Mercato (zima 2011/12)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 14:21

To ja zabiorę głos w sprawie Sancheza.

Alexis S. jeśli jest zdrowy to gra w pierwszym składzie Barcelony. Kibice tej drużyny polubili go, co ważniejsze, Guardiola chyba także. Sanchez mimo, że czasem denerwuje kibiców stratami piłek, lub ostatnio brakiem podejmowania dryblingów, to jednak zaskarbił sobie ich sympatię.

Oznacza to, że raczej Barcelona nie wystawi go na listę transferową, a to oznacza, że nie kupimy go taniej niż oni musieli zapłacić (~30 mln €). A i wjazd z taka oferta nie jest równoznaczny z kupieniem Sancheza, który z resztą prawdopodobnie sam nie zamieniłby Katalonii na Piemont. Dlaczego? Czytałem newsa, że Sanchezem interesowało się City i Real, które oferowały mu wyższe wynagrodzenie niż Blaugrana. A wybrał Barcę.

Sanchez nie jest realnym transferem. Dziękuję za uwagę:)


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 14:24

jakku1 pisze:My sie raczej skupimy na kupnie jakiejs gwiazdy z Serie A.
Jakiejś gwiazdy SerieA... hmm... pomyślmy... Zlatan, Pato, Boateng, Sneijder, Cavani, De Rossi - chyba największe gwiazdy grające we Włoszech, tyle tylko, że żadna z nich na pewno do nas nie trafi. Z realnych kandydatów - gwiazd zostaje Jovetic, ewentualnie Lavezzi (De Laurentis rulez). Dużego pola manewru nie mamy :wink:


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 14:48

jakku1 pisze: Mysle, ze Sanchez w Hiszpanii moze skonczyc sie tak samo jak skonczyl Ibrahimovic.
jakku1 pisze:
zahor pisze: Porównywanie go do Zlatana uważam za zupełnie chybione.
nigdzie nie porownywalem sytuacji Chilijczyka do sytuacji Szweda.
Napisałeś że może skończyć jak Zlatan, czyli uznałem że nie chodziło Ci o fakt że może zapuścić wąsy ani o fakt że może trafić do Milanu, tylko że w Hiszpanii może się okazać rozczarowaniem i zostać sprzedany za mniej niż pół ceny, bo nie będzie tam dla niego przyszłości. A dla Sancheza przyszłość w Hiszpanii, a nawet w samej Barcelonie jest, wcale nie gorsza niż ta, na którą mógł liczyć rok temu. Czy naprawdę brakuje Ci argumentów że musisz przywalać się takich rzeczy? Pan Zambrotta ostatnimi czasy stał się w porównaniu z Tobą miłym i sympatycznym partnerem do dyskusji w luźnej atmosferze.
pumex pisze:
jakku1 pisze:My sie raczej skupimy na kupnie jakiejs gwiazdy z Serie A.
Jakiejś gwiazdy SerieA... hmm... pomyślmy... Zlatan, Pato, Boateng, Sneijder, Cavani, De Rossi - chyba największe gwiazdy grające we Włoszech, tyle tylko, że żadna z nich na pewno do nas nie trafi. Z realnych kandydatów - gwiazd zostaje Jovetic, ewentualnie Lavezzi (De Laurentis rulez). Dużego pola manewru nie mamy :wink:
Jest jeszcze Giovinco :prochno: A tak na poważnie, to sam nie wiem co mam sądzić o klubach typu Palermo czy Napoli. Z jednej strony raczej tanio swoich gwiazd nie sprzedają, ale mimo wszystko - na pewno łatwiej coś z trzydziestoma bańkami wskórać tam, niż w Mediolanie. Aczkolwiek ja dalej sądzę że trzeba poszukać dobrej okazji w lidze, w której gwiazd jest dużo.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 15:04

pan Zambrotta pisze:
Arbuzini pisze:(przypomnę - w tym sezonie stosowaliśmy aż cztery moduły!)
jeśli mówisz o jakości wykonania - masz rację.
jeśli mówisz o ilości - nihil novi. Chociażby w sezonie 09/10 stosowaliśmy 4-5-1, 4-4-1-1 i 4-4-2. Del Neri też zmieniał system trzykrotnie, jeśli dobrze pamietam.
Na sezon 09/10 lepiej spuścić zasłonę milczenia. Masa systemów się przewinęła, a żaden nie pasował. Oprócz tego co podałeś było jeszcze 4312 Ferrary i chyba 352 Zaca. Fatalnie dobrany skład.

