O forum

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
ToMeK

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 grudnia 2002
Posty: 804
Rejestracja: 14 grudnia 2002

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2004, 17:32

Hincha pisze:Nie chcialam zakladac nowego tematu, wiec wypowiem sie tutaj - w koncu to co zamierzam napisac dotyczy tego forum. Dlaczego zamkneliscie temat pt. "Wielka Orkiestra Swiatecznej Pomocy"????? Przeciez to bardzo ciekawy temat, na czasie, nie chodzi o to by ktos pisal ile wrzucil do puszeczki, ale mozna dosc 'szeroko' sie wypowiedziec na ten temat :roll:

Moglibyscie dac tematowi troche czasu na rozwniecie go, a nie od razu 'locked' w koncu nie byl przeciez bezsensowny.
Temat zostal zablokowany a nastepnie usuniety, poniewaz byl zle sformuowany i byla to tylko okazja dla nabijaczy...teraz powstal nowy temat i mozna sie w nim wypowiadac 8)


FOJM

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2002
Posty: 374
Rejestracja: 01 listopada 2002

Nieprzeczytany post 11 stycznia 2004, 18:19

czy na tym forum na prawde jest aż tylu "nabijaczy", że stanowia oni taki problem? :?:


Hincha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 87
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 13 lutego 2004, 22:44

Tralalaalalalla

Ostatnie ostrzezenie dostalam za uzycie slowa '<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>', troche sie zdziwilam, bo to slowo ani nie jest zadnym strasznym przeklenstwem, a tym bardziej nie zostalo ono uzyte przez mnie w taki sposob aby moglo kogos urazic (tak mi sie wydaje) :roll: . Bylo to moje juz ...5??? chyba 5 ostrzezenie... i 1 BAN :). Podejrzewam, ze nie ostatni :!:
Jezeli inni userzy za uzywanie tego okreslenia rowniez dostawali ostrzezenia, to aprawiedliwie i ja je dostalam, ale moderatorzy powinni na przyszlosc skreslic to okerslnie ze swojej czarnej listy slow zakazanych.

