Felipe Melo

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Pan Mietek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 sierpnia 2009
Posty: 3897
Rejestracja: 29 sierpnia 2009

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2011, 22:39

jarecki.k pisze:
KondzioJuveFans pisze:w dzisiejszym meczu Melo strzelił gola z Fenerbacche i rozegrał dobre spotkanie. Ziegler zagrał pełne 90 minut.
Szkoda, że na nim stracimy te 10mln ale wiadomo, kto by dał za niego 25melo-nów... Chyba że ktoś zatrudni niedługo Secco
Nie ma co płakać po Melo, mamy Arturka :) Lubiłem Felipe ale jednak do Chilijczyka się nie umywa.


@Maras@

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 stycznia 2005
Posty: 1260
Rejestracja: 31 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2011, 23:22

Mietson pisze:
jarecki.k pisze:
KondzioJuveFans pisze:w dzisiejszym meczu Melo strzelił gola z Fenerbacche i rozegrał dobre spotkanie. Ziegler zagrał pełne 90 minut.
Szkoda, że na nim stracimy te 10mln ale wiadomo, kto by dał za niego 25melo-nów... Chyba że ktoś zatrudni niedługo Secco
Nie ma co płakać po Melo, mamy Arturka :) Lubiłem Felipe ale jednak do Chilijczyka się nie umywa.
Też jakoś specjalnie po Melo nie płaczę i już w ogóle nawet nie myślę o nim pod kontem składu Juve. Trzeba będzie go spieniężyć latem i oby jak najkorzystniej...


ObrazekObrazekObrazek
zoff

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 12 lipca 2006
Posty: 3523
Rejestracja: 12 lipca 2006

Nieprzeczytany post 07 grudnia 2011, 23:22

stahoo pisze:A kto mówi o powrocie? ;) Inna sprawa, że jesteśmy włoskim zespołem bez typowego defensywnego pomocnika. Dziwne. No chyba, że liczymy Pazienzę.
I dobrze. Po co nam gość o charakterze tylko i wyłącznie defensywnym. Vidal i Marchisio bardzo dużo biegają. Nie dają pograć rywalom, trzymamy ich bardzo wysoko od bramki. Przy okazji Arturo i Claudio wnoszą wiele do ofensywy. Melo to gość, który zawsze gra do najbliższego. Mało uniwersalny, do 4-3-3 średnio się nadaje.


Obrazek
Nedved4life

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 lipca 2011
Posty: 140
Rejestracja: 30 lipca 2011

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 13:29

Chyba Melo mógłby być w 4-3-3 zmiennikiem dla Pirlo, ale znawcą nie jestem. Wydaję mi się, że podobnie grał w zeszłym sezonie. Chociaż ja też bym chciał pożegnać Brazylijczyka, ma w Turcji kase, uwielbienie kibiców i liga poziomem wydaję się dla niego odpowiednia aby zrobić tam furore. Niech gra.


bendzamin

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 kwietnia 2009
Posty: 4225
Rejestracja: 18 kwietnia 2009

Nieprzeczytany post 08 grudnia 2011, 13:45

Nie, Melo nie potrafi rozgrywac i na pewno na zastepce Pirlo mozna znalezc kogos, kto lepiej go zastapi niz Felipe. Juz Ferrara wpadl na pomysl powierzenia Brazylijczykowi rozgrywania i pamietamy chyba wszyscy, jaka kupa z tego wychodzila :doh:

To, ze obecnie potrafimy tak zdominowac rywala i skutecznie zakladac wysoki pressing wynika moim zdaniem po czesci rowniez z tego, ze nie gramy typowym przecinakiem, jakim jest Melo i kolejne transfery na srodek pomocy powinny byc planowane wlasnie z mysla o takim ustawieniu tej trojki:
--- dwoch wybieganych, uniwersalnych pomocnikow ---
------------- gleboko cofniety rozgrywajacy --------------

Moim zdaniem Melo nalezy sprzedac, jak dostaniemy 13 mln € to bedzie bardzo dobrze.


