JAKOŚĆ czyli tzw. QUALITKI!

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
Maggie Del Piero

Qualità Juventina
Qualità Juventina
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 682
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 02 sierpnia 2004, 14:49

Wpierw pogratuluję nowym Qulowcom :D :D Widze iż kolejna Dziewczyna jest "Q" super :D świadczy to dobrze o rozwoju wiedzy piłkarskiej wśród Płci Pięknej;) No a płeć PrzePiękna niech isę uczy :D :D :D hehehe
Mam nadzieję że dojdziecie do porozumienia z tymi anty"Q" aczkolwiek wg. mnie od tego są kartki i nie wiem czy by miało sens powielanie nagan aczkolwiek nie mi decydowac ja moge tylko powidzieć co uważam :D :D


Najtańszy Show na jaki stać ten utytłany w szmirze świat ....
Cryhavoc

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2004
Posty: 14
Rejestracja: 23 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2004, 15:39

No więc ja jestem nowy i będę pisał nieśmiało

Martin, piszesz że chcecie się wybić ponad poziomy, ok zamiar naprawde wspaniały, tylko życze wam żebyście się nie zatracili zabardzo w tym biegu do doskonałości. Chodzi mi tutaj i o to co sie dzieje na chacie i o to całe "Q".

O chacie gdzieś już coś pisałem, nie kce mi sie powtarzać, wyciągne tylko esencje: TO JEST PARANOJA :/

A ten znaczek jakości to standardowe dzielenie uzytkowników na lepszych i gorszych. Stwarzacie przez to coś w rodzaju Elity, dla niektorych niedościągalnej i myśle, że powinniście o tym pamiętać. To jest jeszcze gorsze niż te całe rangi użytkowników. Tamte dzieliły na aktywnych i mniej aktywnych i większość to rozumiała, tutaj mamy klasyczny podział Burżuazja i plebs. Dzielicie bowiem ludzi wg ich inteligencji, wiedzy (w waszym jej mniemaniu!)

Wg mnie to forum powinno łączyć kibiców Juve, a nie wprowadzać chore podziały, dość, że na forum jest wysoki rygor.

Jeśli się upieracie przy jakichkolwiek podziałach, lepszym rozwiazaniem IMHO byłoby wprowadzenie opcji głosu na dany post w celu uznania jego wartości i głosować mogłby KAŻDY uzytkownik. Oczywiscie bez powielania głosów. Po jakimś czasie Ci którzy dostali by najwięcej głosów mogliby zostać uhonorowani jakimś durnym znaczkiem :). To byłoby bardziej sprawiedliwe i demokratyczne. To tyle jesli chodzi o moje zdanie ntt.

Sorry ale nie lubie "grup sprawujących władze" :)

Pozdro
Cryhavoc


Rasi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 461
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2004, 16:22