DN przy Conte wygląda, jak taktyczny beton. Coś tam kombinował, ale zawsze było to do siebie bardzo podobne.

Na dobrą sprawę Conte z czwórki naszych ostatnich trenerów jest w tym elemencie najbardziej twórczy. Ma też ku temu zdecydowanie lepsze warunki, czyt. - piłkarzy. Skoro to lubi (jarał się przecież tym swoim 352 w prasie ;) ), potrafi jasno przekazać zawodnikom o co mu chodzi to warto mu zaufać i dać takich zawodników, którzy pozwolą na kombinacje taktyczne.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 16:02

pumex pisze:
jakku1 pisze:My sie raczej skupimy na kupnie jakiejs gwiazdy z Serie A.
Jakiejś gwiazdy SerieA... hmm... pomyślmy... Zlatan, Pato, Boateng, Sneijder, Cavani, De Rossi - chyba największe gwiazdy grające we Włoszech, tyle tylko, że żadna z nich na pewno do nas nie trafi. Z realnych kandydatów - gwiazd zostaje Jovetic, ewentualnie Lavezzi (De Laurentis rulez). Dużego pola manewru nie mamy :wink:
Faktycznie, duzego pola manewru nie ma, masz racje ; ) Sadze jednak (i z mysla o tym pisalem ww opinie), ze ktos z dwojki Jovetic - Lavezzi bedzie Naszym piewszym wyborem (stawiam na Jojo). W razie niewypalu w ich przypadku zacznie sie dopiero kombinowanie z Rossim i innym.
zahor pisze: Napisałeś że może skończyć jak Zlatan, czyli uznałem że nie chodziło Ci o fakt że może zapuścić wąsy ani o fakt że może trafić do Milanu, tylko że w Hiszpanii może się okazać rozczarowaniem i zostać sprzedany za mniej niż pół ceny, bo nie będzie tam dla niego przyszłości. A dla Sancheza przyszłość w Hiszpanii, a nawet w samej Barcelonie jest, wcale nie gorsza niż ta, na którą mógł liczyć rok temu. Czy naprawdę brakuje Ci argumentów że musisz przywalać się takich rzeczy? Pan Zambrotta ostatnimi czasy stał się w porównaniu z Tobą miłym i sympatycznym partnerem do dyskusji w luźnej atmosferze.
Ale jakich argumentow? Po prostu masz inne zdanie na ten temat i ja je szanuje. Wyrazilem swoja opinie, uzasadnilem ja, wydaje mi sie, ze nie ma sensu sie powtarzac. Nie bede sie przeciez z Toba klocil czy 550 minut Pedro czy Tello to malo czy duzo alb czy Villa po sezonie odejdzie, czy nie. Na moje oko jak tak dalej pojdzie i Sanchez dalej bedzie wiecej czasu spedzal w szpitalu, a nie na boisku, to Barcelona po sezonie kupi jeszcze jednego napastnika (nie wiadomo w jakiej formie bedzie Villa po powrocie) a Sanchez moze zostac wypozyczony/sprzedany, jesli pojawi sie fajna oferta np. z Wloch. Wszystko zalezy - jednak ja wyobrazam sobie taki scenariusz i przy spelnieniu pewnych warunkow on jest nawet prawdopodobny.

Poza tym jeszcze jedno zdanie na temat samego Chilijczyka - nie sadze, zeby Sanchez mial byc tym pierwszym rezerwowym. Nawet Barcelona nie kupuje rezerwowych za trzydziesci baniek. Alexis byl szykowany na prawa strone ataku, do pierwszej jedenastki, zamiast Pedro.

Pewnie, ze sie czepam, bo Ty sobie za kazdym dopowiadasz sobie jakies niestworzone historie, zamiast czytac to, co faktycznie napisalem. Ostatnio mnie oskarzyles o szerzenie teorii spiskowych, pamietasz? :prochno:


rosomak

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 maja 2010
Posty: 668
Rejestracja: 16 maja 2010

Nieprzeczytany post 07 lutego 2012, 17:06

Z ligi wloskiej super pasowalby Hamsik do nas.
To bylo by cos.
na lewej pomocy.

Dzeko
Hamsik Pepe
Marchisio Vidal
Pirlo


Ehh to bylo by ustawienie


Zablokowany