Reto Ziegler

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 18:17

Dobra skończcie już z tymi farmazonami, Ziegler będzie grał w Turcji a my zostajemy z De Ceglie i Grosso. Za rok (a może pół, czy nawet wcześniej) podsumujemy prace Conte, teraz jest na to za wcześnie. Widocznie widzi w Zieglerze kogoś kogo my nie możemy w nim ujrzeć.


FORZA JUVE!!!
szczypek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 marca 2007
Posty: 6203
Rejestracja: 18 marca 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 18:27

Obrazek

Ja nie ogarniam tego co się ostatnio dzieje w temacie Zieglera..


@D@$

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 kwietnia 2004
Posty: 2566
Rejestracja: 02 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 18:48

Lypsky pisze:Pisz dalej swoje genialne teorie.
No świetnie, tak zdecydował, że podpisuje właśnie kontrakt, czy tam idzie na wypożyczenie.
Lypsky pisze:Mógłby przekonać Conte, bądź powiedzieć "Ziegler zostaje jako rezerwowy/trzeci obrońca", ale nie, wszystko wskazuje na to, że naszemu dyrektorowi takie rozwiązanie jest na rękę.
Skąd wiesz, że nie próbował? Z reszta, napewno Ziegler byłby uchachany z opcji 3 z kolei do wejścia. Ale co ma Conte do Szwajcara to pozostaje dla mnie zagadką.
Jedyny co mi przychodzi do głowy to że Reto zaczął fikać, czyms podpadł, a Conte stosuje metodę twardej ręki i "jak ci się nie podoba to wylatujesz", ale to tylko przypuszczenie. Dla mnie zachowanie Antonio jest dziwne. Tak czy siak wątpie jednak, że Conte odsunąłby Reto od składu. Mógł zostac i powalczyć o miejsce, wybrał inną drogę.
Lypsky pisze:Jak już mówiłem, śmigaj wieszać plakat Marotty nad łóżkiem.
Jak już mówiłem, zapodaj mi cynk, jak będzie plakat w bravo sport.
mnowo pisze:Z Grosso najdziwniejsze jest to, że bardzo starali się go sprzedać, rozważali nawet opcję rozwiązania kontraktu za porozumieniem stron... a teraz powrócił do łask. Nie trybię pewnych rzeczy, bez kitu.
Fabio to jest zawodnik typu bumerang, już na wylocie a wraca, lepiej on niż zostać z samym De Ceglie lub jakimś Traore.
mnowo pisze:
deszczowy pisze:No coś Ty, mnowo! Nie cieszysz się, że nie jestesmy "drugą Sampa" z jakimiś odrzutami ze spadkowicza?
No ale Ziegler był z Sampy... przecież...
No właśnie.

@ewerthon - pytaj Conte, też tego nie chwytam.
Niemniej z niewolnika nie ma pracownika, więc jakbym się miał doczepić Marotty, to tylko o transfer Motty który był idiotyzmem.
Ostatnio zmieniony 02 września 2011, 21:00 przez @D@$, łącznie zmieniany 1 raz.


ewerthon

Juventino
Juventino
Rejestracja: 03 marca 2008
Posty: 4280
Rejestracja: 03 marca 2008

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 20:16

@D@$ - wytłumacz mi to, jaki sens jest:
1.wypożyczać nowego zawodnika, który nie dostał szansy w meczu o stawkę
2. mówić mu, że nie jest niepotrzebny niedługo przed zakończeniem okienka transferowego
3. przywracać do drużyny piłkarza, który nie trenował z nią od dłuższego czasu i zarabia niemałe pieniądze.
4. liczyć na wychowanka, który nie dość, że nie gra lepiej, to jeszcze większość sezonu leczy kontuzję

Dlaczego w takim razie nie pozbyto się Marco Motty i zostawiono Grygery? Czyżby Motta był lepszym bocznym obrońcą niż Ziegler, skoro dano mu szansę jako zmiennika, a Szwajcarowi nie?

Chyba De Ceglie lepiej ciągnie, inaczej sobie tego wytłumaczyć nie umiem.


