Mercato (zima 2011/12)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 13:29

Castiel pisze:
Jacky pisze:Apropo off topu i bogatych mocarzy rzadzacych swiatem: niejaki John Elkann nalezy do tzw. Grupy Bilderberg, ktora to generalnie trzepie wszystkim. Mam ochote w niego rzucic kamieniem.
Rozumiem, że Ty na miejscu Johna rzucałbyś Juve po kilkadziesiąt mln co sezon z dobroci serca? Nie piszcie takich rzeczy. Juventus pod względem finansowym to pchła w porównaniu do EXOR ... co go to obchodzi? Będąc na takim stanowisku ma tyle roboty, że o Juve nie pomyśli, a co dopiero miałby rzucać forsą. Juve jest chyba jednym z niewielu klubów, które pod względem finansowym może czuć się bezpiecznie.
PawSt pisze:
Castiel pisze:
Jacky pisze:Apropo off topu i bogatych mocarzy rzadzacych swiatem: niejaki John Elkann nalezy do tzw. Grupy Bilderberg, ktora to generalnie trzepie wszystkim. Mam ochote w niego rzucic kamieniem.
Juve jest chyba jednym z niewielu klubów, które pod względem finansowym może czuć się bezpiecznie.
Dokładnie tak, mam nadzieję Juve będzie dalej należeć do Exora i żadne Araby nas nie kupią, ciężko znaleźć tak stabilnie finansowo właściciela, a wszystkim dzieciom którym marzą się petro dolary zapraszam do kibicowania innym zespołom(jak najdalej od Juve).
Muj borze... Widze, ze macie blade pojecie o tym, co sie dzieje dookola Was. Poczytajcie najpierw co to jest ta Grupa Bilderberg, co to jest NWO, kto to sa rody Rockefeller Rothschild itd. itd. Jesli jeszcze nie jarzycie, to podpowiem, ze napisalem tam APROPO OFFTOP, czyli nie zwiazane z tematem. A jesli ktoremus bedzie sie chcialo, to moze poczytac:
http://www.prisonplanet.pl/
http://dydymus.salon24.pl/290956,indect ... ilotazowym
http://dukes.pl/?p=791
Co do PILKARSKIEGO TOPICU, to petro-dolary poplyna ponoc do Palermo.
Nedved4life pisze:jak na swoje 16 lat
Masz jakies ciekawe kolezanki? :smile: Jak cos, to PW :dance:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
PawSt

Juventino
Juventino
Rejestracja: 28 sierpnia 2010
Posty: 152
Rejestracja: 28 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 14:00

Oho chyba mamy wielbiciela teorii spiskowych :D

p.s mam nadzieje że przyjdzie Rossi


pelbel

Juventino
Juventino
Rejestracja: 29 kwietnia 2010
Posty: 80
Rejestracja: 29 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 14:07

PawSt pisze:Oho chyba mamy wielbiciela teorii spiskowych :D

p.s mam nadzieje że przyjdzie Rossi
Nawet jakby Ci w dupę wsadzili nadajnik, to dalej byś twierdził, że to teria spiskowa i nikt Cię nie śledzi. Obudź się, każdy twój ruch jest kontrolowany.

W temacie, to chętnie bym przygarnął Higuaina, który jest 100 razy bardziej kreatywny, niż Matri. Marzeniem, rzecz jasna Lewandowski. Ale bestia by była droga.


evilboy

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 kwietnia 2006
Posty: 1005
Rejestracja: 30 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 14:08

Nedved4life pisze:A co do forum i wylewania żali, to rozumiem, że pijesz do mnie? :-D Otóż ja też pracuję i jak na swoje 16 lat coś tam zarabiam co miesiąc przez co ani grosza od starszych nie biorę (wiadomo, oprócz utrzymywania), więc nie trafiłeś jeśli masz mnie leniwego buraka co tylko krytykować umie, a najlepiej anonimowo w sieci. :>
Nie mam nikogo konkretnego na myśli. Po prostu męczy mnie ta cała lewicowa gadka o "złych, bogatych kapitalistach wyzyskujących klasę robotniczą". Skądś te pieniądze mają - zapracowali, odziedziczyli, mają szczęście lub układy. Pewnie najlepiej, żeby podzielili swoje pieniądze wszystkim po równo, co? :roll: Zamiast mieć pretensje do bogatych, że są bogaci, sami zróbcie coś, żeby Wasze dzieci miały co dostać w spadku... Ale z takimi tematami lepiej przenieść się do tematu "Polityka". Poczytajcie posty Vimesa, może Was oświeci. :wink:

