Mercato (zima 2011/12)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Dante93

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 21 lutego 2011
Posty: 1478
Rejestracja: 21 lutego 2011

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 22:35

Arbuzini pisze:Atak w 433 (sorki panowie za rozpiskę ;]):
- Matri
- Pepe
- Vucinic
- Giaccherini
- "gwiazda" np. Rossi
- "uzupełnienie skrzydeł", np. Giovinco
- "alternatywa dla Matriego", np. L. de Jong lub ktoś pewniejszy jeśli bozia da
No i polać mu :ok: Obawiam sie tylko, że na tę alternatywe w następnym okienku może jeszcze nie starczyć pieniędzy. Dlatego odczekać rok i kupic kogoś kto realnie będzie zapewniał pewność wykończenia akcji i te xx bramek w sezonie :smile: W nastepnym sezonie coś czuje, że na srodku napadu jeszcze nadal widzieć będziemy pare Q&M.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 22:45

zahor
Aquilaniego nie wykupił ;).
Tak poważnie to mam podobne zdanie, co Ty. Najlepiej byłoby wypchnąć obu, to są tacy... normalni piłkarze. Taki Pepe, czy Giaccherini są od nich zauważalnie lepsi, a to przecież też żadne tuzy nie są. Mam nadzieję, że pożegnamy przynajmniej jednego. Z Estim problem mniejszy, bo sobie wróci do Ameryki i część. DC spokojnie przeboleje. Odszedłby pewnie za grosze (może 1,5-2 mln E, kontrakt do 2013), a jako zapchajdziura może siedzieć.
W tym roku nie wykupujemy wypożyczonych. Basta. Zarządziłem.
;)

Dante93
Pewnie zostanie Quag, co nic nie zmienia. Mam nadzieje, że Marotta wreszcie przeprowadzi dobre sprzedaże, bo jest kogo wypchnąć. Może nawet wystarczyłoby na gwiazdę do ataku i porządnego snajpera. Z drugiej strony jak będzie możliwość sięgnąć po kogoś obiecującego za ok. 10 mln E to chyba nie ma się co zastanawiać. Oczywiście w przypadku, kiedy nie będzie miało to wpływu na transfer innych kluczowych zawodników.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 23:12

Arbuzini pisze:zahor
Aquilaniego nie wykupił ;).
Rinaudo :prochno:

Co do sprzedaży PDC, to zwolennicy takowej nie mają się co napalać. Co, prawda już nie ma "ItalJuve na 100%!", ale ciągle piłkarze typu PDC, Marchisio czy Chiellini są traktowanie specjalnie (nie mylić z pierwszeństwem trenerskiej selekcji).

Taki Greco też średni, ale ciągle jest częścią projektu w Romie. Chyba fajnie, nie?


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 10:20

Arbuzini pisze:Przyklaskujesz niewykupieniu Borriello, uważasz że Quag już się wypalił. W takim razie kogo oprócz Matriego widzisz w roli wysuniętego napastnika?
Tylko i wyłącznie Rossi. Bierzemy Włochów to najlepszych ;).
Arbuzini pisze: Atak w 433 (sorki panowie za rozpiskę ;]):
- Matri
- Pepe
- Vucinic
- Giaccherini
- "gwiazda" np. Rossi
- "uzupełnienie skrzydeł", np. Giovinco
- "alternatywa dla Matriego", np. L. de Jong lub ktoś pewniejszy jeśli bozia da
Super tu mówisz konkretnie i do rzeczy. Takie zmiany kosmetyczne byłyby genialne. :bravo: :bravo:
Ode mnie masz owacje na stojąco ;)
Arbuzini pisze:Argumentu o Realu i City ciężko komentować na naszym tle. Ja bym chciał żeby Juventus tyle znaczył na świecie, co obecnie Real, który nie może pokonać Barcelony, ale ma nad nimi 7 punktów przewagi. Nawet City, które lideruje w najsilniejszej lidze świata, jest sporo przed nami.
Racja, ale zbrojenie City trwało trochę długo.. U nas Marotta ma 2gi sezon i widać ogromne postępy. Gwiazdy to nie wszystko, liczy się także dobry trener. Dla mnie Conte jest genialny.
Arbuzini pisze:Znowu w dyskusji pojawia się Barcelona. Co oni niby robią? Także kupują zawodników za kupę siana. Kupują mniej zawodników, bo mają ciągłość transferową od ho-ho. My - wbrew pozorom - dopiero od przybycia Marotty.
Zgadzam się. Ciągle podtrzymują ten skład. A media wciąż uparcie wmawiają, że Barca rzadko kiedy decyduje się na transfer innych piłkarzy.. Przykład Fabregasa którego ciągle maszczą swoim wychowankiem. Ludzie w wieku 15 lat może i był dobry technicznie, ale całą resztę przekazał i wpoił mu Wenger. To on go nauczył grać w piłkę.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 10:56

