Giovinco Sebastian

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2012, 23:27

matbar21 pisze:
De Rossi pisze:No bo chodzi o to... Sad żeeee Barzagli najlepszym obrońcą tej ligi nie jest.
A kto jest Twoim faworytem? Barzagli kapitalny odbiór uzupełnia go nasz Chiellini z dobrą grą w powietrzu.
Thiago Silva jest najlepszym obrońcą Serie A.

Mój stosunek do Giovinco? Przyjdzie - ok. Nie przyjdzie - też ok.


Dolce Vita

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 kwietnia 2011
Posty: 533
Rejestracja: 28 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2012, 07:37

alina pisze: Mój stosunek do Giovinco? Przyjdzie - ok. Nie przyjdzie - też ok.
Powiem szczerze, że mam dokładnie takie samo nastawienie co do powrotu Seby. Fajnie by było mieć go znowu u nas bo w dalszym ciągu ma spory potencjał, ale jak go nie będzie to świat się nie zawali.


Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2012, 08:53

matbar21 pisze:Dobra, skoro ty uważasz, że Balotelli to największa nadzieja włoskiego futbolu to ja już dziękuję za rozmowę z Tobą.
Poza tym ,ten Balotelli to ile nastrzelał w lidze? Nawet 15ki nie strzelił. Idąc dalej, dobry miernik talentu.. Balotelli w otoczeniu Silvy, Nasriego, Aguero, Toure i innych gwiazd z City.
Mały kontrast.. Giovinco i Biabiany, Galloppa i Morrone.
Zaszalałeś z tym fanatyzmem. Oczywiście, że Balotelli jest piłkarzem lepszym od Giovinco, tylko zaślepiony fanatyk tego nie zobaczy. Gość ma 21 lat i gra w drugim najlepszym klubie PL, a może po tym sezonie najlepszym. Mówisz o otoczeniu, tak. A jaką konkurencje Giovinco ma w Parmie? No? Bo Mario gra z Dżeko, Tevezem i Aguero - jednymi z najlepszych napastników na świecie. Jak go oceniasz po charakterze, to ja dziękuje. Powtarzam Balotelli ma 21 lat i grał w 2 dużych klubach, gdzie mu szło/idzie. Giovinco ma 25 lat. Gdzie tu talent i nadzieja włoskiej piłki? Pojechałeś po bandzie ostro.
matbar21 pisze:Oj tam jęczycie, że nie wpasuje się w formacje. Równie dobrze może grać w pomocy, na skrzydle a już sam Conte wpasowałby go na boisku dokładniej.
Nie ma co się trzymać kurczowo ustalonej formacji, liczą się ustalone zadania piłkarza na boisku. W nowoczesnym futbolu jest zmienność pozycji, którą obecne Juve stosuje. Nie widzę żadnych problemów.
matbar21 pisze:Dzisiejszy mecz już jest kontrargumentem. Już nie gramy 4-3-3, teraz to bardziej 5-3-2, bo skrzydłowi to obrońcy. W tej taktyce miejsce dla Giovinco jest i nawet nie próbuj mi wciskać kitu i innym forumowiczom, że jest inaczej.
W pomocy, na skrzydle, może na obronie go wstawmy? Gość jest napastnikiem (odpuszczam, że cofniętym). I co nasza taktyka 3-5-2 (tak to się nazywa, nie 5-3-2) ma do tego, gdzie jest tutaj ta twoja wymienność pozycji? Bo taki był argument, że Giovinco znajdzie miejsce dla siebie dzięki wymienności pozycji. A to, że gość miałby miejsce w 3-5-2 doskonale wiem, bo jest 2 napastników. Ale gdzie napisałem, że go nie ma? Gdzie próbowałem wcisnąć kit tobie i innym forumowiczom?

