Wspólnie tworzymy JuvePoland

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
ODPOWIEDZ
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2021, 19:18

Dobrze, że przez tt można Was przynajmniej złapać. Przydałby się porządek, moderacja bo jest bałagan. Wy dbacie o statystyki, my oczekiwalibyśmy czego innego bo spędzamy tutaj więcej czasu niż Wy.


Obrazek
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2021, 20:12

Goście od mediów społecznościowych nie mają żadnej władzy na forum, więc dajcie im spokój, to jest oddzielna ekipa.
Tu po prostu trzeba dodatkowych rąk do pracy na forum i stronie. I już nawet nie o samo moderowanie chodzi, tylko też o dostęp do kodu źródłowego. A ten ma chyba tylko Siewer i nie za bardzo chce się dzielić po tych wszystkich akcjach z restartem forum.

I spójrzcie też na siebie, bo wylewa się wiadro pomyj na TT i FB. Ja wiem, że chłopacy obrali dość kontrowersyjną strategię wychwalania Maxa, ale skoro zdaje to egzamin jak sami piszą, to może wypadałoby ich wesprzeć? I zastanowić, czy takie wewnętrzne kłótnie także nie wpływają na odbiór forum przez nowych...
Z JP zrobiło się dosyć hermetyczne środowisko, które niechętnie wita nowych. Ile to już razy widziałem, jak tu się wita świeżaków - jeden od razu wyśmiewa, drugi daje idiotyczne emotki, a trzeci argumentuje swoje racje stażem na forum (do dziś pamiętam tekst szczypka do chyba towalskiego w stylu "a kim ty w ogóle jesteś"...). Po jednym to spłynie, ale raczej większość da sobie spokój z taką "wymianą poglądów". Nawet nie chcę sobie wyobrażać jak byłaby traktowana taka Angie (wybacz, że posługuję się akurat tobą), gdyby nie była kobietą :]

Zacznijmy od siebie serio...


Obrazek
MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2021, 20:57

Dlatego przydałaby się moderacja przede wszystkim. Na tt nie zaobserwowałem hejtu, na fb nie wchodzę raczej w grupę, chciałbym jednak aby na forum było jak kiedyś.


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 13 czerwca 2021, 21:51

DonPatch pisze:
13 czerwca 2021, 20:12
I spójrzcie też na siebie, bo wylewa się wiadro pomyj na TT i FB.
:?:
DonPatch pisze:
13 czerwca 2021, 20:12
Ja wiem, że chłopacy obrali dość kontrowersyjną strategię wychwalania Maxa, ale skoro zdaje to egzamin jak sami piszą, to może wypadałoby ich wesprzeć? I zastanowić, czy takie wewnętrzne kłótnie także nie wpływają na odbiór forum przez nowych...
Jakie kłótnie? Poza tym
Siewier pisze:
19 września 2019, 14:03
Wszystko to robimy z myślą o Polskich kibicach Juventusu, dlatego będziemy wdzięczni za dzielenie się z nami wszystkimi Waszymi odczuciami.
Jeżeli zauważycie jakieś błędy w którejkolwiek z części serwisu lub po prostu coś Wam się nie podoba / uważacie, że powinniśmy robić coś inaczej, to prosimy o zamieszczenie swojej opinii w tym temacie.
Do niektórych treści zamieszczanych na TT @szczypek i ja odnieśliśmy się negatywnie - raz.



Przede wszystkim został tu poruszony, ważny dla części społeczności, temat braku aktualizacji okna "ostatnio na forum" na stronie JP i ludzie czekają, aby ktoś z administracji odniósł się do sytuacji. O małej liczbie moderatorów i braku aktywnej moderacji w ostatnich tygodniach możemy porozmawiać tu: viewtopic.php?f=16&t=26391&start=135


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2021, 08:03

Push3k pisze:
11 czerwca 2021, 19:33
Podbijam. Najświeższy post w "Ostatnio na forum" mam z 2021-06-06 21:02:29.
Temat jest znany, ale z tego co wiem to niestety nie taki prosty do rozwiązania. Jedyna osoba, która może zadziałać w temacie ma po drodze jeszcze kilka ważniejszych spraw.