[quote=pumex latem 2019 o Lukaku]
Jestem przekonany, że Belg okaże się flopem, biorąc pod uwagę absurdalnie dużą kwotę, którą trzeba za niego zapłacić [...]Nawet za połowę tej kwoty niechętnie widziałbym tego drewniaka u nas.
annihilator1988

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 listopada 2009
Posty: 2962
Rejestracja: 27 listopada 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 20:47

Matko i córko zlituj się, ja też żałuje przedwczesnego odejścia Reto, jednak ten fakt jest nieunikniony. Juventus powinien utrzymać się możliwie blisko czołówki do zimowego okienka transferowego, kiedy to Giuseppe wzmocni obronę . Natomiast Conte musi nakręcić zawodników by "gryźli trawę", gra kombinacyjne przyjdzie w swoim czasie :prochno:


ktośtam na forum p$g pisze:Odnoszę wrażenie, że Ibra nie jest związany z PSG
Alexinhio-10

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 września 2009
Posty: 2935
Rejestracja: 16 września 2009

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 21:03

Nie nawidze trenerow ktorzy nie dopasowuja taktyki pod zawodnioow ktorych maja i nie daja szansy ktoremus z nich bo cos im sie nie podoba. Co by mu zaszkodzilo poczekac z pol roku i zobaczyc jak sobie poradzi Ziegler ? Jestesmy bardziej zalosni niz Inter przed Calciopoli


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 21:43

To jest jakaś kpina, dno totalne. Nie wierze, że to się dzieje. Gdy wydaje się, że szczyt absurdu i głupoty został osiągnięty, to najważniejsi ludzie w tym klubie pokazują, że się myliłem. Dopóki nie dostaniemy trenera z najwyższej półki, dopóty nie wrócimy na szczyt.
Ogromny minus dla Conte, trochę mniejszy - choć też duży - dla Marotty, który nie blokuje odejścia Reto.
Jest jeden pozytyw. To tylko wypożyczenie. Za pół roku/rok Conte być może poleci i Ziegler miejmy nadzieje wróci.
Czuje, że ten sezon będzie jedną wielką farsą. No ale może w końcu Agnelli uświadomi sobie, że potrzebujemy klasowe trenera i DS-a. Oby nie było wtedy za późno na uratowanie tego klubu...

EDIT: Bym zapomniał, Ouh_yeah ma zakaż wierzenia w jakiegokolwiek piłkarza Juventusu! :prochno:


Gigi Buffon

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lipca 2007
Posty: 230
Rejestracja: 06 lipca 2007

