Do ojców założycieli

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 grudnia 2003, 00:03

Ojcowie zalozyciele..chcialbym sie zapytac Was..jakie byly Wasze poczatki z ta jakze piekna strona..czy byla ona typowo amatorska i kto wpadl na pomysl itd...moze kilku z Was kiedys zajmowalo sie ta strona ( lecz teraz juz tego nie robi ) i nikt nie wie komu to zawdziecza..takie pytanie nurtuje mnie juz od dluzszego czasu..nie chce zebyscie mnie zle odebrali :wink: ale jestem po prostu ciekawy dzieki komu i czemu mamy JP...


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2003, 10:10

Juz kiedys o tym pisalem (ale nie wiem czy na forum).
Historia JP siega roku 1997 a dokladniej listopada. Wtedy to na kursie HTMLa trzeba bylo zrobic strone... No to zrobilem... o Juve :D No bo nie o rybach :D
Jak juz ja zrobilem (i zaliczylem na piatke) zal bylo sie z nia rozstawac. Postanowilem wrzucic ja na strone. I tak o to 15 grudnia 1997 roku strona o Juventusie (jeszcze wtedy nie bylo nazwy JuvePoland) zaistniala w sieci. NA serwerze kki.net.pl.
Niestety nie zachowala sie pierwsza wersja bo wowczas wogole nie myslalem ze to sie rozrosnie do takich rozmiarow. W tamtym czasie byla to jedyna strona w polsce, ktora miala tak aktualne newsy. A caly haczyk polegal na tym, ze zapisalem sie na angielska liste mailignowa gdzie newsy szly praktycznie z pierwszej reki. Czasami podpieralem sie newsami z PN ale w koncu z tego zrezygnowalem.
Przez pierwszy rok sam pisalem komentarze do newsow, ktore z reguly ograniczaly sie do podania tego kto strzelil bramke i kto zlapal ewentualna kontuzje. Strone wtedy tworzylem z Davidem Cossolo, z ktorym stracilem juz kontakt. Byly dwie wersje i dopoki nie zainstalowalem dokladnych newsow bylem swiecie przekonany ze wiecej ludzi oglada strone zza granicy.
Rok pozniej przenieslismy sie na serwer home.pl na subdomene soccer.com.pl, na ktorej jestesmy do tej pory. Parokrotnie w miedzyczasie przenosilismy sie na serwery pvp.pl i jeszcze jeden ale zwykle konczylo sie to powrotem na soccera. Juz wtedy nawiazalem kontakt z Robertem, ktory do tej pory obdarowuje was jedynymi w swoim rodzaju komentarzami.
W kwietniu 1999 roku powstala lista mailingowa, która w 2001 roku zanotowala swoj najlepszy moment. Dochodzilo do tego, ze jej czlonkowie otrzymywali po 1000 maili miesiecznie!!!! Odkad rozroslo sie forum lista notuje spadek formy :( Ale najwytrwalsi jeszcze tam pisuja.
Wtedy wlasnie powstala nazwa JuvePoland, a wszyscy zawdzieczaja ja 7sk. Tak tak. To wlasnie ten osobnik :D wymyslil ta nazwe.
Niedlugo potem powstal IRC ktory upadl dosyc szybko. Pojawily sie filmy dzieki JuveFanowi, ktory niestety juz nie robi dla JP. Juz wtedy bylismy czolowa strona w Polsce.
W 2001 roku zrezygnowalismy z wersji angielskiej i skupilismy sie na wersji polskiej. Powstalo forum, jeszcze nie w takiej formie jak teraz. Ludzie mogli poznawac sie na czacie. I tak do tej pory.
Na pewno niektore fakty pominalem a to dlatego ze nie przywiazywalem wagi do poczatku poniewaz traktowalem to jako hobby i nie sadzilem, ze jeszcze po 6 latach strona bedzie w sieci...
Przez dluzszy okres czasu liczba tworcow ograniczala sie do 2-3 osob. Teraz fani sami sie zglaszaja. I chca tworzyc ja aby pozostali mieli mozliwosc czytania i dogladania newsow i ciekawych materialow o Juve.
Mam nadzieje, ze z pomoca wszystkich chetnych strona dozyje 10 lat... Byloby to cudowne.
Aha i jeszcze jedna sprawa. Jestem ciekaw czy jest jakas strona sportowa, ale polska, ktora bylaby tak dlugo w sieci... Wg moich informacji nie... To takze powod do dumy.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2003, 10:26

Martin pisze:Juz kiedys o tym pisalem (ale nie wiem czy na forum).
Historia JP siega roku 1997 a dokladniej listopada. Wtedy to na kursie HTMLa trzeba bylo zrobic strone... No to zrobilem... o Juve :D No bo nie o rybach :D
Jakaś aluzja ? :)

Szkoda tylko że irc się nie utrzymał :/ Niby jest forum i chat, ale kanał ircowy to jest to :]
Martin 10 lat ? Niech dożyję 110 lat :D


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
adinockm

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 10 listopada 2003
Posty: 118
Rejestracja: 10 listopada 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2003, 10:41

niech nie 10, ale 100 lat isnieje!!!! Życze wszystkiego najlepszego :D


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2003, 10:53

Martin pisze:Wtedy wlasnie powstala nazwa JuvePoland, a wszyscy zawdzieczaja ja 7sk. Tak tak. To wlasnie ten osobnik :D wymyslil ta nazwe.
....to wkącu kto wymiślił tą nazwe :?: :shock: kto to jest 7sk :?: :shock:


Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2003, 14:45

Kouba ja też tego właśnie nie zrozumiałem.

Ale mi sie wydaje że jeżeli będą ludzie którzy będą chcieli dowiadywać sie co sie dzieje u najlepsezgo klubu świata to nie wyobrażam sobie końca tej strony.


Peja48

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 575
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 25 grudnia 2003, 14:55

a ja go znam tego 7sk czasami się udziela na forum i często można go tez spotkac w komentażach newsów na juve.prv.pl


Solo Grazie Grande Forza Juve :D :8
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 26 grudnia 2003, 14:15

7sk to taki osobnik co kiedys udzielal sie na liscie mailingowej. Tak jak wspomnial peja czesto gesto mozna zauwyazyc jego komentarze na prv lub tutaj na JP. Tak, to on wymyslil ta nazwe. Mnie zawdzieczacie jedynie to, ze wszystko trzyma sie kupy i prezentuje taki a nie inny poziom.
Juz niedlugo mam zamiar przywrocic dzial autorzy i dokladnie opisac aktualnych ludzi, ktorzy biora udzial w tworzeniu JP.


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
nookie

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 820
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 grudnia 2003, 12:30

No to fajosko...pamietam wlasnie ze juz kiedys wasze twarze widzialem :twisted: :twisted: i tak mie wlasnie zlapalo na wspomnienia i zapytalem..bardzo ciekawa historia..wyszlo w sumie ze przpadkiem ta strone zrobiles? :wink: zastanawia mnie tez jak wygladala pierwsza wersja..jaka szata graficzna byla.. :shock: :-D


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
ODPOWIEDZ