Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 20:30

Obowiązkowo musimy pozyskać napastnika bo nie mamy żadnego sensownego. Pawełka już pogonić z <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>, musowo. Mamy dreda za 45 mln, bezużytecznego kapiszona z którym teraz nie będzie co zrobić i będzie naszym wrzodem na doopie. Liczę na Kaio ale on pewnie pójdzie gdzieś na wypożyczenie i przepadnie.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 21 października 2021, 11:08

Dybala - Nedved przed meczem z Zanitem powiedział, że przedłużenie kontrakt jest coraz bliżej i są szanse na występ Paulo z Interem
Icardi - mam nadzieję, że po kolejnych jazdach z Wandą nie traktujemy go już jako planu B w przypadku niepowodzenia z Vlahovicem
Mazraoui - rozegrał bardzo dobre spotkanie przeciwko BVB, to mógłby być prawy obrońca na lata
Romagnoli - coraz częściej pisze się o nim jako tym, który miałby zastąpić de Ligta, nie stworzyć z nim duet na lata (prawdopodobieństwo zwiększa fakt, że mają wspólnego agenta, który na 1 podmianie zawodników w Juve zgarnie 2 prowizje)
Rudiger - Chelsea zaoferowała mu nowy kontrakt z minimalną podwyżką, więc zawodnik uznał to za zniewagę i mimo że wolałby pozostać na Stamford Bridge, to otwiera się na propozycje (zainteresowani: Real, Bayern, Juve i Roma)

Nasi mogą kombinować w ten sposób, że pieniądze z de Ligta przeznaczą na Vlahovica. Holendra zastąpi Romagnoli (ew. Rudiger), a do tego za darmo pozyskają Mazraouiego i praktycznie z bilansem na zero będziemy mieli 3 nowych graczy aspirujących do 1. składu.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 21 października 2021, 11:46

Dybala jeśli przedłuży to i tak wystawiłbym go na sprzedaż. 40 mln to kwota myślę, że spokojnie do wzięcia.
Icardi to dobry napastnik, ale głupek straszny.
Mazraoui - powiem jak Chylińska - jestem na tak. Facet za darmo, która ma jakiegoś małego agenta więc nie powinien próbować nas naciągać. Wcześniej jako jeszcze młody kuc w Ajaxie próbowali go na DMie i na lewej obronie. To może być nasz młodszy=lepszy Danilo, ale domyślnie to będzie podstawowy prawy obrońca.
Romagnoli - też jestem na tak. Nie chce żeby De Ligt odszedł no chyba, że on sam tego chce to trudno, ale naszą intencją powinno być zatrzymanie go, a Romagnoli idealnie pasuje do gry obok niego.
Rudiger - Lampard średnio go lubiał. Trzymał go na ławie do momentu aż go zwolnili,a Tuchel go ogarnął, przetarł z niego kurz i ten zaczął wymiatać. Teraz on tam dostaje jakieś śmieszne pieniądze bo ma kontrakt na 5,2 mln funtów, a to przed podatkiem czyli "do łapy" bierze jakieś 2,8 mln funtów czyli 3,3 mln euro. Chyba to podobna kwota co ma De Sciglio czy Bernardeschi. Jeśli już to wolałbym kogoś innego. Młodszego. Christensen byłby spoko, ale wątpię by Cheslea pozwoliła na odejście dwóm stoperom w sezonie.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 00:08

Crunny pisze:
09 października 2021, 16:50
Ostatnio zrobiłem sobie mały research nt. tego Ihattarena i jestem coraz bardziej ciekawy tego, co zaprezentuje w Sampdorii:
- twierdzi, że inspiruje się Ronaldinho,
- stylem gry przypomina mi Douglasa Costę,
- technicznie uważany za jednego z najlepszych nastolatków w Europie,
- ma bardzo dobry strzał z dystansu (mocny, ale jednocześnie z dużą rotacją),
- lewa noga mocniejsza (w Holandii uchodziła wręcz za magiczną), ale prawa nie służy mu tylko do podpierania i też potrafi nią strzelić nawet zza pola karnego,
- w skrótach z jego występami znajdziecie akcje z każdej strony boiska,
- twierdzi, musi rozwinąć się bardziej w grze bez piłki, bo w nowoczesnym futbolu obrona zaczyna się od wysokiego pressingu,
- w wieku 18 otrzymał już koszulkę z nr 10 w pierwszej drużynie PSV,
- gdy miał 16 lat, chciały go ściągnąć City i Chelsea, ale wolał zostać w Holandii,
- pod ogromnym wrażeniem jego talentu byli m.in. van Bommel, van Nistelrooy ("zmiótł wszystkich swoim talentem") i trener młodzieżowy PSV ("jego prowadzenie piłki, drybling i jego wizja były imponujące"),
- w młodzieżówce PSV miał ksywkę "Ibi", ponieważ wszystkim przypominał stylem gry Ibrahima Afellaya,
- problemy z dyscypliną młodego zawodnika zaczęły się w październiku 2019 roku, gdy na raka zmarł mu ojciec, który najmocniej wspierał syna w dążeniu do zostania piłkarzem,
- w grudniu 2019 faktycznie był wyceniany przez Transfermarkt najwyżej, bo aż na 22 mln (jako 17-latek!),
- przez kolejne 2 lata sztab szkoleniowy PSV zarzucał mu brak motywacji i dyscypliny (m.in. miał symulować chorobę, aby unikać treningów),
- kibice PSV wcale nie cieszyli się, że odchodzi - raczej był żal i rozgoryczenie, że młody nie wykorzystał szansy, jaką otrzymał w klubie.