Nieprzeczytany post 02 września 2011, 23:08

Hrabio, coś Pan zrobił ?!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jest początek okna transferowego, mając w pamięci nieudany sezon 2010/2011, Marotta działa na rynku. Zapewnia usługi Pirlo, Pazienzy, Lichsteinera oraz jak się ma okazać Zieglera, który mianem zawodnika Juve cieszył się nie całe 3 miesiące(!!!) Conte będąc nowym trenerem przygotowywał go do sezonu, stawiał na niego w sparingach i każdy myślał, iż z lewych obrońców w kadrze Juve – Zieglera, De Ceglie oraz Grosso najbliżej pożegnania z Turynem jest ten ostatni . Grosso, który ostatnimi laty stał się prześladowcą klubu, i za nic nie da się sprzedać, czy też zgodzić na rozwiązanie kontraktu za porozumieniem stron… Mistrz Świata z 2006 roku nie brał też udziału w sparingach Juve przed sezonem, nie zostawał powoływany na letnie obozy w USA i Kandzie, a jednak to on, a nie w zgodnej opinii kibiców i szanowanych ekspertów włoskiego calcio – Reto Ziegler został w kadrze na sezon 2011/2012. Transfer Szwajcara wisiał w powietrzu z trzech powodów. Po pierwsze Marotta zapewnił sobie jego podpis zanim Conte został trenerem Juve, a jak wiadomo to trener dobiera piłkarzy jakich chce, by osoba odpowiedzialna za transfery mu zapewniła, po drugie dlatego, że pozostający na garnuszku Juve Grosso, gdy przychodził do Juve w lecie 2009 roku, podpisał z klubem umowę na 3 lata i to za niebagatelną sumę, której wypłata stała się tyle uciążliwa, iż Marotta, choć sam pewnie z radością poczęstował by Fabia solidnym kopniakiem, zmuszony jest wypłacać mu kontrakt kończący się w lecie 2012 roku. Wszystko przez to, iż były obrońca Olympique Lyon, cwany jest i pilnuje co swoje. A któż, świadom, że jego chwała już minęła i prezentując formę amatora, zagwarantowanej dużej kasy sam się zrzeka? Odpowiedź jest prosta. Nikt.
Wiedząc o tym wszystkim Ziegler, mający zarabiać 3 miliony Euro ( w chwili pisania tego artykułu ) jest na krawędzi przeprowadzki z Turynu do Stambułu. Gdy transfer Reto zostanie oficjalnie potwierdzony na lewej obronie zostaną w Juve trzech piłkarzy, przy czym ten trzeci, w razie konieczności będzie grał na boku obrony. Tych trzech to : De Ceglie oraz Grosso i stoper, mogący też grać na lewej obronie, Chiellini.
Sezon jest długi, co prawda Juventus ze względu na brak gry w Lidze Mistrzów lub w Lidze Europejskiej będzie się prezentował tylko w lidze oraz w Coppa Italia, i wiele kontuzji piłkarzom może się przytrafić. Pamiętni poprzednich sezonów, kiedy to więcej graczy rozmawiało z lekarzami, niż z trenerem w szatni, możemy powoli zacząć się martwić co się stanie jeśli Lichsteiner, Barzagli, Chiellini, De Ceglie w jednym czasie ( w dłuższym, lub krótszym od siebie odstępie czasu ) będą nie zdolni do gry ?
Sezon 2010/2011 był jednym z gorszych dla Juventusu. Nie tylko dlatego ,że od niepamiętnych czasów zabrakło go w Europie, ale też na wzgląd na liczbę straconych bramek. Było ich aż 47( doliczając do tego puchar Włoch oraz Ligę Europejską ta cyfra rośnie do wielkości 57 ). Obrona Juve w składzie Motta, Bonucci, Sorensen, Grosso powoduje, że tych bramek będzie o wiele więcej niż mogło by być, gdyby linia obrony Starej Damy była w składzie LIchsteiner, Brzagli, Chiellini, Ziegler. Pytam się zatem Conte z tego miejsca. Co takiego robił Ziegler, że wolisz Grosso niż Reto? Jeśli przejawiał niesubordynacje wobec Twoich poleceń, decyzji personalnych, składów na sparingi itd. To mogłeś go przecież inaczej ukarać, a nie w zaparte iść, moim zdaniem nie potrzebnie, i spowodować ,że Reto bardziej nie chcąc niż, chcąc musiał się z stolicy Piemontu wyprowadzać….
Oby Cię wyniki obroniły, ale jeśli nie? To co wtedy? Juve być może nie zrealizuje celu jakim jest awans do Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie, kierownictwo będzie musiało Cię zwolnić, a budowa wielkiego Juve, o którym z taką chęcią się ślinisz do kamer napotka poważne problemy, gdyż znów zabraknie o kilka milionów Euro…. Dociera to do Ciebie?? Mam wrażenie, że nie bardzo… Ziegler to solidny obrońca, w sam raz do pierwszej jedenastki Juventusu, a jeśli już w Twoich oczach jest słabszy od De Ceglie, to zapewniam Cię ,że Reto , na dzień dzisiejszy, jest o wiele lat świetlnych przed Fabio Grosso. Dłużym nie tylko z nazwy…
Paweł Kądzielawa- Gigi Buffon – SoloJuve.com.

Krótki artykuł mojego autorstwa, jak chcecie to czytajcie, jak nie to nie nalegam ;)


Milan prawie jak Juve ! Prawie robi wielką różnicę
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 03 września 2011, 00:20

Ja mam przeczucie, że na lewej obronie będzie grał Estigarribia


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2011, 00:25

Dajmy Conte spokojnie pracować. Mam do niego większe zaufanie niż do Ranieriego, Del Neriego i Ferrary. Prawda jest taka, że jeżeli piłkarzom nie chce się biegać, to nawet najzdolniejszy trener nic nie osiągnie. Mamy kadrę wystarczającą na LM. Nasi piłkarze po prostu dawno nie dostali "kopa w dupę" i dlatego musieliśmy znosić takie, a nie inne wyniki. Bo chyba nikt mi nie wmówi, że Napoli i Udine miały w ubiegłym sezonie lepszą kadrę... Im najzwyczajniej na świecie bardzo zależało, mieli motywację i chęci do gry.