Cryhavoc pisze: No więc ja jestem nowy i będę pisał nieśmiało
Pisać możesz śmiało i bez obaw. Za słowa krytyki ( w ramach kultury ) nie karamy ;)
Cryhavoc pisze:Martin, piszesz że chcecie się wybić ponad poziomy, ok zamiar naprawde wspaniały, tylko życze wam żebyście się nie zatracili zabardzo w tym biegu do doskonałości. Chodzi mi tutaj i o to co sie dzieje na chacie i o to całe "Q".
Akurat według mnie dążenie do doskonałości jest wskazane. Ciągłe podwyzszanie poziomu słuzy wszystkim odwiedzającym strone i forum.
Cryhavoc pisze:O chacie gdzieś już coś pisałem, nie kce mi sie powtarzać, wyciągne tylko esencje: TO JEST PARANOJA :/
Punkt dla Ciebie. Na chacie jest totalny chaos. Zagladam czasem ale zazwyczaj po 5 minutach mam dość. Mysle jednak, że i tam bedzie trzeba w koncu zrobic porzadek. Znając jednak userów zaraz podniesie sie krzyk o dyktaturze :roll:
Cryhavoc pisze:A ten znaczek jakości to standardowe dzielenie uzytkowników na lepszych i gorszych.
Spójrz pawdzie w oczy: są userzy lepsi i userzy gorsi. Jedni łapią bana srednio raz na miesiąc, drudzy bez kartki żyją ponad rok. Jedni potrafią napisać post z sensem dla drugich szczytem intelektu jest spłodzenie dwóch zdan. Jedni kiedy nie mają nic do powiedzenia milcza, drudzy wypowiadają sie w kazdym temacie nie mając o tym pojecia.
Dlaczego nie mielibysmy wyróżnić tych pierwszych ??
Cryhavoc pisze: Stwarzacie przez to coś w rodzaju Elity, dla niektorych niedościągalnej i myśle, że powinniście o tym pamiętać.
Akurat chodzi o to by wskazać tą Elite. Taki był nasz cel. Ludzie mają wyraźnie widzieć kto jest przykładnym userem i do kogo mają równać.
Cryhavoc pisze: To jest jeszcze gorsze niż te całe rangi użytkowników. Tamte dzieliły na aktywnych i mniej aktywnych i większość to rozumiała, tutaj mamy klasyczny podział Burżuazja i plebs. Dzielicie bowiem ludzi wg ich inteligencji, wiedzy (w waszym jej mniemaniu!)
Poprzednie rangi sie nie sprawdziły. Za jakiś czas znikną z wiekszości for w necie.
Burżuazja ?? Plebs ?? Pogięło Cie ?? My tylko wyróżniamy tych, którzy potrafią pisać ciekawie nie łamiąc rehulaminu, lub tych którzy wykazali sie dużo wiedzą na temat piłki
Celem nie było to by ludzie poczuli sie gorsi ale to by do Qlowców równali.
Cryhavoc pisze: Wg mnie to forum powinno łączyć kibiców Juve, a nie wprowadzać chore podziały, dość, że na forum jest wysoki rygor
Buahaha rygor ?? To Ty rygoru nie widziałeś :lol:. Tu panuje burdel. Juz kilka razy postulowałem zaostrzenie regulaminu.
Cryhavoc pisze: Jeśli się upieracie przy jakichkolwiek podziałach, lepszym rozwiazaniem IMHO byłoby wprowadzenie opcji głosu na dany post w celu uznania jego wartości i głosować mogłby KAŻDY uzytkownik. Oczywiscie bez powielania głosów. Po jakimś czasie Ci którzy dostali by najwięcej głosów mogliby zostać uhonorowani jakimś durnym znaczkiem :). To byłoby bardziej sprawiedliwe i demokratyczne. To tyle jesli chodzi o moje zdanie ntt.
Taaa każdy mógłby głosowac. I dwóch panów X i Y umawia sie ze pisza po 20 postów dziennie i obaj głosuja na posty drugiego ;). Raz dwa i mają Q. No faktycznie byłoby sprawiedliwiej :wink:
Cryhavoc pisze: Sorry ale nie lubie "grup sprawujących władze" :)
My tez nie ;)
Cryhavoc pisze:Pozdro
Cryhavoc
pozdro
rasi


Rasi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 461
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2004, 20:18

o żesz f**. narozrabiałem :/
w tym miejscu był post, który napisał Cryhavoc w odp na mój post powyzej. Chcialem na niego odpowiedziec ale zamiast w "cytuj" kliknąłem w "zmien" :x
Wielkie sorki Cryhavoc niechcacy skasowałem Twój post :? Moja wina. Napisz post od nowa oki ??
jeszcze raz sorki


Cryhavoc

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2004
Posty: 14
Rejestracja: 23 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2004, 20:37

Qr....ze tak to skomentuje...jechamy od nowa
Spójrz pawdzie w oczy: są userzy lepsi i userzy gorsi. Jedni łapią bana srednio raz na miesiąc, drudzy bez kartki żyją ponad rok. Jedni potrafią napisać post z sensem dla drugich szczytem intelektu jest spłodzenie dwóch zdan. Jedni kiedy nie mają nic do powiedzenia milcza, drudzy wypowiadają sie w kazdym temacie nie mając o tym pojecia.
Dlaczego nie mielibysmy wyróżnić tych pierwszych ??
Wlasnie o to mi chodzi....zeby nie dzielic ludzi wg intelektu.... choc jak juz pisalem wczesniej w tym samym poscie, to jest bardziej zlozona sprawa i sliski temat

Celem nie było to by ludzie poczuli sie gorsi ale to by do Qlowców równali.
No to właśnie wskazuje druga strone medalu
Cryhavoc napisał:
Wg mnie to forum powinno łączyć kibiców Juve, a nie wprowadzać chore podziały, dość, że na forum jest wysoki rygor


Buahaha rygor ?? To Ty rygoru nie widziałeś . Tu panuje burdel. Juz kilka razy postulowałem zaostrzenie regulaminu.
Tu miało być "dosc ze na CHACIE jest wysoki rygor"... rozumiem ze sluzy on tam opanowaniu tego co sie dzieje, ale poszlo to chbya w złym kierunku bo jaki rozpiździał był taki jest...tylko teraz jeszcze mozna wyleciec za jakaś głupote. Doszlo pozatym do kuriozalnej sytuacji kiedy chatujacy wymyslaja "neoobelgi" by ich slowa nie znalazly w "Slowniku Słów Zakazanych"...a i tak wylatuja ;)
Cryhavoc napisał:
Jeśli się upieracie przy jakichkolwiek podziałach, lepszym rozwiazaniem IMHO byłoby wprowadzenie opcji głosu na dany post w celu uznania jego wartości i głosować mogłby KAŻDY uzytkownik. Oczywiscie bez powielania głosów. Po jakimś czasie Ci którzy dostali by najwięcej głosów mogliby zostać uhonorowani jakimś durnym znaczkiem . To byłoby bardziej sprawiedliwe i demokratyczne. To tyle jesli chodzi o moje zdanie ntt.