Trochę rysuje mi się tutaj obraz zagubionego chłopaka, który pewnie w dużej mierze trenował i piął się w górę po to, aby jego ojciec był dumny. Ponoć łączyła ich wyjątkowa relacja.

Patrząc na to wszystko, nie wiem, czy nie lepszym pomysłem niż zsyłanie go do Sampdorii było pozostawienie go pod okiem Allegriego, Chielliniego czy Bonucciego. Wielu zawodników w Turynie podkreśla, że panuje u nas atmosfera jak w rodzinie. W takiej Sampdorii trudniej będzie chłopaka przywrócić do pionu. Nikt nie będzie się o to zabijał, bo wszyscy wiedzą, że jest tam na parę miesięcy. W składzie i sztabie szkoleniowym Sampdorii nie ma ani jednego Holendra czy Marokańczyka.

Z naszej strony to inwestycja, na której możemy bardzo wiele zyskać a niewiele stracić.
Niestety wszystko wskazuje na to, że jednak stracimy, na szczęście niewiele: https://transfery.info/aktualnosci/moha ... wac/156546


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 08:09

Se zawodników ściągnęliśmy - Kean i Ihattaren za kwotę niemalże 45 mln :laugh:
Janusze biznesu.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 08:28

No to za tą wtopę z Mohamadem stawiamy ultimatum dla Raioli - albo grubas sprowadzi do nas latem Haalanda albo nie robimy z nim więcej interesów :laugh:


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 09:26

Jeśli z Tchouameni'm nam nie pyknie to czuje w kościach Gravenberch'a.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 10:15

Mnie to się marzy Ruben Neves w Juve. W sumie to Mendes za dobrą transakcję z udziałem Ronaldo mógłby pokombinować z transferem Portugalczyka, bo już czas najwyższy na jego przenosiny do mocnego klubu.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 10:24

Na tę chwilę klaruje nam się w środku pola dwóch pewniaków Loca i Benta, dla Urus to w sumie powinien być decydujący moment na zrobienie tego kroku w przód. Na razie początek sezonu w jego wykonaniu jest obiecujący i się powoli odbudowuje po krzywdzie jaką zrobił mu Pirlo stawiając na na regiście. Loca niezły początek, zobaczymy jak będzie dalej. Do sprzedaży/oddania bezwzględnie Ramsey, kolejni w kolejce Rabiot oraz McKennie. Arthur na pewno powinien jeszcze dostać trochę szans w tym sezonie, z Zenitem wyglądał całkiem poprawnie, także może coś z niego będzie.
Reasumując żeby robić transfery do klubu trzeba najpierw nieco posprzątać w środku pola. Ramsey jak wspomniałem to pewniak do odejścia. Zaś Rabiot ze swoim wysokim kontraktem, który w przyszłe lato będzie już tylko na okres roku także powinien być poważnym kandydatem do opuszczenia klubu. Przedłużenie kontraktu raczej mało realne, gdyż wątpliwe by gracz zgodził się na jakąś dużą redukcję płac a nawet przy zniżce podatkowej i tak zarabia zdecydowanie za dużo jak na to co pokazuje. McKennie po niezłych występach za Pirlo, na razie gra słabo, pewnie swoje szanse dalej będzie otrzymywał i wszystko wyjdzie w trakcie sezonu. Dobra oferta pewnie skusi działaczy Juve do sprzedaży.

W kwestii De Ligta, problemem będzie jego pensja, już teraz zarabia 8mln + 4 bonusu, czyli z bonusami najwięcej i to zdecydowanie w drużynie, bez chyba na tę chwilę też. Z jednej strony to nasz problem a z drugiej też problem dla potencjalnie kupującego, gdyż zapewne nie pójdzie gdzieś grać za mniej. Stąd jego sytuacja jest bardziej skomplikowana. Aczkolwiek tak spojrzałem na kadry bogatych topowych klubów i chętni na De Ligta na pewno będą, szczególnie Chelsea jak nie przedłuży Rudiguera. Tylko jak wspomniałem pensja Holendra jednak może być problemem. Nie mniej przyszłe lato powinno być decydujące dla jego losów, albo dogadują nowy kontrakt na 5 lat albo robimy licytacje i za mniej niż 100 baniek go nie wypuszczamy. W mojej ocenie De Ligt nie tyle zawiódł bo gra dobrze, ale no nie ma tego efektu "łał" przy jego grze. Chiellini w formie > De Ligt w formie. Aczkolwiek Holender jest jeszcze bardzo młodym graczem i ma czas na naukę. Pytanie też czy aby nasi nie będą chcieli go poświęcić dla zysku by mieć kasę na wzmocnienia, choć według mnie to byłoby trochę bezsensowne gdyż zostalibyśmy z Chiellinim, który być może już po mundialu w Katarze powie pas nie kończąc nawet sezonu i nie dużo młodszym Bonusem. A mieliśmy przed chwilą Romero i Demirala, owszem potrzebowali czasu by się ograć, czego w Juve nie mogli dostać, ale formuła ich oddania była wręcz żenująca szczególnie w przypadku Argentyńczyka. Przez chwilę na ŚO mieliśmy wręcz wyborną sytuację na chwilę możemy zostać z trio sprzed kilku lat Bonu, Chiellini, Rugani.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1189
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 11:25