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
DonMisiek

Juventino
Juventino
Rejestracja: 15 sierpnia 2009
Posty: 20
Rejestracja: 15 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 03 września 2011, 01:09

Kamil_on - wszystko super co piszesz tylko proszę cię nie porównuj Ranierego do Conte bo ten pierwszy jest o wiele lepszym szkoleniowcem i nasza gra wyglądała nawet dobrze przy tym co prezentowali nasi piłkarze za czasów Ferrary i Pana Del Neri. Wypowiadam się teraz ponieważ bardzo ale to bardzo wkurza mnie sprzedaż szwajcara. Oglądałem z 10 meczów Sampy i szwajcar na lewej grał pewnie i ciekawie grał w ofensywie w tyle słabiej. Tylko zastanawiam się czym przekonał do siebie Cegła który moim zdaniem nadaje się na pomocnika( chłopak nie jest słaby bez przesady jest szybki ambitny tylko brakuje mu pewności w odbiorze oraz w dośrodkowaniu. Mam nadzieję, że w przyszłości będzie co z niego. Natomiast Ziegler jest idealnym obrońcą na nasze warunki. Nie wiem czemu ale mam wrażenie, że sprzedaż Diego oddanie Trezegola i wypożyczenie Melo zepchnie nas gorzej niż 7 miejsce. Panowie my naprawdę nie mamy składu. Vuci jest ok naprawdę ciekawy gracz ale po cholerę nam on skoro nie sprzedaliśmy Enta i Laqu po co nam 10000 napastników skoro gramy tylko w Serie A. Przepraszam za taki wywód po prostu dla mnie Ziegler to gracz na pierwszy skład i mam gdzieś Cegłe. I wiem jedno że maks dla nas to 5 miejsce nic więcej. Mimo, że będę siedział przed lapkiem w każde spotkanie i denerwował się o wynik meczu. To czuje, że daleko nie zajdziemy.

Pozdrawiam


pumex

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 lutego 2008
Posty: 10783
Rejestracja: 23 lutego 2008

Nieprzeczytany post 03 września 2011, 11:00

Garreat pisze:Ja mam przeczucie, że na lewej obronie będzie grał Estigarribia
Prędzej Vidal.

Oddanie Zieglera dobitnie pokazuje, że ten klub jest patologiczny. Przepraszam, jeśli kogoś uraziłem.

Mniej więcej około 20 września Marotta będzie rwał włosy z głowy, bo na lewej obronie będzie jedna wielka chała.


Obrazek
stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2011, 11:04

Nic dodać, nic ująć Pumex, no może potyrałbym trochę naszego "trenera" Conte.

Jeżeli nie zdarzy się jakiś cud, to ten sezon będzie gwoździem do trumny.


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 03 września 2011, 11:09

Marat87 pisze:
EDIT: Bym zapomniał, Ouh_yeah ma zakaż wierzenia w jakiegokolwiek piłkarza Juventusu! :prochno:
Ou_Je ma prawo wierzyc jedynie w Amauriego :D

To wypozyczylismy tego Zieglera czy nie? Pewnie trzeba bedzie poczekac do poniedzialku?


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 03 września 2011, 11:37

DonMisiek pisze:Kamil_on - wszystko super co piszesz tylko proszę cię nie porównuj Ranierego do Conte bo ten pierwszy jest o wiele lepszym szkoleniowcem i nasza gra wyglądała nawet dobrze przy tym co prezentowali nasi piłkarze za czasów Ferrary i Pana Del Neri.
Z pogrubionym się zgadzam, ale...

Nie próbuję ich porównywać. Napisałem tylko, że ufam Conte bardziej niż jego poprzednikom, którzy prowadzili Juventus po powrocie do Serie A.


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Zablokowany