#AllegriOut
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2021, 17:17

No to jak macie inne zajecia, albo wam sie nie chce to przekazcie forum i strone komus innemu. Swego czasu byla zmiana przeciez kto inny byl wlascicielem.

To forum upadnie z taka administracja/moderacja taka jest prawda.

Wlasciwie juz raz prawie upadlo i to ludzie wskrzesili to forum dajac Wam za to zapomoge, ktora wlasciwie uprzednio wyceniliscie. Forum jak i strona sa postawione na szablonach, az tak trudno robic maintain?


szczypek fan account

Juventino
Juventino
Rejestracja: 14 czerwca 2021
Posty: 6
Rejestracja: 14 czerwca 2021

Nieprzeczytany post 14 czerwca 2021, 23:12

DonPatch pisze:
13 czerwca 2021, 20:12
do dziś pamiętam tekst szczypka do chyba towalskiego w stylu "a kim ty w ogóle jesteś"...
Słabo z pamięcią, Opisywane wydarzenie nigdy nie miało miejsca.
DonPatch pisze:
13 czerwca 2021, 20:12
Po jednym to spłynie, ale raczej większość da sobie spokój z taką "wymianą poglądów".
Mądre wypowiedzi zawsze się obronią, głupie zawsze znajdą wymówkę. Nieważne czy masz 2 czy 2000 postów na forum, nikt nie miał taryfy ulgowej, a w momencie gdy na forum pojawiali się szczypek, jackop czy towalski też było to specyficzne środowisko, zapewniam.
dominikowaty pisze:
13 czerwca 2021, 19:09
No siema, w czym problem? W tym, że JP TT ma największe zasięgi w historii, dziennikarze zwracają się do nas o statystyki czy piszemy własne analizy?
Nie zrozumiesz. Pajacuj dalej.


Volto

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 05 kwietnia 2006
Posty: 951
Rejestracja: 05 kwietnia 2006

Nieprzeczytany post 22 czerwca 2021, 22:57

Za pamięci, dużo osób mogło przeoczyć -

@Siewier 2-3 dni temu wbił na czat i zapytał się, o pomysły na konkursy (z nagrodami) które mogły by przyciągnąć nowych użytkowników, ożywić forum, propozycje do Niego na priv.


"Calma non è importante è l'unica cosa che conta"
Massimiliano Allegri
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2021, 10:46

Proponowalbym chociaz z czystej przyzwoitosci wyrzucic cos ze strony glownej co nie dziala.

Aha czyli jest czas na tworzenie nowych aukcji na allegro, ale strona i forum niech sobie leza odlogiem przez tygodnie.

Jakis tandetny plugin ktory da sie zainstalowac w 5sekund nie rozwiazuje problemow.

To jest upadek tego forum,

1. Nie ma dalej moderatorow.
2. Strona nie jest supportowana.


Co z tego ze cos bedzie mialo backup jak bedzie nieupdateowane (jeszcze chwila a sex boty przejma forum). Zreszta w dupie to mam. Szkoda czasu


A juz udzielanie sie na czacie zamiast na forum to juz w ogole SZOK, dobrze ze czat jest wlaczony bo bym musial telegram poslac, a sorry nie mialem okazji porozmawiac a historii nie ma, to chyba jednak telegram bedzie potrzebny.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2021, 10:53

Musimy się przygotować na to, że forum w końcu upadnie, tego się już chyba nie da uniknąć bo do tanga trzeba dwojga. Wysiłki pojedynczych osób to za mało i w pewnym momencie wszystkie lata tego co tutaj zostało stworzone pójdą w <brzydkie słowo ( ͡° ͜ʖ ͡°)>.


Obrazek
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2021, 11:48

Alexxx to o czym tu piszesz o "ostatnio na forum" Siewier ostatnio tłumaczył chłopakom na czacie i nie jest to takie proste jak się Tobie wydaje.
Co to znaczy, że strona leży odłogiem przez tygodnie? Wszystko jest aktualizowane na bieżąco, zarówno newsy jak i statystyki, tabelki, terminarze i cała reszta. Jedyne czego brakowało przez ostatni czas to moderacji w komentarzach, ja narazie zająłem się forum. I wyczyściłem wszystkie powiadomienia, porobiłem porządki tam gdzie zauważyłem potrzebę, także forum ma moderatora (narazie jednego) i jeśli chcesz pomóc to kliknij w powiadomienie gdy widzisz, że coś jest nie tak zamiast wylewać ogólne żale tutaj.

