Nowe forum - informacje i uwagi

Podziel się z nami swoimi sugestiami i uwagami na temat funkcjonowania JuvePoland.
Zablokowany
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 21 stycznia 2020, 11:54

to jeszcze taka uwaga dot. forum - jak odpowiadam na posta w pełnym oknie to poniżej mam okno z wcześniejszymi postami w tym temacie ale nie mam pojęcia kto pisał daną treść... na starym były 2 kolumny (autor i treść) a teraz autor jest pomiędzy postami tylko, że nie wiadomo czy post autora jest na górze czy na dole i trzeba się tego domyślać bo kreski oddzielające są niemal niewidoczne - podsumowując: jakby się dało poprawcie czytelność w tym miejscu


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Łukasz

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 13 października 2002
Posty: 6351
Rejestracja: 13 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2020, 00:31

https://juvepoland.com/2020/01/27/can-w ... -rakitica/

Admini, weźcie to poprawcie i przeszkolcie nowych newsmanów z odmiany bałkańskich nazwisk, bo wstyd.


Ale, Alex, Alessandro. DEL PIERO!

http://wsamookno.bloog.pl
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 29 stycznia 2020, 08:24

takie pytanie - dlaczego co jakiś czas mnie wylogowuje z głównej skoro przy logowaniu zaznaczam "zapamiętaj mnie"?


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2020, 13:16

Jak Juvepoland zabiło własne forum: https://juvepoland.com/2020/03/31/juvep ... -fejsie-2/

Z fejsbukowymi Januszami nie wygrasz :whiteflag:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Vinylside

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 06 stycznia 2013
Posty: 267
Rejestracja: 06 stycznia 2013

Nieprzeczytany post 31 marca 2020, 13:45

jackop pisze:
31 marca 2020, 13:16
Jak Juvepoland zabiło własne forum: https://juvepoland.com/2020/03/31/juvep ... -fejsie-2/

Z fejsbukowymi Januszami nie wygrasz :whiteflag:
Dlaczego od razu Januszami ? :think:

Starsze pokolenie, które pamięta początki internetu w Polsce (tak, ja też należę do tego grona) w dalszym ciągu nie może pogodzić się z tym, że sieć stała się bardziej rozbudowana. Co za tym idzie ? Takie portale jak Facebook dosłownie wchłonęły wszystko to, co dotychczas nie tylko tworzyło internet, ale było również rozbite na czynniki pierwsze. Messenger "wygryzł" komunikatory pokroju Gadu-Gadu czy Skype. Oś Czasu swoimi możliwościami przyciągnęła niemal wszystkich użytkowników Naszej-Klasy. Grupy wraz z publicznymi FanPage'ami zjadły fora o każdej tematyce. Dzięki wyżej opisanym gigantom mamy obecnie do czynienia z jedną stroną, na której praktycznie zrobisz wszystko, bez rozmieniania się na drobne; znajdziesz starych znajomych, popiszesz prywatnie o pierdołach, zadzwonisz w pilnej sprawie nie mając numeru telefonu, będziesz w stanie zobaczyć rówieśnika na wideo czacie, dodasz stare zdjęcia, pochwalisz się nowym samochodem czy osiągnięciami, skomentujesz mecze Juventusu a w razie udaru mózgu będziesz hejtował wszystko i wszystkich. Smaczku dodaje wymiana pokoleniowa. Młodzi ludzie nie pamiętają muzycznych czy sportowych witryn, ponieważ wychowani zostali w miejscu, gdzie, jak wspomniałem, masz wszystko pod ręką. Podobnie jest z erą smart-fonów; dziś większość nie kupuje budzika na szafkę nocną. Wiele osób nie ma nawet zegarka na ścianie. Czy jest to powód by nazywać kogoś Januszem ? Bez przesady. Mnie też ciężko jest się z tym pogodzić, ale takie są fakty. Technologia idzie w górę, czas nie staje w miejscu. Dzięki temu społeczeństwo przyzwyczajane jest do wygody.

Dotychczas JuvePoland robiło wszystko, aby ruch na forum był większy. Jednakże powiedzmy sobie szczerze; co w dzisiejszych czasach da taka promocja forum na Facebooku ? Nic bo generalnie i tu i tu można podjąć jakąkolwiek dyskusję. Z drugiej strony; do ilu nowych osób taka promocja strony trafi ? Nikt nie będzie wkładał Ci pieniędzy w sponsorowane posty z zaproszeniem na forum, skoro aktywność na nim od lat tylko maleje. Zaznaczam, że nie ma tak tylko tutaj. Przypomnijmy sobie znane witryny muzyczne, te z programami czy wszelkiego rodzaju tematyką techniczną. Większość z nich jest już martwa a wspomnienia znajdziesz tylko na screenach z Google bo adres dawno został usunięty z domeny. Era Facebooka też za kilka / kilkanaście lat minie bo już teraz ograniczane są zasięgi (nawet tego, co chcesz obserwować) i za większość trzeba płacić


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 31 marca 2020, 14:30

Vinylside pisze:
31 marca 2020, 13:45
Nic bo generalnie i tu i tu można podjąć jakąkolwiek dyskusję.
No i tutaj się nie zgadzam, bo od prowadzenia i śledzenia dyskusji na FB można nabawić się udaru mózgu. Nie wyobrażam sobie prowadzenia konwersacji z więcej niż jedną osobą na raz. Nie zachęca do tego ani układ graficzny, ani dostępne narzędzia. Nie wiem jak to wygląda w grupie dyskusyjnej, ale sekcja komentarzy pod newsami na fanpage'u odstrasza mnie równie skutecznie, co na starej stronie JP. Odpisywanie Janowi Kowalskiemu, o którym zapomnę po 10 min. mija się dla mnie z celem.