Czyli wymienność pozycji nie ma związku z 3-5-2. Myślisz, że nie oglądam meczy, wiem że tak gramy. A więc dochodzimy do sedna - Giovinco miałby u nas miejsce jako napastnik w tej formacji. I teraz muszę wrócić do starych postów, których wyraźnie nie czytałeś.
Tacchinardi. pisze:Ale suche fakty - szukamy napastnika na szpicę, który zagwarantuje nam jakość (głównie dużą ilość goli)na dłuższy okres. Giovinco gra w innym systemie, wcześniej się nie sprawdził i chce grać. Parma mu to gwarantuje, my nie - konkurencja. Jeżeli kupimy tylko jego do ataku (albo on + młodzik), to będzie to mercato stracone w tej formacji i tyle.
Zrozumiałeś? My szukamy klasowego napastnika gwarantującego dużo goli. Giovinco ma 25 lat, gra w Parmie, strzelił 12 goli, gra w innym systemie. Chce grać, u nas jest konkurencja na tę pozycje. Parma chce od niego wyciągnąć jak najwięcej kasy, nie wiemy czy zejdą poniżej 8 mln. Po co nam kolejny zawodnik, który nie wprowadzi większej jakości do składu. Gdy toczy się dyskusja na forum to wymienia się nazwiska Cavaniego, Dżeko, Suareza. To są klasowi zawodnicy. Do tego na uzupełnienie szukamy młodego zawodnika jak Destro.
matbar21 pisze:Wybierać między nim, a Elią to wybór jest prosty.


A teraz, co to w ogóle za pytanie?! Ja mogę sobie napisać, że wybór pomiędzy Quagiarellą a Estigarribią jest prosty, ale o co chodzi? Elia jest skrzydłowym, niewypałem transferowym - ale jaki to ma związek z Giovinco?! Ot tak se założyłeś, że jak uzyskamy 8 mln ze sprzedaży Holendra, to kasa pójdzie na wykup karty Mrówki? Czy porównujesz skrzydłowego z napastnikiem?
matbar21 pisze:Giovinco to jeden z zakupów - priorytetów
Chyba dla Cb, bo nie dla Juve. Sebastian jest opcją, alternatywą. Naszymi prawdziwymi priorytetami jest rezerwowy obrońca, wzmocnienie pomocy i porządny napastnik. Od dawna (jesienią miał formę, że się o nim mówiło) nie jest głównym celem.

Chyba wszystko Ci wyjaśniłem. Sam nie pałam niechęcią do Mrówki, ale patrząc na potrzeby mercato nie jest nam potrzebny. Chyba, że wolisz go zamiast napastnika wysokiej klasy. No ale jak ktoś uważa 25-letniego Giovinco za większą nadzieje włoskiej kadry od Balotelliego. :doh:


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2012, 14:57

Teraz już po prostu nie mam siły na odpisywanie. Zbiorę myśli wieczorem i wytoczę działa ;).


zahor

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 listopada 2009
Posty: 4585
Rejestracja: 23 listopada 2009

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2012, 16:39

matbar21 pisze:Teraz już po prostu nie mam siły na odpisywanie. Zbiorę myśli wieczorem i wytoczę działa ;).
Niepotrzebnie, kolega Ci bardzo rozsądnie wyłożył krowie na rowie kogo potrzeba do ataku sprowadzić w pierwszej kolejności: napastnika z górnej półki wnoszącego kulejącą linię ataku na wyższy poziom, bo obecnie zwyczajnie brakuje w tej formacji jakości. Vucinić czasem zagra dobrze, czasem bardzo dobrze, ale jak na podstawowego napastnika to jego dorobek bramkowy jest mocno skromny - i nie trafiają do mnie argumenty typu "ona ma inne zadania niż strzelanie goli" bo tym bardziej dużo bardziej defensywne zadania mają Marchisio z Vidalem. Oprócz Czarnogórca są wysunięci napastnicy, którzy wszyscy razem wzięci utrzelili w tym sezonie zabójcze czternaście goli, a wczoraj ta dysproporcja umiejętności między linią pomocy a Quagliarellą (o Borriello już nie wspomnę) aż biła po oczach - nam potrzeba kogoś kto zagwarantuje że jakość ataku nie będzie tak rażąco odstawać od jakości środka pola. Kimś takim, jeżeli mówimy tylko i wyłącznie o umiejętnościach, mógłby być Balotelli, mógłby być Tevez, mógłby być Aguero czy też Cavani. Ale nie Giovinco, stąd też pisanie o tym że gość powinien być naszym priorytetem jest niczym nieuzasadnione.


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2012, 21:56

Co za szczyt ignorancji.. Przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze słowa..
matbar21 pisze:Na przyszły sezon bez szerokiej kadry ani rusz. Giovinco to jeden z zakupów - priorytetów, podkreślam JEDEN Z. Wybierać między nim, a Elią to wybór jest prosty.
I wskaż mi czy mówię o Giovinco jako gwieździe, którą od lata obiecuje nam Marotta..

