Leandro Damiao

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 17:13

Sratytaty, 30 mln za kogo kolwiek z ligi Brazylijskiej to jest przesada gruba. Chłopak NIC nie osiągnał a ktoś go tu określil mianem lepszego od Rossiego :angry: Ludzie z czym wy żeście sie na mózgi pozamieniali?
Rossi 2x tańszy i obecnie z większą renomą, z umiejętnościami na pewno nie mniejszymi od tego kogoś o kim ten temat jest.
Zresztą, nie ma co gadać nawet o nim, Marotta nie jest tak glupi,żeby wydać na kogoś z tak słabej ligi 30 mln. 10-15 - okej chętnie, może sie okaże, że chłopak sie u nas rozwinie. Ale obecnie to zero argumentów, żeby dać za niego tyle kasy. No chyba, że dla kogoś wyznacznikiem jest to jak ktoś gra w podrzędnej brazylijskiej lidze. No ale to już problem tego kogoś.

up@
Rossi będzie po kontuzji (po której myśle wróci na swój normalny poziom), do tego Villareal jest 'na dnie' więc jego cena powinna oscylować w granicy 15-20 mln. W tamto Mercato sytuacja była na tyle korzystna dla Hiszpanów, że mogl i 30 krzyczeć. Ale obecnie wszystko sie odwróciło, i cena Rossiego musi spaść i to ostro.


SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 17:33

Zaufałbym tu Marottcie, Conte i Paraticiemu.
Jeśli ludzie, którzy naprawdę ostrożnie podchodzą do wszelkich wynalazków i adaptacji do Serie A twierdzą, że Damiao może być lepszym zawodnikiem od Rossiego, to ja bym dał te 25 milionów.
Szczególnie, że zarówno statystyki z ligi brazylijskiej, jak i świetne mecze w reprezentacji(m.in. z Argentyną, która już ogórkiem na pewno nie jest) robią wrażenie.
Kto nie ryzykuje ten nie ma, a z Rossim po kontuzji też byłoby spore ryzyko. Quaqliarella potrzebował roku, żeby dojść do jako takiej dyspozycji fizycznej i rozegrać w końcu porządny mecz.


Swoją drogą Dante93 to co takiego osiągnął Rossi? Wygrał puchar Ligi z Manchesterem i został wybrany najlepszym zawodnikiem igrzysk w Pekinie. Gra w lidze hiszpańskiej, która wcale nie stawia dużo wyższych wymagań napastnikom niż brazylijska. No i na pewno stawia mniejsze fizycznie, bo system gry w Brazylii, czasem co 2 dni, jest wręcz destrukcyjny.

I też lubię Rossiego, ale akurat ten argument jest trafiony Panu Bogu w okno. Też na pewno nie wystarczający, żeby obrażać wszystkich, którzy się z Tobą nie zgadzają co do młodego Brazylijczyka.
Ostatnio zmieniony 20 grudnia 2011, 18:39 przez SKAr7, łącznie zmieniany 1 raz.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 18:23

Arcadio Morello pisze:Dołożyć i kupić Guiseppe Rossiego, a nie żadnego Damiao... :naughty:.
Statystyki Damiao biją te Rossiego na łeb, na szyję. Nie strzela bramek tylko ogórom, poza tym ta fantastyczna akcja w spotkaniu z Argentyną... Miodziuchno.

Byłbym kontent z tej transakcji, oby Marotcie się udało (w dodatku za takie pieniądze). :pray:


Remus

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 września 2011
Posty: 52
Rejestracja: 10 września 2011

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:00

Niby filmiki na youtubie nie są wykładnikiem możliwości danego zawodnika, bo wiadomo iż można zrobić różne kompilacje, to po obejrzeniu kilku takich filmików z Damiao, zauważyłem, że co prawda zawodnik ten potrafi strzelić gola zarówno głową jak i lewą oraz prawą nogą, to jednak jakoś bardzo mnie nie zachwycił. Widać, że często stosuje jeden trik polegający na przerzuceniu piłki nad obrońcą ( nie powiem efektowny), natomiast jego strzały nie są do końca precyzyjne i mocne. Często przy strzale prowadzącym do zdobycia bramki, piłka odbija się od bramkarza bądź od obrońcy. Ja bym wolał snajpera, który w zdecydowanej większości sytuacji bramkowych pewnie umieszcza piłkę w siatce. Zawsze to lepsze od wykorzystywania jednej na 5 sytuacji, co pokazują ostatnio nasi napastnicy, jednak ja nie widzę Damiao w Serie A. Szczególnie za taką kwotę. Wolałbym zawodników już ogranych w Europie jak Tevez, Hazard czy Rossi.


