Mercato (LATO 2021) DYSKUSJA

Wszystko o transferach Juventusu, wasze przewidywania, opinie, najnowsze informacje.
Zablokowany
Sorek21

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 grudnia 2007
Posty: 4376
Rejestracja: 31 grudnia 2007

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2021, 23:05

Wklejam tutaj jako ciekawostkę.W czasach pandemii piłkarze opamiętali się i zwalniają największych pasożytów w świecie futbolu czyli agentów. Skoro piłkarz nie planuje transferu tylko przedłużenie kontraktu z obecnym klubem to po co mu agent do negocjacji ? Kilku piłkarzy w Interze też tak zrobiło.



jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 16 kwietnia 2021, 23:50

Jacky pisze:
16 kwietnia 2021, 21:57
A nie, sorry - pokazal, ze interesuje go imprezowe żyćko.
Ze zostal zlapany na "imprezie" zgloszonej przez "martwiacego sie kibica Juve" ? Wybacz ale cala historia wg mnie jest mocno podkrecona, co jest prawda co nie, dowiemy sie po latach. Ze zaimprezowal wiedzac o transferze z Barcy? z ta historia sa dwie mozliwosci co najmniej. Dal w palnik bo uwierzyl ze skonczy srednio udana historie lub zegnal sie z klubem o ktorym marzyl. To tylko ludzie, tez nie raz naj****em sie ze szczescia/ zalu, glupota bylo wsiadac w auto ale nie jego inteligencja zyciowa mnie obchodzi (choc to jest bez watpenia godne pietnowania). Dla mnie to bardziej zrozumiale biorac pod uwage ze jest brazylijczykiem, ale to oczywiscie nie tlumaczy glupoty. Mogl kogos zabic, sparalizowac etc - nie podlega w ogole dyskusji ze idiota zyciowy. Mial dobry styczen/luty, co nie broni jego "imprezowania" ale w takim razie Ronaldinho pozegnalbys po 1 tygodniu. Ma siano w glowie, ale jak w wiekszosci przypadkow, trzeba czasu na ocene - przynajmniej ja bym tak uwazal, a jego fanem nie jestem. W jego wieku tez zdazaly mi sie glupie akcje, moze nie jazda po pijaku ale nie jednej akcji zaluje, moze on tez ? A moze mam po prostu za miekkie serce i daje za duzo zaufania ? Po czesci na pewno....
Jacky pisze:
16 kwietnia 2021, 21:57
Ja widze cztery (nie wliczam w to COVIDu) - niedostepy w 13 spotkaniach Juventusu. Turynskie powietrze mu po prostu nie sluzy. Byc moze w innym klubie bedzie gral caly sezon od deski do deski. I chyba mamy nieco inne pojecia, co to jest nieustepliwa i twarda gra, a co to jest gra faul czy stosowanie niepotrzebnych plaskaczy na ryj. Z tego co widze, to jestes jego fanbojem - i OK, nie ma problemu. Ale niestety nasi sternicy doprowadzili nas do takiego momentu, ze teraz trzeba przyjac system zero-jedynkowy, zeby ratowac klub: jesli jakis pilkarz daje wystarczajaco duzo Juventusowi, to zostaje. Jesli jakis zarabia zbyt wiele, nie spelnia oczekiwan, wiecej sie leczy niz gra - to out.
Moze fanbojem to bym sie nie okreslil, ale na pewno mam do niego slabosc. Pisalem juz i napisze raz jeszcze za co - jego eksrawagancja w celebrowaniu zycieskich pojedynkow w obronie. Cudo + charakter + zarazanie innych emocja.
Ja widze 9 meczy kontuzja, ale widocznie mamy inne tranfermakrty :D Jak wczesniej pisalem, czasem trzeba faulowac bo przeciwnik o ponadprzecietnych umiejetnosciach gdy ma prime time - trzeba ratowac sie faulem. I nie tylko w tym przypadku. Ale podkresle jeszcze raz, jest mlody, oglada powinna przyjsc z doswiadczeniem. Oczywiscie to teoria, a jak wiadomo - roznie bywa.

