Nowy pokój. Propozyjca godna uwagi.

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Martinblack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 czerwca 2003
Posty: 125
Rejestracja: 08 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 20:30

Martin pisze:Moze postawmy wreszcie na ilosc a nie na jakosc. .
Ja bym proponował postawić na jakość :wink:, bo wtedy musielibyście tolerować wszystkie tematy, nawet te najmniej mądre.

Niestety tak jest na każym forum z duża ilością userów. Znajdzie sie ten czy tamten, który chce byc autorem kazego tematu, niekoniecznie tu pasującym. Jak zauważyłem, jak tylko pojawi się jakaś wiadomośc na onecie czy innych portalach to zaraz się tutaj pojawia. A tak sie składa, że ponad połowa tych tematów to zwyczajne plotki, typu "Abramowicz w Wiśle". :? Oczywiście takie tematry są zgodne z regulaminem i nie można ich usunąc, wiec powstaje bałagan.
Martin pisze:Moze zastanowmy sie co zrobic zeby to forum rzeczywiscie mialo poziom a nie tylko pelno userow.
Z jednej strony JP to jest jedna z najbardziej popularnych stron o Juventusie, jeśli chodzi o strony polskie. Więc nie ma się co dziwić, że jest tutaj duzo userów. Do tego łączenie zalogowania na forum z działem download. Zlikwidujcie to, niektórzy nie piszą na forum a muszą się tu logować. Do tego róbcie to co na innych forach. Kasowanie tematów typu "zakładam Quiz", " o rozmiarach butów" albo "prosze o pomoc bo mi komp nie chodzi". To forum piłkarskie a nie "na każdy temat." Może też być mała adnotacja w regulaminie typu zabrania sie umieszczania tematów sciągniętych z onetu interii czy innych portali o niziutkim poziomie intelektualnym.. :wink: :?

Do usera pod spodem: niezbyt ciekawy podpis masz Rybeq :? ....nawet jak to miał być zart...
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2004, 20:35 przez Martinblack, łącznie zmieniany 1 raz.


Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 20:31

martin pisze: Tematow o Juve jest tyle co kot napłakał, a o innych rzeczach to powstaja niczym grzyby po deszczu...
to akurat nic zlego. w koncu to forum dyskusyjne, i im wiecej sensownych tematow tym lepiej.
martin pisze:Moze zastanowmy sie co zrobic zeby to forum rzeczywiscie mialo poziom a nie tylko pelno userow.
troche ze pozno moim nieskromnym zdaniem.
martin pisze:Czy zauwazyliscie jak malo postow pisza ci co dostali Qualitki?
qualita rybeq pisze duzo przez caly czas Obrazek
martin pisze:Forum sie stacza, robi sie bałagan a wszyscy tymi swoimi off-topikowymi tematami przyczyniaja sie do tego jeszcze bardziej.
to forum sie nie stacza. one caly czas jest na dole.
nie pamietam czasow kiedy byl tu "poziom"
martin pisze:Powoli sie rzeczywiscie drugi Onet tutaj robi.
miasta ktore to popieraja:
[']gliwice[']


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
Ultras

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 03 listopada 2003
Posty: 2215
Rejestracja: 03 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 20:38

Ja tam do quizów nic nie mam... tylko osoby, które biorą udział w owych quizach powinny się trzymać ustalonych wcześniej zasad. Tzn na początku jest wszystko dobrze, aczkolwiek z biegiem czasu osoby biorące udział w quizach, gdzie można "strzalać" odpowiedzi dowoli przestają myśleć o reguach i piszą 10 niepotrzebnych odpowiedzi z myślą "a może trafie... :roll: ". Mam tutaj na myśli przede wszystkim quizy o piłkarzach i stadionach. Jedyną rzeczą, która "zmusza" owe osoby do bezsensownych postów jest licznik. Zniknęły rangi i wydawałoby się, że już będzie OK. A tymczasem sam licznyk wystarczy, aby nabijać. Nie możnaby tak zrobić jak np. na forum Milanu gdzie nie ma ani licznika, ani rang :?: a kogo interesuje ile ma postów to sobie będzie mógł sprawdzać w profilu. Wtedy na pewno około 10% osób, które nabijają odfruną z forum 8) Myśle, że jeżeli kiedyś zapadła decyzja o usunieciu rang to teraz czas na licznik. Bo poziom jest rzeczywiście niski :|