Wiem, że 35 mln za Jovetica to ogromna forsa, ale jak rzekomo Marotta tyle oferował za Pastore to może i zaoferuje za młodego Czarnogórca? Uważam, że Rossiego nie warto kupować. Przynajmniej teraz bo jest po paskudnej kontuzji i nie wiadomo co będzie sobą prezentował, a Jovetic gra świetnie. Występuje na środku ataku, ale może też grać na lewym w 4-3-3. Trzeba tego chłopaka sprowadzić. Do tego Kolarov na lewą obronę i podstawowy skład mamy świetny.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 12:10

Castiel pisze:Wiem, że 35 mln za Jovetica to ogromna forsa
Jeśli TO okaże się prawdą i taką ofertę Fiorentina dorzuciła, to niestety, ale 35mln za Jovetica będzie dopiero ceną wyjściową do negocjacji ze strony Juve


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 12:22

Castiel pisze:Wiem, że 35 mln za Jovetica to ogromna forsa, ale jak rzekomo Marotta tyle oferował za Pastore to może i zaoferuje za młodego Czarnogórca? Uważam, że Rossiego nie warto kupować. Przynajmniej teraz bo jest po paskudnej kontuzji i nie wiadomo co będzie sobą prezentował, a Jovetic gra świetnie. Występuje na środku ataku, ale może też grać na lewym w 4-3-3. Trzeba tego chłopaka sprowadzić. Do tego Kolarov na lewą obronę i podstawowy skład mamy świetny.
Jesli Jovetic kosztuje 35m to Giovinco 20m.

Roznica miedzy Nimi nie jest tak duza, zeby Seba byl dwa razy tanszy. Dzisiaj kebab napisal, ze jeden z angielskich klubow oferowal 50m za duet Jovetic - Behrami. Nie chce mi sie w to wierzyc. Prawdopodobnie juz rozpoczela sie gra na jak najpowazniejsze podniesicie ceny Jojo. Viola zdaje sobie sprawe, ze dluzej tego gracza nie utrzyma i bedzie chciala sztucznie podniesc cene przed letnim mercato. Nie ma sie co im dziwic. Zamparini tez mowil, ze Pastore nie odejdzie za mniej, niz 60m.

Ja sadze, ze mamy spora szanse na ten transfer, jestesmy w dobrym kontakcie z szefostwem Violi, sadze, ze Jojo bedzie Naszym pierwszym wyborem w czerwcu i jesli ktos faktycznie nie rzuci na stol gigantycznej oferty to z Fiorentina sie jakos dogadamy. Pamietam, ze bardzo im zalezalo na Quagliarelli - Fabio moze byc rowniez wlaczony w ten deal. Jesli zajmiemy miejsce premiowane awansem do LM to ten transfer jest bardzo realny.