Różnice między Balotellim, a Giovinco są spore. Każdy ma inny styl gry, ja uważam, że Giovinco jest bardziej kreatywnym piłkarzem. Potrafi dzielić się piłką, wykorzystywać stałe fragmenty nie mówiąc już o technice. Balotelli ma co innego do zaoferowania jednak takim ofensywnym rozgrywającym to on nie jest..
Reasumując.. Nie zgadzam się, że Balotelli ma więcej talentu niż Giovinco.
Ty tylko patrzysz na statystyki i łapiesz ten cały hype napędzany przez media..
Tacchinardi. pisze:W pomocy, na skrzydle, może na obronie go wstawmy? Gość jest napastnikiem (odpuszczam, że cofniętym). I co nasza taktyka 3-5-2 (tak to się nazywa, nie 5-3-2) ma do tego, gdzie jest tutaj ta twoja wymienność pozycji? Bo taki był argument, że Giovinco znajdzie miejsce dla siebie dzięki wymienności pozycji. A to, że gość miałby miejsce w 3-5-2 doskonale wiem, bo jest 2 napastników. Ale gdzie napisałem, że go nie ma? Gdzie próbowałem wcisnąć kit tobie i innym forumowiczom?
W naszej nowej taktyce jest miejsce dla dwóch napastników i oto chodziło mi od początku, ostatni mecz i kolejne wcześniejsze to potwierdzenie. Chciałbym, żeby grał w ataku.
btw W 4-3-3 też mógłby grać jako 3 pomocnik o większej swobodzie.
Walczyłeś z innymi, którzy chcieli go upchnąć na skrzydle. Ja NIGDY nie mówiłem, żeby grał na lewej flance. Ciągle gramy 3-5-2, więc problemu już z jego pozycją nie widzę. To Ty ciągle wyciągałeś mi na wierzch argument, że nie ma dla niego miejsca w 4-3-3 i na tym się ograniczałeś.

To jest akurat mało ważne, taka moja drobna uwaga. Uważam, że nasza taktyka to 5-3-2, bo na skrzydłach są nominalni boczni obrońcy. Jeśli na skrzydłach biegaliby powiedzmy: J.Vargas, C.Maggio, M.Isla to możemy mówić o pełnym 3-5-2. Ale to szczegóły..
Tacchinardi. pisze:Do tego na uzupełnienie szukamy młodego zawodnika jak Destro.
Jestem wielkim przeciwnikiem tego ruchu. Oddaliśmy już w połowie Immobile, a przygarniemy Destro? Dla mnie nielogiczne.
Tacchinardi. pisze:A teraz, co to w ogóle za pytanie?! Ja mogę sobie napisać, że wybór pomiędzy Quagiarellą a Estigarribią jest prosty, ale o co chodzi? Elia jest skrzydłowym, niewypałem transferowym - ale jaki to ma związek z Giovinco?! Ot tak se założyłeś, że jak uzyskamy 8 mln ze sprzedaży Holendra, to kasa pójdzie na wykup karty Mrówki? Czy porównujesz skrzydłowego z napastnikiem?
Wróć do początku mojego postu i przeczytaj moje własne cytowane słowa.
Widzisz, bo dla mnie to wielka strata, żeby taki utalentowany Elia siedział na ławie w lidze której po prostu nie ogarnia. Lepiej zrobić miejsce jego kosztem dla Giovinco. To samo tyczy się Krasica.. Jaki pożytek z nich mamy oprócz 27mln € siedzących w Turynie?
Twoje insynuacje na temat porównywaniu przez zemnie skrzydłowego do napastnika są chybione.. Kadra ograniczona, redukcja w lato obowiązkowa. Teraz w lato potrzebujemy inny rodzaj skrzydłowych. Typowych wysoko grających bocznych obrońców, już wcześniej wymieniłem parę nazwisk z Serie A. Elia w obronie jest cienki jak barszcz, poza tym nie ma stalowych płuc, żeby biegać od bramki do bramki. Dlatego już robię miejsce dla innych.
Tacchinardi. pisze:Zrozumiałeś? My szukamy klasowego napastnika gwarantującego dużo goli. Giovinco ma 25 lat, gra w Parmie, strzelił 12 goli, gra w innym systemie. Chce grać, u nas jest konkurencja na tę pozycje. Parma chce od niego wyciągnąć jak najwięcej kasy, nie wiemy czy zejdą poniżej 8 mln. Po co nam kolejny zawodnik, który nie wprowadzi większej jakości do składu.
Wracaj do początku mojego postu i widzisz drukowane literki - JEDEN Z - zrozumiałeś?
Hehe przy dyktowaniu cen Parma jest trochę na straconej pozycji, bo nikomu innemu Giovinco sprzedać nie może. Konkurencje możemy wykreślić. Zostajemy my i Parma, Marotta doprowadza do licytacji kopert i finito.
Szkoda, że przekreślasz umiejętności Giovinco. Ja uważam, że ma bardzo dużo do zaoferowania, bo jako cofnięty napastnik lub ofensywny pomocnik potrafi zagwarantować ponad 10 goli w sezonie i tyle samo asyst.
Nie przeczę, dobry napastnik to jest pierwszy zakup w lato. To jest główny priorytet.
Tacchinardi. pisze:
matbar21 pisze:Giovinco to jeden z zakupów - priorytetów
Chyba dla Cb, bo nie dla Juve. Sebastian jest opcją, alternatywą. Naszymi prawdziwymi priorytetami jest rezerwowy obrońca, wzmocnienie pomocy i porządny napastnik. Od dawna (jesienią miał formę, że się o nim mówiło) nie jest głównym celem.
I znów wracaj do początku mojego postu. Czemu urwałeś moje słowa z kontekstu? Tak trudno zobaczyć słowa JEDEN Z...
Wymieniłeś wszystkie pozycje, żeby wzmocnić. Priorytet to atak, potem szukać ludzi gotowych na rolę rezerwowego co będzie niezwykle trudnym zadaniem..


