Czy słowo "fuck" to wulgaryzm?

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ

Czy uważasz słowo "fuck" za wulgaryzm?

Czas głosowania minął 15 listopada 2003, 22:52

Tak
27
52%
Nie
23
44%
Nie mam zdania
2
4%
 
Liczba głosów: 52
zack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2003
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2003, 22:52

Dostałem dziś podczas meczu Milan - Juve bana,za użycie słowa "fuck".
Punkt 4. regulaminu czata brzmi:
Zabronione jest używanie słow potocznie uważanych za wulgarne.
Rozumiem polskie słowa typu "kur**"czy "spier****" ,ale bez przesady,od kiedy fuck to wulgaryzm?.Jak dla mnie brzmi o wiele lepiej i kulturalniej niż wymienione przeze mnie polskie słowa,nie czuje się jakoby to było przekleństwo.W słowniku Longman Dictionary Of Contemporary English jest to słówko nawet wyjasnione,owszem zaznaczone jest że jest to wulgaryzm ale w języku angielskim.

Wnoszę o wycofanie słowa "fuck" ze słów,ktore bot na anszym czacie uważa za wulgarne.Jeśli nie można przeklinać po polsku( co popieram),to niech chociaż bedzie mozna przekląć in English :)

PS.Nie zdziwię się,jeśli będę w swojej opinii osamotniony :)


kouba

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Rejestracja: 21 sierpnia 2003
Posty: 2134
Rejestracja: 21 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2003, 23:18

fuck to nie jest wulgaryzm, ja mówie tak przy wszstkich :D


BIGGI

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2002
Posty: 2028
Rejestracja: 01 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 01 listopada 2003, 23:20

Czy ja wiem.....w sumie to oznacza coś wulgarnego...


zack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2003
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 01 listopada 2003, 23:29

BIGGI pisze:Czy ja wiem.....w sumie to oznacza coś wulgarnego...
Owszem oznacza,ale zauważ ze jest powszechnie uzywane przez Polaków(najczescie mlodych) zamiast słowa na "k".Co brzmi lepiej?

W sumie zle zatytulowalem ten temat,bo "fuck" jest wulgaryzmem,tylko ze troche innej rangi.A nawet nie tylko troche.


KwiAtek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 19 czerwca 2003
Posty: 544
Rejestracja: 19 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 02 listopada 2003, 01:24

no wg mnie "fuck" nie jest wulgarne dla Polakow, a na czata JP raczej zaden obcokrajowiec nie zaglada (moze sie myle :?: :shock: )
"fuck" upowszechnilo sie u nas tak samo jak np slowo"sorry" i nie sadze, zeby trzeba bylo dawac za to pierwsze banana
coz - decyzja nalezy do Admina\Moderatora\Bota (niepotrzebne skreslic :wink: )


"Gypsy, give me your tears. If you will not give them to me, I will take them from you!"
Medi

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 1485
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 02 listopada 2003, 01:32

zack, na drugi raz napisz "fak" i nie będzie problemu a wszyscy i tak skumają o co biega :wink:


Ironek

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 31 lipca 2003
Posty: 880
Rejestracja: 31 lipca 2003

Nieprzeczytany post 02 listopada 2003, 08:52

Fak, to jest wulgaryzm. A wczoraj na czacie znowu mieli jakieś wąty. Wyleciał ktoś za chwile wchodził "Martin dlaczego dostałem kicka", "ja nic nie zrobiłem" itp. jakie to jest wkurzające, ja was nie rozumiem, w końcu wszedł jakiś Alexxx i posłał Martinowi wiązanke na 5 linijek, że nie jest kibicem JUVE i inne głupoty, jak dla mnie tacy ludzie powinni dostawać bana i the end z czatem. Ja też wczoraj wylieciałem, też na początku nie wiedziałem za co, ale później się skapnołem, obraziłem maldiniego jak była ta bójka na boisku to powiedziałem: "w mordę maldiniemu" i wróciłem na czat i nie miałem żadnych pretensji.
P.S. uffff, dawno tyle nie napisałem :D


Peja48

Juventino
Juventino
Rejestracja: 19 sierpnia 2003
Posty: 575
Rejestracja: 19 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 02 listopada 2003, 11:07

Też bym Cię wywalił a może niespodziewanie na Czacie akurat znajdował się jakiś anglik a tu mu takie słowa wychodzą by pomyślał co to za strona że przeklinać można i by powiedział każdemu że na tej stronie nie ma admina i że strona jest niczyja :D :wink:


Solo Grazie Grande Forza Juve :D :8
zack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2003
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 02 listopada 2003, 13:26

Marcin-IRONEK pisze:Fak, to jest wulgaryzm. A wczoraj na czacie znowu mieli jakieś wąty. Wyleciał ktoś za chwile wchodził "Martin dlaczego dostałem kicka", "ja nic nie zrobiłem" itp. jakie to jest wkurzające, ja was nie rozumiem, w końcu wszedł jakiś Alexxx i posłał Martinowi wiązanke na 5 linijek, że nie jest kibicem JUVE i inne głupoty, jak dla mnie tacy ludzie powinni dostawać bana i the end z czatem. Ja też wczoraj wylieciałem, też na początku nie wiedziałem za co, ale później się skapnołem, obraziłem maldiniego jak była ta bójka na boisku to powiedziałem: "w mordę maldiniemu" i wróciłem na czat i nie miałem żadnych pretensji.
P.S. uffff, dawno tyle nie napisałem :D
Po pierwsze - cieszę się,że mój temat zmobilizował Cię do takiego nieludzkiego wysiłku,że napisałeś posta na...10 linijek :) A co do tematu - ja nie mam "wątów",nie jest obrażony na nikogo,nawet sie nie wkurzyłem jak dostałem bana.Po prostu lubię mówić fuck zamiast polskiego jego odpowiednika(może dlatego ze studiuje angielski?;) ) i chciałbym móc poslugiwac sie tym wyrazem na czacie :)

Dzieki za rade,Medi :) Ale sama rozumiesz,to jednak nie to samo;)

Jeszcze raz podkreslam - nie chce tu wywolac wojny ani rewolucji,nie chce zeby moj przypadek byl precedensem,po prostu chcialem sie podzielic zWami moimi spotrzezeniami.


Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 03 listopada 2003, 10:27

Fuck to wulgaryzm (dobrze wiesz bo studiujesz angielski) a na czacie JP nie mozna uzywac wulgaryzmow ani obrazac pilkarzy badz kibicow innych druzyn. Proste?


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
ADAMJUVENTUSPL

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 czerwca 2003
Posty: 1328
Rejestracja: 05 czerwca 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2003, 16:25

Według mnie "fuck" to wulgaryzm, a co ono oznacza po Polsku każdy wie.


Są trzy rzeczy które kocham Rodzina,Bóg oraz Juventus

"Łatwej jest wygrać drużynie zgranej, choć bez gwiazd, niż jedenastu niezgranym z sobą megapiłkarzom"
Alessandro Del Piero
zack

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 stycznia 2003
Posty: 22
Rejestracja: 23 stycznia 2003

Nieprzeczytany post 03 listopada 2003, 16:40

Martin pisze:Fuck to wulgaryzm (dobrze wiesz bo studiujesz angielski) a na czacie JP nie mozna uzywac wulgaryzmow ani obrazac pilkarzy badz kibicow innych druzyn. Proste?
Bardzo proste.Czy to znaczy,że bot zna wszystkie wulgaryzmy we wszystkich obcych językach?Również proste - nie zna.

Ok,proponuję zakończy rozmowę,temat można skasować.
Od początku wiedziałem że ten temat niczego nie zmieni,bo jak dla mnie sprawy tak naprawdę nie ma.Założyłem ten temat dla sportu :) Mam nadzieję że nie zostanie do źle odebrane ;)
Oczywiście podporządkuje się regulaminowi bo nie chce dostać bana :P


ahojekk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 17 lipca 2003
Posty: 935
Rejestracja: 17 lipca 2003

Nieprzeczytany post 07 listopada 2003, 21:14

raczej to wulgaryzm


Dawniej Virus[Mauro].
Wicior

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 15 sierpnia 2003
Posty: 1226
Rejestracja: 15 sierpnia 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2003, 22:00

Przecież słowo "fuck" to u nas ku.....a!!!!!
no i nad czym sie tu zastanawiać??


MaTe-

Juventino
Juventino
Rejestracja: 06 listopada 2003
Posty: 130
Rejestracja: 06 listopada 2003

Nieprzeczytany post 09 listopada 2003, 22:28

Mi sie jedynie fuck to kojarzy z palcem, wedlug mnie to to nie jest wulgaryzm..


ODPOWIEDZ