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 20:41

Martinblack pisze:
Martin pisze:Moze postawmy wreszcie na ilosc a nie na jakosc. .
Ja bym proponował postawić na jakość :wink:, bo wtedy musielibyście tolerować wszystkie tematy, nawet te najmniej mądre.
Heh ale pacłem gafe... Wiadomo o co mi chodzilo. O jakosc a nie o ilosc.
Rybeq pisze:
Martin pisze:Forum sie stacza, robi sie bałagan a wszyscy tymi swoimi off-topikowymi tematami przyczyniaja sie do tego jeszcze bardziej.
to forum sie nie stacza. one caly czas jest na dole.
nie pamietam czasow kiedy byl tu "poziom"
Byl byl tylko ze wtedy jeszcze nie bylo tyle userow. Ale niestety popularnosc robi swoje. Nie potrafimy sobie na chwile obecna z tym niestety poradzic. Nie jestesmy w stanie odpowiadac za kazdego usera i nakazywac mu co ma robic.
Kazdy musi sam dorosnac do forum... Przed nikim strony nie zamykamy.
Rybeq pisze:
Martin pisze:
Czy zauwazyliscie jak malo postow pisza ci co dostali Qualitki?
qualita rybeq pisze duzo przez caly czas
Pisze pisze pisze i nic z tego nie wynika. Przykre troche.

Z mojej strony jest to na chwile obecna ostatni post w tym temacie. Bo znowu sie zacznie dyskusja w ktorej bedzie 1000 postow, z ktorych nic nie wyniknie. Kazdy bedzie pisal jak powinno byc a nic w tym kierunku nie bedzie zrobione. Nadal beda quizo-, oneto- i inni- maniacy.
Czekam na propozycje (realne) rozwiazania tego problemu.
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2004, 20:43 przez Martin, łącznie zmieniany 1 raz.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 20:42

To ja skomentuje te cudowne quizy :
Solaris pisze:Aha co do Quizów-to na nich powienien byc licznik,ale tlyko wtedy keidy sie przestrzega zasad bo inaczej to nawet zabawa bez liczników jest bez sensu
Kolego...mowisz o zasadach,a sam ich nie przestrzegasz...spojrzmy sobie na ten topic :
http://www.juvepoland.com/forum/viewtop ... 61&start=0
6 twoich postow,ktore nie wnosza nic do dyskusji i do calej "zabawy".Np:
A znasz kogoś takiego
I po 1 to chodzi o imie John a nie Johna
Zadales pytanie?Czekasz na odpowiedz,a nie wykorzystujesz kazdej okazji,aby miec jedno oczko wiecej.
Reszta postow do przeanalizowania.Czyste nabijanie,ale O.K.Was to bawi...
Po dwa - zadajecie pytanie,a nie jestescie w kolejce,gdyz nie odpowiedzieliscie na pytanie...nie macie takiego prawa - nabicie.

2 strona :
Gałcio teraz Ty bo to na 100% dobra odpowiedź
Pytam...po jakiego grzyba piszesz,ze to dobra odpowiedz jak kolega wyzej to napisal?Gdyby nawet tej odpowiedzi nie bylo, to takze nie masz prawa pisac,ze to dobra odpowiedz.Zadajacy potwierdza odpowiedzi i tego sie trzymajcie poki ten Quiz istnieje...nie wciskajcie kitu,ze was to interesuje i,ze swietnie sie przy tym bawicie...w polowie Quiz'ow mozna nacisnac prawym przyciskiem myszy we wlasciwosci i jak by jest napisana odpowiedz...potem wykorzystujesz jeszcze swoj umysl i piszesz : "Wydaje mi sie,ze jest to xxx..." ?Troche to idiotyczne...

Strony mozna analizowac i wyciagac takie same wnioski jak z tych 2-och przykladowych...jednym slowem,albo bedzie porzadek,albo wieczny burdel ;]

PS.Quizy to to samo co tutaj - http://www.pilkanozna.54.pl/viewforum.p ... 2e1d96db8b
Udzialaja sie w kazdym temacie 3-4 osoby...3 osoby to moderatorzy...zawsze mozna tam z nimi postukac ;]
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2004, 21:21 przez ToMeK, łącznie zmieniany 2 razy.


Lypsky

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 4747
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 20:48

Martin pisze:Czekam na propozycje (realne) rozwiazania tego problemu.
Chyba czas przyjrzec sie ilosci i jakosci postow niektorych ''czestych'' bywalcow naszego forum.Przeciez golym okiem widac ze szerzy sie nabijactwo a pisza ciagle te same osoby.Sa ludzie ktorzy pisza bardzo czesto ale ich posty wnosza wiele do dyskusji i milo sie je czyta a reszta...swietne przyklady podal Diaz fan* :roll:

* Tomus rzecz jasna :D
Hehe :oops: :D Coz za odnosnik...

