Mercato (ZIMA 2022) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 16 października 2021, 16:53

@Michael_M
Tchouameni i tak jest już poza naszym zasięgiem, bo jeśli będzie grać dalej jak na początku tego sezonu, to Monaco zaśpiewa za niego ponad 60 mln €.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 10:56

Nie sadze, ze Juventus wiazal jakies glebsze nadzieje z Ihattarenem. Moim zdaniem, to byl po prostu uklon w strone Raioli. Tak to jest, jak sie zarzadza klubem miekka reka i byle pojedynczy agent potrafi zatrzesc tak wielka korporacja, jaka jest Juventus FC. Niemniej szkoda, ze chlopaczek nie ogarnia swojego swiata, bo talent z pewnoscia ma.


Czumeniego trza bylo brac, jak przechodzil z Bordeaux do Monaco. No ale w Juventusie nie ma siatki skautow, wiec skad klub mial wiedziec o istnieniu takiego zawodnika :dontknow:


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 11:18

dimebag11 pisze:
16 października 2021, 16:53
@Michael_M
Tchouameni i tak jest już poza naszym zasięgiem, bo jeśli będzie grać dalej jak na początku tego sezonu, to Monaco zaśpiewa za niego ponad 60 mln €.
Nie wiem czy jesteśmy na straconej pozycji czy nie. United nie wydaje mi się w jakoś lepszej pozycji niż my. U nas widać jakiś pomysł. Ja tam tego pomysłu nie widzę. Sancho ok - jest młody i ma wahania formy. Zrozumiałe, ale on jeden meczy tylko zagrał w pełni. Na możliwych 720 min w lidze ma niecałe 300 i zero goli i zero asyst. Ewidentnie coś tam nie styka. Nie pierwszy raz zresztą.
Moim zdaniem potrzebujemy młodego francuza tak bardzo lub bardziej niż potrzebowaliśmy Locatelliego.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 11:58

Zapożyczając tytuł od Amici Sportivi - Calcio Pudelek
Nasz niedoszły target Mauro Icardi miał stukać kogoś na boku przez co Wanda Nara miała od niego odejść. Zwyzywała go od dziwkarzy i takie tam. Raczej po niego nie sięgniemy, ale teraz wydaje się, że można robić deale z zawodnikiem bo podobno negocjacje z Wandą to był koszmar.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 12:30

@ BlackJacky
Jestem pewien, że w momencie jak przechodził do Monaco, to nasi doskonale wiedzieli kim on jest. Problem w tym, że my nie prowadzimy polityki sprowadzania utalentowanych zawodników w wieku powiedzmy 18-19 lat i wprowadzania ich do drużyny, tylko staramy się sprowadzić (nawet kosztem wyższej ceny) piłkarzy, którzy zdążyli się już wykazać w seniorskiej piłce, a przeprowadzka do Juve ma dać im impuls do wskoczenia na wyższy poziom (jako przykłady podam Chiesę, Locatellego czy chociażby Vidala z przeszłości). Zresztą w niektórych momentach ten brak ogrywania młodzików jest w pełni zrozumiały, bo w Turynie oczekuje się natychmiastowych wyników i chyba wszyscy pamiętamy czym skończyło się chociażby wprowadzanie Frabotty (chociaż on taki młody już nie jest) przez Pirlo. Pretensje można mieć do tego, że w sytuacjach, gdzie ci młodzi zawodnicy rzeczywiście mieliby realne szanse na łapanie minut na boisku (Coppa Italia, mecze ze słabszymi ekipami z Serie A, czy końcówki rozstrzygniętych spotkań przy korzystnym rezultacie), to z niezrozumiałych powodów jako zmiennicy wchodzą np. De Sciglio czy inny Ramsey, a taki Fagioli co najwyżej pobiegał sobie wzdłuż linii bocznej na rozgrzewce.

@Michael_M
Przykład Locatellego pokazuje jak bardzo upadła jakość naszej pomocy, bo wielu kibiców twierdziło, że Manuel nie będzie żadnym zbawcą drugiej linii Juve. Jak się okazuje, to dołożenie do środka pola byłego zawodnika Sassuolo wystarczyło, by wreszcie zaczęło to jakoś funkcjonować, a u jego boku nawet Bentancur i Rabiot wyglądają o niebo lepiej. Wiadomo, że potrzebujemy kolejnych wzmocnień w pomocy, by wreszcie zacząć się realnie liczyć w Europie i nie zaliczać wtop jak z Lyonem czy FC Porto i taki Tchouameni byłby idealnym kandydatem.
Natomiast co do United, to jestem pewien, że ich problemem jest słaby trener, bo skład według mnie mają całkiem mocny i z takim Conte mogliby dużo więcej ugrać. Jednakże z jakichś względów przedłużyli kontrakt z OGS i dalej kurczowo trzymają się tego przeciętniaka.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 13:48

dimebag11 pisze:
17 października 2021, 12:30
@Michael_M
Przykład Locatellego pokazuje jak bardzo upadła jakość naszej pomocy, bo wielu kibiców twierdziło, że Manuel nie będzie żadnym zbawcą drugiej linii Juve. Jak się okazuje, to dołożenie do środka pola byłego zawodnika Sassuolo wystarczyło, by wreszcie zaczęło to jakoś funkcjonować, a u jego boku nawet Bentancur i Rabiot wyglądają o niebo lepiej. Wiadomo, że potrzebujemy kolejnych wzmocnień w pomocy, by wreszcie zacząć się realnie liczyć w Europie i nie zaliczać wtop jak z Lyonem czy FC Porto i taki Tchouameni byłby idealnym kandydatem.
Natomiast co do United, to jestem pewien, że ich problemem jest słaby trener, bo skład według mnie mają całkiem mocny i z takim Conte mogliby dużo więcej ugrać. Jednakże z jakichś względów przedłużyli kontrakt z OGS i dalej kurczowo trzymają się tego przeciętniaka.
Pełna zgoda. Locatelli był niezbędny i tak samo niezbędny jest nam Tchouameni. Bentancur w mojej opinii przez formę umowy z Boca jest niesprzedawalny więc McKennie i Rabiot idą pierwsi na sprzedaż. Każda oferta moim zdaniem przy kwocie +30 mln zostanie automatycznie przez naszych zaakceptowana i wcale się nie dziwię. Spróbowali - nie wyszło. Trudno. Zdarza się. Nie ma po co robić z tego sensacji.
Były plotki że chcemy zaklepać za free na przyszły sezon Mazraoui'a z Ajaxu (prawy obrońca) - podoba mi się jego gra. Piłka przy nodze mu nie przeszkadza. Za darmo - niczym nie ryzykujemy.
Romagnoli by się przydał - jedni piszą, że na bank przedłuży, ale koniec końców chyba nikt nic nie wie bo poza nim jest Tomori, Kjaer i Gobbia - to mało nawet na ligę, a dodatkowo Kjaer'owi też kończy się kontrakt po tym sezonie.
Sam jestem bardzo ciekaw co zrobi Belotti. Kończy mu się kontrakt i sam się nie kwapi do podpisania nowego. Raczej nie przejdzie do nas za free bo Turyn by chyba spłonął, ale taki altruista w ataku to by była dobra rzecz. Średnio 15 goli na sezon w lidze to nieźle.
Scamacca siadł z formą i nawet w Sassuolo nie gra. Orsolini który miał wcześniej staty jak Chiesa teraz traci pole w Bologni. Raspadori 2 sezony temu został wprowadzany w końcówce sezonu i nie wiąże z nim dużych nadzieii. Pewnie jest dobry, ale ten sezon to dla niego test. Też wątpię w to, że nasi sprzedadzą Kulusevskiego i kupią np Berardiego - w końcu ItalJuve to nowy/stary plan. Nie wiem czy jest jakiś inny dobry Makaron na lewe skrzydło.


