Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Urbi27

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 września 2012
Posty: 887
Rejestracja: 03 września 2012

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2022, 12:11

To że Allegri jest ślepym wuefistą to chyba już wszyscy wiemy. Jak na dłoni widać że zestawienie Arthura z Locą jest najlepszym co mamy, a w kontekście dobrej formy McKenniego i jego taktycznego uzupełnienia powyżej dwójki oczywistym staje się kształt naszej trójki w pomocy. Oczywistym dla przeciętnego zjadacza chleba, ale nie dla "Maxa zrobiłem Was na 9 baniek Allegriego".

Arthur ma oczywiście mnóstwo wad, ale pytanie kto na szybko miałby go zastąpić, a z tyłu głowy trzeba mieć że każdy nowy zawodnik u Maxa pierwsze pół roku ma na poznanie obiektów treningowych i wysprzątanie kibli po kolegach.


Baczu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 marca 2009
Posty: 1290
Rejestracja: 01 marca 2009

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2022, 17:47

Racja.
Z dostępnych opcji Arthur charakterystyką najbardziej przypomina Pjanicia, czyli idealny archetyp reżysera i wizjonera wg. Stratega. Człapanie, kręcenie kółek, gra na asekuracje, brak ryzyka. Brazylijczyk spełnia wszystkie kryteria.
W przeciwieństwie do Locatellego, który lubi grać do przodu, ma świetny strzał z dystansu, potrafi odnaleźć się w grze kombinacyjnej na małej przestrzeni, oraz ma dobre warunki fizyczne, dzięki czemu jest w stanie strzelić spokojnie kilka goli w sezonie głową. A mając na względzie obsesję Maxa na punkcie dośrodkowań, wchodzący z głębi pola wysoki pomocnik jest na wagę złota. Czemu Łysy z tego nie korzysta? Wie tylko on.
Jedynym wytłumaczeniem mogłoby być to, że wg. Allegriego w takim zestawieniu drugiej linii mielibyśmy zbyt mało mięśni i siły fizycznej w środku pola. Mogłoby, gdyby nie fakt że rozwiązaniem tego problemu jest w mniemaniu Taktyka chudy jak słoma Rabiot...
Allegri przez cały swój pobyt w Juve, potrafił zbudować od podstaw jedynie swoje autorskie 4231 z Mandzukiciem zgrywającym piłki ze skrzydła. Cały pozostały okres to wielka improwizacja i chaos więc nie liczę że wymyśli nagle jak ułożyć wszystkie klocki prawidłowo.


Obrazek
Paya

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 listopada 2004
Posty: 323
Rejestracja: 04 listopada 2004

Nieprzeczytany post 15 stycznia 2022, 18:46

Świetnie wygląda to zderzenie XD Arthur idealny dla "betona", bo jest wolny jak pjanic i tak samo kręci kółeczka, dlatego Allegri nim... eeee nie gra? I 5 linijek tłumaczenia które w zasadzie do niczego nie prowadzą. Daje 11/10


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 17:51

Nie mam pojęcia dlaczego Juventus zaprzestał pozyskiwania ciekawych zawodników z Serie A. Latem odpuściliśmy Tomiyasu mogącego obstawić nam zarówno prawą obronę jak i środek defensywy (Japończyk poszedł za około 19 mln €). Natomiast teraz moglibyśmy się zainteresować innym piłkarzem Bologny, a mianowicie Aaronem Hickeyem. Szkot bardzo dobrze się zapowiada i byłby idealny na zastąpienie wypalonego Alexa Sandro.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 17:57

dimebag11 pisze:
18 stycznia 2022, 17:51
Nie mam pojęcia dlaczego Juventus zaprzestał pozyskiwania ciekawych zawodników z Serie A. Latem odpuściliśmy Tomiyasu mogącego obstawić nam zarówno prawą obronę jak i środek defensywy (Japończyk poszedł za około 19 mln €). Natomiast teraz moglibyśmy się zainteresować innym piłkarzem Bologny, a mianowicie Aaronem Hickeyem. Szkot bardzo dobrze się zapowiada i byłby idealny na zastąpienie wypalonego Alexa Sandro.
Przecież pozyskaliśmy Locatellego. Na innych nie było pieniędzy w poprzednim okienku.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2561
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 18:42

@19
Jedna jaskółka wiosny nie czyni (tak wiem, że wcześniej wypożyczyliśmy Chiesę). Niemniej niezwykle ubolewam nad tym, że nie pozyskaliśmy tego Tomiyasu, bo gość rozwiązywał nam problemy w defensywie przy kontuzjach Kielona/Danilo/De Sciglio/Bonucciego dzięki temu, że mógł obstawić zarówno środek jak i bok obrony.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
19