Wiem, ze musicie trzymac porzadek przy tak duzej ilosci uzytkownikow, wyobrazam sobie jaka to ciezka praca, ale bez przesady... Zamiast dawac ostrzezenia za podobne czyny jak moj (uzycie slowa '<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>') powinniscie zajac sie tymi uzytkownikami ktorzy pisza bez sensu jedno zdanie ktore nic nie wnosi do dyskusji, a na dodatek czesto dubluje tresc zawarta wczesniej.
NIe zrozumcie mnie zle, nie chce by to zabrzmialo jako zlosliwosc za tego bana :P, ale brakuje mi na tym forum (ogolnie) polemiki uzytkownikow, przynajmniej b. rzadko sie ona wywiazuje....a szkoda. Byc moze jest to powodem bardzo duzej ilosci userow ktorych owocem rejestracji na JuvePoland jest jedynie masa bzdurnych, NABITYCH postow! Moze powodem nie jest ilosc, ale wiek... (bo sredia wieku kibica odwiedzajacego JP jest niska. <-- aczkolwiek wiek nie jest zdanym zarzutem, sama sie za stara nie uwazam... a moze szukam w zlym kierunku, byc moze winni takiej sytuacji sa moderatorzy i admini :idea: :?: :roll:
Inna sprawa to taka, ze ponad 80% uzytkownikow wogole nie czyta postow innych osob ( nie chodzi o to, ze ktos nie czyta moich postow (to akurat rozumiem) - sa czesto nudne, dlugie i malo zwiazane z Juve), na takich czynach traci tylko forum... przez takie praktyki staje sie blogiem ktorego nikt nie czyta.
Dlaczego posty w temacie "Pan X" dotyczacym jakiegos pilkarza w stylu 'jest młody utalentowany... czemu nie, przydałby się może w Juventusie ' nie sa kasowane??? Jak dla mnie jest to ewidentne nabijactwo, a wiekszosc (o ile nie wszyscy) ktorzy sie wypowaidaja w taki sposob w podobnych tematach, pewnie nigdy danego pilkarza na oczy nie widzieli. Czy nie jest to nabijanie postow? Czy takie wypowiedzi nie sa sprzeczne z regulaminem JP?
Zabraniacie statystycznemu szaremu uzytnikowi zwracac uwagi innym userom, niby zgodnie z regulaminiem trzeba szanowac zdanie innych, a;e dlaczego niektorzy ktorzy wypowiadaja sie bardziej elokwntnie maja pozostawac obojetni wobec takich postow. Tym samym akceptuja podobne postawy, co prowadzi do setek wiadomosci o DUPIE MARYNIE. Tu nie chodzi o to, by rozdawac ostrzezenia na prawo i lewo, ale by uswaidomic pseudo uzytkownikowi, ze piszac o w/w czesci ciala Maryny lub wkolo o <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)> jest nieakceptowany przez ludzi z dluzszym stazem. Takie praktyki doprowadzily by do tego, ze na forum powstala by pewna grupa ludzi dzieki ktorej automatycznie wyznaczal by sie poziom postow.
Chcialabym abyscie zauwazyli, ze zamiast szukac powodow do rozdawania ostrzezen wsrod tych co nie podaja dokladnego linku, wklejaja zbyt duze grafiki, lub uzywaja hmmmmmmm 'wulgaryzmow', najpierw nalezaloby wykasowywac jalowe posty.
Z ostrzezeniami ktore dostalam od adminow JP sie zgadzam (oprocz tego ostatniego), nie jestem zadna swieta krowa, bo jezeli takie sa zasady, ze za nie podanie zrodla, lub podanie go zbyt malo precyzyjnie dostaje sie ostrzezenie, to OK! Jest regulamin i wszyscy powinnismy odnosic sie do niego. Skoro jednak chcecie aby na JP byl parzadek to zacznijcie robic cos w kierunku aby to tresc merytoryczna ulegla zmianie, a nie zabawa w obliczanie o ile Kb ktos przekroczyl dopuszczalna wielkosc grafiki. Tego nie mozna zmienic z dnia na dzien, bo nie mozna ani ludziom nakazac czytania wczesnijszych postow ktore sa zawarte w temacie, tym bardziej narzucic inny styl pisania... Moze z czasem sie to zmini i znajda sie uzytkownicy z ktorymi bedzie mozna porozmawiac, lub ktorych poglady na rozne tematy beda znane, ktorzy wogole beda mieli cos wiecej do powiedzenie niz 'To dobry pilkarz, utalentowany, warto go sprowadzic do Juve'. Nie chodzi o to by sie zgadzac z kims, czesem posiadanie innego zdania i to, ze ktos takowe posiada bywa bardziej znaczace niz 'klepanie sie po tylkach' ... powtarzajac 'tak masz racje', trlalalalal etc.

Mimo iz nie jestem zbyt dlugo uzytkowniczka JP, pokusilam sie o mala ocena...choc byc moze z racji mojego stazu bylo to niestosowne. Przegladam JP dosc dokladnie, na tyle dokladnie by zwrocic uwage na uzytkownikow ktorzy przecza mojej opinii, wyrozniaja sie w jakis sposob, a ich poglady na niektore temety sa mi znane...mowiac w skrocie...zaistnieli w mojej pamieci ( pomijam tych z charakterstycznymi avatarkami, bo takowi oczywisice tez sa) jedynie dzieki temu co pisza. Raczej nie pokusze sie o wymienienie nickow, bo byloby to nie fair i moglabym kogos pominac, a tym samym urazic.

"Zostałaś odblokowana. Nie zrób żadnej głupoty, bo znów zbierzesz ostrzezenia i bana ... "

Czy napisanie tego posta bylo glupota? Biorac pod uwage ilosc napisanego textu, byc moze tak...bo przeczytaja go tylko nieliczni: admini i moderatorzy, ci ktorzy czytaja posty i z ktorymi mozna porozmawiac i ci ktorzy pomysla sobie 'co za idiotka - o czym mozna napisac tyle w pokoju FORUM???'


