Mercato (zima 2011/12)

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 17:12

mrozzi pisze:Uważam, że powinniśmy zaryzykować z ustawieniem go na lewej stronie.
Zaraz, ja w tym momencie widzę Caceresa tylko na lewej obronie, bo niby gdzie indziej? Chyba właśnie po to został sprowadzony, żeby grać a nie siedzieć:think: Rysiek jest nie do ruszenia na prawej, na środku Martin grał i najprawdopodobniej dalej gra mizerię, zostaje tylko lewa strona. Caceres bez problemu powinien zjeść na śniadanie Kuczera a Chiellini wróci do środka. Na chwilę obecną to dla mnie jedyne sensowne rozwiązanie.
jakku1 pisze:A jednak Caceres!
Czyli nic sie nie zmienia i dalej jestem najznakomitszym znawca mercato <ekspert> :smile:
To pochwal się jeszcze, co tam wypisują na temat środkowego pomocnika. Będzie ktoś nowy, czy nie?


Guarin nam przepada. Raz, że Caceres blokuje mu miejsce, dwa, że Inter ponoć właśnie opycha Mottę i jego miejsce ma zastąpić właśnie Kolumbijczyk.


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 17:16

pumex pisze:Caceresa tylko na lewej obronie, bo niby gdzie indziej?
Mnie osobiście zastanawiają takie eksperymenty Conte z 3-5-2, jak ten wczorajszy choćby...


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 17:25

Łukasz pisze:
pumex pisze:Caceresa tylko na lewej obronie, bo niby gdzie indziej?
Mnie osobiście zastanawiają takie eksperymenty Conte z 3-5-2, jak ten wczorajszy choćby...
Ja podchodzę ostrożnie do dziwacznych - według mnie - ustawień z 3 obrońcami. Oczywiście jeśli wyniki broniłby tą formację, nie miałbym nic przeciwko, ale powtarzam, nie jestem przekonany. Poza tym rozumiem, że Caceres miały grać właśnie jednego z trzech obrońców, tak? Eee.. widziałem już go na środku nie raz. Krótko: dziękuję :stop:


Obrazek
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 17:41

pumex pisze:
Łukasz pisze:
pumex pisze:Caceresa tylko na lewej obronie, bo niby gdzie indziej?
Mnie osobiście zastanawiają takie eksperymenty Conte z 3-5-2, jak ten wczorajszy choćby...
Ja podchodzę ostrożnie do dziwacznych - według mnie - ustawień z 3 obrońcami. Oczywiście jeśli wyniki broniłby tą formację, nie miałbym nic przeciwko, ale powtarzam, nie jestem przekonany. Poza tym rozumiem, że Caceres miały grać właśnie jednego z trzech obrońców, tak? Eee.. widziałem już go na środku nie raz. Krótko: dziękuję :stop:
Też podchodzę do tego z dystansem, mam bardzo mieszane uczucia, ale to Conte jest szefem i to jego wizja jest tu istotna...


Caceres przy takim ustawieniu mógłby grać półprawego. To nie jest do końca to samo, co stoper w systemie z czwórką obrońców, więc teoretycznie - wyglądałby nieźle (podobnie jak Kielon jako półlewy obrońca i DC jako lewy pomocnik w tym systemie...), ale to już sprawa Conte. Tak czy siak, taki uniwersalny grajek jak Urus, do tego chcący grać u nas (bo tak trzeba chyba interpretować doniesienia), to skarb.
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2012, 17:50 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 17:46

