Giovinco Sebastian

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Vimes

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 maja 2003
Posty: 7235
Rejestracja: 06 maja 2003

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2012, 19:05

^FAZZI^ pisze:
jakku1 pisze:Seba na 10 miejscu wsrod wszystkich graczy calej ligi. Tuz za Vidalem i Thiago. Tuz przed Marchisio. Z graczy wystepujacych w tych slabszych druzynach Serie A wyzej jest tylko Jojo.
Dlatego ściągnijmy Jojo :prochno:
Popieram, nic nie ujmując Sebie, ale lepszy niż jest teraz to on już raczej nie będzie, Jovetić wydaje się mieć większy potencjał.


Obrazek
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2012, 19:19

^FAZZI^ pisze: Dlatego ściągnijmy Jojo :prochno:
Tez bym go chcial ; )
Vimes pisze:Popieram, nic nie ujmując Sebie, ale lepszy niż jest teraz to on już raczej nie będzie, Jovetić wydaje się mieć większy potencjał.
U Conte Seba moglby rozblysnac. Tak sadze. De Ceglie zrobil wyrazny postep, a pare miesiecy temu niektorzy tez go spisali na straty. Z Giovinco mogloby byc podobnie. Chociaz oczywiscie tez jestem zdania, ze Jovetic to pilkarz jednak lepszy i z wiekszym potencjalem.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2012, 19:47

Niektórzy myślą, że Giovinco to dalej ten sam zawodnik co kilka lat temu w Juve. Praktycznie sam ciągnie tą Parmę. Zdobył dużo goli i ma na koncie też sporą liczbę asyst. Mając za swoimi plecami takich zawodników jak Pirlo, Vidal i Marchisio jego osobiste staty byłyby pewnie lepsze i więcej mógłby dać drużynie niż bezproduktywni Matri i Boriello. Przydałby się tym bardziej, że z tego grona napastników których mamy pozostanie tylko pewnie Vucinic i ktoś z dwójki Matri/Quag. Poza tym kurdupel może być przydatny też w sytuacjach gdy przydałby się jakiś wolny w okolicach pola karnego czy nawet karny. Często go faulują więc to też może się okazać pomocne.


Arbuzini

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 sierpnia 2008
Posty: 5251
Rejestracja: 17 sierpnia 2008

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2012, 19:59

Myślę, że zarówno w 433, jak i 352 Conte byłby w stanie znaleźć miejsce dla obu zawodników więc takie przekrzykiwanie się jest trochę bez celu ;).


fazzi

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 maja 2006
Posty: 2769
Rejestracja: 16 maja 2006

Nieprzeczytany post 27 kwietnia 2012, 20:32

Castiel pisze:Niektórzy myślą, że Giovinco to dalej ten sam zawodnik co kilka lat temu w Juve. Praktycznie sam ciągnie tą Parmę. Zdobył dużo goli i ma na koncie też sporą liczbę asyst. Mając za swoimi plecami takich zawodników jak Pirlo, Vidal i Marchisio jego osobiste staty byłyby pewnie lepsze i więcej mógłby dać drużynie niż bezproduktywni Matri i Boriello. Przydałby się tym bardziej, że z tego grona napastników których mamy pozostanie tylko pewnie Vucinic i ktoś z dwójki Matri/Quag. Poza tym kurdupel może być przydatny też w sytuacjach gdy przydałby się jakiś wolny w okolicach pola karnego czy nawet karny. Często go faulują więc to też może się okazać pomocne.
Ja tam nie chcę ( przy całej mojej sympati do Gio) gościa który boi się walki o pierwszy skład.


Pavel Nedved pisze:"Juve ponownie jest nieprzyjemne? Mam nadzieję, nie interesuje mnie bycie miłym, tylko zwycięskim"
Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 00:04

jakku1 pisze:De Ceglie zrobil wyrazny postep, a pare miesiecy temu niektorzy tez go spisali na straty. Z Giovinco mogloby byc podobnie.
De Ceglie zrobił postęp za Del Neriego, tylko złapał kontuzję, która załatwiła mu większość sezonu. Nie pamiętasz już, że zamiast szukać piłkarza na lewą obronę szukali "zmiennika dla Paolo" ? To się z kosmosu nie wzięło.
Castiel pisze:więcej mógłby dać drużynie niż bezproduktywni Matri i Boriello
Zwłaszcza, że to zupełnie inny piłkarz o innych walorach.