Spykee

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2009
Posty: 119
Rejestracja: 20 lutego 2009

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:04

Taa... a Hazard to typowy stiker :doh: Jak dla mnie 30 mln to za dużo, ale kwota nie WIELE przekraczająca 20 milionów byłaby dobra, jak dla mnie. Wydaje mi się, że skorzystalibyśmy na tej transakcji, bo o atrybuty fizyczne raczej nie musimy się martwić, co we Włoszech ma niemałe znaczenie dla grającego na szpicy.


liqu!d

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 214
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:04

Na pewno przemawiają za nim warunki fizyczne, to nie jest chudzielec typu Neymar, który zostałby prawdopodobnie połamany po pierwszym meczu w Serie A.
Rossi to nie najlepszy pomysł, bo nie możemy czekać aż wróci do siebie. Już mamy jednego takiego po cięzkiej kontuzji i wciąż nie może powrócić do dawnej dyspozycji.


Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:09

Co to jest liga brazylijska? Mecz Barcelony z Santosem pokazał gdzie jest jej miejsce... 25 mln euro to jest bardzo duża kwota, a jak się Damiao nie sprawdzi w Juve i tyle pieniędzy pójdzie w błoto? Już wolę Rossiego po kontuzji, który zna realia Seria A. Gra w Primera Division wcale nie słabym klubie tylko Villareal. Jestem na nie dla transferu. Wyszedł mu mecz z Argentyną i już wielka gwiazda :rotfl:. Taki Pele, który strzelił ponad 1000 goli w lidze brazylijskiej to w Europie by zginął... Najlepsza piłka jest w Europie. Taka prawda.


Obrazek
SKAr7

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 maja 2009
Posty: 1876
Rejestracja: 26 maja 2009

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:31

Arcadio Morello pisze:Co to jest liga brazylijska? Mecz Barcelony z Santosem pokazał gdzie jest jej miejsce... 25 mln euro to jest bardzo duża kwota, a jak się Damiao nie sprawdzi w Juve i tyle pieniędzy pójdzie w błoto? Już wolę Rossiego po kontuzji, który zna realia Seria A. Gra w Primera Division wcale nie słabym klubie tylko Villareal. Jestem na nie dla transferu. Wyszedł mu mecz z Argentyną i już wielka gwiazda :rotfl:. Taki Pele, który strzelił ponad 1000 goli w lidze brazylijskiej to w Europie by zginął... Najlepsza piłka jest w Europie. Taka prawda.
Faaaajnie jest wyciągać wnioski o całej lidze na podstawie jednego meczu, nie?:) Jeszcze meczu ze średniakiem z tej ligi?:)
O mam pomysł! Przecież PL też jest okropnie słaba! ManUtd odpadł z Basel, Fulham z Wisłą, Tottenham też nie przeszedł...
PD? Tylko Barca i Real, reszta to popychadła. Italia? Kryzys piłki. Niemcy? Przereklamowana Borussia i okropny Bayern.

Prawda jest taka, że liga brazylijska jest mniej taktyczna niż Europa. A wychodzenie z zawodnikami niezdyscyplinowanymi taktycznie, w dodatku w średniej formie(10 miejsce w lidze z tego, co pamiętam) na Barcelonę mija się z celem.
Ale to nie znaczy, że wydanie 25mln na zawodnika ofensywnego z tego kraju mija się z celem.

No i Pele... nie lubię jego i Maradony za pychę, ale w jego czasach piłka w lidze brazylijskiej NICZYM się nie różniła od europejskiej- takie samo połączenie fizyczności i techniki. Zresztą swoje umiejętności udowadniał na wszystkich MŚ na których grał z, dodajmy, europejskimi zawodnikami


Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:51

Nic jednak nie zmienia faktu, że 30 mln za Damiao to śmiech na sali :wink:


Qrczak

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 marca 2010
Posty: 844
Rejestracja: 26 marca 2010

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:54

Dante93 pisze:Nic jednak nie zmienia faktu, że 30 mln za Damiao to śmiech na sali :wink:
Mowa jest o 25mln .
W sumie z 20mln ok , ale nie sądze ,że marotta lekko wyda 25 mln na Damianio ;No chyba ,że bardzo chce go Conte .


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:54

Za te 25 baniek o których dzisiaj była mowa w newsach jestem na TAK. Gostek nie dość że ma dobre warunki fizyczne to jest jeszcze świetny technicznie (czego więcej chcieć). Ma 22 lata... Po prostu wszystko przemawia na jego korzyść... Brać i nie zastanawiać się nad Rossim któremu nie wiadomo nawet ile zajmie powrót do normalnej dyspozycji.

Damiao za 25 baniek to na prawdę świetna dobra opcja...