Jacky pisze:
16 kwietnia 2021, 21:57
To tylko teoria. Obecnie mamy Chielona, ktory powinien zaknczyc kariere, bo juz nie wyrabia. Mamy sredniego Bonucciego, mamy bardzo fajnego, ale tez walacego bledy MDL i mamy kuracjusza Demirala. Dragusina nawet nie wliczam, bo obawiam sie ze w powaznym meczu chlopak by sie obsral. Ale jednoczesnie nie wyobrazam sobie, ze w przyszlym sezonie Rumuna zabraknie w pierwszej druzynie.
Miedzy innymi dlatego mowi sie, ze "potrzeba matka wynalazku". Tez uwazam, ze to jest dobry moment na odejscie Chiellona, bo jest z jego gra coraz slabiej, a do tego po niektorych meczach ludzie obrzucaja go gownem jak 'kibice" Milanu Maldiniego. Jak pisalem w przypadku CR tutaj rowniez "trzeba wiedziec kiedy ze sceny zejsc". I chyba jest do dobry moment, chyba ze na 4tego, 5tego, to czemu nie.

No ale fakt faktem - co do Demirala, jak i innych, moge sie mylic. Uzupelniajac - jesli ograniemy jego kontuzje, ma szanse stac sie czolowym obronca na swiecie, ma na to warunki, umiejetnosci i doswiadczenie jak na swoj wiek. Nawet jakby lapal kontuzje co 5 tygodni na 2 tygodnie to nawet lepiej, bo taki Dragusin mialby swoje minuty i nie moglby narzekac. Dlatego wlasnie nie ruszalbym SO.

A ponad wszystko - fajnie, ze mozemy wymieniac sie swoimi zdaniami na rozne tematy - na tym korzyszta kazdy z nas i chwala JP za to forum i robote jaka robili przez lata. Zeby nie bylo tez do konca tak milo - problemem sa ludzie rzucajacym g****em po kazdym meczu, powtarzajac to samo jedynie zmieniajac epitety. Ale to tylko takie moje zale, z czym moze niektorzy mnie juz kojarza :D

E: Bedac dzisiaj tak wylewnym napisze jeszcze cos.... moze komus bedzie chcialo sie tyle czytac
Nasza najlepsza sprzedaza bedzie wypchniecie ... kontuzji. Gdzie bylibysmy gdyby nie kontuzje Khediry i Costy? Gdzie bylibysmy w tym sezonie, gdyby Pawel gral zamiast Kulu ? Biorac tylko to pod uwage, gdzie bylby CR ? Przeciez kazdy z nas widzial, jak Costa po 2/3 miesiacach bez gry (tak z glowy biore) wszedl na 15 min z Ajaxem i przedryblowal 3 przeciwnikow. Kazdy z nas widzial jak Khedira zaczyna sezon po sezonie od bramek / asyst. Paratici mial swoje bledy, ale o ile gorzej na niego patrzy swiat, jednak nie przez pryzmat kontuzji. Teoretycznie - nikt tego nie przewidzi, ale wszyscy we wsi wiedza, ze to one najbardziej zniszczyly nam team. Zeby teoria nie byla bezpodstawna - w zeszlym sezonie mielismy nominalnie na SO Chielliniego, Bonuciego, MDL, Demirala i Ruganiego - no malo kto nie zazdroscil takiej obrony, przeciez to obrona na 2 swietne podstawy ... a w praktyce, po covidbreak, byl lub byly takie mecz/e, ze jedyny zdrowy byl ulubieniec wszystkich Bonucci i dlatego debiut zaliczyl Dragusin (jesli dobrze pamietam to mniej wiecej tak to wygladalo, nie pamietam meczu wiec nie chce mi sie obecnie sprawdzac, moze ktos z pamieci mnie poprawi w razie bledu). To bylby moj transfer - marzenie. Kontuzje - out!!!!!!!!!!