Castiel

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 maja 2010
Posty: 3182
Rejestracja: 24 maja 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 00:08

Ouh_yeah pisze: Zwłaszcza, że to zupełnie inny piłkarz o innych walorach.
No o innych...Giovinco jest lepszy i to nie ma porównania. Tym bardziej wystarczy spojrzeć z kim gra Giovinco, a z kim nasi "napastnicy". Widać, że nasz styl się całkowicie zmienił i szukamy bardziej napastnika, który mógłby coś sam sobie wypracować niż takich którzy czekają na piłkę.


LordRahl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 czerwca 2010
Posty: 692
Rejestracja: 10 czerwca 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 09:36

Castiel pisze:
Ouh_yeah pisze: Zwłaszcza, że to zupełnie inny piłkarz o innych walorach.
No o innych...Giovinco jest lepszy i to nie ma porównania. Tym bardziej wystarczy spojrzeć z kim gra Giovinco, a z kim nasi "napastnicy". Widać, że nasz styl się całkowicie zmienił i szukamy bardziej napastnika, który mógłby coś sam sobie wypracować niż takich którzy czekają na piłkę.
O innych walorach, a więc inna specyfika, chyba nie dasz Giovinco na szpicę?
Mówisz z kim gra Seba ale już to było wałkowane milion razy, Parma jest drużyną o innych priorytetach, innym stylu gry. Z tym wypracowywaniem sam to też może być troszke mit, Gio jest szybki i zwrotny a więc przy akcjach z kontry daje rade ale czy tak samo tworzył by sytuację w ataku pozycyjnym?
Wiadomo umiejętności są ale nie róbmy z niego zbawcy naszej ofensywy, nie ten wiek, potencjał ani kreatywność ( przy całym szacunku i docenieniu jego zalet piłkarskich).
Kolejną sprawą jest to czy on "łaskawie" będzie się godził siadać na ławce jak np przegrwa walkę o podst jedenastkę...
Ile razy będziemy jeszcze wałkować to samo? Odnoszę wrażenie, że wiecznie powtarzane są te same argumenty za i przeciw...


stahoo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 lipca 2006
Posty: 5561
Rejestracja: 14 lipca 2006

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 10:03

No tak, temat o Giovinco opiera się na 2 argumentach ZA, 2 przeciw i 2 neutralnych. Z reguły na koniec dyskusji wszyscy się zgadzają, że Seba jest dobrym grajkiem, takim do walki o pierwszy skład i przydałby się do rotacji/wygryzienia Mirko.

No ale wtedy wpada zawsze ktoś z tekstem "Vucinić jest leniwy, Seba do Juve!" i wszystko zaczyna się od nowa :D Ewentualnie, choć rzadziej "Seba kurdupel, hejtujesz Juve, wara stąd". No i jeszcze zdarzają się kwiatki typu nagłe przypomnienia sobie o tragicznej przeszłości Seby i wjazd z "Juventus zepsuł Giovinco karierę"...


Maku

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 kwietnia 2010
Posty: 549
Rejestracja: 06 kwietnia 2010

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 10:58

stahoo pisze:No tak, temat o Giovinco opiera się na 2 argumentach ZA, 2 przeciw i 2 neutralnych.
Jest coś takiego jak neutralny argument? :prochno:

Chcę Giovinco w Juve.


Obrazek
zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 11:08

Zgodzę się z kolegami stahoo i LordRahl - myślę że nie ma sensu dyskutować dalej w tym temacie póki nie pojawią się jakieś nowe tematy typu poważne (a nie wymyślone przez agenta) zainteresowanie Sebą jakiegoś klubu, deklaracje Conte ws. Giovinco czy samego zawodnika na temat powrotu do Juventusu. Ew. nominacja do Złotej Piłki :D

@Castiel
Jest w Parmie taki piłkarz jak Biabiany. Nie wiem czy robota którą tam wykonuje nie jest nawet ważniejsza niż Giovinco, stąd odpuść sobie teksty typu "gra z samymi nieudacznikami i sam wszystko ciągnie".