@Jacky:
Grupa Bilderberg jest za duża, żeby mogła prowadzić jakiekolwiek tajne rozmowy. Realną władzę sprawuje dużo mniejsza grupa dużo bardziej wpływowych osób...

Kończąc off-topic:
Ze wszystkich wyżej wymienianych opcji, Rossi wydaje się być najbardziej realny. Z Villarealem nic nie wygra, nikt inny też go raczej nie kupi. Dla Realu mógłby mieć wartość jedynie marketingową - wtedy moglibyśmy wyciągnąć Benzemę/Higuaina. Milan, którego ponoć fanem zawsze był Rossi, ma w ataku przesyt. Oby Marotta nie wpadł na szalony pomysł sprowadzenia Pato i oddania Rossiego do Milanu.


"Un cavaliere non lascia mai una signora."
Alex Del Piero
mixery

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2009
Posty: 295
Rejestracja: 23 stycznia 2009

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 14:47

Z zimowego Mercato jako chyba jeden z niewielu jestem zadowolony. Caceres prezentuje dobry poziom, a Padoin to solidne dopełnienie składu. Co prawda ja go kojarzę tylko z gry na lewej stronie, ale podobno na środku też daje radę. Zresztą Conte go trenował więc raczej powód dla którego go sprowadził jakiś jest. Do tego wypchnięcie bezużytecznych graczy. Ogólnie na plus.


elpueblo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2007
Posty: 140
Rejestracja: 14 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 17:15

po dzisiejszym meczu juz nie mam watpliwosci, prioryten to killer klasy swiatowej,
wzmocnienia na lato-kolarov,SP(np montolivo), rywal dla mirka bo mu sie nie chce grac(powrot giovinco), ktos na prawa strone( jovetic,rossi), do tego astorii i mysle ze kazdy tutaj bedzie zadowolony


rosomak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2010
Posty: 668
Rejestracja: 16 maja 2010

Nieprzeczytany post 05 lutego 2012, 18:58

Piszesz o killerze a wymieniasz graczy innych pozycji.

Podstawa to ktos pokroju Dzeko lub Gomeza.
Zlatan bylby swietny ale jego sie nie da juz wyciagnac.
Mirko jest nudny, nie chce mu sie grac i tu racja i szkoda ze jest tak malo bardzo dobrych graczy do wyciagniecia o bdb umiejetnosciach technicznych.

Marze o Van Persim.To jest gosc o ktorego powinnismy walczyc


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 01:25

Dzisiejszy mecz ze Sieną (zresztą nie tylko ten) pokazał dwie słabości naszego składu:
- brak kreatywności i techniki w linii ataku
- nie mamy konkurencyjnego składu

Del Piero jest leciwy, nie wolno opierać na nim gry. Vucinic (obecnie) bez formy i nonszalancki. Quag to nie ten typ zawodnika, zresztą długo już szuka formy. Elia raczej nie zrobi u nas kariery. Podejrzewam, że w innym miejscu także. Matri, Pepe, czy Giaccherini to zawodnicy solidni, idealni do rotowania składem. Nie można ich skreślać, bo są w stanie wiele dać drużynie. Właściwie przydałoby się niezłe sprzątanie w tej formacji. Sięgnięcie po Rossiego i Giovinco to chyba najlepsze rozwiązanie cena/jakość jakie mogą zafundować nam Marotta i Conte. Niestety na zakup snajpera się nie zapowiada. Nawet Remy, który przecież nie jest snajperem pierwszego formatu, to wydatek rzędu 20 mln E. Rossi zawsze dobrze spisywał się w roli łowcy bramek, Giovinco także poczynił wyraźne postępy. Mam nadzieję, że wzmocnienia w ataku nas nie zawiodą.