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2021, 10:23

fivapoPL pisze:
17 kwietnia 2021, 10:03
todofichajes.com

Bentancur pierwszy na liście do zastąpienia Saula cena 40 mln

Calciomercato

--- Nie Dybala , Nie Ronaldo , a wyniana Arthur - Icardi
---- PSG również zainteresowane Calhanoglu

calciomercato.com
--- Barcelona wyceniła Dembele na 50 mln , Juventus chce zaoferować Rabiota.
--
Nie ma nigdzie oficjalnego potwierdzenia o dogadaniu się z Boca Juniors odnośnie zniesienia zapisu w umowie o 50% dla Argentyńskiego klubu przy potencjalnej sprzedaży Bentancura, a więc taki transfer zupełnie nam się nie opłaca (zwłaszcza za 40 mln €, bo niby kogo lepszego i z podobną pensją kupimy za 20 baniek).
Wymiana Arthur-Icardi to chyba jedyna opcja, by pozbyć się Brazylijczyka. Przez kreatywną księgowość ustaliliśmy jego wartość przy transferze z Barcelony na poziomie 75 mln €, a teraz mielibyśmy problem, aby dostać za niego połowę tej kwoty, więc musielibyśmy zanotować w księgach ogromną stratę (na co nie możemy sobie pozwolić).
Odnośnie Dembele, to nie jestem przekonany czy jest nam potrzebny w tym momencie. Pozbywając się Rabiota musimy przede wszystkim ściągnąć kogoś innego do pomocy, bo to właśnie ta formacja (oraz boki obrony) wymaga u nas największej przebudowy i wzmocnień.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Principino

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 listopada 2012
Posty: 367
Rejestracja: 06 listopada 2012

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2021, 11:59

Uwielbiam te chaotyczne ruchy juventusu przed przyjsciem trenera zamiast budowac sklad razem w porozumieniu z nim to narobia wymian i posciagaja jakies "okazje" transferowe, a potem sie okazuje ze gowno z tego sie da ulepic i nikt nie pasuje do stylu preferowanego przez szkoleniowca.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 17 kwietnia 2021, 12:39

Bo tutaj nie ma trenera, który ma swoje wymagania i potulnie bierze co mu dają, tak to u nas ma działać dlatego nigdy nie będzie opcji zagranicznego trenera. Max zaczął wymagać to go pogonili, Sarri narzekał to go pogonili, teraz jest statysta, który nie ma prawa głosu i jak dostał Moratę to zgodnie z wolą zarządu piał, że Morata był pierwszym wyborem.


Obrazek
JLo

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 marca 2021
Posty: 83
Rejestracja: 10 marca 2021

Nieprzeczytany post 18 kwietnia 2021, 23:08

Ikar za Arthura to byłoby majstersztyk.
Żeby jeszcze tak Ramseya dało się wymienić na kogoś pokroju Pellegriniego/ De Paula. Może nasi spróbowaliby wypożyczyć Zaniolo z opcją wykupu od warunkiem że przejdzie kolejny sezon bez połamania???


Crunny

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 28 stycznia 2007
Posty: 3496
Rejestracja: 28 stycznia 2007

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2021, 12:06

Nasze transfery OUT w to lato będą wyglądały w ten sposób, że Paratici otworzy sobie to zestawienie: https://www.rossoneriblog.com/wp-conten ... laries.png i będzie starał się pozybć graczy, idąc od góry, czyli w pierwszej kolejności:
1. CR7
2. Dybala
3. Rabiot
4. Ramsey
5. Bonucci
6. Szczęsny
7. A.Sandro

Pominąłem de Ligta, ale obawiam się, że jeśli nie uda się sprzedać ok. 3-4 z powyższej listy, to poświęcimy Holendra dla ratowania budżetu. Obym się mylił.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 22 kwietnia 2021, 12:24

Nie wydaje mi się. Pierwsi do odpalenia są Pan Dybala i Pan Bernardeschi. By były z tego jakieś pieniądze. Potem jest Rabiot i Ramsey. Ponadto mam nadzieję, że Chiellini ma choć trochę honoru w sobie i pożegna się z klubem. Nie obraziłbym się gdyby Buffon zrobił to samo. SuperLiga pokazała jedno...czas na zmiany. Duże zmiany na wielu płaszczyznach.


