg mnie ich przygoda z Ligą zakończyła się w wyniku tego, że u Kloppa pomoc nie dawała odpowiedniego wsparcia z tyłu+frycowe. Potrzebują Multi-Destruktora w pomocy, kogoś na kształt Makelele, bo atak mają światowej klasy- Reus, Lewandowski, Kagawa i Goetze- każdego powitałbym z chęcią u nas.

BTW, alina, czyj to cytat w podpisie? :P


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 14:56

Mi się wydaje, że w starciu z tymi lepszymi napastnikami nasi obrońcy mogą mieć sporo problemów w graniu 1 vs 1. Np w oczy rzuciło mi się przepuszczenie Miccoliego przez Chieliniego. Z lepszymi zawodnikami może być większy problem.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 14:57

SKAr7 pisze: A ja myślę, że zapominasz o dwóch rzeczach- Bonucci to świetny obrońca, tylko tyle, że babolisty- ale ostatnio to ogarnął i nawet jeśli to tylko jaskółka, to raczej z wiekiem będzie coraz pewniejszy.
Nie. Bonucci to obrońca który gra dobrze, ale przytrafiają mu się babole. Ile razy jego genialne interwencje sprawiały, że ręce same składały się do oklasków? Ile razy zachwycano by się jego grą? Niespecjalnie sobie przypominam. Od tego żeby się nim zachwycać jest w obronie Barzagli, natomiast Bonucci ma za zadanie uzupełniać go tak, żeby nic nie spieprzyć. Czasami mu się to udaje, ostatnio jakby częściej, ale do świetnego obrońcy to mu jeszcze dużo brakuje.
SKAr7 pisze: Na CL mamy jeszcze Andreę i jeśli Bonu nie będzie w formie to nie musi grać.
Zakładając że gramy 4-3-3. Bo jak wychodzimy 3-5-2 to w obliczu słabej formy Leo Antek może postawić co najwyżej na Caceresa.
SKAr7 pisze: Natomiast Giorgio dostosowuje się do poziomu przeciwnika i nie widziałem jeszcze jego słabego meczu przeciwko klasowemu zespołowi. Babole tylko z mniej renomowanymi drużynami. Zresztą o czym my mówimy? Rozegrał już niejeden mecz w Lidze Mistrzów i nigdy nie trzeba się go było wstydzić.
Ja widziałem - w CI z Milanem, gdzie rywalom kilka razy udało się obnażyć jego główną wadę, a mianowicie spóźnione interwencje. Stosunkowo łatwo jest mu uciec albo wymusić faul. Zresztą przypomnij sobie jak skończyła się nasz dwumecz z Chelsea.
SKAr7 pisze: Ale to razem daje takie coś- Mats to świetny zawodnik, wzmocnienie dla KAŻDEGO zespołu świata. Problem w tym, że my w obronie potrzebujemy tylko kosmetycznych zmian(tani, albo darmowy środkowy obrońca), by móc zainwestować w jakąś Grubą Bertę z przodu.
Powiem tak - to, czy potrzebujemy kogoś naprawdę klasowego z tyłu czy nie to wyjdzie w przyszłym sezonie. A to że potrzebujemy topowego snajpera to wiadomo już teraz, stąd ewentualną dyskusję o Hummelsie i tak trzeba odłożyć na przyszły rok.
SKAr7 pisze: Zresztą też myślę, że nie doceniasz trochę Borussi. Wg mnie ich przygoda z Ligą zakończyła się w wyniku tego, że u Kloppa pomoc nie dawała odpowiedniego wsparcia z tyłu+frycowe. Potrzebują Multi-Destruktora w pomocy, kogoś na kształt Makelele, bo atak mają światowej klasy- Reus, Lewandowski, Kagawa i Goetze- każdego powitałbym z chęcią u nas.
Z frycowym bym nie przesadzał - takie Napoli, w którym nikt nigdy (chyba) nie grał w LM jakoś umiało wyjść z grupy śmierci.


eXoN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2012
Posty: 169
Rejestracja: 10 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 15:01

Dużo o naszych obrońcach dowiemy się na Euro. Prawdopodobnie środek defensywy Italii będzie składał się z graczy Juve.
Gra Juventusu jednak trochę różni się od Borussi, ciężko jest porównywać. U nas bardzo duży wkład w nietracenie goli ma środek pomocy, tam jest troszkę gorzej w tym aspekcie.


Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy!
Giampiero Boniperti
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 15:18

Mi się dalej wydaje, że lepiej zainteresować się innym obrońcą Borussi - Suboticiem. Chyba jest tańszy a wcale nie gorszy.


pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 15:26

Nie wiem, czy jest on nam w tej chwili potrzebny. Od jakiegoś czasu Bonucci gra bardzo dobrze, a Barzagli i Chiellini, to skały nie do przejścia w Serie A. Nie zapominajmy, że mamy też solidnego Caceresa na ławie.


Obrazek
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 15:28

pablo1503 pisze:Nie wiem, czy jest on nam w tej chwili potrzebny. Od jakiegoś czasu Bonucci gra bardzo dobrze, a Barzagli i Chiellini, to skały nie do przejścia w Serie A. Nie zapominajmy, że mamy też solidnego Caceresa na ławie.
Mamy 3 obrońców + ewentualnie jednego w rezerwie. Trochę mi to marnie wygląda jeśli weźmiemy pod uwagę, że czeka nas gra na 3 frontach. Tym bardziej, że gramy 3 w obronie.


Juras_Senat

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 marca 2010
Posty: 1076
Rejestracja: 21 marca 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 15:44

eXoN pisze:Dużo o naszych obrońcach dowiemy się na Euro. Prawdopodobnie środek defensywy Italii będzie składał się z graczy Juve.
Gra Juventusu jednak trochę różni się od Borussi, ciężko jest porównywać. U nas bardzo duży wkład w nietracenie goli ma środek pomocy, tam jest troszkę gorzej w tym aspekcie.
No tak, bo Bender i Kelh to gracze stricte ofensywni. :whistle: Ten pierwszy ma najwyższą średnią odbiorów na mecz w drużynie.
Mats jest nam absolutnie zbędny.


Obrazek
eXoN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 stycznia 2012
Posty: 169
Rejestracja: 10 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 16:33

Juras_Senat pisze:
eXoN pisze:Dużo o naszych obrońcach dowiemy się na Euro. Prawdopodobnie środek defensywy Italii będzie składał się z graczy Juve.
Gra Juventusu jednak trochę różni się od Borussi, ciężko jest porównywać. U nas bardzo duży wkład w nietracenie goli ma środek pomocy, tam jest troszkę gorzej w tym aspekcie.
No tak, bo Bender i Kelh to gracze stricte ofensywni. :whistle: Ten pierwszy ma najwyższą średnią odbiorów na mecz w drużynie.
Mats jest nam absolutnie zbędny.
Nie opierał bym się tylko na statystykach. Oglądałem dobrych kilka meczy i Kehl jakoś szczególnie się w defensywie nie wyróżniał.


Dla Juventusu zwycięstwa nie są rzeczą ważną. Dla Juventusu zwycięstwa to jedyne, co się liczy!
Giampiero Boniperti
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 16:54

Juras_Senat pisze: No tak, bo Bender i Kelh to gracze stricte ofensywni. :whistle: Ten pierwszy ma najwyższą średnią odbiorów na mecz w drużynie.
Mats jest nam absolutnie zbędny.
Problem w tym, że obaj to jest klasa znacznie odstająca od reszty. BVB potrzebuje zawodnika klasy Vidala albo Khediry, bo inaczej ich styl gry w CL będzie proszeniem się o kontry.


Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 02 lipca 2012, 13:01

Hummels oficjalnie zdementował plotki łączące go z Juventusem: "Juventus? I don’t intend to move away from Dortmund. I only recently extended my contract with Borussia until 2017 and what is being said about me are just rumours". Cóż, nadal jestem pozytywnie nastawiony do tego zawodnika, pomimo jego wielkiej wady, czyli bycia Niemcem. Jednak trzeba być realistą i powiedzieć, że ani teraz ani w najbliższej przyszłości do takiego transferu nie dojdzie.


Obrazek
Zablokowany