Visca!
OskarG

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 2190
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 02:03

Hincha pisze:Tralalaalalalla

Ostatnie ostrzezenie dostalam za uzycie slowa '<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>', troche sie zdziwilam, bo to slowo ani nie jest zadnym strasznym przeklenstwem, a tym bardziej nie zostalo ono uzyte przez mnie w taki sposob aby moglo kogos urazic (tak mi sie wydaje) :roll: . Bylo to moje juz ...5??? chyba 5 ostrzezenie... i 1 BAN :). Podejrzewam, ze nie ostatni :!:
Jezeli inni userzy za uzywanie tego okreslenia rowniez dostawali ostrzezenia, to aprawiedliwie i ja je dostalam, ale moderatorzy powinni na przyszlosc skreslic to okerslnie ze swojej czarnej listy slow zakazanych.
Trudno powiedzieć czy to słowo jest przeklenstwem może i nie może tak. - nie mnie to oceniać.
Czy inni użytkownicy dostawali ostrzeżenia za używanie tego słowa.
Powiem że ja osobiscie nie dawałem za to ostrzęzenia. Dodam że problem tego słowa został poruszony w pokoju modów. Jesli zdecydujemy że jest to słowo niestosowne - to bedziemy egzekwowac jego uzycie.
Hincha pisze: Wiem, ze musicie trzymac porzadek przy tak duzej ilosci uzytkownikow, wyobrazam sobie jaka to ciezka praca, ale bez przesady... Zamiast dawac ostrzezenia za podobne czyny jak moj (uzycie slowa '<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>') powinniscie zajac sie tymi uzytkownikami ktorzy pisza bez sensu jedno zdanie ktore nic nie wnosi do dyskusji, a na dodatek czesto dubluje tresc zawarta wczesniej.
NIe zrozumcie mnie zle, nie chce by to zabrzmialo jako zlosliwosc za tego bana :P, ale brakuje mi na tym forum (ogolnie) polemiki uzytkownikow, przynajmniej b. rzadko sie ona wywiazuje....a szkoda. Byc moze jest to powodem bardzo duzej ilosci userow ktorych owocem rejestracji na JuvePoland jest jedynie masa bzdurnych, NABITYCH postow! Moze powodem nie jest ilosc, ale wiek... (bo sredia wieku kibica odwiedzajacego JP jest niska. <-- aczkolwiek wiek nie jest zdanym zarzutem, sama sie za stara nie uwazam... a moze szukam w zlym kierunku, byc moze winni takiej sytuacji sa moderatorzy i admini :idea: :?: :roll:
To ja bym tu polemizował.
Po pierwsz my sie zajmujemy tymi użytkownikami którzy nabijają, ale nie możemy uswać wypowiedzi tylko dlatego że jest krótka. To jest zdanie tej osoby może i nie jest to jakaś wspaniała myśl. ale to jest jednak jego wypowiedz.
Wiek użytkowników ma tu naprawde duże znaczenie bo pawdę powiedziawszy to większosć tych starszych osób rozumie do czego służy forum, "umie sie wypowiadać" i maja coś ciekawego do powiedzenia.
przedstawie to tak kiedys była na forum mała ankieta co prawda nie zagłosowali wszyscy(jest to raczej nie możliwe) ale patrzcie :
8-13 ---- 1% ----[ 2 ] 14-17 ---- 51% -----[ 57 ] 18-21 ---- 37% -----[ 42 ] 22-25 ---- 6% ----[ 7 ] 26-wiecej-- 2% --- [3]
Jak widać najwięcej jest osób w wieku 14 do 17 lat bo ponad połowa.