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 12:33

Pojawiają się pierwsze informacje o tym, że jeśli Tottenham zatrudni Sarriego - jest taka opcja, na ile realna nikt nie wie, to ten będzie chciał ściągnąć Dybale. Osobiście trzymam kciuki.
Druga to taka, że jeśli Agnelli odejdzie to przy nowym prezydencie obojętne kim by on nie był Paratici i Nedved wypadają z klubu w trybie przyśpieszonym.
Osobiście Fabsa bym zostawił i chciałbym by wrócił na dawne stanowisko natomiast Nedved mógłby odejść - facet za często się kłóci ze wszystkimi i focha się o byle pierdołe.


Halupa

Juventino
Juventino
Rejestracja: 22 maja 2007
Posty: 35
Rejestracja: 22 maja 2007

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 12:47

Najważniejsze a żeby tej piłkarskiej wydmuszki już od następnego sezonu w drużynie nie było. Osobiście, również trzymam kciuki za ten ruch. :hope:


jeshu

Juventino
Juventino
Rejestracja: 27 marca 2011
Posty: 220
Rejestracja: 27 marca 2011

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 17:21

1. CR7
2. Ramsey
3. Bonucci
4. Szczęsny
5. Rabiot
6. Dybala
7. A.Sandro
Ja bym taka kolejnosc widzial, za Rabiota i Dybale predzej postawilbym na Coste i Berne. No ale ja sobie moge :D


Michael_M

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 lutego 2020
Posty: 1191
Rejestracja: 07 lutego 2020

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 17:41

Na włoskich i angielskich tweetach wymyślili sobie nową ploteczkę - wymiana Ronaldo na Pogbę.
W sumie to mi by to pasowało. Odnośnie tego okienka jest tak wiele niewiadomych. Ta SuperLiga nic nie zmienia. Dalej nie wiadomo kto zostaje a kto odchodzi.


Poprostu

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 listopada 2007
Posty: 7073
Rejestracja: 11 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 17:44

Do końca czerwca musimy zarobić przynajmniej 100 mln. Żaden Pogba nie przyjdzie nawet na wymianę. Teraz będziemy celować w zawodników z pensja na poziomie 3mln. Już się do tego przyzwyczajcie bo będzie rozczarowani.


Ehem

Juventino
Juventino
Rejestracja: 30 marca 2019
Posty: 452
Rejestracja: 30 marca 2019

Nieprzeczytany post 23 kwietnia 2021, 18:38

Dlatego Dybala i Ramsey muszą odejść. Z obu nie mamy pożytku, a im tylko kasa na koncie się zgadza i to wcale nie mała.


dimebag11

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 maja 2009
Posty: 2551
Rejestracja: 31 maja 2009

Nieprzeczytany post 24 kwietnia 2021, 08:25

Poprostu pisze:
23 kwietnia 2021, 17:44
Do końca czerwca musimy zarobić przynajmniej 100 mln. Żaden Pogba nie przyjdzie nawet na wymianę. Teraz będziemy celować w zawodników z pensja na poziomie 3mln. Już się do tego przyzwyczajcie bo będzie rozczarowani.
W sumie to znaczna część naszych zawodników nie zasługuje na pensję wyższą niż 3 mln € za sezon. Niestety o wielkich transferach możemy sobie zapomnieć, ale chyba niektórzy fani Juventusu nie mogą tego zrozumieć i żyją w jakiejś utopii. Uzbieranie około 100 mln € przy naszej zbieraninie może się wiązać z koniecznością sprzedaży, któregoś z kluczowych piłkarzy, a takowych jest tylko dwóch - De Ligt oraz Chiesa. Wiadomo, że nie pozbędziemy się Federico, bo najpierw sami musimy go wykupić z Violi, więc całkiem realne staje się widmo pożegnania z De Ligtem. Niby do opchnięcia jest jeszcze Dybala, ale przespaliśmy rok temu dobry moment na jego wytransferowanie (gdy miał jeszcze dwa lata kontraktu i był po całkiem udanym sezonie). Oby chociaż udało się dokonać jakiejś wymiany z udziałem Pawełka, bo w przeciwnym przypadku odejdzie sobie za darmo i będziemy sobie pluć w brodę.


Juve jest miłością całego mojego życia. Jest powodem do radości i dumy, ale i przyczyną frustracji i rozczarowań. Jest źródłem niesamowitych emocji, tworzącym prawdziwą i niekończącą się opowieść o miłości. - Gianni Agnelli
Zablokowany