P.S. Tak jak napisal DjJuve - temat zostanie zamkniety i wszystko znow ucichnie,az pojawi sie nowy temat,ktory bedzie kontunuacja wszystkich klotni zwiazanych ze strona...bedzie to 100 z kolei :| Przykre...jesli nic nie zrobimy w najblizszym czasie,to z tego "forum" nic nie bedzie...jedynie co pozostanie to Wajrunki48 :lol:


a ja kocham gołe baby, gołe baby do przesady
JuveQL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 marca 2003
Posty: 539
Rejestracja: 10 marca 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 22:03

No tak, wszyscy chcą poprawy, jednak tak naprawdę nikt nie ma żadnego pomysłu. I tak na dobrą sprawę bardzo cięzko jest tu cos wymyslić.

Po głębszym zastanowieniu dochodzę do wniosku, iż schowanie ilości postów nie zmieni jednak zbytnio oblicza tego forum. Zlikwidowano już rangi, co miało drastycznie zmienic oblicze forum i co? Nic się nie zmieniło, nabijacze, jak byli, tak są. Gdy ukryjemy rangi, sytuacja nie ulegnie zmianie. Dzieci będą chciały się pokazać i będą pisać posty tylko po to, aby jak najczęściej można było je dostrzec.

Jest jeszcze jeden ważny aspekt. Jest to forum o Juventusie (jakby ktos nie wiedział :D ). Jak wiadomo wszystkie znane druzyny pilkarskie przyciagają wiele osób, w wielu przypadkach również dzieci (nie chodzi mi tu o wiek, ale o zachowanie) To również ma wpływ na poziom tego forum. Nie oszukujmy się - na forach o takiej tematyce nigdy nie będzie idealnego porządku. Nie znaczy to jednak, że nie można w znacznym stopniu poprawić poziomu.

Na pewno jednym ze sposobów byłoby znaczne uproszczenie forum. Polegałoby ono na tym, że post składałby się tylko z nicka oraz samej treści. Zadnych avatarów, żadnych podpisów itp. Zdaję sobie sprawę, iż forum znacznie straciłoby na atrakcyjności i dlatego ten pomysł raczej nie przejdzie.
Kolejnym sposobem może być blokada dostępu do niektorych pokoi. Pomysł ten widziałem w kilku innych forach. Polegało to na tym, że aby uzyskać dostęp do danego pokoju należało się osobiscie zgłosic do moderatora. Nie wiem na jakiej zasadzie przydzielano tam dostęp, jednak podejrzewam, że trzeba było prezentować odpowiedni poziom. Niestety pomysł ten raczej nie sprawdzi sie na tym forum. Przy takiej ilości użytkowników moderatorzy musieliby siedziec całymi dniami i decydować kto ma mieć dostęp a kto nie. Dlatego pomysł ten też raczej odpada.
Teraz mała sugestia dotycząca karania. Pieciodniowy banik to tak naprawdę żadna kara. Aby kartki naprawdę mogły przynieść skutek (czyli choć minimalną poprawę) trzeba ograniczyć ich ilość. Przeciez gdyby w prawdziwym meczu czerwona kartka byłaby dawana dopiero po 3 zóltych, mielibyśmy krajobrazy, jak po bitwie. Skoro jest to forum piłkarskie - musza panować tutaj takie same zasady. Żółta kartka to ostrzeżenie, czerwona - wylatujesz. I tu kolejna sprawa. Ban musiałby trwać przynajmniej 2 tygodnie (choc nie wiem czy nie dlużej). Przez ten okres zamiast forum, dla zbanowanych powinien wyświetlać się regulamin (o ile to możliwe). Może wtedy, choćby z nudów, część osób przeczytałaby go.

Napewno nie wszystkie pomysły są tutaj idealne, aczkolwiek może ktoś podchwyci jakiś pomysł i w połączeniu ze swoim da jakies rozwiązanie. Mam przynajmniej taką nadzieję, bo z dnia na dzień forum staje się coraz bardziej blade...