Nasz środek pomocy tworzą trzej zawodnicy. Kupowanie kogoś o zauważalnie mniejszych umiejętnościach totalnie mija się z celem. Środkowy pomocnik wysokiej próby pilnie poszukiwany. Najlepiej dwóch. Może będzie kasa za Melo i Pazienze - trzeba ją dobrze spożytkować. To takie Porto ma większą rywalizację na tych pozycjach niż my. Padoin niech będzie tym szóstym do gry na środku i alternatywą na lewą stronę w 352.

O dziwo coraz lepiej wygląda obrona, bo mamy tutaj parę niespodzianek. Rewelacyjny Barzagli, niezmordowany Lichtsteiner i coraz lepsza gra DC - to powinno cieszyć. Nie mniej przywitałbym jakiegoś dobrego stopera (koniecznie sprzedać Bonucciego - może wyjdziemy na 0) i lewego obrońcę.

Kolejne pracowite okienko? Liczę na to. Jeśli zakwalifikujemy się do LM to o Juventusie znowu będzie głośno. Na fali medialnych peanów pod naszym adresem jesteśmy w stanie sprowadzić zawodników, którzy wcześniej nie myśleli o grze w naszych barwach. Za rok, przy kolejnym awansie, takiego entuzjazmu już nie będzie.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 08:54

Zgadzam się z Arbuzinim, w większości. Konieczna jest rywalizacja w środku pola. Nie może być tak, że trójka zawodników jest 'skazana' na grę w pierwszym składzie. Tutaj konieczny jest czwarty pomocnik zbliżony umiejętnościami do podstawowych zawodników. Trudność polega na tym, iż najlepiej byłoby kupić kogoś, kto również w razie konieczności mógłby zająć miejsce Pirlo.
Jeśli chodzi o ofensywę, to chyba już wiele razy wszystko zostało powiedziane. Od siebie dodam, iż osobiście nie liczę na Giovinco, w tym sensie, że nie traktuję go jako wzmocnienia pierwszej '11'. Mógłby być jedynie fajnym dodatkiem.
Zobaczymy, gdzie i jak będzie grał Caceres. Mimo wszystko chyba i tak konieczny jest lewy obrońca. Na Kuczera bym nie liczył. On jest dobry na ekipy, których zadaniem jest wywiezienie remisu i przez to może skupić się wyłącznie na atakowaniu. W przeciwnym wypadku jak zwykle będzie niemiłosiernie ogrywany przez przeciwnika. Marzenie - Kolarov, wiadomo


Obrazek
JuveFilip_8_

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2005
Posty: 531
Rejestracja: 01 marca 2005

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 09:43

rosomak pisze: Marze o Van Persim. To jest gosc o ktorego powinnismy walczyc
To na dzien dzisiejszy najlepszy napastnik Świata. Próżno w Juve szukać szansy w walce z $zejkami, którzy to coraz śmielej wkraczają do Europy (czyt. Palermo).
Chociaż oczywiście mi też się marzy :)


Obrazek
Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 10:40

pumex

Giovinco nie jest torpedą, ale 9 goli i 8 asyst samo się nie robi. Tak wiem, że niektóre z nich to wywalczone karne, bez tego - 5. Też nieźle. Na jego korzyść przemawia przede wszystkim stosunek ceny do jakości. Żelaznym kandydatem do pierwszej 11 nie jest, ale jest w stanie spokojnie konkurować z Vuciniciem. To dobra sytuacja dla drużyny.
Jak nie Sebastian, to warto zainteresować się Dzagoevem - w lecie będzie do wzięcia za relatywnie małe pieniądze. Tylko on trochę cierpi na syndrom jednej nogi Krasicia.
Biorąc pod uwagę skłonność naszego duetu Marotta&Conte do wynalazków tych dwóch zawodników witałbym z pocałowaniem ręki.

JuveFilip_8_ i rosomak

Van Persie :). Kot napastnik. To byłby nasz Ibra albo i lepiej. Niestety szklanka i poza naszym jakimkolwiek zasięgiem.