Taaa każdy mógłby głosowac. I dwóch panów X i Y umawia sie ze pisza po 20 postów dziennie i obaj głosuja na posty drugiego . Raz dwa i mają Q. No faktycznie byłoby sprawiedliwiej
qrde i co ja tu pisałem....aaa wiem, jest jeszcze takie rozwiazanie ze glosowalo by sie na POSTA i post wlasnie zbieralby glosy... bez sumowania glosow jednego autora. Kazdy mialby ograniczona, liczbe np. 5 glosow na miesiac w stylu "podoba mi sie ten post" :), bez mozliwosci glosowania kilka razy an tę samą wiadomość. Po koncu miesiaca autor najlepszego posta odzaczony bylby czyms w stylu : "post miesiaca maja". System niedoskonaly ale mysle ze konkretny.

Cryhavoc napisał:
No więc ja jestem nowy i będę pisał nieśmiało

Pisać możesz śmiało i bez obaw. Za słowa krytyki ( w ramach kultury ) nie karamy
a to akurat byla ironia z tą nieśmiałościa :)... a jak sie okazało to wcale taki nowy nie jestem... znalazlem siebie zarejstrowanego jako Crush..27 na liscie :), bez postow ale zawsze :D


Rasi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 22 lipca 2003
Posty: 461
Rejestracja: 22 lipca 2003

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2004, 21:44

Cryhavoc pisze: Qr....ze tak to skomentuje...jechamy od nowa
Jeszcze raz sorki :oops:

Cryhavoc pisze:Wlasnie o to mi chodzi....zeby nie dzielic ludzi wg intelektu.... choc jak juz pisalem wczesniej w tym samym poscie, to jest bardziej zlozona sprawa i sliski temat
Powtarzam NIE DZIELIMY według intelektu. Znaczek Q =/= bardziej inteligenty. Na przyznanie znaczka składa sie wiele rzeczy. Z założenia dostaja go urzytkownicy, które przestrzegają regulaminu ( nie znaczy to, że muszą być :swięte ;) ), potrafią wyrazić swoje w sposób ciekawy ale nie obrazając innych. Ważne jest tez to by mówić wtedy gdy ma sie cos do powiedzenia.
Znam pare osób, których współczynnik IQ jest pewnie wyższy niz niektórych Qlowców, modów czy adminów. Nie dostanak jednak Q bo np.: nie potrafia zachowac norm kultury itp.
Powtarzam więc znaczek nie jest przyznawany osobom (wg nas) inteligentniejszym od reszty :roll:


Cryhavoc pisze:qrde i co ja tu pisałem....aaa wiem, jest jeszcze takie rozwiazanie ze glosowalo by sie na POSTA i post wlasnie zbieralby glosy... bez sumowania glosow jednego autora. Kazdy mialby ograniczona, liczbe np. 5 glosow na miesiac w stylu "podoba mi sie ten post" :), bez mozliwosci glosowania kilka razy an tę samą wiadomość. Po koncu miesiaca autor najlepszego posta odzaczony bylby czyms w stylu : "post miesiaca maja". System niedoskonaly ale mysle ze konkretny.
Pomysł niezły ;) niestety jest dość trudny do wprowadzenia w zycie z powodów technicznych;) Właśnie prostota przyznawania Q jest wielka zaleta tego systemu ;)
Druga sprawa: po wprowadzeniu Twojego pomysłu zalałaby nas fala postów po 60 linijek bo spora cześć userów przyjęłaby zasade "im wiecej napisze tym lepiej". Tymczasem nie o to chodzi. Czasem nie trzeba pisać duzo ale treściwie. Autorzy, którzy trzymaja taki poziom mają szanse na Q. Wydaje mi sie to lepszym systemem ale to jeszcze sie okaze ;)

pozdro


Cryhavoc

Juventino
Juventino
Rejestracja: 23 sierpnia 2004
Posty: 14
Rejestracja: 23 sierpnia 2004