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2009
Posty: 1599
Rejestracja: 17 maja 2009

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 19:27

dimebag11

To nie jest jedna jaskółka. Bo wiele razy ściągaliśmy piłkarzy z ligi, którzy w danym momencie wyróżniali się. Problem raczej dotyczy tego, czy dobrze trafialiśmy ze swoimi wyborami i czy dobrze potrafiliśmy wykorzystać tych zawodników.
Zgadzam się oczywiście z tym, że powinniśmy ściągać zawodników z Serie a


Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 20:05

Są chętni do wypożyczenia tego młodego Soule ale beton chce go zatrzymać. Ciekawe po co ?


Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2473
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 20:07

Żeby wszedł w 93 minucie w pucharze :prochno: :prochno: :prochno:
To chłopaka zbuduje!


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 18 stycznia 2022, 23:24

Chcę wierzyć że z Arthurem to plotki. Gra dobrze, a jego odejście oznacza dodatkowo zmarnowanie kariery Locatelliego między stoperami. Przecież Brazol to dosłownie klon Pjanica, Allegri powinien od niego zaczynać pomoc.
Marley Ake ma 21 lat, jest w klubie od stycznia 2021 i rok czasu czeka na ochłap w koppie :prochno: . W międzyczasie tysiące minut rozgrywa Kulusevski, Cuadrado zostaje maratończykiem a klub dorzuca do pierwszej drużyny 19-letniego Kaio.
No to zobaczymy co zrobią i ocenimy na koniec sezonu jak spisał się zarząd w nowym składzie.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1194
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2022, 09:37

dimebag11 pisze:
18 stycznia 2022, 17:51
Nie mam pojęcia dlaczego Juventus zaprzestał pozyskiwania ciekawych zawodników z Serie A. Latem odpuściliśmy Tomiyasu mogącego obstawić nam zarówno prawą obronę jak i środek defensywy (Japończyk poszedł za około 19 mln €). Natomiast teraz moglibyśmy się zainteresować innym piłkarzem Bologny, a mianowicie Aaronem Hickeyem. Szkot bardzo dobrze się zapowiada i byłby idealny na zastąpienie wypalonego Alexa Sandro.
Weź mi nawet nie mów. Tomiyasu to mój mokry niespełniony sen. Z Bologni to bym chciał Barrowa by już nigdy nie musieć oglądać tam Chiesy czy Berny (osobiście to mam nadzieje, że kontrakt przedłuży a nasi popchnął go gdziekolwiek). Młode talenty to są w Sassuolo. Raspadori, Scamacca oraz Frattesi - każdego chciałbym w naszej drużynie.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7077
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2022, 09:46

Michael_M pisze:
19 stycznia 2022, 09:37
dimebag11 pisze:
18 stycznia 2022, 17:51
Nie mam pojęcia dlaczego Juventus zaprzestał pozyskiwania ciekawych zawodników z Serie A. Latem odpuściliśmy Tomiyasu mogącego obstawić nam zarówno prawą obronę jak i środek defensywy (Japończyk poszedł za około 19 mln €). Natomiast teraz moglibyśmy się zainteresować innym piłkarzem Bologny, a mianowicie Aaronem Hickeyem. Szkot bardzo dobrze się zapowiada i byłby idealny na zastąpienie wypalonego Alexa Sandro.
Weź mi nawet nie mów. Tomiyasu to mój mokry niespełniony sen. Z Bologni to bym chciał Barrowa by już nigdy nie musieć oglądać tam Chiesy czy Berny (osobiście to mam nadzieje, że kontrakt przedłuży a nasi popchnął go gdziekolwiek). Młode talenty to są w Sassuolo. Raspadori, Scamacca oraz Frattesi - każdego chciałbym w naszej drużynie.
ŻADEN zawodnik, któremu zostanie przedłużony kontrakt nigdzie nie odejdzie.


JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2022, 11:17

Michael_M pisze:
19 stycznia 2022, 09:37
dimebag11 pisze:
18 stycznia 2022, 17:51
Nie mam pojęcia dlaczego Juventus zaprzestał pozyskiwania ciekawych zawodników z Serie A. Latem odpuściliśmy Tomiyasu mogącego obstawić nam zarówno prawą obronę jak i środek defensywy (Japończyk poszedł za około 19 mln €). Natomiast teraz moglibyśmy się zainteresować innym piłkarzem Bologny, a mianowicie Aaronem Hickeyem. Szkot bardzo dobrze się zapowiada i byłby idealny na zastąpienie wypalonego Alexa Sandro.
Weź mi nawet nie mów. Tomiyasu to mój mokry niespełniony sen. Z Bologni to bym chciał Barrowa by już nigdy nie musieć oglądać tam Chiesy czy Berny (osobiście to mam nadzieje, że kontrakt przedłuży a nasi popchnął go gdziekolwiek). Młode talenty to są w Sassuolo. Raspadori, Scamacca oraz Frattesi - każdego chciałbym w naszej drużynie.
Duży silny czarnoskóry zawodnik na pewno by nam się przydał. Również uważam, że nasza gra z takim Barrowem na skrzydle wyglądałaby o niebo lepiej. Co do talentów z SAS to raczej nie ma szans. O takich zawodników moglibyśmy się pokusić 3-4 lata temu, kiedy szukaliśmy młodych i perspektywicznych do zmiany pokoleniowej. Obecnie potrzebujemy graczy na teraz i w zasadzie na tą chwilę tylko Scamacca wydaje się gotowym produktem, z tym że wyłącznie na SerieA (wiem, że Raspadori jest obecnie na gazie ale uważam, że gdyby do nas przyszedł teraz skończyłby tak samo jak Kulu).


Mati1990

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 grudnia 2004
Posty: 1767
Rejestracja: 17 grudnia 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2022, 11:22

Marzeniem na to okienko zimowe byliby Martial, Zakaria i Rovella, bo na zastępstwo Sandro nie liczę. Jeśli ich by się udało jakoś ściągnąć już teraz, to śmiało możemy puścić do Londynu Arthura, a i przy okazji z listy CL wykluczyć Ramseya i bagiete.

Szkoda tylko, że to tylko moje kibicowskie fanaberie...


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1705
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 19 stycznia 2022, 14:43

W przyszłym sezonie widziałbym to tak:

Arthur -- przy minimum stabilizacji pokazuje się jako klasowy piłkarz, klub powinien dać mu zaufanie
Fagioli -- jako czołowy zawodnik Serie B zasługuje na szansę, idealny zmiennik dla Brazola, target minimum 1000 minut
Locatelli -- wiadomo
McKennie -- mnie nie przekonuje ale daje jakieś liczby
Bentancur -- bo ma niską pensję
Rovella -- kojarzę go tylko z dobrego odbioru, na chwilę obecną seria urazów (wygląda jak forsowany powrót na boisko), kosztował 20-parę baniek

Tanio i mało spektakularnie, jednak odejście zespołu R samo w sobie jest postępem.
Ewentualne zmiany zależnie od woli piłkarzy, Benta Makeni i (niestety) Arthur raczej będą na sprzedaż przy dobrej ofercie.

Kulusevski póki co udowadnia, że jego przyszłość to transfer. Cudownie byłoby gdyby odpalił młody Ake, ale może nie zdążyć w 30 minut które dostanie od Betona :prochno: .
Więc na skrzydła mamy: Chiesa/Berna/Ake/X -- gdzie X to aktualnie Kulu i potencjalnie będziemy szukać lewonożnego następcy. Oczywiście odlatuję z młodym Ake no ale można. Takiego wejścia z głębi ławki nie widziałem w Juve od czasu Pogby.
Morata wróci do Madrytu, Kean zostanie jako rezerwowy. Tutaj rzecz jasna główny punkt programu czyli nowa '9'. Półśrodek nikogo nie ucieszy, potrzeba jakości.

Cuadrado traktuję już jako obrońcę, zarówno on jak MDS - idealny rezerwowy - są na boku lepsi od Danilo. Na lewej Pellegrini i ktoś nowy. Alex Sandro -- it's over dla chłopa.
W środku żegnamy się z MDL, będzie plusvalenza i poszukiwanie nowej twarzy. Milenkovic, Romagnoli? Młodzi Włosi poza Bastonim nie urywają, ale może znajdzie się jakiś Barzagli z czapy. Zostają Chiellini, Bonucci, Rugani i Danilo. Wraca Dragusin, lepiej żeby jeszcze został w Sampie.

Sprzedaż: Rabiot, Ramsey, De Ligt, Kulusevski, Sandro. Kupno: stoper, lewy obrońca, lewonożny skrzydłowy, napastnik.
Całość do zrobienia na 0, pod młotek pójdą znane nazwiska.
Budowanie nie wiadomo czego pod Dybałe nie ma sensu, brakuje mu ciągłości. Kiedy ją wreszcie znajduje, nagle nie ma żadnego problemu z wrzuceniem go do składu.


Zablokowany