pumex pisze:
Łukasz pisze:
pumex pisze:Caceresa tylko na lewej obronie, bo niby gdzie indziej?
Mnie osobiście zastanawiają takie eksperymenty Conte z 3-5-2, jak ten wczorajszy choćby...
Ja podchodzę ostrożnie do dziwacznych - według mnie - ustawień z 3 obrońcami. Oczywiście jeśli wyniki broniłby tą formację, nie miałbym nic przeciwko, ale powtarzam, nie jestem przekonany. Poza tym rozumiem, że Caceres miały grać właśnie jednego z trzech obrońców, tak? Eee.. widziałem już go na środku nie raz. Krótko: dziękuję :stop:
Najbardziej cieszy mnie to, że przyjście Caceresa spycha znacznie niżej Bonucciego. Chiellini na stałe zagości w środku obrony, nie będzie już musiał biegać po lewej. A w ustawieniu z trzema obrońcami dla Bonuca również zabraknie miejsca, bo środek zabezpieczał będzie Barzagli.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:06

pumex pisze:Poza tym rozumiem, że Caceres miały grać właśnie jednego z trzech obrońców, tak?
Niby tak, ale chyba nie do końca. Mógłby grać vis a vis Lichtsteinera, czyli lewego pomocnika/wysuniętego obrońcę. A w obronie graliby typowi środkowi obrońcy, w Bonuccim na czele :D

Też nie jestem przekonany do 3-5-2. Niby wyniki na razie są dobre, gdy gramy tą formacją (najlepszy przykład to chyba remontada z Napoli?), ale z drugiej strony uważam, że w Lidze Mistrzów to raczej nie ma racji bytu. Chociaż takie 5-3-2 (bo tak to wygląda gdy trzeba bronić) na dobry zespół pokroju United, Barcy czy Realu byłoby nawet ciekawe. Nowoczesne catencio :D


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:09

stahoo pisze:
pumex pisze:Poza tym rozumiem, że Caceres miały grać właśnie jednego z trzech obrońców, tak?
Niby tak, ale chyba nie do końca. Mógłby grać vis a vis Lichtsteinera, czyli lewego pomocnika/wysuniętego obrońcę. A w obronie graliby typowi środkowi obrońcy, w Bonuccim na czele :D
Nie, Caceres trochę za mało oferuje w ofensywie, żeby grać na tej pozycji w tym ustawieniu. Tym bardziej, że jest prawonożny. To jest idealna pozycja dla De Ceglie.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
meda11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 grudnia 2007
Posty: 1280
Rejestracja: 24 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:13

To całe "3-5-2" z wysuniętym Lichtsteinerem, które Conte użył już w kilku spotkaniach to podobny ruch do Guardioli wystawiającego Alvesa jako wysuniętego obrońce, a za nim Abidala-Pique-Puyola. Nic nowego.


Obrazek
@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:14

alina pisze:Caceres, Borriello, Amauri out - ja jestem zadowolony (no, te sprzedaże jeszcze). Jak dojdzie Nainggolan to w ogóle będzie szał.
Niby tak. Jest OK, ale przydałoby się wypożyczyć Mottę (to może po sezonie ktoś go kupi) i spróbować sprzedać Krasica (puki są na niego chętni). O pozbyciu się Iaquinty i Grosso (z tym to już chyba nie ma takiej możliwości) nawet nie wspominam.
Tak czy siak jeśli przyjdzie Caceres to na prawdę nie będzie złe Mercato (zakupy). Oby się jeszcze tylko udało kogoś pozbyć :pray:
mrozzi pisze:http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=79645

Pojawiło się niespodziewane info odnośnie Cissokho. Jego agent informuje, że ma na piątek umówione spotkanie z władzami naszego klubu. :shock: Piłkarzowi zostało zaproponowane przedłużenie kontraktu o 2 lata (obecnie do 2014 roku), ale zawodnik je odrzucił, bo zamierza zmienić otoczenie. Agent przyznaje, że "jeśli piłkarz ma odejść z klubu w styczniu, zrobi to tylko dla Juve". Ostatnio ofertę w wysokości 7 mln wystosowało Newcastle, ale została ona przez Lyon odrzucona (klub wycenia obrońcę na 9 baniek). Zdaniem tego człowieka dysponujemy odpowiednim budżetem, by senegalskiego defensora pozyskać.