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 22:25

JuveQL-naprawde fajne pomysły.Gratuluje ich.Tylko Ty mówisz o bardzo gruntownych zmianach w Forum a tutaj rozwiązanie wydaje się bardzo proste-likwidacja liczby postów .Bo czym mogą "zaszpanować" nabijacze? Oczywiście swoimi "pościkami" a raczej ich ilością.Bo to dla niekórych to jest "poziomem zawansowania" na tym forum-kiedyś były "rangi" teraz jest 100 "pościków, 200"pościków" 1000 "pościków" itd. Zastanawiałem sie czy nie byłoby dobrym rozwiązaniem zaostrzenie regulaminu ale...i tak "nowi nabijacze" nie zbliżyli swojego kursora myszki do wielkiego napisu REGULAMIN JUVEPOLAND a druga sprawa czego mają sie bać bana ?Dostaną tutaj pójdą na inne forum dostali gdzie indziej przyjdą tutaj.Tu nie jest problemem to że ktoś dostanie bana za nabijanie a później jak kara się skończy to wróci i znów to robi,tylko problemem jest to że przychodzi masa "nowych nabijaczy" i piszą do pierwszego bana.Później znikają.Naprawde czas aby Martin i spółka przemyśleli sprawe likwidacji liczby postów.Moim skromnym zdaniem powinno to troche zniechęcić "nabijaczy".


BiancoNerri_

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 lutego 2004
Posty: 273
Rejestracja: 25 lutego 2004

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 22:31

To, że na tym forum jest mnóstwo bezsensownych tematów, zupełnie nie na temat piłki to już widziałem od dawna, ale myślałem, że wam to nieprzeszkadza. Myśle, że likwidowanie avatarów,podpisów i licznika postów nic by nie zmieniło, a forum straciłoby na wartości. Może za głupie, małoważne (typu frytka ma kolejny romans) tamaty pownno się dostawać punkty karne. Głupi temat=1 pkt. karny. To by było widoczne pod avatarem i każdy by widział dodatkową(canną) informacje o danym użytkowniku. Może wtedy każdy by się 2 razy zastanowił zanim założy kolejny temat.
To moja propozycja, nie musicie się z nią zgadzać, ale coś w tym jest. Można spróbować.


deep

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 18 czerwca 2003
Posty: 106
Rejestracja: 18 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 22:54

pod paroma względami zgadzam się z JuveQL.

odnośnie kar, faktycznie cały system powinien być bardziej surowy. 1. kartka - ostrzeżenie, 2. kartka - ban. sądzę, że to by skutkowało. jednakże w niektórych przypadkach należało by rozptrywać sprawę indywidualnie, bo trzeba jednak uwzględnić "kartotekę" użytkownika, czy też jego "poziom zaawansowania" oraz rodzaj przewinienia.

a teraz propozycja, któą popieram, czyli blokada pokoi. powinny być dwa nadrzędne. JUVE i RESZTA. w "juve" wiadomo, wiadomości, transfery itp. ale tylko odnośnie Juventusu, bo jest to forum tej drużyny. dopiero po obyciu w tym pokoju, zdobyciu jakiejś założonej z góry ilości postów, czy też stopnia zaawansowania, użytkownik dostawał by przepustke do drugiego głównego pokoju, do "reszty". i tam trwałby, aż do bana, bo ten powodowałby ponownie starania o przepustke. oczywiście, nabijanie w pokoju "JUVE" było by monitorowane, by nie było zdobywania postów w ten sposób.

czekam na dalsze rozwinięcia tego punktu widzenia, bo być moze w ten sposób dojdzemy do czegos konkretnego.


Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 23:09

niezbyt ciekawy podpis masz Rybeq ....nawet jak to miał być zart
mi sie podoba Obrazek
Jedyną rzeczą, która "zmusza" owe osoby do bezsensownych postów jest licznik
niesprawdza sie.
nabijacz chce zeby go bylo pelno. chce w pewien sposob zaistniec.
martin pisze:Przed nikim strony nie zamykamy.
w tym punkcie sie nigdy nie zgodzimy.
martin pisze:Pisze pisze pisze i nic z tego nie wynika. Przykre troche.
bardzo duzo z tego wynika.
chocby to ze do trzeciej kartki kazdy moze pisac nawet najwieksze bzdury bo i tak wczesniej czy pozniej ja zdejma. a ilu juz bylo userow ktorzy postanowili "odczekac" 5 dni i wrocic z czystym kontem ? kartki nie sa i nie byly na tym forum zadna kara, i poki nie zmienicie tego, nie mozna myslec o innych zmianach. pisalem juz kiedys o tym w pz ale jak zwykle ostrzejsze propozycje nie przechodza. a przeciez ban za 2 kartka, i trwaly, lub przynajmniej znacznie dluzszy ban przy 2 kartce czerwonej wiele by zmienil, ale spadna statystyki... bledne kolo.
martin pisze:Plonk for Fisheq.
fisheq ? rybeq duzo lepsze!
To moja propozycja, nie musicie się z nią zgadzać, ale coś w tym jest
nic w tym nie ma. to samo zadanie teoretycznie powinny spelniac kartki.