alina

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lipca 2009
Posty: 2695
Rejestracja: 25 lipca 2009

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2012, 23:43

matbar21 pisze:Nie zgadzam się, że Balotelli ma więcej talentu niż Giovinco.
Nie rób sobie jaj. Messi też ma mniej talentu?
matbar21 pisze:btw W 4-3-3 też mógłby [Giovinco] grać jako 3 pomocnik o większej swobodzie.
Obrazek
matbar21 pisze:Uważam, że nasza taktyka to 5-3-2, bo na skrzydłach są nominalni boczni obrońcy.
Taa, 3-5-8.
matbar21 pisze:Jestem wielkim przeciwnikiem tego ruchu. Oddaliśmy już w połowie Immobile, a przygarniemy Destro? Dla mnie nielogiczne.
Destro jest młodszy, bardziej doświadczony i zwyczajnie lepszy.
matbar21 pisze:Hehe przy dyktowaniu cen Parma jest trochę na straconej pozycji, bo nikomu innemu Giovinco sprzedać nie może. Konkurencje możemy wykreślić. Zostajemy my i Parma, Marotta doprowadza do licytacji kopert i finito.
Parma w konkursie kopert wpisze 'przedłużenie współwłasności' i finito.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7348
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2012, 17:15

Dodałbym jeszcze, że:
matbar21 pisze:Ja NIGDY nie mówiłem, żeby grał na lewej flance. Ciągle gramy 3-5-2, więc problemu już z jego pozycją nie widzę.
O ile w 4-3-3 od biedy mógłby jeszcze może powalczyć z Wuczinim o pierwszy plac, o tyle w 3-5-2 (jako main w przyszłym sezonie) jest to "napastnik" MAKSYMALNIE na ławkę rezerwowych.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2012, 18:43

Słowem wstępu - nie ma co się irytować.
matbar21 pisze:Co za szczyt ignorancji.. Przeczytaj jeszcze raz moje wcześniejsze słowa..
Otóż dokładnie przeczytałem twój post.
matbar21 pisze:Ty tylko patrzysz na statystyki i łapiesz ten cały hype napędzany przez media..
Nie mogę Cię inaczej przekonać innymi argumentami niż te które podałem. Kwestia własnego patrzenia na zawodników, choć dla mnie oczywistym jest przewaga Balotelliego na Giovinco. Ale żeby nie było, powtarzam - Balotelli ma 21 lat. Definicja talentu polega też na tym, że im młodszy gracz posiadający duże umiejętności, tym większy talent. Sebastian z 25 latami- we Włoszech może stosunkowo mało, ale co dopiero 21. Na świecie właśnie taki wiek jest kluczowy dla oceniania potencjału zawodnika. Zostawmy to.
matbar21 pisze:Ja NIGDY nie mówiłem, żeby grał na lewej flance.
matbar21 pisze:Już nie gramy 4-3-3, teraz to bardziej 5-3-2, bo skrzydłowi to obrońcy. W tej taktyce miejsce dla Giovinco jest i nawet nie próbuj mi wciskać kitu i innym forumowiczom, że jest inaczej.
No ale czy potem tego nie wyjaśniłem...
Tacchinardi. pisze: A to, że gość miałby miejsce w 3-5-2 doskonale wiem, bo jest 2 napastników. Ale gdzie napisałem, że go nie ma? Gdzie próbowałem wcisnąć kit tobie i innym forumowiczom?
Idziemy dalej:
matbar21 pisze:To Ty ciągle wyciągałeś mi na wierzch argument, że nie ma dla niego miejsca w 4-3-3 i na tym się ograniczałeś.
Dla mnie to jest proste. Z innymi forumowiczami (WojtinhoFCJ i Robaku) dyskutowałem o przydatności Giovinco na skrzydle. Z Robaku błędnie twierdził jakoby Sebastian miałby być zastępstwem za Pepe (inna pozycja), ale stwierdziliśmy, że zbyt często ostatnio przechodził obok meczu. Nikomu kitu nie wciskałem, ani się nie upierałem przy jednej pozycji.