Ostatnio sie pisalo tez o Affelayu, ale moim zdaniem jest calkiem mozliwe, ze Alexis Sanchez po sezonie bedzie do wyciagniecia z Barcelony. Chlopak tam zagral jak do tej pory jedynie okolo 800 minut w licze (9 pelnych spotkan), bardzo czesto ma kontuzje, teraz znow bedzie pauzowal. Jesli gra, to gra dobrze, ale pytanie brzmi czy bedzie dla Niego miejsce gdy wroci do gry Villa, a Barca po sezonie kupi jeszcze jednego napastnika (mowi sie RVP)? Zwlaszcza, ze ostatnio coraz wiecej minut na boisu zaczyna zbierac Tello, a nie wolno zapominac o Fabregasie, ktory rowniez wystepuje z przodu.

Mysle, ze Sanchez w Hiszpanii moze skonczyc sie tak samo jak skonczyl Ibrahimovic.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 12:36

jakku1 pisze:Jesli Jovetic kosztuje 35m to Giovinco 20m...
Myślę, że z Fiorentiną możemy ubić interes. Na pewno trzeba by im zaoferować jakichś zawodników, a jestem pewny, że nasi piłkarze będący na wylocie mogą się przydać Violi. Oni chcieli Quaga to może będą chcieli jeszcze kogoś innego kto będzie dla nas zbędny. Jeśli się nie uda...to trudno, wykupimy pewnie Sebe i narzekać jakoś specjalnie nie będzie można. Co do Sancheza to popełnił wielką głupotę odchodząc do Barcy, gdzie mimo, że jest świetnym zawodnikiem i tak będzie piłkarzem tego 2 albo nawet 3 planu. Mógł zostać w serie a bo wątpię by stał się dla klubu zawodnikiem ważniejszym niż Messi, Iniesta czy Xavi.
Ostatnio zmieniony 07 lutego 2012, 12:37 przez Castiel, łącznie zmieniany 1 raz.


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 12:37

jakku1 pisze: Ostatnio sie pisalo tez o Affelayu, ale moim zdaniem jest calkiem mozliwe, ze Alexis Sanchez po sezonie bedzie do wyciagniecia z Barcelony. Chlopak tam zagral jak do tej pory jedynie okolo 800 minut w licze (9 pelnych spotkan), bardzo czesto ma kontuzje, teraz znow bedzie pauzowal. Jesli gra, to gra dobrze, ale pytanie brzmi czy bedzie dla Niego miejsce gdy wroci do gry Villa, a Barca po sezonie kupi jeszcze jednego napastnika (mowi sie RVP)? Zwlaszcza, ze ostatnio coraz wiecej minut na boisu zaczyna zbierac Tello, a nie wolno zapominac o Fabregasie, ktory rowniez wystepuje z przodu.
Mysle, ze Sanchez w Hiszpanii moze skonczyc sie tak samo jak skonczyl Ibrahimovic.
Ładny "chilijski" duecik by powstał - Sanchez i Vidal. No nie powiem, na papierze wyglądałoby to zabójczo.
Barca pewno zażyczy sobie spor mln € za niego. W końcu dołączył do nich latem za 35mln€? Nie wiem dokładnie, poprawcie mnie jak się nie zgadza.
Sporo prawdy w tym co piszesz.. Możliwe, że skończy tak jak Ibra. Ale nie zapominajmy, że miał poważna kontuzję kolana, która go wykluczyła na sporą część sezonu.
Osobiście wolałbym jednak Giovinco. Fajnie się nam rozwinął, najlepszy po Rossim napastnik Italli.