Obrazek
krystiank

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 570
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2011, 15:31


Aż dziw bierze co on wyprawia z tym Galatasaray ....


wloski

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 stycznia 2005
Posty: 2327
Rejestracja: 30 stycznia 2005

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2011, 15:47

Moim zdaniem gdyby wrócił do Juventusu i nie daj Boże nikt go nie kupił (ktoś powiedział, że Galata tyle za niego nie zapłaci, więc trzymam się tej opinii) to myślę, że Conte zrobi z niego zawodnika, który będzie grał świetnie. Nie będzie on grał na pozycji Pirlo ale Marchisio & Vidal czyli. Po czym sądzę, że dałby rady? Robi świetne rajdy, cofa się pod własne pole karne i dodatkowo ma dobrą technikę jak na pomocnika, który miał u nas grać jako defensywny. U nas powierzono mu dziwną opcję rozgrywania od czego to on nie jest, ale do grania u boku Pirlo w taktyce 4-3-3 myślę, że by się sprawdził.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2011, 16:08

wloski pisze:U nas powierzono mu dziwną opcję rozgrywania od czego to on nie jest
Grając w parze z Aquilanim on był w zasadzie tylko od odbioru piłki i podawania jej do Albercika, tyle że jak Albercik zaczął zamulać to coraz częściej Melo dostawał piłkę i próbował coś z nią zrobić.

Przynajmniej dla mnie tak to wyglądało.
Ogólnie Vidal zjada go na śniadanie bo biega trzy razy więcej zarówno do tyłu jak i do przodu. A Melo pewnie nie chce wracać, tym bardziej jeśli ma być zmiennikiem.
dawid91 myśli tak samo ;P
Ostatnio zmieniony 10 grudnia 2011, 16:10 przez Ouh_yeah, łącznie zmieniany 2 razy.


dawid1897

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lutego 2008
Posty: 1487
Rejestracja: 22 lutego 2008

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2011, 16:09

wloski pisze:Moim zdaniem gdyby wrócił do Juventusu i nie daj Boże nikt go nie kupił (ktoś powiedział, że Galata tyle za niego nie zapłaci, więc trzymam się tej opinii) to myślę, że Conte zrobi z niego zawodnika, który będzie grał świetnie. Nie będzie on grał na pozycji Pirlo ale Marchisio & Vidal czyli. Po czym sądzę, że dałby rady? Robi świetne rajdy, cofa się pod własne pole karne i dodatkowo ma dobrą technikę jak na pomocnika, który miał u nas grać jako defensywny. U nas powierzono mu dziwną opcję rozgrywania od czego to on nie jest, ale do grania u boku Pirlo w taktyce 4-3-3 myślę, że by się sprawdził.
Ale nie ma u nas dla niego raczej miejsca. Kto jak kto, ale on na ławce nie chciałby siedzieć, a Marchisio i Vidal wydają się lepsi. No chyba, że Marchisio powróci do dawnej dyspozycji...
Trzeba by pooglądać z nim kilka meczów a nie podniecać się tego typu filmikami, bo i u nas miał kilka ciekawych zagrań, dobrych odbiorów i ładnych goli.

p.s Piły posyła jak Pirlo za najlepszych lat, już chyba znalazłem dla niego miejsce :smile:


FORZA JUVE!!!
jakku1

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 29 maja 2010
Posty: 4455
Rejestracja: 29 maja 2010

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2011, 16:29

Trzeba przyznac, ze Melo nie mial najgorszego tego zeszlego sezonu, a niektorzy nawet widzieli w Nim pilkarza sezonu i niepokonanego tytana. Pewnie prawda lezy po srodku, to znaczy, pomiedzy tym co mowia jego krytycy, jak i tym, co mowia jego zwolennicy.