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
BiancoNerri_

Juventino
Juventino
Rejestracja: 25 lutego 2004
Posty: 273
Rejestracja: 25 lutego 2004

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 23:19

Rybeq pisze:
To moja propozycja, nie musicie się z nią zgadzać, ale coś w tym jest
nic w tym nie ma. to samo zadanie teoretycznie powinny spelniac kartki.
Właśnie, że nie. Kartki znikają, to by było cały czas, na zawsze tak jak posty.


Dionizos

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 30 marca 2003
Posty: 2230
Rejestracja: 30 marca 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 23:35

No niestety, ale co chyba nikogo nie zdziwi, nie ma dobrego rozwiazania. Jednak czesciowo moznaby usprawnic forum, poprzez redukcje liczby pokoi. Na cholere, na forum Juventusu, pokoj Polska albo Inne strony www, czy inne sporty? Jak ktos chce sobie pogadac o polskiej lidze, to niech idzie na inne forum. Gdyby takie pokoje zniknely, wiekszosc nabijaczy, czesc czasu spedzalaby na innych forach. Przez to nie byloby ich tak cesto u nas.
Kolejna sprawa jest, uciekanie z forum ludzi, ktorzy maja cos do powiedzenia. Uwazaja, ze forum ma beznadziejny poziom, to juz nie beda sie tu udzielac. Owszem, bo to w sumie marnowanie czasu. Ale przez jakis czas, ci ludzi tworzyli to forum i tak nagle uciekaja. Niech zostana przez chwile i pomoga forum. A teksty typu: "To juz nie to", nie maja sensu. Czlowieku zrob cos, zeby to bylo to. Bo bez pomocy kilku sensownych osob, wiele wladze naszego forum nie zdzialaja...
Poza tym, podpisuje sie pod pomyslem, zmniejszenia liczny kartek i przy okazji wydluzenia czasu wykluczenia z forum. Zawsze zdazaja sie pomylki moderatorom(stad moje 3 kartki :wink: ), ale to chyba bedzie skuteczny sposob.

Edit: Tutaj dla potwierdzenie tezy o pokojach, oto co bylo w moiim okienku "forum":

° Najlepszy wokalista świata (88) - enbea, 30/12/2004 22:43:15
° Nowy pokój. Propozyjca godna uwagi. (24) - BiancoNerri_, 30/12/2004 22:31:15
° Jakie to stadiony ? Czyli quiz o stadionach (246) - AdriaNeQ, 30/12/2004 22:30:17
° Kto lubi Linkin Park ????????????????? (80) - Koniu SSJ, 30/12/2004 22:25:25
° Krzysiek Król w Wiśle Kraków!!!!! (15) - PiontaS, 30/12/2004 22:23:59

Co to ma wspolnego z Juventusem Turyn? Kogo obchodzi Wisla Krakow, Linkin Park albo najlepszy wokalista świata??? Napewno nie prawdziwego fana Juve...

Edit2: Chcialem dodac, ze Krzyska Krola ma serdecznie w d....
Ostatnio zmieniony 30 grudnia 2004, 23:40 przez Dionizos, łącznie zmieniany 2 razy.


Jaro

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 11 października 2002
Posty: 621
Rejestracja: 11 października 2002

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 23:35

Rybeq pisze:
Jedyną rzeczą, która "zmusza" owe osoby do bezsensownych postów jest licznik
niesprawdza sie.
nabijacz chce zeby go bylo pelno. chce w pewien sposob zaistniec.

Ale sposób zaistanienia poprzez liczbe postów jest chyba najczęstszym :? Wyeliminujmy go a później ocenimy czy sie sprawdził czy nie.Likwidacja licznika zmiejszy pole manewru nabijaczy...


leniup

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2003
Posty: 1829
Rejestracja: 07 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 23:45

Co do Quizów to biore udział tylko w jednym, czyli w tym co naprawde poza Juve kocham czyli o koszykówce. Jak dla mnie to wszystkie posty jakie tylkow tym quizie oddałem mogą być usunięte przez modów i bedzie mnie to mało obchodziło. Biorę udział tam bo to lubie, a nie dla postów.
Jak dla mnie wszystkie głupie tematy z onetu o jakis pierdołach lub plotkach mogą być usunięte. Forum ma być o Juve a sam coraz częściej się udzielam w tematach o NBA. No cóż.
Może rzeczywiście licznik powinien zostać usuniety. Może wtedy poziom forum się poprawi. Mnie to nie przeszkadza.

Ps. Co z quizem o Rybeq :wink: Chyba niewypalił :wink:


Obrazek
ODPOWIEDZ