Nie do konca można za to obwinaić wiek ponieważ można miec 25 lat i jeszcze nie dorosnąc do np Forum.
Hincha pisze: byc moze winni takiej sytuacji sa moderatorzy i admini :idea: :?: :roll:
Tak najlepiej o wszystko obwiniac nas :P :P. Ale to fakt mamy duży wpływ na to forum. Ale raczej nie zarzucisz nam że nie umiemu sie wypowiadać czy żę piszemy bezsensu.
Hincha pisze: Zabraniacie statystycznemu szaremu uzytnikowi zwracac uwagi innym userom, niby zgodnie z regulaminiem trzeba szanowac zdanie innych, a;e dlaczego niektorzy ktorzy wypowiadaja sie bardziej elokwntnie maja pozostawac obojetni wobec takich postow.
A co ma sie pojawić masa postów Napisałes zamało nabijasz jak już sie wypowiadasz to pisz wecej podaj argumenty. Tego byśmy nie chcieli.
Dlatego jest napisane w regulaminie że jak toś zobaczy że inna osoba złamie regulamin to żeby dac znać Modom.
Teraz są te miłe niebieskie karteczki:)

A czemu ci co wypowiadają sie bardziej elokwentnie maja czuć sie lepsi??
I mają miec prawo do wytykania błędów innym??
Zaraz pewnie powiesz że moderatorzy maja do tego prawo - prosze mam na to odpowiedz:P
Hincha pisze:Chcialabym abyscie zauwazyli, ze zamiast szukac powodow do rozdawania ostrzezen wsrod tych co nie podaja dokladnego linku, wklejaja zbyt duze grafiki, lub uzywaja hmmmmmmm 'wulgaryzmow', najpierw nalezaloby wykasowywac jalowe posty.
Czyli jak ktoś zdecyduje sobie wkleić na forum zdięcie Del Piero wymiar 800x600 to mamy mu pozwolić(to nie jest jakiś wygórowany przykład, ktos takie ćos juz wkleił)
Zasady zostały ustalone żeby je respektować.

Co to są jałowe posty według ciebie??.
-- pewnie wszystkie wypowiedzi które nie mają więcej niż ile zdań ? 6

posty które naprawde nie wnoszą nic do dyskusji są usuwane.
Hincha pisze: Tego nie mozna zmienic z dnia na dzien, bo nie mozna ani ludziom nakazac czytania wczesnijszych postow ktore sa zawarte w temacie, tym bardziej narzucic inny styl pisania... Moze z czasem sie to zmini i znajda sie uzytkownicy z ktorymi bedzie mozna porozmawiac, lub ktorych poglady na rozne tematy beda znane, ktorzy wogole beda mieli cos wiecej do powiedzenie niz 'To dobry pilkarz, utalentowany, warto go sprowadzic do Juve'. Nie chodzi o to by sie zgadzac z kims, czesem posiadanie innego zdania i to, ze ktos takowe posiada bywa bardziej znaczace niz 'klepanie sie po tylkach' ... powtarzajac 'tak masz racje', trlalalalal etc.
Sądze że tu są użytkownicy którzy maja wiele do powiedzenia, ciekawie, mogą zabłysnąć swoją ELOKWĘCJĄ.
Ale od dłuższego już czasu Pojawia się bardzo mało ciekawych, interesujących, wymagających tematów(czytaj nie pojawiają się) i to jest główny powód nabijania, niskiego poziomu wypowiedzi użytkowników.
I tu Moderatorzy nic nie poradzą Przeciez sami nie beda zakładac dziesiątek tematów.
I Tu muszą sie pojawić osoby które mają cos do powiedzenia niech każda tak osoba założy jakiś ciekawy temat i bedzie lepiej.
Hincha pisze: "Zostałaś odblokowana. Nie zrób żadnej głupoty, bo znów zbierzesz ostrzezenia i bana ... "

Czy napisanie tego posta bylo glupota? Biorac pod uwage ilosc napisanego textu, byc moze tak...bo przeczytaja go tylko nieliczni: admini i moderatorzy, ci ktorzy czytaja posty i z ktorymi mozna porozmawiac i ci ktorzy pomysla sobie 'co za idiotka - o czym mozna napisac tyle w pokoju FORUM???'
Nie wiem poco cytujesz tu wypowiedz jednego z Mogów? który napisał zresztą do ciebie chociaz nie musiał.
Czy to była głupota nie, ponieważ my tu potrafimy przyjąc krytyke jesli jest poparta argumentami a ta była.

