Carlos Tevez

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
pablo1503

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 lipca 2010
Posty: 3440
Rejestracja: 10 lipca 2010

Nieprzeczytany post 07 października 2011, 23:50

Na juvepoland pojawił się news, że Giuseppe Marotta rozmawia z agentem Carlosa. [ http://www.juvepoland.com/news.php?id=20027 ] W grę wchodziłoby wyporzyczenie z opcją wykupu. Co o tym sądzicie? Ja jestem bardzo na tak, bo w czerwcu zostaniemy z dwoma napastnikami.(czyt. Matri, Vucinić)
Iaquinta i Amauri najprawdopodobniej już tej zimy będą reprezentowali inne kluby
Quagliarella, również wiele czynników wskazuje na to, że w styczniu, najpóźniej w czerwcu pożegnamy Fabio.
Del Piero w czerwcu zakończy karierę, a Toniemu kończy się kontrakt i mało prawdopodobne, aby go przedłużyli. Jeżeli chcemy, aby wrócił JUVENTUS, to musimy sprowadzać świetnych piłkarzy, którym bez wątpienia jest Tevez. Być może nie jest on teraz w swojej optymalnej formie, ale jak już ją ma, to jest to napastnik pokroju Rooney'a, czy Aguero.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 03:35

Mieliśmy już rozkminy pt. "Conte - geniusz czy idiota". Czas na "Marotta - geniusz czy idiota" w kontekście pierwszych plotek łączących Teveza z Juve.

Jeśli faktycznie jest coś na rzeczy, to (tak jak w przypadku naszego trenera) wszystko w rękach Beppe. W zimę, czy w lato, wypożyczenie, czy transfer definitywny, cena, pensja, długość kontraktu - przy próbie sprowadzenia tak kontrowersyjnego gracza, wszystkie te czynniki miałyby znaczenie, dla mojej decyzji.

Gdyby faktycznie udało się pozyskać Carlosa na półroczne wypożyczenie, a lwią część tygodniówki płaciłby mu MCszejk (tak jak choćby Adebayorowi) to Wszystkowidzący miałby u mnie naprawdę dużego +.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
liqu!d

Juventino
Juventino
Rejestracja: 11 lipca 2006
Posty: 214
Rejestracja: 11 lipca 2006

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 09:20

Wypożyczenie go na pół roku z opcją wykupu to dobry pomysł. Można by go sprawdzić i potem podjąć decyzję czy go wykupujemy czy nie.
Zobaczylibyśmy czy podniósłby jakość naszego zespołu. Poza tym Conte jest raczej trenerem twardym więc Tevez znowu mógłby marudzić, że nie gra itp. Wtedy możnaby go odesłać. W innym przypadku bierzemy go. To jest najemnik i miłością do Juve pałać nie będzie, ale też nie wszyscy muszą.
Pamiętajmy też, że Conte gdzieś tam z tyłu głowy ma pomysł ściągnięcia Giovinco po sezonie. Kolejny typ, który lubi pomarudzić gdy nie gra. Jeżeli przyjdą obaj to wszystko ok, mam tylko nadzieję, że nauczy ich twardego współzawodnictwa, bo póki co obaj przyzwyczajeni są do tego, że pierwsza jedenastka im się należy.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 11:18

Zgadzam się z tym co pisze kolega jackop (z tym co piszą pozostali w sumie też) - moja odpowiedź na pytanie "Czy chcesz Teveza w Juventusie" brzmi "zależy na jakich warunkach". Chociaż z drugiej strony to zawsze zarzucałem Marotcie, że w kwestii kontraktów indywidualnych ma węża w kieszeni, przez co nigdy nie sprowadzi wielkiego gracza do Turynu. Jeżeli zatem nasz dyrektor dopnie ten transfer, to na 99% na takich warunkach, które uznamy za korzystne. Bardziej obawiam się tego, że Man City może zaproponować nam naprawdę dogodne warunki (np. płacimy tylko pięć baniek na rok, czyli dwie i pół bańki w sumie - brutto wyniosłoby to nas jedną mottę, resztę dokładają oni), a Marotta i tak się nie zgodzi.
Co do faktu że to najemnik, to owszem, ale pytam się - gdzie my znajdziemy gościa na tym poziomie, który do Juve przyjdzie z miłości do klubu, a nie za kasą? Rooney? Aguero? Pato? Nie sądzę. Każdemu z nich trzeba po prostu solidnie zapłacić. Takie nastały czasy.


Antichrist

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 sierpnia 2010
Posty: 2146
Rejestracja: 19 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 11:26

Media podają, że o podpis Teveza stara się również Anzhi Makhachkala, więc zapewne tam Tevez trafi. Nie mamy go czym skusić, by dla nas grał, bo ewidentnie liczy się dla niego kasa, a więcej, niż szejkowie z City, czy w/w Rosjanie po prostu jemu nie zapłacimy. Po drugie, kupno Teveza to prawdziwa zagadka. Nie mamy kasy, by przykładowo po pół roku rozwiązywać z nim kontrakt, bo przykładowo znowu zatęskni za rodziną, albo nie wejdzie na boisko, bo strzeli focha. Klasa światowa na boisku, w główce siano, a lata mu lecą i wartość już raczej nie wzrośnie.