Jakiś użytkownik na forum pisał kiedyś, że z perspektywy finansów sprzedanie De Ligta za kwotę np 90 mln nic nam nie daje. Nie wiem o co tam dokładnie chodziło więc jeśli to czytasz to mógłbyś wspomnieć o tym jeszcze raz?
Gdyby De Ligt odszedł to jedynie kto mi przychodzi do głowy to Botman. Ciarki mi po plecach przechodzą na myśl o tym, że Sule będzie darmowy i dla naszych ten kloc może się jawić jako okazja.


AdiJuve

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 04 kwietnia 2011
Posty: 3947
Rejestracja: 04 kwietnia 2011

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 11:44

Ależ nam latem da i to sporo. De Ligt przyszedł za 75 mln + 10 bonusów, nawet biorąc pod uwagę całość czyli 85 mln i nieco upraszczając to na 5 letnim kontrakcie amortyzacja wynosi rocznie 17 mln. Czyli na 2 lata do końca kontraktu jego wartość księgowa to będzie 34 mln, sprzedaż za 90mln to zysk kapitałowy na poziomie 54 mln oczywiście tutaj jeszcze są inne opłaty, bonusu solidarnościowe, a także % dla poprzednich klubów także pewnie wyszłoby nieco mniej. Czyli jest to naprawdę duża kwota, lepsze liczby finansowo były tylko na transferze Pogby


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 13:37

Messi pokłócił się z Icardim i naciska na zarząd, aby sprzedali Mauro jak najszybciej. Może być promocja w zimę. Obyśmy się na nią nie skusili.

A nasz Ihattaren został opisany nawet na Onecie: https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga- ... ia/y9dwbvw
Poziom dziennikarstwa: Onet, bo piszą: Kilka dni temu poprosił klub [Sampdorię] o możliwość wyjazdu do ojczyzny. Powodem była śmierć ojca 19-latka, z którym nastolatek miał dobry kontakt. Jednak od tamtej pory słuch po nim zaginął. Mostapha Ihattaren, czyli ojciec Mohameda zginął już w październiku 2019 roku :facepalm:


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7071
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 14:59

Crunny pisze:
22 października 2021, 13:37
Messi pokłócił się z Icardim i naciska na zarząd, aby sprzedali Mauro jak najszybciej. Może być promocja w zimę. Obyśmy się na nią nie skusili.

A nasz Ihattaren został opisany nawet na Onecie: https://sport.onet.pl/pilka-nozna/liga- ... ia/y9dwbvw
Poziom dziennikarstwa: Onet, bo piszą: Kilka dni temu poprosił klub [Sampdorię] o możliwość wyjazdu do ojczyzny. Powodem była śmierć ojca 19-latka, z którym nastolatek miał dobry kontakt. Jednak od tamtej pory słuch po nim zaginął. Mostapha Ihattaren, czyli ojciec Mohameda zginął już w październiku 2019 roku :facepalm:
Der onet jak zawsze wiarygodny.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 22 października 2021, 15:42

Crunny pisze:
22 października 2021, 13:37
Messi pokłócił się z Icardim i naciska na zarząd, aby sprzedali Mauro jak najszybciej. Może być promocja w zimę. Obyśmy się na nią nie skusili.
Jeśli City nadal jest zainteresowane usługami Kane'a i sam Harry chce zmienić klub, to zapewne Icardiego przechwyci Tottenham, bo Paratici od zawsze był fanem talentu Argentyńczyka.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2550
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 23 października 2021, 10:12

Karowiew pisze:
23 października 2021, 09:49
(Calciomercato) Lesley Ugochukwu - środkowy pomocnik Rennes, lat 17 - alternatywą dla Tchouaméniego.
Z pewnością młodzian, który nawet nie jest podstawowym zawodnikiem Rennes jest rozważany jako zawodnik do wyjściowego składu Juve (chyba U23), bo takim byłby Tchouameni. My nie dajemy prawdziwej szansy na pokazanie się zawodnikom, którzy są po kilka lat związani z naszym sektorem młodzieżowym (czytaj Fagioli), a nagle zmienimy podejście dla gościa, który zapewne nie zna nawet języka włoskiego. Uważam, że nawet nie ma co powielać takich bzdur wymyślanych przez pismaków.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany