Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 07:02

Sorek21 pisze:
24 lipca 2021, 21:21
Jest potrzebny bo mamy jednego Alexa Sandro, który od kilku lat gra co raz gorzej. Niepewny w obronie oraz mało przebojowy w ataku. Gosens jest półkę wyżej.
Gosens to wahadło, jeśli takowego gracza byśmy potrzebowali byłby jak znalazł, jednak Max chce grać 4ką z tyłu i Niemiec nie ma racji bytu. Lewa strona defensywy jest odstawiona na boczny tor już 3 sezony, jak Alex podtrzyma tendencję spadkową to jesteśmy w d...e. Pellegrini sprawy nie załatwia, piłkarz na alibi, Danilo również, bo już lepiej grał na DM-ie niż jako DL. W sezonie znów trzeba się będzie ratować improwizacją - zapewne :bad:


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 11:02

Tony Montana pisze:
25 lipca 2021, 00:12
Ktoś wie ile możemy dostać od Atalanty za tego Cristiana Romero?
Paratici nieźle nas wydymał podobno z tym Romero, podałem w informacjach.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
piterjuve

Juventino
Juventino
Rejestracja: 05 września 2007
Posty: 446
Rejestracja: 05 września 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 11:59

A może Allegri postawi na trójkę z tyłu, mając do dyspozycji Bonu, Kielona i Deligta plus do rotacji (gdyby został) Demiral. Zawsze też może rotować tutaj Danilo no i oczywiście Rugani. Wówczas Gonses byłby idealny. W każdym razie, jeśli te informacje są prawdziwe, to nie wyobrażam sobie, żeby Allegri nie miał wpływu na takie rozwiązanie.
W tej układance potrzeba jest jeszcze przesunięcia Krystyny na dziewiątkę lub jego odejścia.


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 12:09

Tony Montana pisze:
25 lipca 2021, 00:12
Wiem, że tam w tle był jeszcze transfer Sturaro, za którego nikt normalny nie dałby 16,5 melona ale mimo wszystko słabo to wygląda.
Był też Favilli za 12 mln, który w ciągu ostatnich 3 lat zaliczył niecałe 1500 min. w Serie A. ;)
MRN pisze:
25 lipca 2021, 11:02
Paratici nieźle nas wydymał podobno z tym Romero, podałem w informacjach.
Czekam na jakieś info w jaki konkretnie sposób to zrobił. Wymieniliśmy się pieniędzmi z Atalantą, tak samo jak z Genoą czy z Sassuolo za Marotty. Wystarczy prześledzić transfery w obie strony :magnifier: A to, że wartość Argentyńczyka wzrosła i można za niego teraz wziąć więcej? To już ryzyko wpisane w ten biznes.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8593
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 15:17

Nie wiem o co chodzi, podałem info jakie wyczytałem i sam czekam na konkrety. On podobno jakieś układy z agentem zawodnika ma.


Obrazek

Poznałem w Chorwacji (Postira) kuzynkę Del Piero Kamilku :dance:
tom_gru

Juventino
Juventino
Rejestracja: 07 listopada 2006
Posty: 389
Rejestracja: 07 listopada 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 15:44

MRN pisze:
23 lipca 2021, 08:22
Tak podobno napaliliśmy się na tego Locatelliego, że oferujemy Sass nowy bonus a konkretnie 25% od przyszłego kolejnego transferu zawodnika. Jeżeli do tego dojdzie to Cherubini na starcie powinien wylecieć na zbity pysk bo to byłby żenujący ruch podobny do tego, że Real miał prawo odkupić Moratę. Z tym, że wtedy my byliśmy malutcy i tańczyliśmy jak Real nam zagrał to zrozumiałe ale niezrozumiałe już byłoby to gdybyśmy tańczyli w rytm muzyczki Sassuolo. Ja odpuściłbym tego grajka i olałbym transfery skoro nie ma kasy, gorzej jak za Pirlo być nie może z tym co mamy. Fanem Manu raczej nagle nie zostanę więc mnie ten transfer lata, nie sądzę aby miał on podnieść poziom naszej pomocy.
A co w tym złego? Sassuolo oczekuje albo 40 mln Euro w gotówce albo 45 mln Euro przy transakcji opartej na formule wypożyczenia i opcji zakupu (10 mln Euro za 2-letnie wypożyczenie, 25 mln Euro kwota obowiązkowego wykupu + 10 mln Euro w bonusach). Juventus oferuje max 32 mln Euro (5 mln Euro wypożyczenia, 20 mln Euro kwota wykupu + 7 mln Euro bonusów) w zamian za 25% udział w przychodach ze sprzedaży.. a więc dopóki Juventus nie sprzeda Locatellgiego za kwotę powyżej 52 mln Euro to zyskuje na takim rozwiązaniu. Przy sprzedaży za 100 mln PLN dorzucamy tylko 12 mln PLN(do oczekiwań Sassuolo), przy czym realizujemy zysk księgowy na poziomie co najmniej 75 mln Euro.


"Stara miłość nie rdzewieje... z Juve od ponad 20 lat"
Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 19:31

jackop pisze:
25 lipca 2021, 12:09
Wymieniliśmy się pieniędzmi z Atalantą, tak samo jak z Genoą czy z Sassuolo za Marotty. Wystarczy prześledzić transfery w obie strony :magnifier: A to, że wartość Argentyńczyka wzrosła i można za niego teraz wziąć więcej? To już ryzyko wpisane w ten biznes.
Jednakże brak możliwości pierwokupu za kwotę chociażby z 10M wyższą to już partactwo :)


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
tOmek8820

Juventino
Juventino
Rejestracja: 04 czerwca 2019
Posty: 70
Rejestracja: 04 czerwca 2019

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 20:36

Szczególnie ciekawy jest ostatni punkt z Dżeko...🤦 To już bardziej wierzę w Icardiego za Ronaldo. Co i tak się nie wydarzy bo CR7 zostanie i będziemy grali z w/w, Moratą i Dybalą.
Bierzmy już tego Loce!🙏


jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7335
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 20:40

Volto pisze:
25 lipca 2021, 19:31
Jednakże brak możliwości pierwokupu za kwotę chociażby z 10M wyższą to już partactwo :)
Może Atalanta się nie zgodziła? Postaw się na miejscu DS'a z Bergamo - każdy gra tak, żeby jak najwięcej ugrać dla siebie. U nas był ten problem, że Romero (gdyby został) byłby co najwyżej zawodnikiem szerokiego składu. Postawiliśmy wtedy na Demirala, chłopak zamiast grać i się rozwijać poczuł twardość ławki i teraz kręci nosem :whistle: Poza tym większość transferów wciąż przeprowadza się bez klauzul odkupu, a Argentyńczyk to nie był jakiś 18letni wonderkid, tylko 22latek z jakimś tam bliżej nieokreślonym potencjałem.

Przy stole negocjacyjnym nie siedziałem, za rękę Paraticiego nie trzymałem; wyszło jak wyszło :dontknow:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Marat87

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 maja 2011
Posty: 2469
Rejestracja: 17 maja 2011

Nieprzeczytany post 25 lipca 2021, 21:31

Zresztą czy ten Romero pokazywał w tej Genoi jakiś niebotyczny poziom i przerastał konkurencje? Jak dla mnie to był takim ligowym "dżemikiem", tylko że z potencjałem. Nie ma co się dziwić Atalancie, że nie chciała klauzuli odkupu, bo wystarczająco poszła na rękę Juventusowi, dając taką kwotę odkupu. On był od początku wciągnięty w te księgowe machloje i jego wartość była trochę zawyżona. I tak też jego karta została użyta, bo przy mocnej obsadzie na środku obrony Juventusu, nie miał szans na grę. Jedyne co mogli zrobić, to chociaż opcje pierwokupu przy wyrównania najlepszej oferty za gracza ( co i tak by nic nie zmieniło, bo dziś Juventusu nie byłoby stać na niego bez sprzedaży ).


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 10:36

Mam mocne wrażenie, że będziemy żałowali sprzedaży Demirala nawet za 40 mln. Kryzys się skończy, Turek pogra regularnie przez 2 sezony w BVB czy Atalancie (te drużyny seryjnie tworzą gwiazdy) i pójdzie do Premier League za znacznie wyższą kwotę. Obym się mylił.


zakiii

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 14 września 2010
Posty: 454
Rejestracja: 14 września 2010

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 10:45

Crunny pisze:
26 lipca 2021, 10:36
Mam mocne wrażenie, że będziemy żałowali sprzedaży Demirala nawet za 40 mln. Kryzys się skończy, Turek pogra regularnie przez 2 sezony w BVB czy Atalancie (te drużyny seryjnie tworzą gwiazdy) i pójdzie do Premier League za znacznie wyższą kwotę. Obym się mylił.
A w Juve by przesiedział te dwa sezony na ławce wchodząc od czasu do czasu. W tym czasie jego wartość by spadła.


Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 11:31

Marat87 pisze:
25 lipca 2021, 21:31
Zresztą czy ten Romero pokazywał w tej Genoi jakiś niebotyczny poziom i przerastał konkurencje? Jak dla mnie to był takim ligowym "dżemikiem", tylko że z potencjałem. Nie ma co się dziwić Atalancie, że nie chciała klauzuli odkupu, bo wystarczająco poszła na rękę Juventusowi, dając taką kwotę odkupu. On był od początku wciągnięty w te księgowe machloje i jego wartość była trochę zawyżona. I tak też jego karta została użyta, bo przy mocnej obsadzie na środku obrony Juventusu, nie miał szans na grę. Jedyne co mogli zrobić, to chociaż opcje pierwokupu przy wyrównania najlepszej oferty za gracza ( co i tak by nic nie zmieniło, bo dziś Juventusu nie byłoby stać na niego bez sprzedaży ).
Tak jak piszesz... Na Romero wszyscy zarobili, więc o co ten płacz? W Serie A jest wielu solidnych obrońców.
BTW Tottenham to SIÓDMY zespół Premier League, więc nie wiem o czym miałby świadczyć ten transfer? Ostatnie dwa lata to Atalanta grała (dużo) lepszą piłkę. Dają hajs niech biorą, z Romero czy bez radzili sobie podobnie.
Gollini ma realną szansę na pierwszy skład. Lloris jest stary i coraz słabszy.


Viking

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 września 2006
Posty: 670
Rejestracja: 01 września 2006

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 12:41

Ale ten Gollini to też nie jest jakiś kocur. W Serie A śmiało można wymienić kilku lepszych od niego. Nie wiem czy do top 5 na swojej pozycji by się załapał.
Zawsze tak jest, że jak ktoś odejdzie z Juve i potem zacznie bardzo dobrze grać to jest narzekanie, że źle zrobiliśmy.
Ale jest też mnóstwo takich których sprzedaliśmy, było narzekanie a w nowych klubach im się nie powiodło.


“But merely being tradition does not make something worthy, Kadash. We can’t just assume that because something is old it is right.”
Dalinar Kholin
Garreat

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 16 kwietnia 2004
Posty: 1699
Rejestracja: 16 kwietnia 2004

Nieprzeczytany post 26 lipca 2021, 13:06

Viking pisze:
26 lipca 2021, 12:41
Ale ten Gollini to też nie jest jakiś kocur. W Serie A śmiało można wymienić kilku lepszych od niego. Nie wiem czy do top 5 na swojej pozycji by się załapał.
Zawsze tak jest, że jak ktoś odejdzie z Juve i potem zacznie bardzo dobrze grać to jest narzekanie, że źle zrobiliśmy.
Ale jest też mnóstwo takich których sprzedaliśmy, było narzekanie a w nowych klubach im się nie powiodło.
Zgadza się, to dobry bramkarz ale nie jakiś kosmita.
Londyn będzie sprawdzianem dla dwójki z Atalanty. Zobaczymy jak im pójdzie poza maszynką wujka Gasperiniego.
Paratici nareszcie stawia na ligowych prospektów :prochno: .


Zablokowany