Dla mnie to wyglada tak, ze Melo na pewno posiada i zawsze posiadal pare cechy, ktore tworzyly z Niego niezlego srodkowego pomocnika. Potrafil sie swietnie zastawic, zagrac bardzo dokladnie dluga pilke, strzelic z dystansu (gole z Roma czy Atalanta). Problem polegal jednak na tym, ze mimo tych zalet Melo ma rowniez wiele wad - w tym jedna, bardzo, bardzo powazna - chodzi o LEB. Klopotem Brazylijczyka byla czesto slaba kondycja psychiczna, bo albo zachowywal sie jak wariat (co zreszta tez pokazuje tez ta kompilacja wrzucona wyzej), albo brakowalo mu zaangazowania (slynny mecz z Lecce), albo kopal przeciwnikow w glowe (Parma). Jesli tak to wygladalo na boisku, w trakcie meczow, to pewnie jeszcze gorzej bylo na treningach. Gdyby Melo mial tak poukladane w glowie jak np. Marchisio (nie liczac fotek z reki :D), to przy sprzyjajacych okolicznosciach moglby stac sie tak wielka gwiazda Serie A jak np. De Rossi (no, moze troche przesadzilem). No ale niestety...

Bardzo mnie cieszy jego dobra postawa, poniewaz zwieksza sie prawdopodobienstwo, ze dostaniemy za Niego te 13 baniek.


Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2011, 23:22

Gdyby Melo był słabym zawodnikiem to Dunga nie powoływałby go do reprezentacji... Ale mamy Pazienze i jeśli dojdzie do nas Montolivo to nie będzie dla niego miejsca po prostu.


Ouh_yeah

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 sierpnia 2010
Posty: 7749
Rejestracja: 06 sierpnia 2010

Nieprzeczytany post 10 grudnia 2011, 23:56

Skibil pisze:Gdyby Melo był słabym zawodnikiem to Dunga nie powoływałby go do reprezentacji
No i tak mu Melo pięknie pograł, że aż się podał do dymisji po meczu z Holandią.


Kamil_on

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 sierpnia 2006
Posty: 838
Rejestracja: 24 sierpnia 2006

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2011, 00:06

beka pisze:Nie, Melo nie potrafi rozgrywac i na pewno na zastepce Pirlo mozna znalezc kogos, kto lepiej go zastapi niz Felipe. Juz Ferrara wpadl na pomysl powierzenia Brazylijczykowi rozgrywania i pamietamy chyba wszyscy, jaka kupa z tego wychodzila :doh:

To, ze obecnie potrafimy tak zdominowac rywala i skutecznie zakladac wysoki pressing wynika moim zdaniem po czesci rowniez z tego, ze nie gramy typowym przecinakiem, jakim jest Melo i kolejne transfery na srodek pomocy powinny byc planowane wlasnie z mysla o takim ustawieniu tej trojki:
--- dwoch wybieganych, uniwersalnych pomocnikow ---
------------- gleboko cofniety rozgrywajacy --------------

Moim zdaniem Melo nalezy sprzedac, jak dostaniemy 13 mln € to bedzie bardzo dobrze.
Dokładnie :bravo: Zgadzam się z każdym Twoim słowem. W obecnym Juventusie nie mam miejsca dla zawodników o charakterystyce Felipe Melo.


"Przejście do Juventusu, klubu, w którym pracuje się najciężej na świecie, to był wielki postęp. Wspiąłem się na poziom, którego nie osiągnąłbym nigdzie indziej" - Zinedine Zidane
Skibil

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 czerwca 2007
Posty: 1820
Rejestracja: 27 czerwca 2007

Nieprzeczytany post 11 grudnia 2011, 00:32

Ouh_yeah pisze: No i tak mu Melo pięknie pograł, że aż się podał do dymisji po meczu z Holandią.
Jakby to była tylko wina Melo. Chłopaki nie mają po prostu "we krwi" gry takiej jaką Dunga chciałby mieć.


Cobra

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 maja 2003
Posty: 657
Rejestracja: 28 maja 2003

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2011, 11:06



A u Melo tanecznie :)

Ai se eu te pego! :)


#FinoAllaFine
#WeAreOne
Zablokowany