Co do...
matbar21 pisze:Jestem wielkim przeciwnikiem tego ruchu. Oddaliśmy już w połowie Immobile, a przygarniemy Destro? Dla mnie nielogiczne.
Kilku forumowiczów mocno ceni tu Destro, osobiście po prostu widziałby jakiegoś młodzieniaszka.


I wracamy do głównego wątku, przez który się tak zirytowałeś ("szczyt ignorancji" itd.).

matbar21 pisze:Giovinco to jeden z zakupów - priorytetów
Ja rozumiem, że jednym z priorytetów. Dobra, nie mogę się powstrzymać, bo już to wyjaśniałem.

Tacchinardi. pisze:Chyba dla Cb, bo nie dla Juve. Sebastian jest opcją, alternatywą. Naszymi prawdziwymi priorytetami jest rezerwowy obrońca, wzmocnienie pomocy i porządny napastnik. Od dawna (jesienią miał formę, że się o nim mówiło) nie jest głównym celem.
matbar21 pisze:I znów wracaj do początku mojego postu. Czemu urwałeś moje słowa z kontekstu? Tak trudno zobaczyć słowa JEDEN Z...
Bez obrazy, ale czy rozumiesz znaczenie słowa priorytet? Słownik języka polskiego:

priorytet
1. «pierwszeństwo przysługujące lub przyznane czemuś»
2. «sprawa szczególnie ważna, która musi być załatwiona w pierwszej kolejności»

No czyli napisałem Ci priorytety Juventusu na mercato, a Ty się nadal wykłócasz, że Giovinco należy do nich. Nieważne, czy jest najważniejszy czy słynne "jeden z". Giovinco nie zalicza się do terminów, jak "napastnik strzelający dużo bramek" czy "klasowy napastnik". Bo takiego potrzebujemy czyż nie? Taki napastnik jest priorytetem, Giovinco może być wzmocnieniem lub uzupełnieniem. I to nie jest tylko moja opinia, to jest opinia większości kibiców Juve i (według doniesień) zarządu. Czy dalej będziesz uważał, że nie czytam twoich postów albo nie skupiam się na słowach?

A tak jak jesteśmy przy zarządzie. Giovinco może być włączony w deal z Cavanim (przykład napastnik, który może być dla nas priorytetem). Jak dla mnie niezła sprawa (nieeee, nie chodzi mi o Mrówkę - chcę Cavaniego), ale...
matbar21 pisze:Szkoda, że przekreślasz umiejętności Giovinco. Ja uważam, że ma bardzo dużo do zaoferowania, bo jako cofnięty napastnik lub ofensywny pomocnik potrafi zagwarantować ponad 10 goli w sezonie i tyle samo asyst.


..zaskoczę Cie. Równie dobrze może to być dla mnie Matri. Kolejne słowa mogą też Cie zaboleć. Chciałbym zobaczyć Giovinco w Juve, widzę, że ma spore umiejętności i radzi sobie w Parmie. Jak uzupełnienie w razie odejścia kogoś z dwójki Matri / Quagiarella może być dobrą opcją. Ja negują dziwne pomysły z nim na skrzydle oraz kupienie tylko Giovinco. Póki co mamy właśnie Allesandro i Fabio, ale kto wie? A więc - ktoś out i wtedy inna sprawa. Byleby przyszedł napastnik z naprawdę wysokiej półki. A i proszę - bez ofensywnego pomocnika - my takim nie gramy po prostu.
Hehe przy dyktowaniu cen Parma jest trochę na straconej pozycji, bo nikomu innemu Giovinco sprzedać nie może. Konkurencje możemy wykreślić. Zostajemy my i Parma, Marotta doprowadza do licytacji kopert i finito


Alina już chyba wyjaśnił sprawę. Ale zobaczymy, nigdy nie byłem specjalistą do spraw kopert.