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 12:40

jakku1 pisze:ale moim zdaniem jest calkiem mozliwe, ze Alexis Sanchez po sezonie bedzie do wyciagniecia z Barcelony. Chlopak tam zagral jak do tej pory jedynie okolo 800 minut w licze (9 pelnych spotkan), bardzo czesto ma kontuzje, teraz znow bedzie pauzowal. Jesli gra, to gra dobrze, ale pytanie brzmi czy bedzie dla Niego miejsce gdy wroci do gry Villa, a Barca po sezonie kupi jeszcze jednego napastnika (mowi sie RVP)? Zwlaszcza, ze ostatnio coraz wiecej minut na boisu zaczyna zbierac Tello, a nie wolno zapominac o Fabregasie, ktory rowniez wystepuje z przodu.

Mysle, ze Sanchez w Hiszpanii moze skonczyc sie tak samo jak skonczyl Ibrahimovic.
Mi się wydaje, że nie będzie do wyciągnięcia. Villa strasznie cieniował ostatnimi czasy, Alexis jak wspomniałeś grał naprawdę dobrze kiedy już grał, a te 800minut to raczej efekt urazów, o których też wspomniałeś. Osobiście bardzo liczyłem po kilku trudnych meczach na początku, że będzie do wyciągnięcia bo to wymarzony skrzydłowy dla Juve już sprawdzony i ograny w Serie A, ale mało myślę ,że to naprawdę mało prawdopodobny scenariusz. Druga sprawa to te kontuzje ciekawe, czy już zawsze będą go tak męczyć, w Udine grał po 31-32 mecze w sezonie tutaj zanosi się

Jedyne co wydaje mi się w miarę logiczne, to w przypadku kupowania Van Persiego. Mogliby sprzedać Alexisa uciekając od tych dodatkowych 10mln klauzul, za wyniki osiągane z drużyną.

Nie wątpliwie transfer marzenie, ale raczej mało realny.


Dawniej Virus[Mauro].
Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 12:41

matbar21 pisze: Ładny "chilijski" duecik by powstał - Sanchez i Vidal. No nie powiem, na papierze wyglądałoby to zabójczo.
Barca pewno zażyczy sobie spor mln € za niego. W końcu dołączył do nich latem za 35mln€?
On tam poszedł za jakieś 26-28 mln, ale ustalono jakieś bonusy także pewnie to przekroczy 30 mln. Sanchez by się nam przydał. Skoro Milos już raczej nie ma szans nawet na ławkę to można by się postarać o Islę, o którym wspominam przy każdej okazji :-D
Podoba mi się ten zawodnik. W meczu z nami wiele nie pokazał, ale w przekroju całego sezonu prezentuje się bardzo dobrze.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 13:39

jakku1 pisze: Ostatnio sie pisalo tez o Affelayu, ale moim zdaniem jest calkiem mozliwe, ze Alexis Sanchez po sezonie bedzie do wyciagniecia z Barcelony.
A ja myślę że nie będzie. Po pierwsze, kiedy Barcelona go kupowała, to ani on sam, ani klub chyba nie nastawiał się na to, że będzie pewniakiem do miejsca w składzie jak Messi, a raczej zawodnikiem do rotacji. I z tej właśnie roli Sanchez wywiązuje się całkiem dobrze. W tym sezonie strzelił już siedem goli w lidze, w której grywa częściej niż np. Pedro, który w 13 meczach zaliczył 568 minut i strzelił całą jedną bramkę. Zaryzykuję stwierdzenie, że w obecnej chwili jeżeli Fabregasa liczyć jako pomocnika, to Sanchez jest drugim (po Messim rzecz jasna) najważniejszym napastnikiem zespołu z Katalonii. Jego wyższej pozycji w hierarchii klubowej niż kontuzjowany obecnie Afellay nie trzeba chyba dowodzić, natomiast Cuenca czy Tello to obiecujące młodziaki, ale nie na pierwszy skład w meczach z chociażby Realem.
Można się oczywiście zastanawiać co będzie latem, kiedy dojdą jakieś transfery, kiedy wróci po kontuzji Villa itp. ale również nie spodziewałbym się, że go odpalą. Myślę że jeżeli sprowadzony zostanie RVP, to do odstrzału będzie Villa - raz, że przekroczył już trzy dychy, co jak na Barcelonę robi z niego zawodnika leciwego. Dwa, że po tej kontuzji może się już nie pozbierać. Trzy, że w tej Barcelonie nigdy tak naprawdę nie spełnił do końca oczekiwał i nie czarował tak, jak w Valencii. Być może dokupiony zostanie ktoś jeszcze, ale i tak Sanchez powinien być w najgorszym wypadku pierwszym albo drugim do wejścia z ławki - bo jak już pisałem, od Afellaya jest lepszy bez dwóch zdań, Pedro też już chyba wygryzł a do tego jest młodszy od obu tych panów.
Porównywanie go do Zlatana uważam za zupełnie chybione. To jest zawodnik jednak wyraźnie młodszy, nie gniewający się na ławkę, z dużo mniejszym kontraktem, w dodatku bardziej pasujący do wizji gry Guardioli.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 13:59