Nieprzeczytany post 24 sierpnia 2004, 21:53

Pomysł niezły niestety jest dość trudny do wprowadzenia w zycie z powodów technicznych;) Właśnie prostota przyznawania Q jest wielka zaleta tego systemu
Druga sprawa: po wprowadzeniu Twojego pomysłu zalałaby nas fala postów po 60 linijek bo spora cześć userów przyjęłaby zasade "im wiecej napisze tym lepiej". Tymczasem nie o to chodzi. Czasem nie trzeba pisać duzo ale treściwie. Autorzy, którzy trzymaja taki poziom mają szanse na Q. Wydaje mi sie to lepszym systemem ale to jeszcze sie okaze
Wiem ze trudny, ale forum jest chyba opensource tak czy nie? jak kto zdolny to chętny... :)

a co do drugiej sprawy, to sie nie zgodze... to samo sie moze stac przy tym Q, nie widze zasady, poza tym ocenianie wg mojej metody byloby z pewnoscia bardziej obiektywne

I uwazaj tym razem :D

ale coz, mam nadzieje ze sie sprawdzi w praniu... i zajmijcie sie chatem jakos ;)


Jusufi

Juventino
Juventino
Rejestracja: 16 stycznia 2004
Posty: 9
Rejestracja: 16 stycznia 2004

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 18:52

Ludziom ktorzy robia ta strone naleza sie slowa najwyzszego uznania! Typer ktory jest na tej stronie nie ma swojego odnosnika w polskim necie. To jest najwyzsza jakosc i ze szczegolnym upodobaniem biore w nim udzial.Troszke stron z typerami juz odwiedzilem ale to co zobaczylem tutaj po prostu mnie oczarowalo!!! Tak trzymac panowie


Pozdrowienia Jusufi


ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 04 grudnia 2004, 18:54

Jusufi pisze:Ludziom ktorzy robia ta strone naleza sie slowa najwyzszego uznania! Typer ktory jest na tej stronie nie ma swojego odnosnika w polskim necie. To jest najwyzsza jakosc i ze szczegolnym upodobaniem biore w nim udzial.Troszke stron z typerami juz odwiedzilem ale to co zobaczylem tutaj po prostu mnie oczarowalo!!! Tak trzymac panowie


Pozdrowienia Jusufi
Chyba CI sie pomylily tematy,ale lusss :)


DamKam

Juventino
Juventino
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 1746
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 30 grudnia 2004, 11:42

Tak z ciekawosci :wink:
Czy nadal sa przyznawane te znaczki Q ???? Czy juz to ze tak powiem ucichlo... ????


tomcatmi6

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 października 2003
Posty: 633
Rejestracja: 01 października 2003

Nieprzeczytany post 02 lutego 2005, 17:17

Co do chatu to uwazam ze wyjsciem z tej sytuacji byloby zrobienie relacji live. Potrzeba do tego informatyka znajacego sie na php. A jak ma sie kase to widzialemduzo ogloszen ze za kase ktos napisze live.
Nalive nie ma balaganu, nikt nie krztyczy nie ma kolorkow i jest spokoj i czytelne wiadomosci... a nie ze cio chweila ktos krzyczy "gooool" itd itp
pozdr


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 04 lutego 2005, 08:58

tomcatmi6 pisze:Co do chatu to uwazam ze wyjsciem z tej sytuacji byloby zrobienie relacji live. Potrzeba do tego informatyka znajacego sie na php. A jak ma sie kase to widzialemduzo ogloszen ze za kase ktos napisze live.
Nalive nie ma balaganu, nikt nie krztyczy nie ma kolorkow i jest spokoj i czytelne wiadomosci... a nie ze cio chweila ktos krzyczy "gooool" itd itp
pozdr

Sprawa jest bardziej złożona. Ludzie na JP jak cos robia to robia to dobrze. Nie mowie ze perfekcyjnie ale dobrze. Staramy sie nie odwalac tak zwanej "maniany" (sorry Mania :P). Jeśli wprowadzimy live to tylko wtedy gdy bedziemy mieli gwarancje, ze relacja bedzie mogla byc przeprowadzana z kazdego meczu.
Widzialem na innych stronach Juve relacje live. Wszystko pięknie i ładnie ale co z tego skoro relacji na żywo mozemy tam doswiadczyc trzy-cztery razy w roku.
Chcielismy live wprowadzic w tym sezonie. Niestety rzeczywistosc zweryfikowała troszkę nasze zamiary.

PS. Zreszta to nie jest temat o "relacji live" temat ten prosze poruszac tutaj: http://www.juvepoland.com/forum/viewtopic.php?t=7997


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ODPOWIEDZ