ObrazekObrazekObrazek
Arcadio Morello

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lutego 2010
Posty: 557
Rejestracja: 12 lutego 2010

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 19:56

SKAr7 pisze:
Arcadio Morello pisze:Co to jest liga brazylijska? Mecz Barcelony z Santosem pokazał gdzie jest jej miejsce... 25 mln euro to jest bardzo duża kwota, a jak się Damiao nie sprawdzi w Juve i tyle pieniędzy pójdzie w błoto? Już wolę Rossiego po kontuzji, który zna realia Seria A. Gra w Primera Division wcale nie słabym klubie tylko Villareal. Jestem na nie dla transferu. Wyszedł mu mecz z Argentyną i już wielka gwiazda :rotfl:. Taki Pele, który strzelił ponad 1000 goli w lidze brazylijskiej to w Europie by zginął... Najlepsza piłka jest w Europie. Taka prawda.
Faaaajnie jest wyciągać wnioski o całej lidze na podstawie jednego meczu, nie?:) Jeszcze meczu ze średniakiem z tej ligi?:)
O mam pomysł! Przecież PL też jest okropnie słaba! ManUtd odpadł z Basel, Fulham z Wisłą, Tottenham też nie przeszedł...
PD? Tylko Barca i Real, reszta to popychadła. Italia? Kryzys piłki. Niemcy? Przereklamowana Borussia i okropny Bayern.


Prawda jest taka, że liga brazylijska jest mniej taktyczna niż Europa. A wychodzenie z zawodnikami niezdyscyplinowanymi taktycznie, w dodatku w średniej formie(10 miejsce w lidze z tego, co pamiętam) na Barcelonę mija się z celem.
Ale to nie znaczy, że wydanie 25mln na zawodnika ofensywnego z tego kraju mija się z celem.

No i Pele... nie lubię jego i Maradony za pychę, ale w jego czasach piłka w lidze brazylijskiej NICZYM się nie różniła od europejskiej- takie samo połączenie fizyczności i techniki. Zresztą swoje umiejętności udowadniał na wszystkich MŚ na których grał z, dodajmy, europejskimi zawodnikami
Oglądałem kilka meczy ligi brazylijskiej i szczerze mecze były nudne. Tak jak bym oglądał Ekstraklasę na trochę wyższym poziomie, a mecz Barcelony z Santosem był tylko potwierdzeniem poziomu ligi brazylijskiej.
Nie wiem dlaczego Ty mi wyjeżdżasz w Premier League?
Man Utd przechodzi obecnie kryzys, Real też przechodził kryzys w ostatnich latach (ciągle 1/8 finału LM). Premier League to bardzo silna liga (Aguero teraz wymiata w Man City. Nie dziwię się, że tyle klubów się o niego biło w tym Juve. Szkoda, że się nie udało).
Borussia Dortmund i Bayern to całkowicie inne zespoły niż te na przełomie końca lat 90tych początek XXI wieku, ale wciąż to silne ekipy. Borussii się nie udało. Młoda drużyna, brak doświadczenia. Bayern może coś ugra w tym sezonie w LM.


Obrazek
YaSq

Juventino
Juventino
Rejestracja: 02 listopada 2003
Posty: 240
Rejestracja: 02 listopada 2003

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 20:10

Arcadio Morello pisze:. Taki Pele, który strzelił ponad 1000 goli w lidze brazylijskiej to w Europie by zginął... Najlepsza piłka jest w Europie. Taka prawda.
Pele zginal by w Europie :rotfl: Sprawdz moze wyniki Santosu z lat wielkosci Pelego zanim takie cos napiszesz. To nic ze w meczu o puchar Interkontynetalny z Benfica strzelil 5 bramek. Jego Santos strzelal topowym zespola Fracji srednio po 6 bramek, mistrz Belgii dostal ich 10 a w meczach z Juve, Roma i Interem w 61 roku mial bilans 11-1. Pewnie wspaniali obroncy z Europy dawali mu strzelac bramki, zeby mu udowodnic jak bardzo slaby jest.


"Gwizdy z trybun? Jeszcze trochę i będą nam bić brawo" L. Del Neri
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 20:45

Arcadio Morello pisze:Co to jest liga brazylijska? Mecz Barcelony z Santosem pokazał gdzie jest jej miejsce... 25 mln euro to jest bardzo duża kwota, a jak się Damiao nie sprawdzi w Juve i tyle pieniędzy pójdzie w błoto?
Na pewno wolałbym Damiao za 25mln niż np Borriello za choćby 5mln.
Leandro jest bardzo skuteczny, przynajmniej na razie. Do tego posiada niezłą technikę. Przypomina mi trochę... sam nie wiem, może Dzeko. Łączy umiejętności typowego snajpera (Trezeguet) z szybkością. Jednak ryzyko jest spore


Obrazek
Spykee

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2009
Posty: 119
Rejestracja: 20 lutego 2009

Nieprzeczytany post 20 grudnia 2011, 22:19

Jeśli za 25 to owszem, z otwartymi rękami. Ta cena wydaje się być realna, bo jeśli Conte na prawdę go chcę to Marotta może na niego tyle wyłożyć, a klub Leandro na pewno dostałby zastrzyk DUŻEJ jak dla nich kasy, więc całkiem realne.


Zablokowany