P.S Też bym chciał żeby było tak jak powiedziałas - Ale to jest JUŻ raczej nie możliwe - trzeba było sie zapisać na początku istnienia forum w tedy można byoło podyskutować. Teraz jest zadużo osób które jeszcze nie zrozumiały idei Form.


Obrazek
Martin

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 października 2002
Posty: 8792
Rejestracja: 07 października 2002

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 10:46

Pozwolcie ze i ja sie wypowiem bo w koncu ode mnie sie to zaczelo. Jak zwykle ujme moja wypowiedz w punktach bo tak jakos wg mnie lepiej :D

1. Forum ma juz prawie dwa lata. Przynajmniej w tej formie w jakiej funkcjonuje aktualnie. Troche wzbogacilo sie o pewne udogodnienia (np. znacznie ulatwienie rozdawania uzytkownikom ostrzezen, ktore prawie w 100% zostalo juz zautomatyzowane - to taki pierwszy lepszy przyklad). Jednak Hincha... musisz zrozumiec ze jestes od niedawna i nie bylo cie tutaj kiedy byla na prawde masakra... W sumie to na poczatku bylo ok... Problem sie zaczal kiedy pojawila sie masa nowych uzytkownikow ktorzy zostali zmuszneni (poprzez polaczenie logowania na forum i na stronie) do rejestracji... To spowodowało lawinę postow nic nie wnoszacych. Zaistnial wtedy tak rozbudowany regulamin i wiedz mi ze zajelo nam to ponad 6 miesiecy aby wreszcie (choc nie do konca) zaprowadzic porzadek na tym forum. Bo dla nas to sie liczy na pierwszy miejscu. Nie mamy zamiaru pochlebiac chamstwu... takie zachowanie tępimy od razu... Wiele osob nie wie co to netykieta... I dbamy tez oto aby nowi uzytkownicy wiedzieli jak nalezy postepowac w necie i na forum.

2. Forum sluzy do wypowiedzi. Najlepiej zeby to byly wypowiedzi krotkie w tresci lecz bogate w przekazie. Oczywiscie ze brakuje czegos takiego (nawet moj post juz teraz jest za dlugi - o czym takze wspomina netykieta). Jednak musisz zrozumiec ze my tu nikogo nie zmusimy do zmiany wypowiedzi, zmiany sposobu. Jesli ktos chce napisac ze lubi Del PIero to juz jego sprawa. NIe mozemy kasowac tego bo to juz byloby przegiecie. Jednakze dlaczego inni uzytkownicy zamiast napisac, badz sprowokowac do jakiejs dyskusji, polemiki piszac "Dlaczego lubisz Del Piero?" niestety pisza "Ja tez lubie Del Piero"... No niestety admini ani moderatorzy tego nie zmienia...

3. Cieszy mnie to ze coraz wiecej osob zauwaza ze forum stracilo troche na poziomie.... ale to wg mnie dobrze... dobrze ze ta liczba zwieksza sie bo to moze pociagnac za soba tylko lepsze efekty. I zamiast zalic sie do moderatorow, pisac posty ze jest ble i jest niski poziom zrobcie sami cos z tym... Walczcie! Uswiadamiajcie! Prowokujcie do dyskusji! Do dyskusji na poziomie... Sprawcie aby ci 14-17 latkowie zaczeli myslec innymi kategoriami niz tymi w stylu "Kocham Del Piero"...
Czy taka droga nie jest lepsza niz narzekanie ze dostalo sie o jedne ostrzezenie za duzo???
Nie mozna oczekiwac ze ktos kto ma 17 lat bedzie pisal tak samo wyniosle i madrze jak ktos kto ma tych lat o 10 wiecej...
Jedynym plusem jest to ze jesli ta liczba uzytkownikow sie utrzyma to za jakis czas nie dosyc ze bedziemy mieli duzo osob na to w dodatku dzieki tym dzialaniom ciagle bedziemy swiadkami prawdziwych burz mozgow.
Zatem czekajmy i prowokujmy do odpowiednich dzialan...