I to już chyba niepotrzebnie wtrącasz.
matbar21 pisze:Wróć do początku mojego postu i przeczytaj moje własne cytowane słowa.
Widzisz, bo dla mnie to wielka strata, żeby taki utalentowany Elia siedział na ławie w lidze której po prostu nie ogarnia. Lepiej zrobić miejsce jego kosztem dla Giovinco. To samo tyczy się Krasica.. Jaki pożytek z nich mamy oprócz 27mln € siedzących w Turynie?
Twoje insynuacje na temat porównywaniu przez zemnie skrzydłowego do napastnika są chybione.. Kadra ograniczona, redukcja w lato obowiązkowa. Teraz w lato potrzebujemy inny rodzaj skrzydłowych. Typowych wysoko grających bocznych obrońców, już wcześniej wymieniłem parę nazwisk z Serie A. Elia w obronie jest cienki jak barszcz, poza tym nie ma stalowych płuc, żeby biegać od bramki do bramki. Dlatego już robię miejsce dla innych.
Elia był błędem transferowym lata (już nie rozmyślam kogo). Talent Holendra kwestionowałbym, Krasic to inna bajka. Ale nie mieszaj tych graczy do tematu o Giovinco, bo po co? Miejmy nadzieje, że ich sprzedamy. Insynuowałem na temat twojego porównania skrzydłowego z napastnikiem, bo to zrobiłeś. Wbiłeś skrzydłowych to tematu napastnika. A to, że potem wymieniasz jakich to mamy mieć skrzydłowych (poniekąd masz tam racje) to inna sprawa. Elia, Krasic i ich sprzedaż (którą musimy wykonać) to oddzielny temat i nie wnikajmy w to dalej.
To jest akurat mało ważne, taka moja drobna uwaga. Uważam, że nasza taktyka to 5-3-2, bo na skrzydłach są nominalni boczni obrońcy. Jeśli na skrzydłach biegaliby powiedzmy: J.Vargas, C.Maggio, M.Isla to możemy mówić o pełnym 3-5-2. Ale to szczegóły..
Jak już napisałem tak długiego i nudnego posta, to wytłumaczę Ci. Zobacz chociażby jak ustawiają się nasi podczas wykopu piłki - 3 obrońców, 5 pomocników, 2 napastników. I tak też grają. Tu nie ma dyskusji jaki zawodnik gra, to zawodnicy grają według taktyki (nieważny, że De Ceglie, Caseres i Lichstainer są obrońcami wg. Wikipedii).

Mam nadziej, że zrozumiesz moje rozumowanie. I błaaaagam, nie rób długiej odpowiedzi na tego posta, skróć to jakoś albo skup się tekście, gdzie napisałem, że Giovinco byłby dobrym wzmocnieniem na wypadek odejścia, któregoś z zawodników. Na przykład Matriego do Zenitu.

Pozdrawiam :wink:


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2012, 20:17

Tacchinardi. pisze: Kilku forumowiczów mocno ceni tu Destro, osobiście po prostu widziałby jakiegoś młodzieniaszka.
Po prostu bardzo mi szkoda Immobile, jeśli dojdzie do transferu Mateo. W innym wątku transferowym ostro skrytykowano moje słowa - gdzie tu logika?
Porównując. Rok różnicy, a właściwie parę miesięcy, jeden i drugi strzelają, Immobile 2x więcej, ale pamiętajmy, że gra o ligę niżej. Z drugiej strony Siena to beniaminek..
Tacchinardi. pisze: Bez obrazy, ale czy rozumiesz znaczenie słowa priorytet? Słownik języka polskiego:
Hehe próbujesz mnie ośmieszyć na forum, chociaż nie masz racji.
matbar21 pisze:priorytetów, podkreślam JEDEN Z.
priorytet to formacja ataku.. Giovinco to ofensywny gracz(napastnik) a my potrzebujemy graczy gwarantujących gole. Napisałem drukowanymi literami JEDEN Z, bo celem nr jeden jest klasowy napastnik. Już wcześniej wymieniałeś potencjalne nazwiska.
Tacchinardi. pisze:A tak jak jesteśmy przy zarządzie. Giovinco może być włączony w deal z Cavanim (przykład napastnik, który może być dla nas priorytetem). Jak dla mnie niezła sprawa (nieeee, nie chodzi mi o Mrówkę - chcę Cavaniego), ale...
To Twój wymysł z taką transakcją? Czy jakieś oficjalne wzmianki.
matbar21 pisze:..zaskoczę Cie. Równie dobrze może to być dla mnie Matri. Kolejne słowa mogą też Cie zaboleć. Chciałbym zobaczyć Giovinco w Juve, widzę, że ma spore umiejętności i radzi sobie w Parmie. Jak uzupełnienie w razie odejścia kogoś z dwójki Matri / Quagiarella może być dobrą opcją. Ja negują dziwne pomysły z nim na skrzydle oraz kupienie tylko Giovinco. Póki co mamy właśnie Allesandro i Fabio, ale kto wie? A więc - ktoś out i wtedy inna sprawa. Byleby przyszedł napastnik z naprawdę wysokiej półki. A i proszę - bez ofensywnego pomocnika - my takim nie gramy po prostu.