Za to jest taki pan - de Jong. Obunożny (praktycznie równa liczba goli strzelona prawą i lewą nogą), dobrze gra głową, a i technikę posiada niezgorszą. Tylko wiadomo, jak to jest z zawodnikami z Holandii - bardzo różnie. Nie mniej warto się nim zainteresować - niewielu jest tak ciekawych napastników w naszym zasięgu finansowym.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 11:11

RVP szklanka? Ostania kontuzja prawie rok temu. Szklany to on był w 2008r.


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 11:17

Arbuzini,
Masz rację, konkurencja dla Mirasa się przyda. Natomiast z tym stosunkiem cena/jakość nie wiadomo. Ile kosztowałoby sprowadzenie z powrotem Seby? Jeśli około 10mln lub więcej, to ten stosunek nie były wcale taki rewelacyjny.
Podsumowując: Giovinco jako dodatek w celu zaostrzenia rywalizacji w ataku - jak najbardziej.
Giovinco jako crack - zapowiadany kozak do ataku - zdecydowanie nie. (A kto wie, czy Marotta po fiasku negocjacji z innymi nie będzie nam wciskał, że Giovinco gorszy nie jest (sytuacja podobna do transferu Vucinica) )
Arbuzini pisze:Za to jest taki pan - de Jong
Podobnie, jak z Giovinco. Potrzebujemy prawdziwej petardy do ataku, pewniaka z widocznym gołym okiem potencjałem na wymiatacza.
Jovetic! Lavezzi! Ewentualnie Rossi, choć tu mam pewne obawy.


Obrazek
koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 11:54

Tak jak wcześniej przedmówcy wspominali potrzebujemy konkurencyjności, jakości i kreatywności zarówno w ataku jak i w pomocy.

Odnośnie ataku kandydatów wymieniono sporo. Giovinco, Rossi, Lavezzi, Jovetic, każdy byłby wzmocnieniem. Lavezzi moim zdaniem jest niemal poza naszym zasięgiem, ale reszta jak najbardziej do wyciągnięcia.

Bardziej chciałem skupić się na pomocy. Jak wcześniej wspominał Arbuzini potrzebujemy 2 zawodników do tej formacji. Kogoś za Pirlo jak również za Marchisio i Vidala.

Za tych ostatnich widziałbym póki co dwie postacie w naszym zasięgu na letnie mercato. Mianowicie Nainggolana oraz Nigela de Jonga.

Jeśli chodzi o Pirlo to na jego zastępcę widziałbym Montolivo lub Yoann'a Gourcuff'a.
Zastanawia mnie szczególnie kariera francuza. Miał już przygodę w lidze włoskiej w Milanie. Pamiętam go raczej wyłącznie z dobrych występów dla Bordeaux. Nie wiem co się z nim teraz dzieje, że nie potrafi osiągnąć tamtego poziomu. Ponoć Ancelotti krytykował go za rzekome problemy z psychiką. Uważam, że zmiana otoczenia mogłaby dobrze na niego wpłynąć. Teraz głównie siedzi na ławce w Lyonie, którego prezes chce obniżyć wydatki. Myślę, że przy ewentualnej nieudanej próbie pozyskania Montolivo możnaby się zakręcić koło francuza. Lyon dał za niego 28 mln euro. Teraz jego cena drastycznie spadła. Transfermarkt.de wycenia go teraz na 16 mln euro. Myślę, że jeśli jego sytuacja w klubie się nie zmieni to można go będzie wyciągnąć po sezonie znacznie taniej. Transfer ryzykowny, ale nikt mi nie powie, że ten facet nie ma umiejętności. Wierzę, że mógłby wspiąć się znów na wysoki poziom.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 06 lutego 2012, 12:01

Gourcuff? Jeżeli nie chcemy Teveza, "bo rozwali atmosferę w zespole" to dla Francuza tym bardziej nie powinno mieć miejsca. W trakcie MŚ w 2010 roku gość biegał do trenera i kablował mu co na jego temat mówią członkowie zespołu, nikt go nie trawił, Ribery i Anelka celowo nie podawali mu piłek... Cyrk na kółkach. Dla mnie to jest właśnie klasyczny przykład rozwalacza atmosfery, a nie Argentyńczyk który raz na jakiś czas popłacze że tęskni za córką.


Zablokowany