Według agenta mamy obecnie największe szanse na jego pozyskanie... Czyżby Marotta bawił się w Moggiego? Cissokho, Caceres... Nieźle by było.
Jak dla mnie bomba. Może udałoby się wtedy pogonić Bonucciego do Zenitu ;)
Ostatnio zmieniony 25 stycznia 2012, 18:16 przez @Maras@, łącznie zmieniany 1 raz.


ObrazekObrazekObrazek
mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:14

http://www.tuttojuve.com/?action=read&idnotizia=79645

Pojawiło się niespodziewane info odnośnie Cissokho. Jego agent informuje, że ma na piątek umówione spotkanie z władzami naszego klubu. :shock: Piłkarzowi zostało zaproponowane przedłużenie kontraktu o 2 lata (obecnie do 2014 roku), ale zawodnik je odrzucił, bo zamierza zmienić otoczenie. Agent przyznaje, że "jeśli piłkarz ma odejść z klubu w styczniu, zrobi to tylko dla Juve". Ostatnio ofertę w wysokości 7 mln wystosowało Newcastle, ale została ona przez Lyon odrzucona (klub wycenia obrońcę na 9 baniek). Zdaniem tego człowieka dysponujemy odpowiednim budżetem, by senegalskiego defensora pozyskać.

Według agenta mamy obecnie największe szanse na jego pozyskanie... Czyżby Marotta bawił się w Moggiego? Cissokho, Caceres... Nieźle by było.


rad

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 kwietnia 2010
Posty: 883
Rejestracja: 07 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:20

Między innymi Borussia D. również zarzuca "sieci" na tego piłkarza, niemniej jako lewy obrońca mógłby powalczyć o pierwszą jedenastkę (może mógłby grać na prawej?).


koki90

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 października 2004
Posty: 1045
Rejestracja: 15 października 2004

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:23

Nie wiem jak wyglądała sytuacja Caceresa w przeciągu ostatnich sezonów, ale ostatnio jak wchodził z ławki w meczu przeciwko Betisowi to zajął pozycję lewego obrońcy. W kadrze też tak występował, więc ustawianie go na tej pozycji nie jest pomysłem z kosmosu.


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:30

@Maras@ pisze:
alina pisze:Caceres, Borriello, Amauri out - ja jestem zadowolony (no, te sprzedaże jeszcze). Jak dojdzie Nainggolan to w ogóle będzie szał.
Niby tak. Jest OK, ale przydałoby się wypożyczyć Mottę (to może po sezonie ktoś go kupi) i spróbować sprzedać Krasica (puki są na niego chętni). O pozbyciu się Iaquinty i Grosso (z tym to już chyba nie ma takiej możliwości) nawet nie wspominam.
Tak czy siak jeśli przyjdzie Caceres to na prawdę nie będzie złe Mercato (zakupy). Oby się jeszcze tylko udało kogoś pozbyć :pray:
No przecież wyraźnie napisałem, że 'sprzedaże jeszcze'. Ba, wymieniłem je nawet w poprzednim poście.
mrozzi pisze:Pojawiło się niespodziewane info odnośnie Cissokho.
Show must go on. Plota raczej.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:32

stahoo pisze:remontada z Napoli
Remontady to robi Real, nie Juventus :D

Mi się to 3-5-2 podoba, zwłaszcza w obecnej sytuacji. Caceres może zastąpić Bonucciego w tej trójce, Lichy jest w takiej formie że może ogarniać praktycznie sam prawą stronę, Pepe już raczej kończy się paliwo więc może usiąść na ławie a Matri będzie miał więcej wsparcia grając bliżej cofniętego Vucinicia.

Ale to już wola Conte, jak chce grać.


mrozzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 września 2005
Posty: 9904
Rejestracja: 19 września 2005

Nieprzeczytany post 25 stycznia 2012, 18:34

alina pisze:
mrozzi pisze:Pojawiło się niespodziewane info odnośnie Cissokho.
Show must go on. Plota raczej.
Normalnie też bym to tak odbierał, ale słowa agenta? :think: Albo fake, albo rzeczywiście jest coś na rzeczy.


Zablokowany