Del Piero odejdzie to już jest pewne. Nie mamy co się łudzić, także atak musi zostać wzmocniony. Za jego miejsce jakiś mistrzunio.
Przyznaj jednak, że Fabio Q i Matri to jednak nie to czego chcą kibice. Statystyki panów to odpowiednio 10 i 4 gole.. Rozumiem, że liga włoska jest bardzo defensywna, ale B*tch please! Tu widziałbym Giovinco

matbar21 pisze:Elia był błędem transferowym lata (już nie rozmyślam kogo). Talent Holendra kwestionowałbym, Krasic to inna bajka. Ale nie mieszaj tych graczy do tematu o Giovinco, bo po co? Miejmy nadzieje, że ich sprzedamy. Insynuowałem na temat twojego porównania skrzydłowego z napastnikiem, bo to zrobiłeś. Wbiłeś skrzydłowych to tematu napastnika. A to, że potem wymieniasz jakich to mamy mieć skrzydłowych (poniekąd masz tam racje) to inna sprawa. Elia, Krasic i ich sprzedaż (którą musimy wykonać) to oddzielny temat i nie wnikajmy w to dalej.


Tu zapomniałem z pośpiechu dodać, że miejsce dla Giovinco lub kasę na Giovinco pozyskamy właśnie ze sprzedaży Elii. Niektórzy ciągle marudzili ile ten Giovinco kosztować nie będzie.. Myślałem, że się domyślisz.
Krasica dodałem jako poparcie myśli wyżej.
Miło usłyszeć, że popierasz moją myśl z nowym rodzajem skrzydłowych.
Tacchinardi. pisze:Jak już napisałem tak długiego i nudnego posta, to wytłumaczę Ci. Zobacz chociażby jak ustawiają się nasi podczas wykopu piłki - 3 obrońców, 5 pomocników, 2 napastników. I tak też grają. Tu nie ma dyskusji jaki zawodnik gra, to zawodnicy grają według taktyki (nieważny, że De Ceglie, Caseres i Lichstainer są obrońcami wg. Wikipedii).

Dobra 3-5-2 koniec dyskusji.


Tacchinardi.

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2012
Posty: 222
Rejestracja: 16 stycznia 2012

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 13:11

W skrócie, bo widzę, że produkuje się na marne. Nie próbowałem Cie ośmieszyć (nie widziałeś ośmieszania na tym forum), a poprawić. Jak widać nie zadziałało.
Źle interpretujesz nasze cele na mercato, priorytetem jest klasowy napastnik, a nie cały atak. Nadal nie rozumiesz tego słowa albo zbytnio byś chciał aby Giovinco był naszym celem. I przestań powtarzać JEDEN Z , bo to idiotyczne.

Włączenie Sebastiana w deal z Cavanim to nie mój wymysł, tylko doniesienia od Curvy i innych informatorów z Włoch.