notquite.mytempo

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lutego 2021
Posty: 151
Rejestracja: 17 lutego 2021

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 16:02

Michael_M pisze:
17 października 2021, 13:48
Scamacca siadł z formą i nawet w Sassuolo nie gra.
Oj, idealny timing z tą wypowiedzią :prochno:


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 16:21

@Michael_M
Rabiot ma kontrakt z Juve jedynie do 30 czerwca 2023 roku, więc ostatnia szansa na jego sprzedanie to najbliższe zimowe okienko (raczej nierealne, bo nie znajdziemy żadnego zastępcy) lub ewentualnie letnie mercato, gdzie dostaniemy za niego maksymalnie 12-14 mln €. Niemniej nie widzę jakoś możliwości przedłużenia umowy z reprezentantem Francji, gdyż ewidentnie od jakiegoś czasu tniemy budżet płacowy, a Adrien nie ma co liczyć nie tylko na podwyżkę, ale nawet na utrzymanie pensji na obecnym poziomie (zresztą za taką postawę nawet na tyle nie zasługuje). Natomiast każda oferta za McKenniego zwracająca nam koszty jego zakupu będzie dla nas atrakcyjna i jeśli Amerykanin się nie ogarnie (a na to są raczej nikłe szanse), to pożegnałbym się z nim bez większego żalu.
Odnośnie Mazraoui'ego, to ktoś wspominał, że chce tylko do Premier League, więc zobaczymy czy będziemy w stanie go przekonać. Niemniej prawy obrońca do rywalizacji z Danilo o wyjściowy skład jest nam niezwykle potrzebny, bo Cuadrado młodszy i lepszy już nie będzie i nie powinien ogarniać aż dwóch pozycji.
Romagnoli jak najbardziej by się nam przydał. Teoretycznie mógłby wskoczyć jako następca Chielliniego (bo też jest lewonożny) i tworzyć fajny duet z de Ligtem. Jednak mam złe przeczucie, że niedługo poświęcimy Holendra (m.in. z uwagi na to, że Raiola zacznie coś mącić) i jeśli pojawi się oferta w okolicach 90 mln €, to byłby kapitan Ajaxu zostanie zawodnikiem Realu albo kogoś z czołówki ligi angielskiej (Chelsea, Liverpool, City, może United).
Belotti całkowicie mnie nie przekonuje mimo regularnego strzelania w Serie A powiedzmy 15 bramek na sezon. Gość się zrobił tak klocowaty, wolny i mało zwrotny, że na Euro nie dało się na niego patrzeć.
Kulusevski miał być raczej poświęcony jako część środków niezbędnych do zakupu Vlahovica. Natomiast na lewe skrzydło można latem sprowadzić darmowego Bogę z Sassuolo.

Wcześniej ktoś wspominał o problemach Icardiego i jeśli miałbym obstawiać, to Argentyńczyk trafi do Tottenhamu jako następca Kane'a jeśli ten przejdzie do City. Paratici od zawsze był zapatrzony na Mauro, więc teraz będzie mógł go ściągnąć.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 16:27

notquite.mytempo pisze:
17 października 2021, 16:02
Michael_M pisze:
17 października 2021, 13:48
Scamacca siadł z formą i nawet w Sassuolo nie gra.
Oj, idealny timing z tą wypowiedzią :prochno:
Zawsze tam mam :laugh: jak jakiegoś zawodnika skrytykuje to ten musi jak wąż pierdnąć ten jeden raz w roku.
EDIT: Jeszcze co do tego kto na lewe skrzydło - Barrow. Skończy niedługo 23 lata i to bardzo ciekawy i solidny zawodnik. Przydałby nam się. Dzisiaj gol.


woe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 lutego 2005
Posty: 611
Rejestracja: 13 lutego 2005