The time has come, it's quite clear, our Antichrist is almost here.
pitrek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 maja 2005
Posty: 406
Rejestracja: 11 maja 2005

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 11:55

dla mnie Carlito to wyśmienity zawodnik, jeden z najlepszych na świecie na swojej pozycji, ale tak jak mówicie koleś ma w głowie siano i jakieś swoje prywatne wojny i dziwne zachowanie, co jakiś czas tęskni mu się za rodziną, nie rozumiem dlaczego nie może jej sprowadzić do siebie zarabiając tyle kasy chyba stać go na to ? jeżeli przyjdzie do Juve oczywiście na w miarę normalnych warunkach finansowych to płakać nie będę wręcz przeciwnie, jeżeli pójdzie do Anży lub gdzieś indziej a prawdopodobnie tak się stanie też płakać nie będę.


" Vincere non è importante è l'unica cosa che conta " :juveflag:
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 12:01

zahor pisze:Zgadzam się z tym co pisze kolega jackop (z tym co piszą pozostali w sumie też) - moja odpowiedź na pytanie "Czy chcesz Teveza w Juventusie" brzmi "zależy na jakich warunkach". Chociaż z drugiej strony to zawsze zarzucałem Marotcie, że w kwestii kontraktów indywidualnych ma węża w kieszeni, przez co nigdy nie sprowadzi wielkiego gracza do Turynu. Jeżeli zatem nasz dyrektor dopnie ten transfer, to na 99% na takich warunkach, które uznamy za korzystne. Bardziej obawiam się tego, że Man City może zaproponować nam naprawdę dogodne warunki (np. płacimy tylko pięć baniek na rok, czyli dwie i pół bańki w sumie - brutto wyniosłoby to nas jedną mottę, resztę dokładają oni), a Marotta i tak się nie zgodzi.
Co do faktu że to najemnik, to owszem, ale pytam się - gdzie my znajdziemy gościa na tym poziomie, który do Juve przyjdzie z miłości do klubu, a nie za kasą? Rooney? Aguero? Pato? Nie sądzę. Każdemu z nich trzeba po prostu solidnie zapłacić. Takie nastały czasy.
Biorąc pod uwagę, że Amauri na 99% odejdzie, a może nawet Iaquinta i Quag to z pensji ich trzech można spokojnie opłacić Teveza. Choć za Tevezem nie przepadam, to uważam, że to ryzyko, którego grzechem byłoby nie podjąć.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 12:03

Antichrist pisze:Klasa światowa na boisku, w główce siano, a lata mu lecą i wartość już raczej nie wzrośnie.
Siano w główce to ma Balotelli. Tevez to prawdziwy boiskowy lider, wojownik i piłkarz najwyżej sportowej klasy. Jego problemy z pobytem w City wiążą się z jakąś depresją, której z pewnością nie pomaga fakt, że co pół roku przychodzi tam trzech nowych napastników. Jednak niezależnie od problemów osobistych w poprzednim sezonie strzelił 20 goli i nigdy nie odstawiał nogi.

Teraz sytuacja jest inna, bo ogarnął się Dzeko, przyszedł Aguero a Tevez bardzo chciał odejść latem. Mascherano też odmówił wyjścia na boisko w meczu Liverpoolu, bo chciał do Barcelony. Jego nikt nie nazywa fochującą panienką.

Według mnie Marotta powinien zrobić wszystko co w jego mocy i wykorzystać wszelkie dostępne środki finansowe, żeby sprowadzić Teveza do Juventusu. Jeśli się nie uda tak jak z Aguero, to trudno, wola piłkarza. Oczywiście, że może też się nie sprawdzić, zdrewnieje, popadnie w marazm. Ale wpadki transferowe typu Martinez czy Elia [na co się zanosi i nie, nie oceniam zawodnika na podstawie jednego meczu ale na podstawie tego że w Niemczech szału nie robił] również swoje kosztują i mimo wszystko lepiej utopić forsę w Tevezie, który daje znacznie większe szanse na sukces.
PS. Nie dziwię się że ma konflikt z trenerem. Mancini to idiota.


Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 12:13

Całkowicie nieobiektywnie: Lepszy Tevez w składzie niż Vucinić...
Obiektywnie: Mamy póki co na tej pozycji Mirko, Q i DP...
Ostatnio zmieniony 08 października 2011, 12:17 przez Łukasz, łącznie zmieniany 1 raz.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 12:14

Ouh_yeah pisze:Teraz sytuacja jest inna, bo ogarnął się Dzeko, przyszedł Aguero a Tevez bardzo chciał odejść latem. Mascherano też odmówił wyjścia na boisko w meczu Liverpoolu, bo chciał do Barcelony. Jego nikt nie nazywa fochującą panienką
Ronaldo (i nie tylko on) nazywa go panienką :D
A co do fochów to owszem - zachował się bardzo chamsko. Miał 2 albo 3 lata kontraktu i dlatego powinien to uszanować i nie strzelać fochów, szczególnie, że jakoś specjalnie źle to mu nie było. Z Tevezem jest podobnie - on robi taki mały sabotaż. Jak chciał odejść to powinien próbować na to namówić działaczy klubu w czasie okna transferowego a nie strzelać fochy w czasie meczu - to jest nieprofesjonalne.

Aczkolwiek, jak wyżej napisałem, jestem za. Nawet fochający Tevez będzie spoko. Zresztą Antek jakoś go ogarnie :)
Ouh_yeah pisze:Nie dziwię się że ma konflikt z trenerem. Mancini to idiota.
Też mi się tak wydaje. Dziwne, że go jeszcze szejki nie wymienili na lepszy model.


zebol

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 lipca 2005
Posty: 545
Rejestracja: 01 lipca 2005

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 12:58

Ja również jestem za bo jest to okazja podobna do tej z zeszłego sezonu z Cassano. Kiedy go nie pozyskaliśmy to przytrafiła się kontuzja Fabio Q i wtedy stukaliśmy się głowę.


Juve jesteś drużyną naszych serc na boisku jedenastu bohaterów wygraj niemożliwe i do przodu idz A my pójdziemy za tobą!!!
darex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2004
Posty: 89
Rejestracja: 24 czerwca 2004

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 13:47

Ja mam wrażenie że Tevez dużo rzeczy robi tylko dla kasy. Wynegocjować jak największą sumkę, a potem szybko chciałby zmienić klub i znowu zrobić jakiś hit transferowy. Niestety takich piłkarzy co grają po 10 lat w jednym klubie to ze świeczką szukać. Teraz zamiast herbu klubu liczy się tylko kasa, ale co zrobić, żyjemy w takich czasach gdzie jest prawdziwy wyścig szczurów i chęć szybkiego wzbogacenia się jak najmniejszym nakładem sił.


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 17:43

darex pisze:Ja mam wrażenie że Tevez dużo rzeczy robi tylko dla kasy. Wynegocjować jak największą sumkę, a potem szybko chciałby zmienić klub i znowu zrobić jakiś hit transferowy. Niestety takich piłkarzy co grają po 10 lat w jednym klubie to ze świeczką szukać. Teraz zamiast herbu klubu liczy się tylko kasa, ale co zrobić, żyjemy w takich czasach gdzie jest prawdziwy wyścig szczurów i chęć szybkiego wzbogacenia się jak najmniejszym nakładem sił.
Można nad tym ubolewać, ale kijem Wisły nie cofniesz - takie są reguły gry i trzeba się do nich dopasować. No chyba że wolimy graczy typu Krasić czy Marchisio, który podobno mają biało-czarne serce, ale w półfinale Ligi Mistrzów z nimi w składzie to ja Juventusu nie widzę.
Mietson pisze: Ronaldo (i nie tylko on) nazywa go panienką :D
A co do fochów to owszem - zachował się bardzo chamsko. Miał 2 albo 3 lata kontraktu i dlatego powinien to uszanować i nie strzelać fochów, szczególnie, że jakoś specjalnie źle to mu nie było.
Co nie zmienia faktu, że w Juventusie byśmy go powitali z otwartymi ramionami bo środek pola Pirlo-Mascherano byłby bez dwóch zdań najlepszy we Włoszech.
Mietson pisze:
Też mi się tak wydaje. Dziwne, że go jeszcze szejki nie wymienili na lepszy model.
Mnie też to zdumiewa, bo spodziewałem się że w Man City trenera będą zmieniać co trzy miesiące. Ale chyba Araby pojęły jak się buduje zespół i dają trenerowi trochę czasu. No i jak by nie patrzeć to jakieś wyniki to przynosi- awansowali do LM, teraz depczą po piętach lokalnemu rywalowi...


Bruce Badura

Juventino
Juventino
Rejestracja: 24 maja 2011
Posty: 740
Rejestracja: 24 maja 2011

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 22:08

Podstawowe pytanie: czy mamy pieniądze na transfer i kontrakt dla tego zawodnika?


ReggaeMan

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 czerwca 2011
Posty: 153
Rejestracja: 28 czerwca 2011

Nieprzeczytany post 08 października 2011, 22:17

Bruce Badura pisze:Podstawowe pytanie: czy mamy pieniądze na transfer i kontrakt dla tego zawodnika?
W grę w chodzi też wypożyczenie :-D

Małe szanse są na ten transfer, bardzo małe..Szczególnie zimą.


Być piłkarzem Juventusu to należeć do jednej z nielicznych prawdziwych legend sportu.

Michel Platini
Zablokowany