Facebook zupełnie do mnie nie trafia, ale jak komuś wystarcza bylejakość, bo wyżej ceni sobie wygodę :dontknow: Ja się nie przesiadam, bo nie po to mamy tu stworzone (darmowe) idealne warunki, żeby korzystać z czegoś popularnego, ale znacznie gorszego. Użyłem sformułowania Janusze, bo wybór FB zamiast forum dyskusyjnego kojarzy mi się z ludźmi, którzy kupują 10letnie zimówki na OLX, wyglądające jak slicki z F1. Prawie nówki, pojeżdżą jeszcze 5 sezonów, a o ile taniej, wygodniej i można negocjować cenę.

Obrazek

Co do popularności i ruchu na stronie, to tacy kanonierzy.com mają się dobrze patrząc po ilości komentarzy.


Pozostanie (mam nadzieję) czat, który ratował aktywność. Zazwyczaj było z kim pogadać w trakcie spotkań, a czasem było ciekawiej niż na boisku :prochno:


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 31 marca 2020, 16:15

jackop masz rację ale t na forum w większości też jest jak na grupie - spora część użytkowników pisze tylko w temacie meczowym, nie czyta nawet tego co napisali przed nim a jedynie wrzuca swoje zdanie i nawet nie zamierza do niego wracać gdyby ktoś chciał wejść z nim w dyskusję, dlatego nie bardzo czytam nawet te tematu bo tam nie ma żadnej dyskusji wg mnie, jeśli jest to umiera na drugi dzień po 2-3 postach, a za moment temat i tak zostanie zamknięty... podobnie temat Mercato - jaką masz tam dyskusję? większość co tydzień wrzuca swój nowy wymarzony skład Juve na kolejny sezon, dyskusji kogo nam trzeba i dlaczego raczej tam nie uświadczysz (chociaż z racji mnogości postów omijam ten temat więc mogę się mylić, głównie jednak dlatego, że merytoryczne posty giną w lesie gówno-postów)

prawdziwych dyskusji na argumenty jest niestety niewiele nawet na forum


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
Push3k

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 24 czerwca 2006
Posty: 3452
Rejestracja: 24 czerwca 2006

Nieprzeczytany post 19 kwietnia 2020, 17:59

Certyfikat witryny „forum.juvepoland.com” utracił ważność 18.04.2020.
To samo na stronie głównej.


Loud
Louder!
MOTÖRHEAD
1945-2015 RIP Lemmy
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 27 maja 2020, 23:24

Nie działa mi forum na komórze od kilku dni. Po wpisaniu adresu forum wrzuca na stronę, a gdy wchodzę przez stronę - też wrzuca na stronę...
Ma ktoś ten problem??


Obrazek
jackop

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 stycznia 2006
Posty: 7338
Rejestracja: 08 stycznia 2006

Nieprzeczytany post 27 maja 2020, 23:33

Ja tak miałem na laptopie z FF. W incognito czasem działało, ale zalogować na forum się nie mogłem. Wyczyściłem ciastka, hasła, ponownie stworzyłem zakładkę i na razie charczy. Na smartfonie (Android i Chrome) śmigało poprawnie.


Obrazek
O Vesuvio Lavali Col Fuoco! Lavali! Lavali! Lavali Col Fuoco!
Maly

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 08 października 2002
Posty: 7310
Rejestracja: 08 października 2002

Nieprzeczytany post 28 maja 2020, 09:23

też tak miałem ale nagle zaczęło działać tylko się musiałem od nowa logować... mogłem wejść w tematy ze strony głównej ale samo forum nie działało

w ogóle ze strony mnie wylogowuje co jakiś czas mimo zaznaczenia odpowiedniego checku przy logowaniu, słabe to


Kto ma rację dzień wcześniej od innych, ten przez dobę uchodzi za idiotę.

magica Juve vinci

A nie mówiłem?
DonPatch

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 02 stycznia 2010
Posty: 810
Rejestracja: 02 stycznia 2010

Nieprzeczytany post 29 maja 2020, 10:33

Musiałem wyczyścić dane i ciasteczka, jest ok. Mam nadzieję, że się nie powtórzy bo trochę lipa co chwilę to kasować.
Dzięki


Obrazek
Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 27 czerwca 2020, 01:42

Pod względem redakcyjnym jest coraz gorzej, fatalnie wręcz! Zwykłe newsy są często tak źle napisane, że aż zęby bolą. Kto to pisze, do kaduka?


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
harcownia

Juventino
Juventino
Rejestracja: 17 maja 2017
Posty: 137
Rejestracja: 17 maja 2017

Nieprzeczytany post 04 lipca 2020, 00:54

Fajnie, że promujecie forum na fejsie :bravo: Może uda się ponownie rozhulać dzięki temu :)


Bartosz Karawańczyk

Juventino
Juventino
Awatar użytkownika
Rejestracja: 23 maja 2013
Posty: 430
Rejestracja: 23 maja 2013

Nieprzeczytany post 06 lipca 2020, 00:03

harcownia pisze:
04 lipca 2020, 00:54
Fajnie, że promujecie forum na fejsie :bravo: Może uda się ponownie rozhulać dzięki temu :)
Szczerze? Wątpię... Ale nadzieja umiera ostatnia... Może gdyby na forum było więcej takich osób jak ja, to inaczej (lepiej) by to wyglądało.


Paya pisze:
12 października 2020, 21:00
Chiesa? To będzie drugi Berna. Są strasznie podobni. Podobna jest również ich historia i pochodzenie. Przereklamowane super talenty z Violi za grube miliony. Totalnie przepłaceni.
Zablokowany