@shnatyk
Bardzo ładnie napisane, tylko że ani Del Piero, ani Buffon, ani Nedved nie są wychowankami Juventusu, co więcej - dwóch z nich kosztowało kosmiczne pieniądze, więc nie wiem jak te przykłady mają się do tych wychowanków kochających klub, których to stawiasz wyżej niż gwiazdy za grube miliony.
Ostatnio zmieniony 28 kwietnia 2012, 12:10 przez zahor, łącznie zmieniany 1 raz.


shnatyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 lutego 2005
Posty: 125
Rejestracja: 24 lutego 2005

Nieprzeczytany post 28 kwietnia 2012, 12:00

Sebastian Giovinco: 12 bramek 13 asyst //2733min
Edinson Cavani: 21 bramek 4 asysty //2659min

Obaj dali tyle samo swoim drużynom (25 bramek) ;) jednak ja osobiście wole Sebke, dlaczego? :

Po prostu wole wychowanków, grających z miłością do swojego klubu. Pytanie czy Gio po tym "wszystkim" ma jej jeszcze kszty w sobie? Myślę że chcąc grać pod wodzą Conte oddawałby dla nas serce na boisku ;) Świetnie rozwinął się De Ceglie a wierzę, że stać go jeszcze na więcej, Marchisio już tak nie błyszczy ale wykonuje "brudną" robotę, jest aktualnym filarem naszej drużyny i być może future captain. Marrone, nie miał za dużo szans ale sprawił, że zaczął pojawiać się w naszych głowach i na "forumowych ustach", ma chłopak niezły potencjał. Jest jeszcze Ciro Immobile, który być może stawia swój pierwszy krok w poważnej karierze - król strzelców Serie B.

Mamy to szczęście, że kibicujemy Juventusowi, to jeden z klubów o wyjątkowej historii. Emocje, uczucia, magia którą dał nam Del Piero(ktoś pisał, że będąc na meczu pomiędzy nim a stadionem czuć symbioze) czy Buffon są też wyjątkowe. Powrót na szczyt ligi po Serie B jest wyjątkowy. Wyobrażacie sobie jak smakowałoby tegoroczne scudetto? - wyjątkowo ;)
Jest niewiele klubów które dają takie piękne emocje swoim kibicom? Pamiętacie swoje łzy czy wzruszenie w pożegnalnym meczu Nedveda?

Nie chcę żadnych gwiazd za grube miliony, nie chce drogi do triumfu/zwycięstwa zbudowanej z pieniędzy. Nie chce zawodników "wygrywających co roku w innych klubach". Chce wciąż czuć tą niesamowitą więź z klubem, z zawodnikami, chce wierzyć w nich w najcięższych momentach i dziękować za ich grę i poświęcenie, a nie psioczyć i oblewać pomyjami jak Boriellów, Matrich czy innych Pepów.

"Ci, którzy umieją zwyciężać, nie zawsze umieją zażyć zwycięstwa"

Peace.

@stahoo
Zawsze jak patrze na twój nick to przypomina mi się:
Stahuuuu? Stahuuu? :prochno:


jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2012, 19:59

Dzisiejsza bramka Giovinco z Lecce:



Zlota pilka czeka :D


Monte Cristo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 września 2006
Posty: 1592
Rejestracja: 15 września 2006

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2012, 20:20

jakku1 pisze:Dzisiejsza bramka Giovinco z Lecce:



Zlota pilka czeka :D
Dla mnie interesujace jest to ze bramka prawie identyczna jak jego pierwsza w barwach Juve, prawie z tego samego miejsca, na tym samym stadionie i rowniez z Lecce ;)


Wojtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 grudnia 2009
Posty: 7560
Rejestracja: 18 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 29 kwietnia 2012, 20:24

Monte Cristo pisze:
jakku1 pisze:Dzisiejsza bramka Giovinco z Lecce:



Zlota pilka czeka :D
Dla mnie interesujace jest to ze bramka prawie identyczna jak jego pierwsza w barwach Juve, prawie z tego samego miejsca, na tym samym stadionie i rowniez z Lecce ;)
Ee co ty. Wtedy bramkarz odbił piłke i był blisko jej obronienia, dzisiaj nawet nie drgnął bo nie miał szans.

Bardzo chciałbym jego powrotu do nas.


Zablokowany