Nieprzeczytany post 17 października 2021, 20:16



Obrazek
Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 11:13

Wątpię by Atletico zgodziło się na zbicie ceny do np 20 mln bo to już by była kwota myślę akceptowalna dla naszych działaczy.
Ja jestem ciekaw rozwoju Rovelli w Genoi. W tym sezonie jest podstawowym zawodnikiem. Obecnie 4 asysty w tym sezonie. Ogólnie liczby mógłby mieć lepsze, ale ze względu na obecność takich farfocli w ataku ma tylko tyle. Po sezonie zamelduje się u nas i spokojnie wygryzie jednego z naszych asów. Zarabia tyle co psi uj, a prezentowany przez niego poziom jest bardzo bardzo dobry.


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 11:54

Romero, Demiral, de Ligt, Dragusin - mieliśmy być spokojni o środek obrony, a za chwilę możemy nie być już związani z żadnym z nich, bo Turek zaczyna rządzić defensywą Atalanty, Raiola pracuje już nad transferem de Ligta, a Dragusin zaliczy w Sampdorii mniej minut niż u nas sezon temu.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 12:34

Crunny pisze:
18 października 2021, 11:54
Romero, Demiral, de Ligt, Dragusin - mieliśmy być spokojni o środek obrony, a za chwilę możemy nie być już związani z żadnym z nich, bo Turek zaczyna rządzić defensywą Atalanty, Raiola pracuje już nad transferem de Ligta, a Dragusin zaliczy w Sampdorii mniej minut niż u nas sezon temu.
No tutaj pełna zgoda. Trochę lipa. Romagnoli to pewnie mus. Może nasi nawet popytają o Christensen'a z Chelsea.
Ja mam nadzieje tylko, że Allegri słowem nie wspomni o Cherubiniemu o Isco bo to już jest moim zdaniem temat zamknięty.


Mehehehe

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 09 stycznia 2013
Posty: 1680
Rejestracja: 09 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 13:08

Michael_M pisze:
18 października 2021, 12:34
Ja mam nadzieje tylko, że Allegri słowem nie wspomni o Cherubiniemu o Isco bo to już jest moim zdaniem temat zamknięty.
Wydaje mi się, że o Isco możesz być spokojny. Biorąc pod uwagę letnie plotki, oraz plotki dotyczące zimowego i następnego letniego okienka, to naszym nazwiskiem na tę pozycję jest Bernardo Silva z City. Ile w tym prawdy - nie wiadomo.


BlackJacky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 27 grudnia 2009
Posty: 2513
Rejestracja: 27 grudnia 2009

Nieprzeczytany post 18 października 2021, 20:14

dimebag11 pisze:
17 października 2021, 12:30
Jestem pewien, że w momencie jak przechodził do Monaco, to nasi doskonale wiedzieli kim on jest.
A ja jestem pewien, ze nie wiedzieli. Twoje przekonanie, przeciwko mojemu :prochno:
dimebag11 pisze:
17 października 2021, 12:30
Zresztą w niektórych momentach ten brak ogrywania młodzików jest w pełni zrozumiały, bo w Turynie oczekuje się natychmiastowych wyników i chyba wszyscy pamiętamy czym skończyło się chociażby wprowadzanie Frabotty (chociaż on taki młody już nie jest) przez Pirlo.
Problem robi sie wtedy, jak nakupisz hipków "na juz", a i tak dajesz doopy na calej linii... :whistle: Sorry, ale od poczatku bylo wiadomo, ze Frabotta to jakis 'frik'. Pol forum sie lapalo za glowy, jak go Wizjoner wprowadzal do pierwszej druzyny. Gosc w wieku 21 lat (wtedy) nie gral w zadnym ciekawym klubie, nie mial zadnych fajnych statow (ani def, ani of). No ale Andrzej sie nałykał swojego jabola i zaczal wydziwiac z Frabottami i Makenimi.


Wybierz, komu chcesz pomóc: https://www.siepomaga.pl

"Lepszy [Arturo Vidal] prosto z baru Semafor niż ta cała reszta"
Zablokowany