MRN zgadzam się, do tanga trzeba dwojga. Z naszej strony jest jak jest, redakcja w pewnym momencie dostała obuchem w łeb i zmniejszyła swoją liczebność dzięki podkopom pewnego pana i wiele rąk do pracy musowo zostało przerzucone do innych, mimo wszystko wazniejższych działań. Ja sam też zacząłem zajmować się innymi aktywnościami, teraz jednak robię co mogę i do takich zaległości jakie były na forum postaram się już nie dopuścić. Ale przez te kilka ostatnich dni przekopywania się przez powiadomienia ogromna część z nich dotyczyła Twoich postów pisanych nie na temat itp. także... tak, do tanga trzeba dwojga.


#AllegriOut
Aleexxx

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 lutego 2006
Posty: 476
Rejestracja: 06 lutego 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2021, 14:05

Nie jest takie proste?
Jakie masz doswiadczenie zeby mi takie rzeczy wytykac?
Skad wiem, ze jest proste, bo mam dosyc wiecej doswiadczenia anizeli tylko "to nie takie proste". Sam stawialem (co prawda x lat temu) fora i jest to banalnie proste.

To forum stoi na phpbb (nawet w stopce masz: Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Limited) i o dziwo ma predefiniowane pluginy, ktore mozna pobrac o tutaj:
https://www.phpbb.com/extensions/
Tutaj instrukcja jak sie je instaluje/usuwa:
https://www.phpbb.com/extensions/installing/

Oczywiscie nie wszystkie pluginy beda wspierane (w zaleznosci od wersji).

Strona stoi zdaje sie na wordpress i o dziwo to tez ma swoje pluginy:
https://wordpress.org/plugins/

Nawet istnieja juz pluginy integrujace dwa serwisy:
https://wordpress.org/plugins/search/phpbb/


Zreszta wszystko jest trudne jak sie nic nie robi. Jakby ktos chcial napisac swoj plugin, no to rzeczywiscie moze jest jakas trudnosc (chociaz wymagajaca podstawowej wiedzy z php i jak dzialaja bazy danych).

Fajnie ze tlumaczyl chlopakom no super. Szkoda, ze to tlumaczenie juz nie istnieje, bo specjalnie to na czacie napisal, zeby uniknac dyskusji. Robicie z siebie ofiary i tyle.


MRN

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 07 listopada 2007
Posty: 8597
Rejestracja: 07 listopada 2007

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2021, 15:32

A jakie @jarmel skoro ja na ogół wypowiadam się w tematach transferowych ?


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 23 czerwca 2021, 16:13

MRN pisze:
23 czerwca 2021, 15:32
A jakie @jarmel skoro ja na ogół wypowiadam się w tematach transferowych ?
To pewnie ja klikałem :prochno:

Na sprawach technicznych się nie znam, ale odkąd @jarmel zajął się moderacją forum to wiem, że obecnie mam się do kogo zwrócić :ok: O skali wcześniejszych zaniedbań niech świadczy to, że przekopał się przez i pozamykał (moje) zgłoszenia sprzed roku, którymi wcześniej nikt nie raczył się zająć. Wiadomo, że obniżenie standardu nie powinno mieć miejsca, ale czasu się nie cofnie. Ważne, że po naszym apelu nastąpiła w tej kwestii zmiana i man nadzieję, że tak pozostanie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
jarmel

Redaktor
Redaktor
Awatar użytkownika
Rejestracja: 25 lutego 2006
Posty: 3246
Rejestracja: 25 lutego 2006

Nieprzeczytany post 24 czerwca 2021, 07:15

Alexxx nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii, przekazuję to czego się dowiedziałem. I niczego Ci nie wytykam tylko odpowiadam na Twój post. Wiem, że "Ostatnio na forum" zostało napisane specjalnie pod nas i nie mamy w ekipie nikogo kto mógłby i potrafił się tym zająć, to musi zrobić autor czyli firma zewnętrzna.

MRN no to właśnie tam :)

jackop w końcu jakieś słowa otuchy ;(


#AllegriOut
ODPOWIEDZ