Nie chcę wiedzieć co chciałem uzasadnić w tym fragmencie, bo skoro cytowałeś mnie, to powinna być jakaś odpowiedź na moje słowa. A Ty piszesz o banałach (wzmocnienie ataku). BTW Giovinco nie jest tym kogo chcą kibice. Chcesz go Ty, kibice chcą kontraktu z Del Piero i klasowego napastnika.
Del Piero odejdzie to już jest pewne. Nie mamy co się łudzić, także atak musi zostać wzmocniony. Za jego miejsce jakiś mistrzunio.
Przyznaj jednak, że Fabio Q i Matri to jednak nie to czego chcą kibice. Statystyki panów to odpowiednio 10 i 4 gole.. Rozumiem, że liga włoska jest bardzo defensywna, ale B*tch please! Tu widziałbym Giovinco
Fragment o Elii nadal jest dla mnie komiczny. Sprzedaż daje pieniądze do budżetu, a dopiero wtedy idzie na zawodników. Myślisz, że zarząd myśli - tyle i tyle zyskamy, kupujemy Giovinco. Mamy więcej celów i to ważniejszych. Ale prosiłem, żeby nie wnikać w to dalej. A i przepraszam, ale popełniłem błąd. Tych skrzydłowych (jak i pomysłu) nie popieram (z różnych względów; na inny temat).

Jak dla mnie określiłeś się w wyraźny sposób (nie ważne jaki), ja też. Nie ma sensu dalej czepiać się słów.Nie wyciągaj już dalej tych twoich dział. Z szacunku dla forum i mnie, nie odpisuj już na to. Pozdrawiam :wink:


matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 13:33

Tacchinardi. pisze: Z szacunku dla forum i mnie, nie odpisuj już na to.[/u] Pozdrawiam :wink:
Nie zamierzam odpowiadać, bo dokładnie zdawałem sobie sprawę, że nasza dyskusja sprowadza się do jednego.. Czepianie się szczegółów w zdaniach pisanych w pośpiechu.
Swojego zdania nie zmienię. Sebastian Giovinco powinien dołączyć do Juventusu.


Virgil

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 grudnia 2011
Posty: 1401
Rejestracja: 16 grudnia 2011

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 14:17

Ja Giovinco lubię i chciałbym go w Juve, ale nie jest to jakaś ważna inwestycja.
- jeżeli nikt nie przyjdzie na lewe skrzydło (zakładając 4-3-3) i Giovinco nie będzie mógł być wykorzystany jako karta przetargowa czy dodatkowy bonus w innej transakcji (np. Cavaniego) to jest za jego powrotem. W tym sezonie gra dużo lepiej od Vucinica a nawet jeżeli nie to Mirko przyda się ktoś kto go z łatwością może wywalić ze składu ( tym bardziej że ile Mirko zagrał dobrych meczów w tym sezonie 4 może 5).

W przeciwnym wypadku sprzedać, wymienić , dołożyć do kogoś.

Po prostu jeżeli przyjdzie będzie fajnie, jeżeli nie i coś z tego konkretnego będziemy mieli (chociaż kilka milionów) to też ok.


alex_pl

Juventino
Juventino
Rejestracja: 13 sierpnia 2004
Posty: 212
Rejestracja: 13 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 14:54

Ja również chciałbym aby Sebastian został ściągnięty do Turynu; szybki,kreatywny,techniczny zawodnik na pewno się przyda, szczególnie że w przyszłym sezonie LM.Widziałem kilka meczy z jego udziałem i w pamięci zapadła mi akcja w meczu z Juventusem (3 minuta) gdy ogrywa Barzagliego jak JUNIORA.. oczywiście wiadomo że nie jest to wyznacznik czegokolwiek...jednak aby ograć tak klasowego obrońcę, w taki sposób...to jest coś.Podsumowując powitam Go z otwartymi ramionami.


"Ci piłkarze są zwycięzcami i są niezdolni tylko do zwykłego brania udziału w grze - oni chcą wygrywać."-Claudio Ranieri
matbar21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 26 sierpnia 2010
Posty: 128
Rejestracja: 26 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 25 kwietnia 2012, 17:18

alex_pl pisze:Ja również chciałbym aby Sebastian został ściągnięty do Turynu; szybki,kreatywny,techniczny zawodnik na pewno się przyda, szczególnie że w przyszłym sezonie LM.Widziałem kilka meczy z jego udziałem i w pamięci zapadła mi akcja w meczu z Juventusem (3 minuta) gdy ogrywa Barzagliego jak JUNIORA.. oczywiście wiadomo że nie jest to wyznacznik czegokolwiek...jednak aby ograć tak klasowego obrońcę, w taki sposób...to jest coś.Podsumowując powitam Go z otwartymi ramionami.
Dokładnie, a ten materiał video tylko to potwierdza.
Jego dobry występ przeciwko Juve nie był jednorazowy, on tą drużynę ciągnie cały sezon.


Zablokowany