Mam andzieje ze komus sie chcialo to czytac :D


Log in: 15.12.1997
Log out: 31.03.2013
Hincha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 87
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 14:02

Dziekuje bardzo za przeczytanie mojego dlugiego posta i za odpowiedzi Szanownych adminow/moderatorow. Oczywiscie z wieloma sprawami o ktorych napisaliscie trzeba absolutnie sie zgodzic. NIe ciezko sobie wyobrazic balagan ktory powstal by gdyby uzytkownicy zaczeli zwracac sobie nawzajem uwagi dotyczace ich postow. W sumie nie o cos takiego mi chodzilo... Brakuje mi na forum takiej... wykrystalizowanej grupy ludzi (pomijajac modow i adminow) ktora sama wyznaczalaby pewnien poziom wypowiedzi. Oczywiscie sa nieliczne jednostki! Czasami mozna odniesc wrazenie, ze ci ktorzy nawet maja cos do powiedzenia dostosowuja sie do poziomu wiekszosci, a to martwi. WIem, ze nie latwo trzymac porzadek i poziom forum ktore odwiedza dziennie tak duza ilosc internautow.
Co to są jałowe posty według ciebie??.
-- pewnie wszystkie wypowiedzi które nie mają więcej niż ile zdań ? 6
Tu nie chodzi o ilosc...ale jak juz sami zauwazyliscie jakosc. Nie znaczy to, ze powinno sie zabraniac postow ktore skladaja sie z 1 zdania, bo one moga niesc soba bardzo duzo tresci. MIalam na mysli glownie tematy dotyczace jakiegos pilkarza ('CO sadzicie o ZZZ?') i kilkadziesiat odpowiedzi ktorych cala tresc brzmi... 'nie chce jego w juve, wole XXX' lub 'tak to dobry pilkarz, przydalby sie w Juventusie'. NIe mozna karac za takie posty, nie mam pretnesji do wladzy tego forum, bo dajac ostrzezenia za cos takiego wyszli by na jakis strasznych dyktatorow. Wlasnie w takich sprawach brakuje 'grupy dominujacej' dajacej przyklad nowym uzytkownikom. Oczywiscie takowa grupa nie powstaje z dnia na dizen i nie moze byc sztucznie wytworzona.
Chcialabym tylko na koniec poweidziec, ze ja za wzor nie stawiam swoich postow - absolutnie nie! Sa zdecydowanie za dlugie, ale z zalozenia zaden z nich nie mial byc taki, jedank gdy po napisaniu biore podglad, to czasem szkoda mi go nie wyslac. Za co przepraszam i postanawiam poprawe.


Visca!
Dragon

Qualità Juventino
Qualità Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 marca 2003
Posty: 8860
Rejestracja: 23 marca 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 16:00

To i ja zabiorę głos w tej ciekawej dyskujsji :wink:

A więc Hincha, dlaczego zarzucasz sobie, że piszesz za długie posty, bezsensu, głupie? Nierozumiem. Chyba sie nie doceniasz. Aczkolwiek może chodzi Ci o to, że tylko niewiem, 10 osób przeczyta Twoją wypowiedź? 10...można to policzyć na palcach 2 rąk :? Ale taka jest prawda. Jeśli o to ci chodziło to doskonale Cię rozumiem. Sam jestem osobą, która piszę długie posty, nie zawsze ale zazwyczaj. Gdy nie mam nic do powiedzenia, nic nie piszę.
Jak już to niedawno podkreśliłem, dla mnie wizytówką każdego użytkownika są jego wypowiedzi. Bo po czym mam sobie wyrobić o kimś opinię jak nie po jego postach?
Wracając do tematu długich postów. Niedawno znakomicie to ując Oskar8. Pociesz się tym, że Twoją wypowiedź przeczyta 10 osób, ale za to osób rzetelnych, które trzymają poziom tego forum. A napewno lepiej, żeby oni przeczytali Twoje wypociny, niż jakiś dzieciak.

Na forum jestem już dosyć długo, niedługo wybijem i rok. Naprawdę od tego czasu zmieniło się bardzo wiele... forum zyskało na popularności, ale w negatywny sposób. Przybyły dzieci, ,,kibice drużyn na topie'' , i osoby i inni. Łatwo ich rozpoznać, np: jak piszą, że Del Piero jest najlepszym piłkarzem w histori JUVE :?
Pozatym pojawia się wiele żałosnych tematów....aż czasem nie ma się gdzie wypowiadać...
Sporo osób przestało pisać na forum....utrzymuję z niektórymi kontakt na gg. Gdy pytam się, ,,czemu już nie piszesz na forum?'' Odpowiedź jest zawsze jedna i ta sama ,,to już nie to co kiedyś...'' i tym akcentem zakończę....


Obrazek
Jasiek-x

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 listopada 2003
Posty: 652
Rejestracja: 01 listopada 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 16:51

Usunąłbym jeden pokój: Kurs j. włoskiego. Poza tym forum jest spoko. :wink:


KowalFromStolica

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 01 grudnia 2003
Posty: 312
Rejestracja: 01 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 17:23

Może i ja coś dopowiem do poziomu forum... Nie jestem tu zbyt długo ale jakie takie spostrzeżenia już mam.

Długie odpowiedzi przeważnie wnoszą najwięcej do tematu jeśli oczywiście ich poziom jest równie wysoki.(Hincha twoje tematy jakby nie były długie przeważnie czytam w całości).Ale nie oznacza to że krótkie odpowiedzi są złe.Jak ktoś już wcześniej zauważył krótka odpowiedź może mieć głęboką treść... więc nie uważam że takie odpowiedzi powinny być kasowane.Inaczej wygląda sprawa odpowiedzi które się ciągle powtarzają.Wydaje mi się że jeśli ktoś już wcześniej napisał "coś" to następna osoba nie powinna pisać że zgadza się z "czymś" i koniec odpowiedzi.Wydaje mi się że każdy kolejny post powinien coś wnosić do dyskusji a nie być tylko okazją do nabicia kolejnej gwiazdki.

Głupie tematy... oczywiście nie da się zrobić tak żeby nie było tych "głupich tematów" ale w interesie każdego użytkownika powinno być by takich tematów było jak najmniej.Zazdroszczę tym co byli od początku na forum bo wtedy napewno takich tematów było dużo mniej... ale jestem pewien że jeśli użytkownicy wzieli by się w garść to forum mogło by wyrównać poziomem forum w miesiącach świetności.

Co do wieku użytkowników to uważam że użytkownicy w wieku do 18 lat też dużo wnoszą na forum.Mają przede wszystkim inne spojrzenie na różne sytuacje.I napewno nie jest tak że jeżeli ktoś ma przyjmimy 25 lat to jego posty są inteligentne i wogóle.Więc przelicznik użytkowników forum ze względu na wiek może być bardzo mylący...

No i narazie tyle napiszę bo muszę lecieć... ale owego posta jeszcze dokończę :)


Oby twój miecz nigdy się nie złamał.
Oby twoja Zbroja nigdy nie zardzewiała.
Oby Trzy Księżyce były przewodnikami twej Magii.
Oby twój Życiowy Cel nigdy nie wybuchł ci w twarz.
Rybeq

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 20 lutego 2003
Posty: 597
Rejestracja: 20 lutego 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 19:37

No to czas na mnie :]
Wiem, ze musicie trzymac porzadek przy tak duzej ilosci uzytkownikow, wyobrazam sobie jaka to ciezka praca, ale bez przesady... Zamiast dawac ostrzezenia za podobne czyny jak moj (uzycie slowa '<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>') powinniscie zajac sie tymi uzytkownikami ktorzy pisza bez sensu jedno zdanie ktore nic nie wnosi do dyskusji, a na dodatek czesto dubluje tresc zawarta wczesniej.
To jest bardzo ważna część posta Hinchy (mam nadzieję że poprawnie odmieniam :P ). Naprawdę dziwnie się poczułem widząc że została ona zbanowana. Niestety regulamin regulaminem...Hincha z którą miałem przyjemność kilkakrotnie dyskutować piszę posty długie, aczkolwiek warte przeczytania. Posty sensowne i (to dość subiektywne) ciekawe. Mimo to dostała bana za kilka pierdołek (wiem regulamin) , podczas gdy kto inny pisząc krótkie bezsensowne wypowiedzi (ale nie łamiąc regulaminu) bana nie dostaje. To właśne duży kruczek. Uważam że powinno się modom pozwolić na więcej subiektywizmu, żeby mniej ograniczał ich regulamin, a działali bardziej spontanicznie, każdy post traktując inaczej (indywidualnie)