Isla to świetny zawodnik. Osobiście nie pasuje mi na skrzydło do 433, ale jest na tyle uniwersalny, że w tej taktyce mógłby z powodzeniem grać, jako b2b.

Właśnie - uniwersalność. Conte udowodnił, że przy zmianie taktyki zespół się nie gubi (przypomnę - w tym sezonie stosowaliśmy aż cztery moduły!). Jest to nasz duży atut, element zaskoczenia. Isla wydaje się zawodnikiem idealnym do zespołu prowadzonego przez Antonio. Zwiększyłby konkurencyjność składu oraz dostarczył nowy wachlarz taktycznych rozwiązań.


pan Zambrotta

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 czerwca 2004
Posty: 7019
Rejestracja: 01 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 14:02

Arbuzini pisze:(przypomnę - w tym sezonie stosowaliśmy aż cztery moduły!)
jeśli mówisz o jakości wykonania - masz rację.
jeśli mówisz o ilości - nihil novi. Chociażby w sezonie 09/10 stosowaliśmy 4-5-1, 4-4-1-1 i 4-4-2. Del Neri też zmieniał system trzykrotnie, jeśli dobrze pamietam.


prezes3c pisze:
12 sierpnia 2020, 22:06
Sorek21 pisze:
12 sierpnia 2020, 21:45
Neymar mógł trzy gole wsadzić do przerwy.
A Juventus mógł 2 razy wygrać LM między 2015 a 2017
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 14:11

zahor pisze: Porównywanie go do Zlatana uważam za zupełnie chybione. To jest zawodnik jednak wyraźnie młodszy, nie gniewający się na ławkę, z dużo mniejszym kontraktem, w dodatku bardziej pasujący do wizji gry Guardioli.
Juz abstrahuje od Twojej opinii w sprawie Sancheza - kazdy moze miec swoje zdanie, ale... nigdzie nie porownywalem sytuacji Chilijczyka do sytuacji Szweda. Znow sie klania czytanie ze zrozumieniem w Twoim przypadku. Napisalem jedynie, ze Sanchez moze skonczyc tak jak Ibra - czyli wrocic do Wloch po sezonie w Barcelonie. Te dwa przypadki oprocz tego ciezko porownywac - zreszta, sam napisalem o powodach, przez ktore Barcelona moze nie robic jakichs wielkich klopotow przy probie wyciagniecia Alexisa (czeste kontuzje, duza konkurencja, przyjscie napastnika w lecie).

Mimo wszystko, nie wydaje mi sie, abysmy EWENTUALNIE zaproponowali Sanchezowi wspolprace - predzej stawialbym, ze skonczy w Interze albo Milanie. Jesli mialbym teraz wrozyc z fusow, to raczej wydaje mi sie, ze ten duet z ligi hiszpanskiej, czyli Rossi - Sanchez, bedzie bacznie obserwowany przed kluby mediolanskie. My sie raczej skupimy na kupnie jakiejs gwiazdy z Serie A.


Zablokowany