Inna sprawa to taka, ze ponad 80% uzytkownikow wogole nie czyta postow innych osob ( nie chodzi o to, ze ktos nie czyta moich postow (to akurat rozumiem) - sa czesto nudne, dlugie i malo zwiazane z Juve), na takich czynach traci tylko forum... przez takie praktyki staje sie blogiem ktorego nikt nie czyta.
Tu jest o tym topik ---> http://www.juvepoland.com/forum/viewtop ... akie+posty
Wynik jest IMO bardzo słaby. 45% użytkowników zadeklarowało iż nie czyta wszystkich postów. Chodź podejrzewam że i tak jest ich więcej.
Na szczęście jest na tym forum grupa osób która swymi wypowiedziami buduje klimat. Nie będe tu wymieniał nickow gdyż nie chcę nikogo pominąć.


W podbudowaniu poziomu forum bardzo pomogłoby stosowanie przez nowych tygodnia przejściowego. Żeby najpierw poznali choć trochę forum , panujące tu zwyczaje ludzi a potem włączali się do dyskusji.


Prawda jest taka że z czasem każdy się "wyrobi". Posłużę się przykładem Wiciora. Na początku pisał bezsensowne posty, głupie plotki - słowem anty wzór forumowicza. Jednak ostanio zauważyłem że chłopak pisze mądrzej, ładniej, popełnia mniej błędów.
Może to dla Ciebie nic nie znaczy ale u mnie masz wielkiego (+) :]


[']rybeq[']
20.II.2003-3.III.2005
cos sie konczy, cos sie zaczyna.
Hincha

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 22 grudnia 2003
Posty: 87
Rejestracja: 22 grudnia 2003

Nieprzeczytany post 14 lutego 2004, 20:12

To jest bardzo ważna część posta Hinchy (mam nadzieję że poprawnie odmieniam ).
Chyba dobrze. NIe wiem czy na pewno, bo 'hincha' to hiszpanskie slowo i znaczy po polsku 'kibic' :)
Uważam że powinno się modom pozwolić na więcej subiektywizmu, żeby mniej ograniczał ich regulamin, a działali bardziej spontanicznie, każdy post traktując inaczej (indywidualnie)
Popieram! Jako przyklad podam swoja sytuacja, bo nie znam okolicznosci w jakich inni dostawali bany. Ostatnie ostrzezenie ktorego konsekwencja byl ban otrzymalam za uzycie slowa '<brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>' i zostalam na 5 dni wyrzucona z forum. Wydaje mi sie, ze do podobnych sytuacji jak juz mowil Rybeq powinno sie podchodzic bardziej indywidualnie.
Tu jest o tym topik ---> http://www.juvepoland.com/forum/viewtop ... akie+posty
Wynik jest IMO bardzo słaby. 45% użytkowników zadeklarowało iż nie czyta wszystkich postów.
Wynik nie jest moim zdaniem zly, ale przegladajac forum ciezko znalezc potwierdzenie tego, ze jest jakas duzo grupa uzytkownikow chociazby czytajaca posty w tematach w ktorych sie udziela. Ja sama nie czytam wszystkich postow, bo jest to po prostu niemozliwe!!! Czytam posty w tematach w ktorych sie wypowiadam (przynajmniej pobierznie jezeli temat ma juz duzo stron) i w tych ktorych temat mnie interesuje. Jezeli watek 'Benjamin Lauth - co wy na to??' mnei nie interesuje, to nie nabieje posta w stylu 'to dobry, mlody zawodnik warto sie nim zainteresowac', tylko po to aby miec wieksza liczbe postow przy swoim nicku. Nawet ne wiem ile mam tych postow teraz, jak dla mnei ten licznik moglby wogole nie istniec.


Visca!
ODPOWIEDZ